Skocz do zawartości

Zabranie dowodu, a nieprzerejestrowany pojazd


Josyp

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nieprzerejestrowany motocykl i w sumie 3 umowy kupna sprzedaży. Czy jeśli Policja zabierze mi dowód rejestracyjny to będę mógł go osobiście odebrać czy będzie trzeba szukać właściciela z dowodu rejestracyjnego?

Druga kwestia to domyślam się, że trzeba będzie jechać do Wydziału Komunikacji właściwego dla danych z dowodu rejestracyjnego? Czy może jest jakaś opcja, żeby Policja wysłała to do mojego WK, lub żeby urząd do którego to wyślą przesłał to dalej do mojego WK?

Trzecia kwestia to czy na przegląd jedzie się normalnie i z zaświadczeniem odbiera dowód czy jakieś nowe udogodnienia weszły? (jakieś tymczasowe tablice czy coś takiego?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzecia kwestia to czy na przegląd jedzie się normalnie i z zaświadczeniem odbiera dowód czy jakieś

> nowe udogodnienia weszły? (jakieś tymczasowe tablice czy coś takiego?)

Jedziesz na przegląd do okręgowej SKP, pokazujesz panu kwitek od szanownej policji i dostajesz potwierdzenie badania technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektore urzedy odsylaja dowod rejestracyjny poczta jak do nich doslesz papiery, a niektore nie , zalezy od naczelnika i wlasnych praktyk, jak nie beda chcieli odeslac to musisz osobiscie jechac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Normalnie, kupujesz i jeździsz nie tracąc masy na blachy i dowód - ją tak wielokrotnie robiłem, i

> policja przy kontroli nic nie może zrobić - ot, taka luka w prawie

Tylko kolega ma juz 3 umowy, nigdy nie wiadomo czy zaraz sie nie okaze, ze powinien miec ich 6 czy 7, bo po drodze ktos wywalil kolejne 3.

Niedawno pytal tu ktos o podobna sytuacje z 3 umowami i aucie nie przerejestrowanym od 1,5 roku (jak sie okazalo, ktoras z umow po drodze byla falszya, a przynajmniej nie identyczna jak umowa w WK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Normalnie, kupujesz i jeździsz nie tracąc masy na blachy i dowód - ją tak wielokrotnie robiłem, i

> policja przy kontroli nic nie może zrobić - ot, taka luka w prawie

Ustawowy termin na przerejestrowanie wynosi 30 dni, 14 dni jest na zalatwienie spraw w urzedzie skarbowym. Kolega spoznil sie 3 dni w tym drugim wypadku i naliczyli mu 100zl kary, bylo to z 5-6 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ustawowy termin na przerejestrowanie wynosi 30 dni, 14 dni jest na zalatwienie spraw w urzedzie

> skarbowym. Kolega spoznil sie 3 dni w tym drugim wypadku i naliczyli mu 100zl kary, bylo to z

> 5-6 lat temu.

Gdyby kolega ładnie porozmawiał z paniami w US, wystarczyłoby napisać czynny żal i nie byłoby mandatu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu (nie pamiętam gdzie) widziałem watek o tym, że gość nie przerejestrował auta i dostał 200 zł mandatu.

Ja wiem, że tylko "w enternecie pysali" ale może to prawda.

Ktoś kiedyś napisał, że jak się nie chce stracić dowodu np. przy kolizji etc. to można go zwyczajnie "zapomnieć". Trzeba oddzielnie wozić OC i liczyć się z 50 zł mandatu za brak dowodu rejestracyjnego wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam zamiaru długo nim jeździć, więc po co marnować kasę na dodatkowy papierek ?

Ty, stac Cie na pojazd, a niestac na papierek ? JA pierdziu, dziwi mnie, ze nikt nie wpadl jeszcze na pomysl, aby w takim przypadku te DR zabierac. Tyle, ze wprowadzilbym jeszcze za to kary.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty, stac Cie na pojazd, a niestac na papierek ? ierdziu, dziwi mnie, ze nikt nie wpadl jeszcze

> na pomysl, aby w takim przypadku te DR zabierac. Tyle, ze wprowadzilbym jeszcze za to kary.

Jak to nie wpadł? Niezgodność treści że stanem faktycznym i mamy podstawę do zatrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To teraz będziesz musiał udać się do WK z dowodu po Ksero dowodu za potwierdzeniem,bo przeglądu

> nie zrobisz z samym świstkiem wydanym przez

> Wspaniały kraj

i bardzo dobrze ok.gif

sprzedaj maszynę głąbowi który nie przerejestrował i zacznij biegać z umowami na komisariat i tłumacz się, że to nie Ty jechałeś autem waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przerejestruj pojazd w remoncie/do remontu, bez ważnego badania technicznego.

Pojazd w remoncie ma przeglad techniczny ? Przeglad jest wazny rok czasu, jezeli zaczynasz przebudowe to powinienes ja skonczyc przed uplywem waznosci przegladu technicznego. Wiec w czym problem ?

Problem zaczyna sie gdy sie w tym czasie nie wyrobisz, tele, ze trzeba miec na tyle zdrowego rozsadku, ze takiego pojazdu nie bierze sie sobie na leb i tyla.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojazd w remoncie ma przeglad techniczny ? Przeglad jest wazny rok czasu, jezeli zaczynasz

> przebudowe to powinienes ja skonczyc przed uplywem waznosci przegladu technicznego. Wiec w

> czym problem ?

> Problem zaczyna sie gdy sie w tym czasie nie wyrobisz, tele, ze trzeba miec na tyle zdrowego

> rozsadku, ze takiego pojazdu nie bierze sie sobie na leb i tyla.

Wyobraź sobie że kupuję trupa - dajmy na to syrenę 101,2,... nieważne, w stanie agonalnym który nie ma szans przejść przeglądu.

Jak go przerejestrujesz ? Nie ma szans bez ważnego przeglądu.

A remont czasem może trwać kilka lat.

Co innego sprawne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego, Polska, mieszkam w Polsce...

> Przerejestruj pojazd w remoncie/do remontu, bez ważnego badania technicznego.

To jest problem, jednak z drugiej strony skoro reanimujesz, to nie jeździsz - nie złapiesz mandatu, nie zabiorą DR itp. mnie drażnią tacy, co to kupią, nie przerejestrują a jeżdżą. IMO powinni do pierwszej kontroli - policja widząc, że pojazd ponad 30dni nie przerejestrowany powinna z miejsca sypać mandat i zabierać DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojazd w remoncie ma przeglad techniczny ?

Nie. grinser006.gif

Z moich dziadków jedynie ongiś Junak miał ważne badanie techn. podczas zakupu. Taka "branża". grinser006.gif

> Przeglad jest wazny rok czasu,

OT - a może być rok nie czasu? grinser006.gif

> jezeli zaczynasz

> przebudowe to powinienes ja skonczyc przed uplywem waznosci przegladu technicznego. Wiec w

> czym problem ?

W tym, że jw., ew. w czasie odbudowy pojazdu zabytkowego. Czasem ciągnie się to latami. ok.gif

> Problem zaczyna sie gdy sie w tym czasie nie wyrobisz, tele, ze trzeba miec na tyle zdrowego

> rozsadku, ze takiego pojazdu nie bierze sie sobie na leb i tyla.

Nie wiem, jak z moim rozsądkiem, ale naście takich pojazdów wziąłem sobie na łeb. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdyby kolega ładnie porozmawiał z paniami w US, wystarczyłoby napisać czynny żal i nie byłoby

> mandatu

Wezwanie do zaplaty dostal prawie rok po przerejestrowaniu auta, w US nic mu nie powiedzieli gdy zalatwial formalnosci po zakupie samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niektore urzedy odsylaja dowod rejestracyjny poczta jak do nich doslesz papiery, a niektore nie ,

> zalezy od naczelnika i wlasnych praktyk, jak nie beda chcieli odeslac to musisz osobiscie

> jechac

Ale wydadzą mi ten dowód jeśli pokażę im umowy, z których będzie wynikać, że jestem właścicielem i nie będę musiał szukać poprzedniego właściciela z dowodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale wydadzą mi ten dowód jeśli pokażę im umowy, z których będzie wynikać, że jestem właścicielem i

> nie będę musiał szukać poprzedniego właściciela z dowodu?

Najpierw musisz dymać po ksero dowodu i potwierdzić u nich zgodność z oryginałem uiścić opłatę 30zł,wtedy z tym na przegląd i z powrotem ,z umowami zaświadczeniem ze stacji diagnostycznej po odbiór DR. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest problem, jednak z drugiej strony skoro reanimujesz, to nie jeździsz - nie złapiesz mandatu,

> nie zabiorą DR itp. mnie drażnią tacy, co to kupią, nie przerejestrują a jeżdżą. IMO powinni

> do pierwszej kontroli - policja widząc, że pojazd ponad 30dni nie przerejestrowany powinna z

> miejsca sypać mandat i zabierać DR.

jak zabiora dowod to jak potem zarejestruje lub na jakiej podstawie mu go oddadza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak zabiora dowod to jak potem zarejestruje lub na jakiej podstawie mu go oddadza ?

A o to niech by martwił się ten, który nie przerejestrował w stosownym czasie pojazdu. Dla mnie mógłby nawet nie odzyskać DR i wyzłomowac pojazd zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest problem, jednak z drugiej strony skoro reanimujesz, to nie jeździsz - nie złapiesz mandatu,

> nie zabiorą DR itp. mnie drażnią tacy, co to kupią, nie przerejestrują a jeżdżą. IMO powinni

> do pierwszej kontroli - policja widząc, że pojazd ponad 30dni nie przerejestrowany powinna z

> miejsca sypać mandat i zabierać DR.

a mnie drażni ktoś taki jak wypisuje takie bzdury najlepiej rozstrzelac

uzbroj_zlo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i bardzo dobrze

> sprzedaj maszynę głąbowi który nie przerejestrował i zacznij biegać z umowami na komisariat i

> tłumacz się, że to nie Ty jechałeś autem

Dlatego warto zawsze sprzedaż zgłosić do WK i do ubezpieczyciela ok.gif Wtedy na 99% nie powinni ciągać po komisariatach, bo w WK będą mieli adnotację, kto jest nowym właścicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym, że jw., ew. w czasie odbudowy pojazdu zabytkowego. Czasem ciągnie się to latami.

To wiem, tylko doputy pojazd nie jest skonczoony to przegladu sie nie dostanie ( no przynajmniej prawdziwego / legalnego ) biglaugh.gif

> Nie wiem, jak z moim rozsądkiem, ale naście takich pojazdów wziąłem sobie na łeb.

No tak, trzeba przyznac, ze rozsadny nie jestes biglaugh.gif, ale masz wybaczone biglaugh.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego warto zawsze sprzedaż zgłosić do WK i do ubezpieczyciela Wtedy na 99% nie powinni ciągać

> po komisariatach, bo w WK będą mieli adnotację, kto jest nowym właścicielem.

Najpierw pojdziesz na komisariat i wytlumaczysz, ze zglosiles do WK, potem sprawdza czy mowisz prawde hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Grzaniec ma rację

> a jak komuś ciężko do urzedu albo kasy żałuje to niech ze 2 x na drugi koniec Polski po kwit do WK

> goni

Leczy mnie to że wogóle trzeba przerejestrowac auto po zakupie dotyczy gdy nabywca mieszka w innej gmine ok zmiana dowodu ale tablic po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale wydadzą mi ten dowód jeśli pokażę im umowy, z których będzie wynikać, że jestem właścicielem i

> nie będę musiał szukać poprzedniego właściciela z dowodu?

wydadza, a jak z tym kserem co DARCYK pisal to nie wiem, kiedys do przegladu nie bylo potrzebne, musial byc tylko kwitek z policji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojazd w remoncie ma przeglad techniczny ? Przeglad jest wazny rok czasu, jezeli zaczynasz

> przebudowe to powinienes ja skonczyc przed uplywem waznosci przegladu technicznego. Wiec w

> czym problem ?

ustawodawca nie przewidział że można kupić pojazd w złym stanie, bez przeglądu wymagający odbudowy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ustawodawca nie przewidział że można kupić pojazd w złym stanie, bez przeglądu wymagający odbudowy

To są podwaliny pod skuteczne wyeliminowanie części pojazdów. Póki co jest wolna amerykanka, ale przyjdzie na to czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.