Skocz do zawartości

Fura dla żony - Punto czy i20 ?


vqsoft

Rekomendowane odpowiedzi

> Z wiki wynika, że schudł, choć nie będę próbował nikomu wmawiać, że osiągi będą dobre, ale

> pytanie, czy o to chodzi w miejskim autku klasy B? Inna sprawa, że wiele opisanych tu innych

> modeli również nie zachwyca przyspieszeniem czy elastycznością (bo vmax w kontekście rozważań

> autora o bezpieczeństwie jest chyba absolutnie pomijalny).

wiesz trzecie clio z rzędu do przesada.

bylo c2ph1 i c3ph2

dość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zasadzie szybciej było by napisać jakich nie miałem.

> Tak z grubsza do pierwszego przeglądu (a zarazem ostatniego w moich rękach):

> - Odboje zawieszenia przedniego - wymiana (stuki)

> - Sprężarka klimatyzacji - wymiana (głośna praca)

> - Naprawa skrzyni biegów 1-2 bieg do wymiany (źle wchodziły biegi)

> - Alternator wymiana (pękł sobie jak to w fiacie)

> - Wymiana klamek drzwi tylnych (drzwi się nie otwierały)

> - Wymiana amortyzatorów tylnych (wycieki - w nowym samochodzie)

> - Wymiana ramion wycieraczek przednich (korozja po 4 miesiącach)

> - Przecieki wody do bagażnika (wymiana lampy 3 stopu, 3 różne naprawy dopiero ostatnia skuteczna

> czyli wymiana uszczelnienia wycieraczki tylnej)

> - Korozja na prowadnicach foteli przednich (malowanie)

> - Wycieki ze zbiornika spryskiwacza (naprawa)

> - Notoryczne problemy ze spryskiwaczem który w tych samochodach jest patentem na miarę 18 wieku

> - Odpadła listwa podszybia, sama od siebie (wymiana)

> - Na koniec silnik zaczął pracować na zimno tak jakby panewka lub korbowód stukały, kilka dni w

> serwisie i stwierdzenie ,,nic nie słyszymy'' przelało czarę goryczy.

Prosze o cinquecento nie pisac:)) tylko te klamki w tylnych drzwiach mi nie pasuja:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie to wyczytałeś ? W instrukcji ?

> To jakiś żart chyba , chociaż kiedys ASO Fiata też mnie straszyło, że FAP ma specjalne laboratoria

> co dojdą na jakim oleju jeżdziło auto

Przeglądy powinny być dokonywane w Autoryzowanej Stacji Obsługi Hyundai przy zastosowaniu oryginalnych części zamiennych dostarczanych przez Gwaranta.

Znów, pewnie zależy od ASO, ale niektóre się uprą i powiedzą - własnego oleju nie akceptujemy i zgodnie z powyższym punktem mogą tak zrobić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> która fobia ? proszę przestań... już Hyundai Getze był robiony z większym polotem.

> i te wyniki ncap jak cc / sc..

Co do NCAP to faktycznie nie sprawdzałem, jeśli licho to odpada ok.gif reszta w mojej ocenie całkiem całkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ford Fiesta. Punto hitem sprzedazy nie jest tak samo jak i20. To po prostu dwa zwykle wozidla z

> duzym plusem na korzysc fiata za wyglad.

i co 4500 dopłaty za poduszki boczne i kurtyny ? i dodatkowo 4500 za klime az do wersji sport ? dzięuje bardzo...

fiat ma przewagę w wyglądzie wnętrza z zewnątrz porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeglądy powinny być dokonywane w Autoryzowanej Stacji Obsługi Hyundai przy zastosowaniu

> oryginalnych części zamiennych dostarczanych przez Gwaranta.

> Znów, pewnie zależy od ASO, ale niektóre się uprą i powiedzą - własnego oleju nie akceptujemy i

> zgodnie z powyższym punktem mogą tak zrobić..

zamiennych!!! nie eksploatacyjnych....

nie mylmy pojęć i nie doszukujemy się tu problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żona właśnie skasowała clio 3 ph2. IMO silnik 1.2 w tej masie to porażka. Takim właśnie było c3ph2

> a to nowe będzie jeszcze cięższe...

W punto silnik 1,4 77KM (bo zapewne to masz na myśli) też nie jest rewelacją. Będzie jechał podobnie do tego clio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W punto silnik 1,4 77KM (bo zapewne to masz na myśli) też nie jest rewelacją. Będzie jechał

> podobnie do tego clio.

może lepiej bo mam max moc i moment dużo niżej niż p3. ten samo silnik DF7 jeździł w c2ph1 tylko jako 8V i odpychał się b.fajnie!.

silnikowo skłaniam sie do I20 85Km i 120 Nm powinno jakoś jechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i co 4500 dopłaty za poduszki boczne i kurtyny ? i dodatkowo 4500 za klime az do wersji sport ?

> dzięuje bardzo...

> fiat ma przewagę w wyglądzie wnętrza z zewnątrz porażka

Zmieniłem zdanie. Wyżej pisałem że i20 będzie lepsze bo ma boczne poduszki. Ale jeśli Hyundai ma taką gwarancję jak Kia to lepiej weź Punto. Tylko dopłać do bocznych poduszek.

A dyskusje o awaryjności są tu bez sensu.

Wolisz (rzekomo!) psujące się auto (co notabene nie jest prawdą) z pełną gwarancją, czy (rzekomo!) bezawaryjne auto (co też nie jest prawdą) praktycznie bez gwarancji?

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zasadzie szybciej było by napisać jakich nie miałem.

> Tak z grubsza do pierwszego przeglądu (a zarazem ostatniego w moich rękach):

> - Odboje zawieszenia przedniego - wymiana (stuki)

> - Sprężarka klimatyzacji - wymiana (głośna praca)

> - Naprawa skrzyni biegów 1-2 bieg do wymiany (źle wchodziły biegi) > - Alternator wymiana (pękł sobie jak to w fiacie)

> - Wymiana klamek drzwi tylnych (drzwi się nie otwierały)

> - Wymiana amortyzatorów tylnych (wycieki - w nowym samochodzie)

> - Wymiana ramion wycieraczek przednich (korozja po 4 miesiącach)

> - Przecieki wody do bagażnika (wymiana lampy 3 stopu, 3 różne naprawy dopiero ostatnia skuteczna

> czyli wymiana uszczelnienia wycieraczki tylnej)

> - Korozja na prowadnicach foteli przednich (malowanie)

> - Wycieki ze zbiornika spryskiwacza (naprawa)

> - Notoryczne problemy ze spryskiwaczem który w tych samochodach jest patentem na miarę 18 wieku

> - Odpadła listwa podszybia, sama od siebie (wymiana)

> - Na koniec silnik zaczął pracować na zimno tak jakby panewka lub korbowód stukały, kilka dni w

> serwisie i stwierdzenie ,,nic nie słyszymy'' przelało czarę goryczy.

> Serwis czyli ASO Fiata to banda pseudo fachowców.

> Polecam Zakup GP

heh pepcio - znam Cię od lat osobiście i szczerze nigdy bym nie powiedział że Ty fan fiata pracownik FIAT auto Poland powiesz coś złego na ta markee

a jednak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmieniłem zdanie. Wyżej pisałem że i20 będzie lepsze bo ma boczne poduszki. Ale jeśli Hyundai ma

> taką gwarancję jak Kia to lepiej weź Punto. Tylko dopłać do bocznych poduszek.

> A dyskusje o awaryjności są tu bez sensu.

> Wolisz (rzekomo!) psujące się auto (co notabene nie jest prawdą) z pełną gwarancją, czy (rzekomo!)

> bezawaryjne auto (co też nie jest prawdą) praktycznie bez gwarancji?

kia ma dużo więcej wykluczeń. mam hyundka w domu więc nie boje się gwarancji 5+5+5 smile.gif

patrząc na gwarancje korozyjna i antyperspiracyjną to inne marki mogą tylko pomarzyć

wykluczenia na el zawieszenia nie są mi straszne.

W dodatku koszty serwisu H są mniejsze niz F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmieniłem zdanie. Wyżej pisałem że i20 będzie lepsze bo ma boczne poduszki. Ale jeśli Hyundai ma

> taką gwarancję jak Kia to lepiej weź Punto. Tylko dopłać do bocznych poduszek.

> A dyskusje o awaryjności są tu bez sensu.

> Wolisz (rzekomo!) psujące się auto (co notabene nie jest prawdą) z pełną gwarancją, czy (rzekomo!)

> bezawaryjne auto (co też nie jest prawdą) praktycznie bez gwarancji?

bez przesady z tym brakiem gwarancji w Hyundaiu. Co prawda elementów zawieszenia w ojca i30 nie chcieli robić na gwarancji ale inne rzeczy robili:

- wymienili chłodnicę klimy, bo się rozszczelniła

- wymienili teleskop klapy bagażnika i poprawiali jej spasowanie, bo była fabrycznie krzywo zlosnik.gif

- dorobili na gwarancji nowy kluczyk scyzoryk, jak stary się rozpadł przy rozkładaniu (BTW: tak badziewnych kluczyków jak mają Hyundai/Kia nie ma chyba nikt inny)

- poprawiali skrzypiące plastiki (niestety z miernym skutkiem, ale tata już poupychał gdzie się da jakieś gumki, szmatki i jest lepiej hehe.gif)

Niestety elementów zawieszenia faktycznie nie robią, przekładni kierowniczej też nie wymienią, a niestety zaczyna już mieć jakieś luzy i wydawać niepokojące dźwięki.

Nie chcieli też naprawiać klamek, z których na mrozie odpadają plastikowe zaślepki (wszystkie oprócz kierowcy, bo ta ma zamek zamiast zaślepki, ale tata posklejał kropelką i jest ok zlosnik.gif)

A wszystko przez niecałe 5 lat i 70 tys. przebiegu. To tak apropos marki, którą z góry uznajecie za bezawaryjną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kia ma dużo więcej wykluczeń. mam hyundka w domu więc nie boje się gwarancji 5+5+5

> patrząc na gwarancje korozyjna i antyperspiracyjną to inne marki mogą tylko pomarzyć

> wykluczenia na el zawieszenia nie są mi straszne.

> W dodatku koszty serwisu H są mniejsze niz F

No to jak masz Hyundaia i jesteś zadowolony to kup drugiego. Bardzo wygodnie jest mieć auta tej samej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zamiennych!!! nie eksploatacyjnych....

> nie mylmy pojęć i nie doszukujemy się tu problemów...

Znajomemu powołując się na ten punkt nie pozwolili używać własnego oleju. Ale to tak jak napisałem - upierdliwe ASO było i bardzo drogie i bez konkurencji w okolicy.

Natomiast, jesli Ty masz dobre doświadczenia z ASO Hyundaia to jest to poważny argument za i20. To bardzo ważne, że ma się konkretny serwis któremu mozna ufać. I dobrze serwisować oba samochody w jednym miejscu - szansa na zniżki czy lepsze traktowanie. Ja m.in. ze względu na bardzo dobre relacje w serwisie lubię Hondy (i jeżdżę do serwisu na drugą stronę Warszawy, chociaż mam inne bliżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> heh pepcio - znam Cię od lat osobiście i szczerze nigdy bym nie powiedział że Ty fan fiata

> pracownik FIAT auto Poland powiesz coś złego na ta markee

> a jednak!

Dostał skodzinę po teściu to się przechrzcił wink.gif

Bardzo dobrze chłopaki, plujcie na fiaciny, będą jeszcze tańsze yay.gifyay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kia ma dużo więcej wykluczeń. mam hyundka w domu więc nie boje się gwarancji 5+5+5

Jakie dodatkowe wykluczenia ma Kia w stosunku do H? Bo ostatnio to oglądałem i wydawało mi się podobne (z tym że Kia na zawieszenie ma 2 lata lub 40 tyś, a H tylko rok).

Ale może coś przegapiłem.

> W dodatku koszty serwisu H są mniejsze niz F

Tego nie był bym tak pewien. Fiat nie jest zbyt drogi.

Ale na pewno wygodniej mieć jeden serwis dla dwóch samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może lepiej bo mam max moc i moment dużo niżej niż p3. ten samo silnik DF7 jeździł w c2ph1 tylko

> jako 8V i odpychał się b.fajnie!.

c2ph1 było dużo lżejsze niż współczesne samochody. To punto 77KM rewelacyjnie nie jeździ, ma długie przełożenia i przyspieszenie takie sobie (ponad 13s do 100). Bardzo porównywalnie z poprzednim clio 75KM jeździ.

Chociaż ostatnio mi coraz mniej na przyspieszeniu zależy.

> silnikowo skłaniam sie do I20 85Km i 120 Nm powinno jakoś jechac.

No silnikowo wygląda to rozsądnie. Kiepsko jedynie wygląda w katalogu droga hamowania (powyżej 41 metrów - clio miało mniej, punto tez ma mniej).

Poważnie rozważałem i20 swojego czasu. Ale wtedy wyszło, że i30 było by niewiele drożej a jakość wykończenia była o niebo lepsza w 30tce. W końcu i tak kupiłem coś innego.

jak teraz róznica w stosunku do jakiegoś i30 wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy zapis 'Przeglądy powinny być dokonywane w Autoryzowanej Stacji Obsługi Hyundai' nie jest aby

> zabroniony?

Własnie nie wiem do końca jak to jest. Nie wiem, czy przy dłuższej niż 2 lata gwarancji producent może narzucić swoje warunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Własnie nie wiem do końca jak to jest. Nie wiem, czy przy dłuższej niż 2 lata gwarancji producent

> może narzucić swoje warunki?

IMO sformułowanie "powinny" niczego nie narzuca. Nie oznacza też, że muszą być tam wykonywane.

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym powiedział w imię własny interesów. Pewna idea bierze się z troski o własny tyłek. Tylko

> perspektywicznie.

Ale każdemu podoba się co innego. Ty będziesz kupował bo tobie bardziej podoba się kierunek w którym idzie hyundai (chociaż konkretny model jest taki sobie i drogi) ale 100 innych osób kupi fiata bo chcieli by, żeby wszystkie samochody wyglądały jak 500tki. I ja będę decydował zawsze wybierając konkretną ofertę która po uwzględnieniu różnych czynników wyda mi się najkorzystniejsza. I prawda jest taka, że każdemu podobać się będzie coś innego. Wiele osób narzeka, że honda robi samochody bardziej komfortowe i ekonomiczne ale bez sportowego charakteru (i łapia się za głowę jak można zrobić CR-Z, podczas gdy CR-X było takie fajne), a mi się to może podobać i CR-Z bym chętnie jeździł (chociaż ze względu na praktyczność go nie kupię jeśli nie wygram w lotto) a czegoś w stylu CR-X nigdy bym nie kupił.

> No tak, ale bogate wyposażenie + design po taniości nie wróży nic dobrego. Ilość bajerów musi się

> odbić na ich jakości i trwałości, a jak do tego dodamy wygląd to za co pakować dobrą technikę

Ja nie mówię, że ma decydować CENA jako sama. Decyduje coś po środku. Ale od dawna już cena nie jest wyznacznikiem jakości - bardzo drogie samochody psują się często, a tanie jeżdżą i jeżdżą.

> jak tanio? Efektem jest Fiat 125p z silnikiem zabytkowym z Fiata 1300/1500.

facepalm%5B1%5D.gif mówimy o współczesnych konstrukcjach. I nie piszę że ma być TANIO. Wolę dołożyć, ale kupić coś lepszego. Ale jeśli będę miał porównywalne samochody, z porównywalnym wyposażeniem i serwisem, o porównywalnej utracie wartości to oczywiście wybiorę tańsze.

> Koszty serwisu najlepiej obniżyć poprzez młodą, niedoświadczoną kadrę tuż po szkole bo taka nie ma

> wymagań finansowych.

> A jak mało zarabiasz przez 10h/dobę to podejście może być różne.

Droższy serwis wcale nie jest lepszy. W droższym serwisie wcale mechanik nie musi być bardziej doświadczony. Droższy serwis przynosi tylko większy zysk właścicielowi. Wiele razy to się już potwierdzało (najdroższy serwis z jakim miałem do czynienia był równocześnie najgorszy). Znów - cena w stosunku do jakości - to należy oceniać.

> bardziej dojrzali i zaczną wymagać od producentów więcej niż kołpaków z USB, linek ręcznego z

> LEDami i wykładziny bagażnika, wrzucającej na profil FB txt "wytrzep mnie".

Tak, ale będą wymagać lepszego wygłuszenia, wyzszego poziomu bezpieczeństwa, lepszego komfortu, lepszej jakości materiałów, ekonomiczności i ekologiczności. A coraz mniej sportowych osiągów (oczywiście, będą zawsze wyjątki).

Ale wracając do Hyundaia i Fiata. Możesz napisać co takiego rewelacyjnego hyundai robi? Dla mnie całkiem standardowe samochody z całkiem standardowa ofertą. Na pewno nie jest moim marzeniem, żeby na ulicy głównie jeździły i30 i i20..

Zachwalasz lacię Y (bo produkowana w Polsce) ale na pewno nie można tego modelu nazwać przełomowym. Nowe opakowanie techniki zastosowanej w Pandzie. Rozumiem, że główną zaletą jest produkcja w Polsce. To rozumiem (i też bym z tego powodu nie kupił nowej Pandy - "za karę" za przeniesienie produkcji). Ale z tego samego powodu należałoby bojkotować Hyundaia i Kię (wybrali naszych południowych sąsiadów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO sformułowanie "powinny" niczego nie narzuca. Nie oznacza też, że muszą być tam wykonywane.

Ale dalej jest napisane:

Quote:

Wykonanie przeglądów niezgodnie z
zaleceniami
Gwaranta oraz użycie części nie odpowiadających wymaganiom jakościowym Producenta może skutkować ograniczeniem warunków gwarancji opisanych w punktach od 2.1 do 2.8.


Czyli powinny być wykonywane - jest to zalecenie. A jeśli nie stosujesz się do zaleceń to mogą ograniczyć gwarancję..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> heh pepcio - znam Cię od lat osobiście i szczerze nigdy bym nie powiedział że Ty fan fiata

> pracownik FIAT auto Poland powiesz coś złego na ta markee

> a jednak!

Jak to się mówi, w pewnym momencie pomimo całej sympatii do Fiata nadszedł czas przebudzić się z ,,american dream'' i przyjąć z pokorą rzeczywistość grinser006.gifok.gif

Generalnie GP fajny samochód i odziow ten silnik 1.4 77 też nie był zły, ale jakość wykonania i wieczne, uporczywe usterki dobiły moją wiarę w tę markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostał skodzinę po teściu to się przechrzcił

> Bardzo dobrze chłopaki, plujcie na fiaciny, będą jeszcze tańsze

Nie dostał, tylko kupił grinser006.gif , a Fiat to Fiat i Fiatem pozostanie.

Owszem lepszym niż parę lat wcześniej, ale nadal w ogonie konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> c2ph1 było dużo lżejsze niż współczesne samochody. To punto 77KM rewelacyjnie nie jeździ, ma długie

> przełożenia i przyspieszenie takie sobie (ponad 13s do 100). Bardzo porównywalnie z poprzednim

> clio 75KM jeździ.

> Chociaż ostatnio mi coraz mniej na przyspieszeniu zależy.

> No silnikowo wygląda to rozsądnie. Kiepsko jedynie wygląda w katalogu droga hamowania (powyżej 41

> metrów - clio miało mniej, punto tez ma mniej).

> Poważnie rozważałem i20 swojego czasu. Ale wtedy wyszło, że i30 było by niewiele drożej a jakość

> wykończenia była o niebo lepsza w 30tce. W końcu i tak kupiłem coś innego.

> jak teraz róznica w stosunku do jakiegoś i30 wygląda?

nie wiem jak wygląda cena i30 - nie jest on brany pod uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem jak wygląda cena i30 - nie jest on brany pod uwage.

Dlaczego? Za duży (moim zdaniem kwestia przyzwyczajenia)?

Jaki budżet zakładasz?

Z mojego doświadczenia powiem, że żałuję że 4 lata temu szukałem czegoś w klasie B a nie w C (zastanawiałem się między clio a i30, wybrałem clio a z perspektywy to i30 było by lepsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozważam również polifta

Jeśli tak, to nie widzę konkurencji w postaci Punto zlosnik.gif

Mamy służbowe i20 po lifcie i to naprawdę kawał fajnego auta z niezłym IMO wyglądem. ok.gif

Moja mama posiada i10 Comfort od 2008r i po 50kkm prócz łącznika stabilizatora i wyłącznika STOP, nic więcej nie wysiadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego? Za duży (moim zdaniem kwestia przyzwyczajenia)?

> Jaki budżet zakładasz?

> Z mojego doświadczenia powiem, że żałuję że 4 lata temu szukałem czegoś w klasie B a nie w C

> (zastanawiałem się między clio a i30, wybrałem clio a z perspektywy to i30 było by lepsze).

za duży jako drugi samochód w domu. używany TYLKO w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i co 4500 dopłaty za poduszki boczne i kurtyny ? i dodatkowo 4500 za klime az do wersji sport ?

> dzięuje bardzo...

> fiat ma przewagę w wyglądzie wnętrza z zewnątrz porażka

A i20 wyglada jak lanos w sordku. Co maja pieniadze do rzeczy? Przeciez kupujesz auto dla kobiety. Ma sie Jej podobac. Osobiscie nie wierze, ze i20 podoba Jej sie bardziej niz Fiesta. Fieste warto kupic jak sa promocje ewentualnie demo. Wtedy wyjdzie podobnie do hultaja i punto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O tak, jak 2-letnie GP osiągnie cenę złomu to kupie kobicie

> Nie będzie się musiała ze Stilakiem męczyć bo cały zardzewiały i połowa rzeczy już odpadła

To i ja GP kupie i sprzedam ksiezycowa biel:)))

Ile teraz kg stoi? 18 groszy:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też tak myślałem. Ale potem okazało się, że wygodnie mieć drugi, którym tez poza miasto można

> pojechać

tylko jak 90% czasu to auto spedzie w duzym miescie to bedze bardoz nei wygodnie - szczegolnie dla kobiety...

wiem ze w pl obowiazauje regula jak mozesz kupic wieksze auto to zawsze kupuje sie wieksze bo bezpieczniejsze bo sie moze przydac itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko jak 90% czasu to auto spedzie w duzym miescie to bedze bardoz nei wygodnie - szczegolnie dla

> kobiety...

Moja po przesiadce z clio na civica jest zachwycona..

> wiem ze w pl obowiazauje regula jak mozesz kupic wieksze auto to zawsze kupuje sie wieksze bo

> bezpieczniejsze bo sie moze przydac itd...

Niestety, często jest tak, że mniejsze autko po doposażeniu do poziomu wiekszego kosztuje tyle samo. I niestety, też porobiło się tak, że mniejsze samochody są gorzej wykończone niż większe (ciężko jest na przykład znaleźć samochód klasy B z dobrej jakości materiałami na drzwiach - tak wiem.. mam na tym punkcie screwy.gif).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> micra k13 - badziew - mam taki zastępczy 4* w ncap

> Suzuki Swift super silnik , lakier do bani 7 poduch!!! cena kosmos!!! 5 * w ncap

> aveo - 5* ncap, badziew w środku

> c3 - 4 gwiazdki i testy fatalne

> fiesta ??? nie lubie forda

> yaris - ? cena kosmos

> ibiza . Fobia - VW odpada..

> mazda 2 -

> colt ?

Jeśli nowe Aveo jest badziewne w środku to nawet nie wsiadaj do Colta wink.gif

Ja bym poszukał Peżota 208 1.4 - były w cenie 40k fajnie wyposażone wersje.

Lub Nissana Note - też za 40k z klimą, ESP i 6pp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten jak to nazwałeś ,,nie samochód'' spali tyle ile twoje stilo, jedzie całkiem nieźle, jest nowy

> i ma wyposażenie o jakim Ty możesz tylko pomarzyć przeglądając motogiełdę na Allegro.... , a

> i byłbym zapomniał, najważniejsze - To jest samochód, a nie FIAT

jaka to moc?

co rozumiesz przez wyposażenie o jakim mogę pomarzyć? hehe.gif

dlaczego zakłądasz, że przeglądam motogiełdę na Allegro? niewiem.gif i co to ma do rzeczy?

Przecież to VW.. więc pewnie masz na myśli wypas, który każdy Fiat ma w standardzie. Elektryczne szyby masz? hehe.gif i to pewnie za sporą dopłatą panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zasadzie szybciej było by napisać jakich nie miałem.

> Tak z grubsza do pierwszego przeglądu (a zarazem ostatniego w moich rękach):

> - Odboje zawieszenia przedniego - wymiana (stuki)

> - Sprężarka klimatyzacji - wymiana (głośna praca)

> - Naprawa skrzyni biegów 1-2 bieg do wymiany (źle wchodziły biegi)

> - Alternator wymiana (pękł sobie jak to w fiacie)

> - Wymiana klamek drzwi tylnych (drzwi się nie otwierały)

> - Wymiana amortyzatorów tylnych (wycieki - w nowym samochodzie)

> - Wymiana ramion wycieraczek przednich (korozja po 4 miesiącach)

> - Przecieki wody do bagażnika (wymiana lampy 3 stopu, 3 różne naprawy dopiero ostatnia skuteczna

> czyli wymiana uszczelnienia wycieraczki tylnej)

> - Korozja na prowadnicach foteli przednich (malowanie)

> - Wycieki ze zbiornika spryskiwacza (naprawa)

> - Notoryczne problemy ze spryskiwaczem który w tych samochodach jest patentem na miarę 18 wieku

> - Odpadła listwa podszybia, sama od siebie (wymiana)

> - Na koniec silnik zaczął pracować na zimno tak jakby panewka lub korbowód stukały, kilka dni w

> serwisie i stwierdzenie ,,nic nie słyszymy'' przelało czarę goryczy.

> Serwis czyli ASO Fiata to banda pseudo fachowców.

> Polecam Zakup GP

Ciebie po prostu ASO chciało zdoić na kasę. To nie wina auta zlosnik.gif A tak BTW warsztat warsztatowi nie równy ok.gif To żaden argument.

Połowa usterek, o których piszesz to subiektywne rzeczy. Większość użytkowników nie reklamuje cięzko wchodzącej jedynki..

W firmie mamy VW - Polo 1.4 TDI horse.gif

okropne, brzydkie, trzesczące w środku. Silnik chodzi jak traktor na gnojowicę ale nikt nie reklamuje, bo wiadomo, że TTTM ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaka to moc?

> co rozumiesz przez wyposażenie o jakim mogę pomarzyć?

> dlaczego zakłądasz, że przeglądam motogiełdę na Allegro? i co to ma do rzeczy?

> Przecież to VW.. więc pewnie masz na myśli wypas, który każdy Fiat ma w standardzie. Elektryczne

> szyby masz? i to pewnie za sporą dopłatą

Oczywiście typowe zachowanie, wyszydzanie wszystkiego wszem i wobec by być cool i zaistnieć ok.gif rewelacja, podoba mi się.

Jako kierowca ,,fajlur wozu'' potrzebujesz tego jak nikt inny.

Stilo JTD samochód który był niszą sprzedaży, takim niewydarzonym dzieckiem fiata, samochód który okupuje podium każdego rankingu najbardziej awaryjnych samochodów, ale jednocześnie jest uważany za mega sprawną i nie psującą się maszynę przez każdego zapalonego bywalca kącika stilo. I ten kultowy silnik co jest lepszy od wszystkiego innego znanego temu światu, a już na pewno od wszystkiej maści TDi-ków które nic tylko się psują i stoją w serwisach i na poboczach dróg. Samochód który posiada oświetlenie wewnętrzne w którego skład wchodzą kontrolki na desce świecące wszelkiej maści fajlurami od wyjazdu z fabryki po dziś dzień (o czym już wcześniej nieco wspomniałem).

Fiat Stilo, który jak to było ,,wyprzedza myślą'' , którego silnik JTD nie pali nigdy więcej niż 6 litrów ON a po wirusie zamienia się w istną bestię nie do zatrzymania.

Jeszcze długo tak mogę, przy okazji autora wątku przepraszam za OT, a Tobie miłośniku włoszczyzny przypominam tylko kto zaczął te pier....nie o dupie marynie.

Mam Skodę i planuję kupić filcoki i słomkowy kapelusz, nie wstydzę się tego że to skoda bo to skoda okupuje rankingi najlepiej sprzedających się samochodów w tym kraju i to pewnie nie bez powodu. Fiatów zjeździłem wiele i moja opinia o nich jest jednoznaczna czy się fanatykom podoba czy nie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście typowe zachowanie, wyszydzanie wszystkiego wszem i wobec by być cool i zaistnieć

> rewelacja, podoba mi się.

dzięki, mi też zlosnik.gif a dzięki VW zawsze mam z czego szydzić zlosnik.gif

> Jako kierowca ,,fajlur wozu'' potrzebujesz tego jak nikt inny.

> Stilo JTD samochód który był niszą sprzedaży, takim niewydarzonym dzieckiem fiata, samochód który

> okupuje podium każdego rankingu najbardziej awaryjnych samochodów, ale jednocześnie jest

> uważany za mega sprawną i nie psującą się maszynę przez każdego zapalonego bywalca kącika

> stilo. I ten kultowy silnik co jest lepszy od wszystkiego innego znanego temu światu, a już na

> pewno od wszystkiej maści TDi-ków które nic tylko się psują i stoją w serwisach i na poboczach

> dróg. Samochód który posiada oświetlenie wewnętrzne w którego skład wchodzą kontrolki na desce

> świecące wszelkiej maści fajlurami od wyjazdu z fabryki po dziś dzień (o czym już wcześniej

> nieco wspomniałem).

> Fiat Stilo, który jak to było ,,wyprzedza myślą'' , którego silnik JTD nie pali nigdy więcej niż 6

> litrów ON a po wirusie zamienia się w istną bestię nie do zatrzymania.

> Jeszcze długo tak mogę, przy okazji autora wątku przepraszam za OT, a Tobie miłośniku włoszczyzny

> przypominam tylko kto zaczął te pier....nie o dupie marynie.

> Mam Skodę i planuję kupić filcoki i słomkowy kapelusz, nie wstydzę się tego że to skoda bo to skoda

> okupuje rankingi najlepiej sprzedających się samochodów w tym kraju i to pewnie nie bez

> powodu. Fiatów zjeździłem wiele i moja opinia o nich jest jednoznaczna czy się fanatykom

> podoba czy nie.

> Pozdrawiam.

Stilo mogę zarzucić jedno - przód jest podobny do Audi A3, to chyba największy minus oink.gif bo jest niefiatowski, niewłoski z całą odp zlosnik.gif

Autem jeżdzę ponad 2 lata i ani jednego failura nie było.. Może to kwestia dobrego aku ok.gif

Awaryjny też jakoś nie jest.. zrobiłem 60kkm i nic się nie zespuło..

JTD jest lepszy od TDI i tu nie ma o czym pisać bo to zweryfikował już nawet sam VW wychodząc z pompowtrysków i wprowadzając CR ok.gif

P.S. auto pali mniej niż 6 średnio ok.gif

Mój rekord na trasie WWa ---> GD to 3,9 l/100 ok.gif

a jeżeli dla Ciebie miarą auta jest wynik w rankingu sprzedaży to wybacz facepalm%5B1%5D.gif

co z Porsche? Nie okupuje szczytów rankingu, więc według Ciebie to padlina? screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żona sama powiedziała że zrobiłem najgorszą rzecz na świecie - Dałem wybór kobiecie!

wybrała i20 po lifcie w kolorze czerwonym.

Dziękuje wszystkim za pomoc.

BTW wpisy w stylu dałeś ciała zamawiając I20 zostawcie sobie na potem...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.