Skocz do zawartości

Rajdówka KJS do 3000zł


matadorRS

Rekomendowane odpowiedzi

> z saxo czy swiftem będzie cieżko w tym budżecie. Może megane coupe 2.0 115km? powinno być szybsze

> od SC

no własnie moze jakiś starszy kompakt w mocniejszej wersji,

ew golf II gti czy fiesta XRi (czy jakoś tak) czy coś podobnego

albo mazda mx3 1.8 V6 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście mowimy o Seryjnym aucie do KJSów

...

za 3 tys... z wlasnych doswiadcze:

- peugeot 106 1.6 8v kupiony za 900 zl, jedyna wada to malowany tyl, auto smigalo ladnie, zrobisli zawieszenie halce, siedzenia itd. 8v juz daje rade i w 3 tys sie zmiescilismy. pozniej byl swap na 16v i kasacja budy (ale to juz nieistotne )

- golf II 1.6 8v, slabe, gaznik dziwny itd, auto kupione za 400 zl, za "reszte" bude odelzylismy , zawias, hamulce, silnik zrobiony na 100 km ( wciaz 1.6 8v) i auto smigalo ladnie, wiele lepszych fur mozna objechac jak sie umie kolkiem krecic. ale duzo pracy wymagalo, czesci taniutkie, jest tego multum

jak chcesz zobaczyc jak taki wynalazek jezdzi z malo zdolnym kierowca za kolkiem daj znac;)

teraz w golfow jest swap na 16v, ITB i takie tam

w peugeocie nowa buda itd

za 3 tys mozna kupic zdrowego golfa II 1.8 8v , zdazaja sie 16v zdazaja sie nawet swapy na abf

do wyboru do koloru

za ta kase kupisz tez przygotowane polo 1.3 75 km , czasem pomodzone na 100km jak trafisz, tez fajny sprzet wada taka ze dosc miekka buda

zaleta vw - tanie czesc, masa gratow na rynku, zlomach itd

mialem chetke tez na e36, nawet ogladnalem kilka, ale stan blacharski (progi przedewszystkim) zniechecil bo blacharka sie nie param smile.gif ale pewnie idzie kupic jakas w miare zdrowa sztuke, tylko ze bedzie to seria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pomieszales troszku

> swift byl na silniku 1.3 8v 68km i 1.3 103km GTi i one sa ze soba zamienne, a justy wychodzilo z

> silnikiem 1.3 8v.

moj drogi zlosnik.gif nic nie pomieszalem

swift 4wd byl tylko z motorem 1.3 8v 68km

justyny mialy 1.0 51km i 1.3 68km

i uwaga ( jakbym nie widzial to bym nie pisal ) 1.3 (8v czy 16v niewiem.gif )

92km skromny.gif

tyle ze nie jestem pewien czy to nie byl jakis przeszczep, ale auto bylo wyraznie szybsze niz moje

do justyny mozna zadaptowac 1.3 16v 101km bo jest P&P

> wiec w latwy tani i szybki sposob masz 35km wiecej

ale ze to łatwe to tylko osoby ktore nie probowały takiej zmoty zrobic mogą napisac zlosnik.gif

> byly jeszcze silniki 1.6

> 75km ale wystepowaly tylko w sedanie i nie byl to silnik zamienny z 1.3

1.6 16v ohc montowany w sedanie mial 92km zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. krótka skrzynia (tak do 170-190 vmax)

> 2. szpera

> 3. poliuretany

> Poproszę ceny

Chłop ma do wydania 3000 zł więc inwestycją już będzie zakup nowych klocków, a nie używanych itd. zlosnik.gif

Dość krótka skrzynia w tym aucie jest fabrycznie ok.gif

Też jestem zdania że e36 to będzie najlepszy wybór ale alternatywę można podać 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chłop ma do wydania 3000 zł więc inwestycją już będzie zakup nowych klocków, a nie używanych itd.

> Dość krótka skrzynia w tym aucie jest fabrycznie

> Też jestem zdania że e36 to będzie najlepszy wybór ale alternatywę można podać

Nie no nie przesadzaj. Chce wydać 3000 bo w tej chwili mam taki budżet. Na pozostałe graty znajdzie sie kasa. Poprostu chce kupic żeby nie rozwalić kasy a szybciej rozwale niż dołoże hehe.gif

Jeszcze mnie Colt męczy 1.6 16V 115KM. Co o tym aucie sądzicie. Śmiga troche tego w KJSach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze mnie Colt męczy 1.6 16V 115KM. Co o tym aucie sądzicie. Śmiga troche tego w KJSach.

masa kolo 1000kg z tego co pamietam

silnik na jednym walku, moc jest, jezdzi dobrze

czesci za duzo do tego nie ma

skrzynie chyba dosc slabe (synchronizatory) a naprawa zapewne nieoplacalna

z silnika wiele wiecej nie wydlubiesz jakbys mial chec ale mozna jezdzic wstydu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie no nie przesadzaj. Chce wydać 3000 bo w tej chwili mam taki budżet. Na pozostałe graty znajdzie

> sie kasa. Poprostu chce kupic żeby nie rozwalić kasy a szybciej rozwale niż dołoże

No przecież jaja sobie robie.

Też miałem 4 lata temu, a później 2 lata temu do wydania 3000-3500zł i 2x kupiłem Deltę 2.0 139KM.

Pierwszym razem kupiłem trochę szrota (ale bardzo miło wspominam), a drugim razem kupiłem "od dziadka" i auto było miód.

Katowane, męczone i jeśli nie urwałem czegoś to nic nie zepsułem, a miało bardzo ciężko palacz.gif

Wada to waga: ok. 1400kg i FWD.

> Jeszcze mnie Colt męczy 1.6 16V 115KM. Co o tym aucie sądzicie. Śmiga troche tego w KJSach.

Bardzo dobra opcja, niesamowicie to zapdrive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E36 Compakt. Najlepiej 318Ti, ale w tej kasie może być ciężko. W razie czego za 1500 PLN wsadzisz potem M42 pod maskę. Do tego krótki dyfer i na początek więcej nie trzeba.

Tylko raczej nastawiałbym się, że w przeciągu roku będzie trzeba z 5-6k dołożyć, żeby to miało ręce i nogi smile.gif

Do wyboru:

http://moto.allegro.pl/seria-3-e36-1990-...d=0&state=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> E36 Compakt. Najlepiej 318Ti, ale w tej kasie może być ciężko. W razie czego za 1500 PLN wsadzisz

> potem M42 pod maskę. Do tego krótki dyfer i na początek więcej nie trzeba.

> Tylko raczej nastawiałbym się, że w przeciągu roku będzie trzeba z 5-6k dołożyć, żeby to miało ręce

> i nogi

dyfer ze szperą: 1000

Bilstein B6: 1500

poliuretany: 1500

I to właściwie tyle. Wnętrze w każdym samochodzie kosztuje tyle samo. Płyta pod silnik, koła opony też. Plus jest taki że felg do E36 jest pod dostatkiem i są tanie. Można jeździć na rozmiarze 205/55/16 a jak wiadomo to tani rozmiar.

Komplet slicka 205/50/16 kosztuje 1200pln.

Jeśli przejdziemy na 17 cali to... slick kosztuje tyle samo palacz.gif

Jak zacznie szybko po czarnym jeździć na przyczepnej oponie to można się zastanowić nad hamulcami, ale zaciski pod większe/ wentylowane tarcze są w cenie złomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dyfer ze szperą: 1000

> Bilstein B6: 1500

> poliuretany: 1500

> I to właściwie tyle. Wnętrze w każdym samochodzie kosztuje tyle samo. Płyta pod silnik, koła opony

> też. Plus jest taki że felg do E36 jest pod dostatkiem i są tanie. Można jeździć na rozmiarze

> 205/55/16 a jak wiadomo to tani rozmiar.

> Komplet slicka 205/50/16 kosztuje 1200pln.

> Jeśli przejdziemy na 17 cali to... slick kosztuje tyle samo

> Jak zacznie szybko po czarnym jeździć na przyczepnej oponie to można się zastanowić nad hamulcami,

> ale zaciski pod większe/ wentylowane tarcze są w cenie złomu.

Jeśli chodzi o hebel to najlepiej zarzucić od razu tarcze, zaciski i jarzma od E46 3.0/3.0d.

Szpera, B6 i poliuretany to "tjuningi". Pamiętajmy, że auto kupione za 3-4k będzie wymagało prawdopodobnie naprawy wszystkiego: sworznie, magiel, drążki, sprzęgło, wydech. Zależy jak się trafi, ale to tylko kwestia czasu czy wcześniej, czy później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Justy jak i seja mam obecnie. Justy ma szanse z sejem tylko na śniegu i szutrze. Poza tym chyba

> będzie ciężko znaleźć Justy/Swifta 4wd za 3000zł w dobrym stanie. Acha no i Justy w serii nie

> ma hamulców.

Może Tobie się zwyczajnie lepiej jeździ Sejem zlosnik.gif

Jak ja się trochę bawiłem w RallySprinty, to wyglądało tak że na początku klasy były Swifty i Justy, a dopiero później CC/SC wink.gif

Jak wygrał gość w CC/SC to albo dobry ogarniacz, albo goście z Justy/Swift mieli jakieś problemy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.