Skocz do zawartości

V50 2.0d 2008 + i -, czyli za i przeciw


Rekomendowane odpowiedzi

Super sie w nim wymienia żarówki z przodu .... jeden z najlepszych patentów zlosnik.gifok.gif

Co do auta to trochę ciasny ale to kwestia przyzwyczajenia... dobrze się prowadzi mocy starcza sam się zastanawiałem czy kupić... a w opcji z podwójnymi szybami świetnie wyciszony ok.gif

Polecam.. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Super sie w nim wymienia żarówki z przodu .... jeden z najlepszych patentów

> Co do auta to trochę ciasny ale to kwestia przyzwyczajenia... dobrze się prowadzi mocy starcza sam

> się zastanawiałem czy kupić... a w opcji z podwójnymi szybami świetnie wyciszony

> Polecam..

i swietny patent zmiany swiatel dla kogos jezdzacego UK-Polska. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMHO V60 jest ciasniejsze od V50 a bagaznik to mega poruta. Z zewnatrz wiekszy w srodku jeszcze

> ciasniejszy

Bo v60 jest robione w stylu sport wagona ok.gif

Od duzego bagaznika ma być v70 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Super sie w nim wymienia żarówki z przodu .... jeden z najlepszych patentów

Zgadza się ale po stilo to chyba wszystko jest lepsze jezeli chodzi o wymiane zarówek ok.gifsmirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, jest z tym problem, czy nie, bo mam problem z czytaniem między wierszami?

Wyciagasz tz. śledzia i reflektor masz w dłoni ,potem odpinasz kostke i mozesz go zabrać do domu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to po prostu wrażenie, że jest ciaśniejszy przez to że fotele i całe wnętrze otula człowieka w środku. Trochę się tam człowiek czuje jak dziecko w foteliku w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Przymierzałem się do tej s60 serce.gif, ale jednak za droga dla mnie beksa.gif, może za jakiś czas jakiś używany posklejany model w dobrej cenie się trafi 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, jest z tym problem, czy nie, bo mam problem z czytaniem między wierszami?

Z punktu widzenia właściciela Fiata STILO to rozwiązanie w V50 jest banalnie proste... zlosnik.gif

Ja lepsze rozwiązanie widziałem tylko w ciężarówkach... klosze/ lampy na zawiasach wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie mi sie przypomniało. Volvo V50 w wersjach z dieslem (od jakiego poziomu wyposażenia) oferuje jakies dogrzewanie kabiny? Nie interesuje mnie podpięcie pod gniazdko el. bo nie mam takiej możliwości, raczej jakaś nagrzewnica elektryczna czy odpowiednik webasto? Jak jest ich polityka w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeszcze jedno pytanie mi sie przypomniało. Volvo V50 w wersjach z dieslem (od jakiego poziomu

> wyposażenia) oferuje jakies dogrzewanie kabiny? Nie interesuje mnie podpięcie pod gniazdko el.

> bo nie mam takiej możliwości, raczej jakaś nagrzewnica elektryczna czy odpowiednik webasto?

> Jak jest ich polityka w tej kwestii?

Mozna bylo "domowic". Z lektury forum wynika, ze ptc maja wszystie diesle z pokretlami do komputera na lewej manetce (co nie oznacza,ze maja komp. spalania, ja musialem dogrywac). Ja mam kinetica z ptc ale moj kinetic jest ogolnie dziwny bo mam czujnik zmierzchu, multifunkcje, tempomat, halogeny, relingi, lotki na klapie, podgrzewane fotele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT!!!

OK, stało się. Kupiłem. Był to mój najbardziej dziwaczny zakup. Pojechałem (zima była zapierdzista), zacząłem oglądać, szybko dotarło do mnie, że oglądanie bryły śniegu w kształcie kombi na śnieżycy i mrozie na niewiele się zda... Temat by się nie udał, gdyby nie fakt, że właściciel jest znajomym, a samochód salon PL, jedyny właściciel (jak pisałem wcześniej). Ograniczyliśmy się do wymiany zdań, on zapewnił mnie, że wszystko jest tiptop, tak jak być powinno. Dziś odebrałem...

W związku z tym, że Volvo wcześniej nie miałem i, że nigdy nie byłem właścicielem dizla mam kilka pytań.

Samochód jest z końca 2008, 2.0d w wersji Momentum. Całkiem fajnie wyposażony, brakuje navi, grzanej dupy, czujników, zononów i USB. W sumie za podobne pieniądze są sztuki na allegro - ładne, świeżo sprowadzone, w mega wersji, "nic nie stuka, nic nie puka" itp. Uznałem, że nie połaszę się na gadżety i nie kupię od handlarza lepiej wyposażonego/ściągniętego ulepa, bo i tak suma sumarum czułbym się zrobiony w ch*ja. Ale do rzeczy.

Silnik - cudo PSA jak się wcześniej dowiedziałem - czy jest metoda (poza łagodnym traktowaniem) żeby posłużył jak najdłużej? Chodzi mi o takie sprawy jak 2masa, EGR, turbo i DPF? Nie jestem napalony na osiągi, ale zapytam z ciekawości o możliwość chipowania - czy ew. warto i jak to się ma trwałości. Jaka jest procedura dbania o DPF? Czy silnik pije olej (ma przejechane 126kkm)?

Wnętrze - co to dokładnie jest sensor zmierzchu? Chodzi o samościemniające lusterko? No i przewożenie dzieci z tyłu - nie wiem dokładnie co to jest ISOFIX i z czym to sie je - są niby takie małe symbole na tylnej kanapie, ale co dalej? Do tych zaczepów pod siedzeniem dopina się adapter?

Będę wdzięczny za podpowiedzi, za chwilę na pewno jeszcze coś mi się przypomni smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik - cudo PSA jak się wcześniej dowiedziałem - czy jest metoda (poza łagodnym traktowaniem)

> żeby posłużył jak najdłużej? Chodzi mi o takie sprawy jak 2masa, EGR, turbo i DPF? Nie jestem

> napalony na osiągi, ale zapytam z ciekawości o możliwość chipowania - czy ew. warto i jak to

> się ma trwałości. Jaka jest procedura dbania o DPF? Czy silnik pije olej (ma przejechane

> 126kkm)?

To bardzo dobry i trwały silnik.

Zasady eksploatacji takie jak każdego innego auta.

Deklarowana moc 136KM jest mocno papierowa, seryjne egzemplarze miewają koło 150KM

Chipuja sie fajnie AFAIR nawet pod 180KM

Ja sprzedawałem moje V50 z przebiegie podobnym do Twojego, chodziło tak samo jak przy przebiegu 50 czy 60tkm.

Zużycie oleju jezeli było, to marginalne.

Wady auta:

- mały bagażnik

- mikroskopijny bak (zasięg ~600km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik - cudo PSA jak się wcześniej dowiedziałem - czy jest metoda (poza łagodnym traktowaniem)

> żeby posłużył jak najdłużej? Chodzi mi o takie sprawy jak 2masa, EGR, turbo i DPF? Nie jestem

Nic szczególnego ,serwisować ,nie pałowac od startu i tyle !

A skad wiesz ze masz egr ?

Sprawdz na numerze vin 8 znak jaka cyfra jest ,jeżeli 4 i powyzej to tak ok.gif

> napalony na osiągi, ale zapytam z ciekawości o możliwość chipowania - czy ew. warto i jak to

> się ma trwałości. Jaka jest procedura dbania o DPF? Czy silnik pije olej (ma przejechane

> 126kkm)?

Olej nie pije przynajmniej mój a ma przejechane wiecej ok.gifsmirk.gif

> Wnętrze - co to dokładnie jest sensor zmierzchu? Chodzi o samościemniające lusterko?

Element układu automatycznego włączania i wyłączania świateł mijania w samochodzie. Czujnik, mierząc natężenie światła słonecznego, po osiągnięciu przez nie minimalnej wartości progowej (zapadający zmierzch, jazda w tunelu), wysyła sygnał do jednostki centralnej o konieczności włączenia świateł. Gdy wartość minimalna zostanie osiągnięta („ściemni się”), następuje automatyczne uruchomienie świateł.

No i

> przewożenie dzieci z tyłu - nie wiem dokładnie co to jest ISOFIX i z czym to sie je - są niby

> takie małe symbole na tylnej kanapie, ale co dalej? Do tych zaczepów pod siedzeniem dopina się

> adapter?

International Organisation for Standardisation - ISO Fixture bardziej znane w skrócie jako ISOFIX, jest system mocowania fotelików dziecięcych na siedzeniach w samochodach. System ISOFIX składa się z dwóch uchwytów, które znajdują się między siedzeniem, a oparciem fotela. Uchwyty te są przymocowane bezpośrednio do konstrukcji pojazdu. Wcześniej stosowano (wciąż powszechne) mocowanie fotelika pasami bezpieczeństwa. W stosunku do pasów ISOFIX zapewnia sztywniejsze zamocowanie, co przekłada się na wyższe bezpieczeństwo. Zastosowanie systemu zatrzasków praktycznie wyklucza nieprawidłowy montaż. Wadą ISOFIX jest brak zabezpieczenia fotelika przed przemieszczeniem w osi obrotu wokół uchwytów. Jedyne zabezpieczenie stanowią siedzisko i oparcie fotela

> Będę wdzięczny za podpowiedzi, za chwilę na pewno jeszcze coś mi się przypomni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A skad wiesz ze masz egr ?

> Sprawdz na numerze vin 8 znak jaka cyfra jest ,jeżeli 4 i powyzej to tak

Szkoda, że nie 9ty znak, bo mam tam 1 wink.gif, a na 8 jest 4, więc wychodzi na to, że mam.

> następuje automatyczne uruchomienie świateł.

Hmmm, w dzień (w pozycji 0) światła się nie świecą (rozumiem, że by się włączyły, gdyby np wjechać do tunelu, tak?). Czyli domniemuję, że to nieprzydatne, bo jest obowiązek jazdy na światłach mijania 24/7, a ja dziennych nie mam... Może wniosek, że i tego czujnika nie mam...

> w skrócie ISOFIX,

To wszystko wiem. Chodzi mi o łopatologiczną poradę. Mam sobie takie Volvo i stoję przed koniecznością zakupu fotelika. I teraz - czy kupić zwykły pod pasy bezpieczeństwa, czy lepiej kombinować pod ISOFIX, a jeśli tak to co jest potrzebne...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą cyferką w VIN chodzi o DPF, a nie EGR. U mnie dodatkowo czujnik zmierzchu zmienia podświetlenie panelu środkowego w tryb nocny/dzienny. Co do chipowania - na kilku forach znalazłem opinie, gdzie ludzie po chipie wracali do standardowego oprogramowania. Depnij tak porządnie go do podłogi z 2tys obr. i bez chipa zbiera się sympatycznie a zawsze podzespoły wytrzymają dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i bez chipa zbiera się sympatycznie a zawsze podzespoły

> wytrzymają dłużej.

No właśnie o to chodzi, jak chipowanie ma się do trwałości, bo to priorytet. O tyle jestem zielony, że da się znaleźć opinie, że chip robi np. 160KM, zachowuje trwałość jednostki i jeszcze obniża zużycie paliwa. Oczywiście może to być bzdura, dlatego pytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmówca ma trochę racji. Mi tylko raz się udało zatankować max 44,4 litra do tego baku, zwykle robiąc kilkanaście max 30km od zapalenia rezerwy wchodzi 40-42 i nie jestem odosobniony - inni użytkownicy na volvoforum.pl mają podobnie. Raz wyjeździłem do zera, ale niestety bez odpowietrzenia w serwisie się nie obyło blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem tylko tyle co wyczytałem na forach, więc nie podpowiem. Pamiętam tylko opinię, że podzespoły są w tym modelu z całkiem znośnym zapasem pod dodatkową moc, ale przesadzać nie należy skoro masz zamiar więcej pojeździć. Powiem szczerze, że mam podejrzenia iż u mnie silnik jest trochę podkręcony przez poprzedniego właściciela. Mam nalepkę "tuning" na klapie, ale to przylepić mógł każdy, natomiast w ASO powiedzieli kiedyś, że wgrywane było "dodatkowe-nowe" oprogramowanie. Nie wnikałem o co im chodziło niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak...a propos silnika i zawieszenia...bo miałem w Focusie w wersji Titanium. Jak się nie psuł to frajda z jazdy była cool.gif Ja miałem problem z turbawką, ale nie znaczy ze wszystkie PSA tak mają. Co do spalania od 5.2 w trasie do 8 w mieście...wiecej nie chciał pić smile.gif Jak na mnie silnik wystarczał...nie widziałem potrzeby chipowania bo w sumie nie lubię płacić mandatów. Skrzynia 6 fajna sprawa..nie wiem jaką Ty masz. Na autostrady nawet niemieckie było ok. Zawieszenie poprawne, ale chyba wolę cięższe samochody bo mniej się trzęsą na drodze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przedmówca ma trochę racji. Mi tylko raz się udało zatankować max 44,4 litra do tego baku, zwykle

> robiąc kilkanaście max 30km od zapalenia rezerwy wchodzi 40-42 i nie jestem odosobniony - inni

> użytkownicy na volvoforum.pl mają podobnie. Raz wyjeździłem do zera, ale niestety bez

> odpowietrzenia w serwisie się nie obyło

Ja tylko dolewam do pełna i nigdy nie wyciskam do zera ok.gif

Bak w/g instrukcji ma ok 52l ok.gif

Spalanie na trasie mozna zejść nawet poniżej 5 l ja mam 6 biegowy ok.gif

Tak ze na trasie ok.1000 można osiagnąć ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik - cudo PSA jak się wcześniej dowiedziałem - czy jest metoda (poza łagodnym traktowaniem)

> żeby posłużył jak najdłużej? Chodzi mi o takie sprawy jak 2masa

nie jest chyba specjalnie awaryjna

ja wymienilem po 170, albo 180kkm i okazalo sie, ze niepotrzebnie, bo stara byla jeszcze ok

>, EGR,

tu chyba zbyt wielkiego wplywu nie masz

po 150kkm zazwyczaj trzeba go wymienic.

Nowy kupowalem za kilkaset zl, wiec tragedii nie ma

> Czy silnik pije olej (ma przejechane

> 126kkm)?

moj ma 220kkm i oleju nie bierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez przesady nie jest najgorzej

no najlepiej też nie jest, mało które kombi oferuje mniejszy kufer.

> 52 litry przy średnim spalaniu 5,2-6 l/100km

mam rozumieć,że zatankowałeś te 52l i przejechałeś na jednym baku deklarowany w dalszym poście 1000km, tak?

nie udało mi się nigdy wlać więcej niż 45l, co przy spalaniu na poziomie 6,5 - 7l dawało mały zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no najlepiej też nie jest, mało które kombi oferuje mniejszy kufer.

Mnie starcza jako auto 2 osobowe zlosnik.gif

> mam rozumieć,że zatankowałeś te 52l i przejechałeś na jednym baku deklarowany w dalszym poście

> 1000km, tak?

> nie udało mi się nigdy wlać więcej niż 45l, co przy spalaniu na poziomie 6,5 - 7l dawało mały

> zasięg.

Zatankowałem pod korek przejechałem ok 959 km , żyd sie oświecił i ponownie zalałem pod korek ok.gif

Trasa Chrzanów /małopolskie/ Gdańsk i spowrotem ok.gif

Auto 6 biegowe ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazdraszczam - mi spalanie kręci się między 6.5 (kapelusz mode), a 7.5 (większość czasu).

Też mam wrażenie że muszę tankować co chwilę - zwłaszcza że na codzień jeżdżę passatem ze zbiornikiem 75l i palącym 5.5-6.3, który ma zasięg 1100-1200.

Co do bagażnika - rzeczywiście nie za wielki. Ale wielkośc auta nie jest dla mnie wadą, bo każdy jak kupuje auto to do niego wsiada i widzi co kupuje. Więc jak potem kupi i biadoli, że małe to jest zwyczajnie idiotą, który nie potrafi sprawdzić czy sie zmieści do tego co kupił zlosnik.gif

Ja miałem problem z tą roletą, bo jest dośc nisko i wypchana duża walizka uniemożliwia jej zaciągnięcie i trzeba kombinować, ale jakos wykombinowalem i do międzyzdrojów i nazad obróciłem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie o to chodzi, jak chipowanie ma się do trwałości, bo to priorytet. O tyle jestem zielony,

> że da się znaleźć opinie, że chip robi np. 160KM, zachowuje trwałość jednostki i jeszcze

> obniża zużycie paliwa. Oczywiście może to być bzdura, dlatego pytam...

Rozne szpece od volvo odradzali, podobno urywsja sie dwumasy sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To wszystko wiem. Chodzi mi o łopatologiczną poradę. Mam sobie takie Volvo i stoję przed

> koniecznością zakupu fotelika. I teraz - czy kupić zwykły pod pasy bezpieczeństwa, czy lepiej

> kombinować pod ISOFIX, a jeśli tak to co jest potrzebne...?

Kupic oczywiscie fotelik ISOFIX. Roznica jest kolosalna jezeli chodzi o stabilnosc fotelika w aucie, a co za tym idzie - bezpieczenstwa dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkie 2,0D były 6 biegowe niewiem.gif mi tam się nigdy nie udało zejść poniżej 5,5 litra.

Raz postanowiłem przetestować spalanie jadąc Warszawa-Wałbrzych-Warszawa. To chyba niecałe 1000km na raz. W jedną stronę jechałem jak mega kapelusz, a w drugą dość żwawo. W pierwszym przypadku spalanie wyniosło 5,7litra w drugą stronę 5,9litra/100km. Od tej pory specjalnie nie przykładam uwagi w tym aucie do stylu jazdy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/G instrukcji 2,0D miały trzy rodzaje skrzyni;

MMT6 sześciobiegowa

M56 pięciobiegowa

MPS6 automatyczna

Co do spalania to jestem bardzo ze swojego egzeplarza zadowolony ok.gif

Znajomy ma 1,6D i na trasie pali mu prawie litr wiecej ok.gifsmirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zazdraszczam - mi spalanie kręci się między 6.5 (kapelusz mode), a 7.5 (większość czasu).

Po miescie to i 8 styknie ale trasa to bajka ok.gif

> Też mam wrażenie że muszę tankować co chwilę - zwłaszcza że na codzień jeżdżę passatem ze

> zbiornikiem 75l i palącym 5.5-6.3, który ma zasięg 1100-1200.

> Co do bagażnika - rzeczywiście nie za wielki. Ale wielkośc auta nie jest dla mnie wadą, bo każdy

> jak kupuje auto to do niego wsiada i widzi co kupuje. Więc jak potem kupi i biadoli, że małe

> to jest zwyczajnie idiotą, który nie potrafi sprawdzić czy sie zmieści do tego co kupił

> Ja miałem problem z tą roletą, bo jest dośc nisko i wypchana duża walizka uniemożliwia jej

> zaciągnięcie i trzeba kombinować, ale jakos wykombinowalem i do międzyzdrojów i nazad

> obróciłem

Skaładasz rolete zapinasz kratke i cheja ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niekoniecznie chcę żeby moje toboly były widoczne przez szyby z tyłu, nie lubię jak cyganski tabor

> też jechać nalecialości z sedanów

No to walizeczka ,roletka i jak panisko ok.gifhehe.gif

Albo boxa na relingi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do spalania to jestem bardzo ze swojego egzeplarza zadowolony

Wczoraj z Otrębus na Ursynów (ruch podmiejski) wyszło mi 4,9l, a teraz po powrocie z Żerania do Konstancina (tj. przez miasto, ale bez korków + peryferie) 5,6l. Jeśli to prawda co podaje komp to jest całkiem fajnie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj z Otrębus na Ursynów (ruch podmiejski) wyszło mi 4,9l, a teraz po powrocie z Żerania do

> Konstancina (tj. przez miasto, ale bez korków + peryferie) 5,6l. Jeśli to prawda co podaje

> komp to jest całkiem fajnie

Ze spalania bedziesz zadowolony i jeszcze jedna fajna rzecz promień skretu jest mniejszy w tym kombi niz w moim byłym fiacie stilo 3d ok.gifsmirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.