Skocz do zawartości

Klasa A vs Golf VII


Wolf_Lub

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Szukam auta, nowego z salonu.

Na placu boju wstępnie został Golf mk VII 1,2 TSI Comfortline z DSG, xenonami, elektrycznymi szybami z tyłu, alarmem, czujnikiem deszczu, GW na 5 lat.

Dostałem świetną ofertę na Mercedesa A180. I się zastanawiam. Do salonu mercedesa podjadę dopiero za kilka dni. Macie jakieś wskazówki na co zwrócić uwagę przy wyborze między w/w autami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> osobiście brałbym golfa, Mercedes FWD - to się jak dotychczas zawsze źle kończyło

No Golf jest fajny, szczególnie że z niezłym wyposażeniem. Może uda się pojeździć ta a klasą - zobaczę jak to jeździ.

Czy silnik w A180 jest "mercedesowski"?? Bo w A180CDI to 1,5 DCi z tego co słyszałem. 1,5 DCi całkiem niezłe jest ale żeby do mercedesa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No Golf jest fajny, szczególnie że z niezłym wyposażeniem. Może uda się pojeździć ta a klasą -

> zobaczę jak to jeździ.

> Czy silnik w A180 jest "mercedesowski"?? Bo w A180CDI to 1,5 DCi z tego co słyszałem. 1,5 DCi

> całkiem niezłe jest ale żeby do mercedesa...

Miejmy nadzieję, że to nie ten 1,5dCi z Renault wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prywatnie, ale w ramach firmy w której pracuję mamy wynegocjowaną ofertę. Niestety nie mogę się nią

> pochwalić publicznie

To super my mamy na toyote 2% wow taniej hehe.gif

W takim razie bym sie nie zastanawial i bral A klase. Ladniejszy no i jednal prestizowe auto, w porownaniu do masowki golfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

77 990zł A180 grinser006.gif

Nie są aż takie drogie te nowe A klasy

Golfa jeżeli brać to zdecydowanie w wersji Highline z fotelami ergoActive. Grzechem jest nie branie ich. Pojeździj z DSG. Fajny bajer, ale czym sam bym chciał na stałe? Mnie drażniło to ,że utrzymuje bardzo niskie obroty w trybie D, a w trybie S wysokie. Kończyło się na tym, że sam sobie zmieniałem biegi łopatkami przy kierownicy. Zamiast DSG bym poszedł w 1.4 tsi 122 lub 140 Highline.

Co do A180. Jest to na pewno ciekawsze stylistycznie auto, o ile nie będzie to bidna wersja podstawowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No Golf jest fajny, szczególnie że z niezłym wyposażeniem. Może uda się pojeździć ta a klasą -

> zobaczę jak to jeździ.

> Czy silnik w A180 jest "mercedesowski"?? Bo w A180CDI to 1,5 DCi z tego co słyszałem. 1,5 DCi

> całkiem niezłe jest ale żeby do mercedesa...

Przecież A 180 to jest benzyna 1.6 122 KM?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć.

> Szukam auta, nowego z salonu.

> Na placu boju wstępnie został Golf mk VII 1,2 TSI Comfortline z DSG, xenonami, elektrycznymi

> szybami z tyłu, alarmem, czujnikiem deszczu, GW na 5 lat.

> Dostałem świetną ofertę na Mercedesa A180. I się zastanawiam.

dla mnie pytanie jest retoryczne zlosnik.gif

golf Vi tzn. VII rotfl.gif vs nowa a klasa trophy.gif nawet nie ma co porównywać... premium i tyle (tym bardziej, że ta nowa a klasa jest prima sort ok.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dla mnie pytanie jest retoryczne

> golf Vi tzn. VII vs nowa a klasa nawet nie ma co porównywać... premium i tyle (tym bardziej, że

> ta nowa a klasa jest prima sort )

wszystko racja w całej rozciągłości... ale...

pytanie ile chorób wieku dziecięcego wyjdzie na jaw... bo Merc ostatnio strasznie cieniuje jeśli chodzi o awaryjność (w przypadku nowej c klasy np).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i tyle co Volvo V40 150KM. Wczoraj pierwszy raz na drodze widziałem tego nowego Mercedesa. Rzuca się w oczy, widać że premium, ale prawdę mówiąc skromny tył nie pasuje do festyniarskiego przodu moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć.

> Szukam auta, nowego z salonu.

> Na placu boju wstępnie został Golf mk VII 1,2 TSI Comfortline z DSG, xenonami, elektrycznymi

> szybami z tyłu, alarmem, czujnikiem deszczu, GW na 5 lat.

> Dostałem świetną ofertę na Mercedesa A180. I się zastanawiam. Do salonu mercedesa podjadę dopiero

> za kilka dni. Macie jakieś wskazówki na co zwrócić uwagę przy wyborze między w/w autami?

Sprawdź czy Mercedesa rdza już nie bierze shocked.gifwink.gif

Jaka gwarancja na Meśka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć.

> Szukam auta, nowego z salonu.

> Na placu boju wstępnie został Golf mk VII 1,2 TSI Comfortline z DSG, xenonami, elektrycznymi

> szybami z tyłu, alarmem, czujnikiem deszczu, GW na 5 lat.

> Dostałem świetną ofertę na Mercedesa A180. I się zastanawiam. Do salonu mercedesa podjadę dopiero

> za kilka dni. Macie jakieś wskazówki na co zwrócić uwagę przy wyborze między w/w autami?

Choć nowa A-klasa bardzo mi się podoba to radziłbym poczekać 3 lata do liftu przed zakupem - zostaną wtedy poprawione wszystkie problemy wieku dziecęcego. Niestety w MB nowsze modele aut polfitowe są zawsze dużo mniej problemowe niż pierwsze wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystko racja w całej rozciągłości... ale...

> pytanie ile chorób wieku dziecięcego wyjdzie na jaw... bo Merc ostatnio strasznie cieniuje jeśli

> chodzi o awaryjność (w przypadku nowej c klasy np).

myślę, że nie ma się tym co martwić... niech się gwarancja martwi grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Choć nowa A-klasa bardzo mi się podoba to radziłbym poczekać 3 lata do liftu przed zakupem -

> zostaną wtedy poprawione wszystkie problemy wieku dziecęcego. Niestety w MB nowsze modele aut

> polfitowe są zawsze dużo mniej problemowe niż pierwsze wersje.

za trzy lata a klassa nie będzie już miała powiewu świeżości nowego, niespotykanego dotychczas na ulicach modelu... może być FL który np. zepsuje wygląd samochodu, może nie być juz atrakcyjnej oferty cenowej, no i pozostaje pytanie czym jeździć przez te 3 lata - golfem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślę, że nie ma się tym co martwić... niech się gwarancja martwi

wlasnie nie. bo ja rozumiem gwarancja i komfort finansowy. Ale po 5-8 wizycie, odstawianiu i odbieraniu, aucie zastępczym i całej tej "fatydze" odechciewa się auta, nie ważne ile daje gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślę, że nie ma się tym co martwić... niech się gwarancja martwi

Gorzej jak tylko przez 2 lata jest gwarancja.

A druga sprawa jak auto ma stać łącznie kilka tygodni na gwarancji, to też nie dobrze, ale to akurat dotyczy aktualnie wszystkich aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj sobie jeszcze koszty serwisowania. Niby będziesz miał gwarancję, ale i tak za serwisowanie płacić będziesz musiał.

Moi teściowie mają Merca C-klasę i specjalnie nie są szczęśliwi z kosztów zwykłych przeglądów. No, ale jak się chciało gwiazdę....

Z tych dwóch tytułowych, ja bym wybrał Merca. Ale !!! po uprzednim przejechaniu się nim i porównaniu list wyposażenia w Golfie i A-klasse.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Choć nowa A-klasa bardzo mi się podoba to radziłbym poczekać 3 lata do liftu przed zakupem -

> zostaną wtedy poprawione wszystkie problemy wieku dziecęcego. Niestety w MB nowsze modele aut

> polfitowe są zawsze dużo mniej problemowe niż pierwsze wersje.

Do liftu aż bym nie czekał, ale z reguły 3 rok modelowy od rozpoczęcia produkcji u Mercedesa ma już wyeliminowane większość wad.

Ciekawy jest ten silnik diesla przejęty od Renault. To pierwszy Mercedes z paskiem rozrządu hehe smile.gif Materiały mówią, że wymiana paska jest przewidziana po przebiegu 200kkm yikes.gif Ale okazuje się, że to chwyt marketingowy ponieważ po bodajże 120kkm trzeba zrobić regulację zaworów którą robi się za pomocą płytek a żeby to zrobić to trzeba zdjąć wałek rozrządu a na szkoleniach mówią że jak się zdejmuje wałek to trzeba od razu też wymienić rozrząd zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do "skrytki" się nie zmieści. Ma być kompakt. Na limuzynę trzeba by ścianę w garażu przestawić.

> Zresztą nie mam narazie zapotrzebowania na duże auto.

Chyba, że tak, ja na szczęście nie ma garażu hehe.gif

Bierz Gofra, + gware na 5 lat i pewnie serwis i eksploatacja taniej wyjdzie.

małe Merce to jakieś takie babskie są zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba, że tak, ja na szczęście nie ma garażu

> Bierz Gofra, + gware na 5 lat i pewnie serwis i eksploatacja taniej wyjdzie.

> małe Merce to jakieś takie babskie są

Te małe merce sa większe niż bravo ok.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wlasnie nie. bo ja rozumiem gwarancja i komfort finansowy. Ale po 5-8 wizycie, odstawianiu i

> odbieraniu, aucie zastępczym i całej tej "fatydze" odechciewa się auta, nie ważne ile daje

> gwarancja.

przyjmujesz bardzo duża awaryjność tego samochodu zlosnik.gif 5-8 usterek to coś na poziomie laguny II wink.gif a to mercedes...

p.s zastępczaki też fajniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gorzej jak tylko przez 2 lata jest gwarancja.

> A druga sprawa jak auto ma stać łącznie kilka tygodni na gwarancji, to też nie dobrze, ale to

> akurat dotyczy aktualnie wszystkich aut.

otóż to, bo kto powiedział że ten golf będzie bezusterkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przyjmujesz bardzo duża awaryjność tego samochodu 5-8 usterek to coś na poziomie laguny II a to

> mercedes...

> p.s zastępczaki też fajniejsze

Miałem Polo 6n2, Golfa IV, mam nowy model Bravo, z żadnym nie miałem/mam większych problemów. Może z nowym też tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W golfie biorę GW na 5 lat. W Mercu braknie mi na to kasy raczej...

Nie kupie więcej nowego samochodu bez min. 5 letniej gwary. no.gif

2 lata to nic, zaraz zleci, a zycie dowodzi, że jak cos ma sie popsuć, najchętniej popsuje sie zaraz po gwarancji. Szczególnie, że koszty np. wspomagania, kolumny, turbo, skrzyni biegów są ogromne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem Polo 6n2, Golfa IV, mam nowy model Bravo, z żadnym nie miałem/mam większych problemów. Może

> z nowym też tak będzie.

ryzyko jest zawsze bez względu na markę... to trochę kwestia szczęścia co do konkretnego egzemplarza... taka mini loteria zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie kupie więcej nowego samochodu bez min. 5 letniej gwary.

> 2 lata to nic, zaraz zleci, a zycie dowodzi, że jak cos ma sie popsuć, najchętniej popsuje sie

> zaraz po gwarancji. Szczególnie, że koszty np. wspomagania, kolumny, turbo, skrzyni biegów są

> ogromne

Ja wychodzę z tego samego założenia.

Fabryczna gwarancja na 4-5 lat i jeździmy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wychodzę z tego samego założenia.

> Fabryczna gwarancja na 4-5 lat i jeździmy

I co z tego że nawet będzie na 7 lat jak i tak niczego nie będzie dotyczyć bo wszystko to albo części eksploatacyjne albo sól albo jazda bo dziurach i tak dalej sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I co z tego że nawet będzie na 7 lat jak i tak niczego nie będzie dotyczyć bo wszystko to albo

> części eksploatacyjne albo sól albo jazda bo dziurach i tak dalej

Nie mówimy tu o gwarancji KIA zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przyjmujesz bardzo duża awaryjność tego samochodu 5-8 usterek to coś na poziomie laguny II a to

> mercedes...

dokładnie tak jak laguna smile.gif - patrz nowa cklasa, zwłaszcza diesel... 5-8 wizyt 2 znajomych to był pierwszy rok.

> p.s zastępczaki też fajniejsze

nieistotne smile.gif jak kupujesz takie bazowe wozidło bez specjalnego wypasu - to ma byc tanio i bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... i tyle co Volvo V40 150KM. Wczoraj pierwszy raz na drodze widziałem tego nowego Mercedesa.

> Rzuca się w oczy, widać że premium, ale prawdę mówiąc skromny tył nie pasuje do

> festyniarskiego przodu moim zdaniem.

Ale i tak jest ladniejsze od golfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.