Skocz do zawartości

Od jakiego auta moze byc ta lampa ?


mDziubek

Rekomendowane odpowiedzi

> Dla mnie najbardziej podobna z kształtu jest lampa Focusa kombi ze wstecznym ale nie pasuje faktura

> szkiełka

icon_eek.gif Ty...weź się jeszcze raz przyjrzyj na spokojnie, albo odstaw to co bierzesz hehe.gif Jedno z drugim ma jedynie wspólne kolory hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty...weź się jeszcze raz przyjrzyj na spokojnie, albo odstaw to co bierzesz Jedno z drugim ma

> jedynie wspólne kolory

Nie twierdze, że to to samo ale jeśli twierdzicie, że to nie jest podobne to ja sie nie dziwie, że nie możemy nic znaleźć zlosnik.gif

286752300-lampa1.JPG

286752300-lampa2.JPG

post-13549-14352519480599_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie twierdze, że to to samo ale jeśli twierdzicie, że to nie jest podobne to ja sie nie dziwie, że

> nie możemy nic znaleźć

Takich i bardziej podobnych znajdziesz setki.

Przede wszystkim spójrz na proporcje dolnego odblasku, jest bardzo wysoki, w focusie to cieniutki paseczek.

O zaokrąglonym lewym dolnym rogu nie wspominając...

Uwaga ogólna, do wszystkich poszukiwaczy, niech nie umknie (tak jak mi umknął) fakt, ze ten odłamek jest wielki, ma 28cm szerokości.

To jest ponad połowa polskiej tablicy rejestracyjnej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony ta lampa nie zachodzi w ogole na boki nadwozia, wiec teoretycznie mozna twierdzic ze to jest lampa z klapy bagaznika - cos typu V40 jak bylo juz tu o tym mowione.

Ale z drugiej strony ta lampa jest jednak troche wygieta, wiec nie wydaje mi sie ze by byla montowana w klapie - wtedy musiala by byc idealnie plaska od spodu.

Wiec wydaje mi sie ze trzeba szukac w nadwoziach tego typu, gdzie lampy nie zachodzą na boki, ale sa jednak montowane tradycyjnie a nie w klapie, przykladowo cos takiego:

2540040-skoda-citigo-03-643-482.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nawet nie ma ze soba nic wspolnego

Na razie wszystkie zdjęcia z lampami przedstawione tutaj niewiele mają wspólnego z "oryginałem" więc proponuję wszystkim motokącikowym mądralom dać sobie spokój z takimi tekstami i nie krytykować pojawiających się propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie twierdze, że to to samo ale jeśli twierdzicie, że to nie jest podobne to ja sie nie dziwie, że

> nie możemy nic znaleźć

Tak, trafiłeś w 10 hehe.gif....na tej zasadzie to gówno do czekolady też jest podobne hehe.gif

Inna szerokość czerwonego, zaokrąglony róg vs ostry róg, inna faktura...ale masz rację, czerowny i biały występuje ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale z drugiej strony ta lampa jest jednak troche wygieta, wiec nie wydaje mi sie ze by byla

> montowana w klapie - wtedy musiala by byc idealnie plaska od spodu.

Lampy z klapy rzeczywiście bardzo łukowate być nie mogą, ale bez przesady. Idealnie płaskie to chyba w latach 80-tych. Tył auta (maska, zderzak, pas) jest łukiem.

np. te lampy nie są idealnie płaskie, a pochodzą z klapy Accorda

http://img14.allegroimg.pl/photos/oryginal/30/55/40/25/3055402503

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lampy z klapy rzeczywiście bardzo łukowate być nie mogą, ale bez przesady. Idealnie płaskie to

> chyba w latach 80-tych. Tył auta (maska, zderzak, pas) jest łukiem.

> np. te lampy nie są idealnie płaskie, a pochodzą z klapy Accorda

> http://img14.allegroimg.pl/photos/oryginal/30/55/40/25/3055402503

No w sumie masz racje hmm.gifblush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z jednej strony ta lampa nie zachodzi w ogole na boki nadwozia, wiec teoretycznie mozna twierdzic

> ze to jest lampa z klapy bagaznika - cos typu V40 jak bylo juz tu o tym mowione.

> Ale z drugiej strony ta lampa jest jednak troche wygieta, wiec nie wydaje mi sie ze by byla

> montowana w klapie - wtedy musiala by byc idealnie plaska od spodu.

> Wiec wydaje mi sie ze trzeba szukac w nadwoziach tego typu, gdzie lampy nie zachodzą na boki, ale

> sa jednak montowane tradycyjnie a nie w klapie, przykladowo cos takiego:

ok.gifma to sens...wielkość lamp w tym aucie, co pokazałeś też zbliżona. Teraz trzeba zastanowić się, jakie auta mają lampy w ten sposób zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na razie wszystkie zdjęcia z lampami przedstawione tutaj niewiele mają wspólnego z "oryginałem"

Spokojnie, bez nerw wink.gif

Lampa z Civica 2d była dosyć podobna, głównie nie zgadzał się rozmiar (dyskwalifikacja) oraz zbyt kanciaste wykreślenie białego w czerwonym.

Chodzi o to, żeby nie rzucać byle czego, bo tę lampę z Focusa da się wykluczyć po pół minucie analizy - przede wszystkim ona nie ma okrągłego rogu.

Fakturą bym się nie przejmował, bo potłuczony klosz może być aftermarketem, to się potrafi sporo różnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a może fragment Fabii I ?

Nie

Zbyt nieregularne nieprostopadłe kształty lampy Fabii

Poza tym w odłamku biały obszar oddalony od strony z kanciastym rogiem, a przybliżony do brzegu od strony z obłym rogiem.

To jest dosyć nietypowe, zazwyczaj jest odwrotnie (Volvo), lub po całości, rzadko jest tak (Civic 2d)

Wg mnie to lampa z klapy z jakiegoś sporego sedana/coupe - spory rozmiar 28cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś widziałem A4 kombi i tak mi się wydawało że może pasować boczna część tylnej lamby - wtedy ten kawałem trzeba by było rozpatrywać jako pionowy kawałek ... ale teraz przeglądam zdjęcia i jednak nie

http://static.pagenstecher.de/uploads/c/c4/c42/c422/Audi_A4_B6_Kombi_rear_20071115.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spokojnie, bez nerw

> Lampa z Civica 2d była dosyć podobna, głównie nie zgadzał się rozmiar (dyskwalifikacja) oraz zbyt

> kanciaste wykreślenie białego w czerwonym.

> Chodzi o to, żeby nie rzucać byle czego, bo tę lampę z Focusa da się wykluczyć po pół minucie

> analizy - przede wszystkim ona nie ma okrągłego rogu.

Chodziło mi o ogólny kształt lampy i układ kolorów. Oryginał ma czerwoną obwódkę wokół więc wrzucanie zdjęć gdzie białe sięga do krawędzi jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodziło mi o ogólny kształt lampy i układ kolorów. Oryginał ma czerwoną obwódkę wokół więc

> wrzucanie zdjęć gdzie białe sięga do krawędzi jest bez sensu.

Wg mnie białe może sięgać do krawędzi, a na 100% co najmniej sięga do obwódki.

Nie wiemy czy obwódka z lewej strony jest, jaka jest gruba i jaki ma kolor, bo tego fragmentu brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg mnie białe może sięgać do krawędzi, a na 100% co najmniej sięga do obwódki.

> Nie wiemy czy obwódka z lewej strony jest, jaka jest gruba i jaki ma kolor, bo tego fragmentu

> brakuje.

hmm.gif

ROVER_45_H-B_O-S_LAMP.JPG

286752610-286743520-lampa.jpg

Podobne...ale nie wiem jak z wielkością hmm.gif

post-6413-14352519481791_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W bardzo dobra strone obróciłeś te lampe

> Dzieki temu padla moja teoria ze ta lampa nie zachodzi na bok samochodu

> Moze to jest nowy i dobry trop

ktoś już proponował Volvo v40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W bardzo dobra strone obróciłeś te lampe

> Dzieki temu padla moja teoria ze ta lampa nie zachodzi na bok samochodu

> Moze to jest nowy i dobry trop

Tropów, to my tu mamy bez liku....tylko pasujących lamp jakoś mało...a powiem szczerze, że nawet do końca nie wiem od czego lampę pokazałem hehe.gif Na pewno jakiś Rover zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> końca nie wiem od czego lampę pokazałem Na pewno jakiś Rover

Lampa w tej pozycji musiałaby być wysoka (przypominam 28cm)

Raczej nie zwykła osobówka, raczej SUV, terenówka, dostawczak, van, ostatecznie kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lampa w tej pozycji musiałaby być wysoka (przypominam 28cm)

> Raczej nie zwykła osobówka, raczej SUV, terenówka, dostawczak, van, ostatecznie kombi

No właśnie przyglądając się autom na mieście wydaje mi sie że ciężko taką lampę zbic o błotnik osobówki może autor watku podpowie jakie auto zostało uszkodzone ?? może to coś podpowie cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Komplikuje troszkę sprawę fakt, że zdarzenie było w Szwajcarii, tam może więcej być aut

> nietypowych, o których nikt nie pomyślał.

Dlatego pisalem o Protonach i Tatach, ale moze to byc z marki ktora zupelnie nam do glowy nie przyjdzie crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.