Skocz do zawartości

Dla rodziców.... Nowe, benzyna i 5drzwi


PiotrekPanda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, powoli znowu wraca myśl aby zmienić vw polo 2008r rodziców na coś nowego...

Wymagania:

- benzyna, bez turbo itp

- 5 drzwi

- auto z segmentu własnie vw polo (może troszkę większe)

- nowe / demo

- silnik do 1.6 i do 120KM

KIA, citroen, Hyundai, Fiat, odpadają....

Cena do 70 max 80tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, powoli znowu wraca myśl aby zmienić vw polo 2008r rodziców na coś nowego...

> Wymagania:

> - benzyna, bez turbo itp

> - 5 drzwi

> - auto z segmentu własnie vw polo (może troszkę większe)

> - nowe / demo

> - silnik do 1.6 i do 120KM

> KIA, citroen, Hyundai, Fiat, odpadają....

> Cena do 70 max 80tyś.

megane 3, za te kasę będzie dobrze wyposażone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trochę dziwne wymagania/cena. W tej cenie możesz mieć Lancera 1.8 143KM w wersji Invite (dosyć

> dobrej) z bezstopniową skrzynią. Po co celować w segment B, jeżeli w tej cenie można mieć

> całkiem dobrze wyposażone auto z segmentu C?

dlatego napisałem że może być większy...

Tato jest bardziej tradycyjnym kierowcą i trudno go będzie przekonać do lancera, osobiście myślę o nowym golfie lub nowym focusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlatego napisałem że może być większy...

ok.gif

> Tato jest bardziej tradycyjnym kierowcą i trudno go będzie przekonać do lancera, osobiście myślę o

> nowym golfie lub nowym focusie.

A dlaczego myślisz, że Lancer jest "nietradycyjny"? niewiem.gif Jeżeli ma być wolnossący silnik, to właśnie Lancer jest tradycyjny i niezawodny. Wielowahaczowe zawieszenie plus inne "dobre, tradycyjne" rzeczy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego myślisz, że Lancer jest "nietradycyjny"? Jeżeli ma być wolnossący silnik, to właśnie

> Lancer jest tradycyjny i niezawodny. Wielowahaczowe zawieszenie plus inne "dobre, tradycyjne"

> rzeczy

Ja wiem, ale tak jak mówiłem to jest typowy przykład "ojca polaka" wiec cieżko go bede mieć go przekonać, a poza tym szczerze mówiąc tył lancer ma bardzo brzydki wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wiem, ale tak jak mówiłem to jest typowy przykład "ojca polaka" wiec cieżko go bede mieć go

> przekonać, a poza tym szczerze mówiąc tył lancer ma bardzo brzydki

Golf tez nie jest specjalnie ładny wink.gif Jak się nie podoba sportback (kwestia gustu, mnie się akurat podoba, inaczej bym nie kupił), to może wziąć sedana - klasyczny, proporcjonalny tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Golf tez nie jest specjalnie ładny

ale chodzi o późniejszą odsprzedaż itp....

Jak się nie podoba sportback (kwestia gustu, mnie się akurat

> podoba, inaczej bym nie kupił), to może wziąć sedana - klasyczny, proporcjonalny tył.

sedan to już zdecydowanie za duży samochód, auto rodziców przez rok robi ok 10tyś km, z czego najdłuższa trasa to max 70km w jedną strone i jest ona robiona raz na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, powoli znowu wraca myśl aby zmienić vw polo 2008r rodziców na coś nowego...

> Wymagania:

> - benzyna, bez turbo itp

> - 5 drzwi

> - auto z segmentu własnie vw polo (może troszkę większe)

> - nowe / demo

> - silnik do 1.6 i do 120KM

> KIA, citroen, Hyundai, Fiat, odpadają....

> Cena do 70 max 80tyś.

Honda Jazz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale chodzi o późniejszą odsprzedaż itp....

Japończycy trzymają wartość lepiej niż niemcy ok.gif

> sedan to już zdecydowanie za duży samochód, auto rodziców przez rok robi ok 10tyś km, z czego

> najdłuższa trasa to max 70km w jedną strone i jest ona robiona raz na rok.

Akurat w przypadku Mitsubishi sportback jest większy i cięższy od sedana wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to po co uszczęśliwiasz na siłę?

auto przez 99% czasu użytkuje Mama, ojciec raz na miesiąc, gdyby słuchać się jego to rodzicielka do tej pory miałaby czerwonego cc700. Polo ma 6lat i czas zmienić, nie mowię że to bedzie w tym tygodniu ale rozglądać się już czas wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto przez 99% czasu użytkuje Mama, ojciec raz na miesiąc, gdyby słuchać się jego to rodzicielka do

> tej pory miałaby czerwonego cc700. Polo ma 6lat i czas zmienić, nie mowię że to bedzie w tym

> tygodniu ale rozglądać się już czas

A rozumiem, ojciec ma wylane, więc wziąłeś sprawę we własne ręce wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A rozumiem, ojciec ma wylane, więc wziąłeś sprawę we własne ręce

dokładnie tak, vw polo jest można powiedzieć idealnym autem, bardzo bogata wersja wyposażenia co sprawia że jest wszystko co potrzebne, ale auto jest już z nami 5lat wiec czas na zmianę.

Ojciec sobie chwali i chce aby jeszcze zostało bo faktycznie zmienia tylko olej i filtry (nawet klocki są jeszcze oryginalne), teraz zimą aku padło no ale wiadomo.... Wiek akumulatora i krótkie trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, powoli znowu wraca myśl aby zmienić vw polo 2008r rodziców na coś nowego...

> Wymagania:

> - benzyna, bez turbo itp

> - 5 drzwi

> - auto z segmentu własnie vw polo (może troszkę większe)

> - nowe / demo

> - silnik do 1.6 i do 120KM

> KIA, citroen, Hyundai, Fiat, odpadają....

> Cena do 70 max 80tyś.

a z ciekawosci czemu Kia odpada?

imho taka Venga bylaby idealna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ojciec słabo przekonany do Kia, a ja nie chce wysłuchiwać za 4lata że musi hamulce wymienić "bo w

> polo mi wytrzymały 5lat"

imho robi błąd ale zrobi jak zechce

a w tej sytuacji niech kupuja golfa i juz

tylko ciekawe co powiedza jak ten germanski cud zacznie sie sypac wczesniej niz polo biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, powoli znowu wraca myśl aby zmienić vw polo 2008r rodziców na coś nowego...

> Wymagania:

> - benzyna, bez turbo itp

> - 5 drzwi

> - auto z segmentu własnie vw polo (może troszkę większe)

> - nowe / demo

> - silnik do 1.6 i do 120KM

> KIA, citroen, Hyundai, Fiat, odpadają....

> Cena do 70 max 80tyś.

Z takimi wymaganiami to chyba tylko ford focus ma jeszcze takiego starego parcha pod maską...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może jakiegoś małego suva? Rodzice nie młodzi, a łatwiej się wsiada, lepsza widoczność, wyżej

> siedzisz. W tej kwocie już coś kupisz, a od chyba wiosny będzie chevrolet trax, tańsza wersja

> opla moca

trochę jesteśmy ograniczeni garażem...

Mama jest drobną kobetą wiec średnio ją widzę w suwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trochę jesteśmy ograniczeni garażem...

> Mama jest drobną kobetą wiec średnio ją widzę w suwie.

ale to mini suv, małe to jest, tak jak i taki SX4 ok.gif

Pomyśl jaka wygoda z wsiadaniem.

Sam zastanawiam się, czy następny samochód nie będzie jakiś wyższy, bo mimo, że jestem wysportowany zlosnik.gif to meczy mnie to wsiadanie do kompakta hehe.gif

Niech się mam przymierzy do jakiegoś, a na pewno nie bedzie chciała małej niskiej popierdułki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie chce aby mama mi się zgubiła w aucie chociaż z drugiej strony suv bedzie bezpieczniejszy....

A tutaj to wiesz.... niekoniecznie. Od VW Polo pewnie tak, od kompakta to już zależy od konkretnego dzwonu. Często ilość blachy przed kierowcą w SUVie jest mniej niż w kompakcie. Pytanie czy i jak się to przekłada na zderzenie czołowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, powoli znowu wraca myśl aby zmienić vw polo 2008r rodziców na coś nowego...

> Wymagania:

> - benzyna, bez turbo itp

> - 5 drzwi

> - auto z segmentu własnie vw polo (może troszkę większe)

> - nowe / demo

> - silnik do 1.6 i do 120KM

> KIA, citroen, Hyundai, Fiat, odpadają....

> Cena do 70 max 80tyś.

Astra IV 1.6 16V 115KM(za tą kasę dostaniesz spokojnie Cosmo lub Sport - najwyższe wersje, a i jeszcze parę bajerów da radę dokupić), albo jak mniejsze Corsa 1.4 16V 100KM(tutaj za tą kasę to pewnie prawie wszystko można wziąć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy takich wymaganiach to Lancer, Auris, i30, Civic.

lancer to już staroć na rynku, civic dla kosmonautów, nowy auris moim zdaniem najlepszy, starsi też się będą mu cieszyć że toyota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.