Skocz do zawartości

z cyklu jazda o kropelce


koNik

Rekomendowane odpowiedzi

Zazwyczaj nie bawię się w takie bzdury ale akurat trafiła się okazja jazdy ze starszą, schorowaną osobą więc jechałem spokojnie i bez gwałtownych przyśpieszeń. Wynik - 327km za 100zł, w tym 140km (Kraków-Stryszawa) trasy, reszta Kraków. E32 730i LPG. 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zazwyczaj nie bawię się w takie bzdury ale akurat trafiła się okazja jazdy ze starszą, schorowaną

> osobą więc jechałem spokojnie i bez gwałtownych przyśpieszeń. Wynik - 327km za 100zł, w tym

> 140km (Kraków-Stryszawa) trasy, reszta Kraków. E32 730i LPG.

Ale to szału chyba ni ma, ot po prostu zlosnik.gif

W Citigo by to kosztowało 50 zł grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zazwyczaj nie bawię się w takie bzdury ale akurat trafiła się okazja jazdy ze starszą, schorowaną

> osobą więc jechałem spokojnie i bez gwałtownych przyśpieszeń. Wynik - 327km za 100zł, w tym

> 140km (Kraków-Stryszawa) trasy, reszta Kraków. E32 730i LPG.

U mnie na trasie Zakopane -Krakow spalanie wyszlo 6.6 lpg. wiem, wiem , gorki. Normalna trasa bez oszczedzana to ok 8.6 lpg.

Jak na 3 litry to bardzo przyzwoite spalanie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zazwyczaj nie bawię się w takie bzdury ale akurat trafiła się okazja jazdy ze starszą, schorowaną

> osobą więc jechałem spokojnie i bez gwałtownych przyśpieszeń. Wynik - 327km za 100zł, w tym

> 140km (Kraków-Stryszawa) trasy, reszta Kraków. E32 730i LPG.

Czasem trzeba jezdzic wolniej i delikatniej, ale to nie znaczy zeby patrzec na spalanie nono.gif

Mnie sie to nie zdarza zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zazwyczaj nie bawię się w takie bzdury ale akurat trafiła się okazja jazdy ze starszą, schorowaną

> osobą więc jechałem spokojnie i bez gwałtownych przyśpieszeń. Wynik - 327km za 100zł, w tym

> 140km (Kraków-Stryszawa) trasy, reszta Kraków. E32 730i LP

G.

Po wyliczeniu wychodzi ok 12L na setke to chyba normalny wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przesadzasz z tymi 2 tonami

> W necie znalazłem na szybko-masa własna 1600 kg, czyli raczej sporo brakuje do 2 ton

w dowodzie mi pisze 1675kg (to chyba na sucho?) + instalacja LPG + 2 konkretne osoby (200kg) - myślę że 1950kg jak nic zlosnik.gif

ponadto BMW jest znane z BAAARDZO optymistycznego podejścia do podawania masy samochodu hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zazwyczaj nie bawię się w takie bzdury ale akurat trafiła się okazja jazdy ze starszą, schorowaną

> osobą więc jechałem spokojnie i bez gwałtownych przyśpieszeń. Wynik - 327km za 100zł, w tym

> 140km (Kraków-Stryszawa) trasy, reszta Kraków. E32 730i LPG.

swoim Grande Punto w trasie robię 350km za 75zł - jazda do 120km/h przy butowaniu robie 300km grinser006.gif niech mi ktoś powie że lpg to zło wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zazwyczaj nie bawię się w takie bzdury ale akurat trafiła się okazja jazdy ze starszą, schorowaną

> osobą więc jechałem spokojnie i bez gwałtownych przyśpieszeń. Wynik - 327km za 100zł, w tym

> 140km (Kraków-Stryszawa) trasy, reszta Kraków. E32 730i LPG.

ja nie muszę się spinać i mam lepsze wyniki:

286758903-20121230_140042.jpg

także - strucle to zło !

PS. Chociaż mój to już też powoli strucel - 5 lat i ponad 200 kkm. Trza coś zacząć myśleć hmm.gif

post-21394-14352519502065_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja nie muszę się spinać i mam lepsze wyniki:

> także - strucle to zło !

> PS. Chociaż mój to już też powoli strucel - 5 lat i ponad 200 kkm. Trza coś zacząć myśleć

5,6litra ropy? ile zł na 100km ? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w dowodzie mi pisze 1675kg (to chyba na sucho?) + instalacja LPG + 2 konkretne osoby (200kg) -

> myślę że 1950kg jak nic

Masa własna to własna i nikt pasażerów nie dolicza hehe.gif, chyba, że chodzi o DMC . Co do Lpg to fakt, parę kg dojdzie

> ponadto BMW jest znane z BAAARDZO optymistycznego podejścia do podawania masy samochodu

Myślę, że tak jest w większości marek, chociaż trudno znaleźć czy np zbiornik paliwa ma być pełny czy pusty przy podawaniu masy własnej hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masa własna to własna i nikt pasażerów nie dolicza , chyba, że chodzi o DMC . Co do Lpg to fakt,

> parę kg dojdzie

> Myślę, że tak jest w większości marek, chociaż trudno znaleźć czy np zbiornik paliwa ma być pełny

> czy pusty przy podawaniu masy własnej

różnie z tym generalnie bywa - np Łada podaje 1020kg dla 2103 i wszędzie w necie tak pisze ale.... w instrukcji obsługi jest zaznaczone że z 2 osobami na pokładzie i połową baku paliwa. Cieżko zweryfikować te dane, a mam wrażenie czasami że u nas w urzędach to w ogóle wpisują w DR często jakieś liczby z kosmosu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w dowodzie mi pisze 1675kg (to chyba na sucho?) + instalacja LPG + 2 konkretne osoby (200kg) -

> myślę że 1950kg jak nic

> ponadto BMW jest znane z BAAARDZO optymistycznego podejścia do podawania masy samochodu

ford z podpisu ma 1400kg niecałe, plus LPG, ładunek itd ... spalanie przy ostrym bucie ok 9-10L/100km LPG

więc gdzie ta kropelka ?

gdybym jechał "kapeluszniczo" to poniżej 8L powinno wyjść palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ford z podpisu ma 1400kg niecałe, plus LPG, ładunek itd ... spalanie przy ostrym bucie ok

> 9-10L/100km LPG

> więc gdzie ta kropelka ?

> gdybym jechał "kapeluszniczo" to poniżej 8L powinno wyjść

ale Ty masz silnik 1.8 ? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 11,3l wychodzi - 140km trasa i 180km Kraków w tym - 3 litry i prawie 2t

Duzo u kumpla w gc silnik 2 razy wiekszy, areodynamika szafy, staly 4x4 i przy spokojnej jezdzie lykal 14l lpg smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zazwyczaj nie bawię się w takie bzdury ale akurat trafiła się okazja jazdy ze starszą, schorowaną

> osobą więc jechałem spokojnie i bez gwałtownych przyśpieszeń. Wynik - 327km za 100zł, w tym

> 140km (Kraków-Stryszawa) trasy, reszta Kraków. E32 730i LPG.

lpg w takim aucie to zbrodnia grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ~5.5l / 100km 3 litrówką... nieźle

> Ja się ostatnio bawiłem w oszczędną jazdę w trasie Fiestą 1.25 - udało mi się zejść do 6.9l /

> 100km

No nieźle, tylko teraz 100 zł podziel przez 2,85 zł, a nie przez 5, 85 zł grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piatek bylem w Brnie. Udalo sie wczesniej wyrwac wiec totalnie mi sie do domu nie spieszylo. Ustawilem tempomat na 130km/h. Dwa razy musialem hamowac/przyspieszac. Efekt, srednia 109km/h, spalanie 4.4l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nieźle, tylko teraz 100 zł podziel przez 2,85 zł, a nie przez 5, 85 zł

U mnie po 5.5zł zlosnik.gif, ale racja jakoś przeoczyłem że to na LPG taki koszt blush.giffacepalm%5B1%5D.gif

Czyli spalanie już nie tak różowe, ale koniec końców i tak wychodzi taniej niż odrobinę ponad litrową popierdółką na Pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladajac, ze wytrzymalbym te 327 km o kropelce to w moim 1520kg o sredniej aero potworze:) mialbym jakies 5,3l ON wiec 98 zl /100km:)

Na A4 Wroclaw Krakow, z BOXem, 4 osoby, zapakowany na full, predkosc 120-130 wyszlo 5,5lON/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ~5.5l / 100km 3 litrówką... nieźle

> Ja się ostatnio bawiłem w oszczędną jazdę w trasie Fiestą 1.25 - udało mi się zejść do 6.9l /

> 100km

No to faktycznie ,,fest'' oszczędna ta fiesta 1.25 ..... Moja Octavia TSI tyle w zimie po mieście mi spala grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli spalanie już nie tak różowe, ale koniec końców i tak wychodzi taniej niż odrobinę ponad

> litrową popierdółką na Pb.

Chyba Twoją popierdółką.

Moją popierdółką bym się zmieścił w tym budżecie prawdopodobnie foch.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masa własna to własna i nikt pasażerów nie dolicza , chyba, że chodzi o DMC . Co do Lpg to fakt,

> parę kg dojdzie

> Myślę, że tak jest w większości marek, chociaż trudno znaleźć czy np zbiornik paliwa ma być pełny

> czy pusty przy podawaniu masy własnej

wg KD masa własna to masa pojazdu gotowego do drogi z całym wyposażeniem oraz wszystkimi płynami (w tym paliwo) w ilościach nominalnych.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to faktycznie ,,fest'' oszczędna ta fiesta 1.25 ...

No niestety nie jest, a przynajmniej nie w trasie(między Bogiem a prawdą to w sumie nie do tego została stworzona), to najprawdopodobniej efekt krótkiej skrzyni - przy 100km/h jest 3k rpm

> Moja Octavia TSI tyle w zimie po mieście

> mi spala

To przegoń może od czasu do czasu tą turbinę bo Ci się zatrze jak nie będziesz używał grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba Twoją popierdółką.

No ją właśnie miałem na mysli zlosnik.gif

> Moją popierdółką bym się zmieścił w tym budżecie prawdopodobnie

W/wym. fiestą raczej nie do zrobienia - mój wynik jest z ok. 200km jazdy autostradą(z bardzo delikatną, może kilkanaście km "domieszką" miasta) z praktycznie stałą prędkością 100km/h(może ze 2-3 przyśpieszenia do max 130 podczas wyprzedzania). Krótka skrzynia zabija ekonomię na trasie, jakbym miał cierpliwość się wlec 60-70 to pewnie i nawet poniżej 6 by się udało zejść... no ale bez jaj zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś Pikusiem z podpisu przejechałem katowicką od Siewierza do Janek ze stałą prędkością 70 km/h. W większości 5 bieg, tylko na górkach 4. Spalanie wyszło 6,7 l LPG na 100 km. smile.gif No ale jazda była koszmarem, wyprzedały mnie nawet Stary z naczepami wyładowanymi węglem, a pasy na drodze przesuwały się tak wolno, że się wymiotować chciało... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak juz jestesmy przy oszczednej jezdzie, to co i jak robic zeby miec wynik tak jak niektorzy w

> jakis konkrsach, jakis czas temu czytalm ze goscu oktawia mial ponizej 3litrow. jak bym sie

> nie staral nie moge zejsc coltem ponizej 5,5 (benzyna 1,3 bez gazu)

> znalazlem ten test

> klik

musiz jak ten pan bijacy fabiami jakies rekordy non stop - wsiasc na autostrade w austri i pojechac wkierunku na danie i non stop trzymac na max 80-90, do tgo nie zapomnij zdjac antenki, napompowac opon na maxa, wywalic wszystkiego z bagaznika a najlepiej nawet zbednychsiedzen i dasz rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znalazlem ten test

> klik

Z tym 1,89 l to jest bankowo jakiś wałek i trzeba by zapytać tego Kwapisza gdzie ?!

Obstawiam na błąd przy lania/mierzeniu paliwa.

Choć lubię takie historie i jestem za, to wynik jest nierealny po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zazwyczaj nie bawię się w takie bzdury ale akurat trafiła się okazja jazdy ze starszą, schorowaną

> osobą więc jechałem spokojnie i bez gwałtownych przyśpieszeń. Wynik - 327km za 100zł, w tym

> 140km (Kraków-Stryszawa) trasy, reszta Kraków. E32 730i LPG.

Insignią cdti biturbo jedziesz w porównywalnych warunkach za podobne pieniądze, bez drutowania lpgiem. grinser006.gif

Przy okazji - dlaczego nie sprzedałeś? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> musiz jak ten pan bijacy fabiami jakies rekordy non stop - wsiasc na autostrade w austri i pojechac

> wkierunku na danie i non stop trzymac na max 80-90, do tgo nie zapomnij zdjac antenki,

> napompowac opon na maxa, wywalic wszystkiego z bagaznika a najlepiej nawet zbednychsiedzen i

> dasz rade

robilem tak, ostatnio trasza Szczecin - Wawa, redkosc srednia 78km/h spalanie 5,6litra, nawet chwilowe spalanie na wybranych gladkich odcinkach (zerowalem kompa) wychodzilo w tych granicach, mimo glaskania gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Insignią cdti biturbo jedziesz w porównywalnych warunkach za podobne pieniądze, bez drutowania

> lpgiem.

> Przy okazji - dlaczego nie sprzedałeś?

za miesiąc sprzedaje, i buduję sobie inne auto, pisałem an PMiHM 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.