Skocz do zawartości

Samochód do 8tyś


Rekomendowane odpowiedzi

Jasne że nie ma 100% pewności, nawet rodzina pod tym względem potrafi zwyczajnie nabić w butelkę. Nie mniej jednak pomijając ten tył Colta CJO (CA0 pod tym względem stylistyki był ładniejszy) to całkiem dobry wybór smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jasne że nie ma 100% pewności, nawet rodzina pod tym względem potrafi zwyczajnie nabić w butelkę.

> Nie mniej jednak pomijając ten tył Colta CJO (CA0 pod tym względem stylistyki był ładniejszy)

> to całkiem dobry wybór

Jeszcze łaskawszym okiem można popatrzeć na jakieś baleno 3D, też fajne wozidełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co jest fajnego w tym samochodzie?

Mechanicznie (silnik i osprzęt) bardzo dobre auto - w rodzinie mam takiego od nowości (1997 r., nie chce mi się schodzić do garażu ale strzelam - ok. 125 000 km przebiegu) i nadal to jeździ bez szczególnych przygód. Umiarkowane spalanie.

Wady - korozja (szczególnie trzeba patrzeć na wózek zawieszenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze łaskawszym okiem można popatrzeć na jakieś baleno 3D, też fajne wozidełko.

Czy ktoś mi może rzeczowo opisać ew. wady, zalety, na co uważać przy kupnie, i ile trzeba wyłożyć na Colta CJ0 1.6 ?

Bo jak będe szukał wozidła to biorę pod uwagę, ja z kolei mam zamiar rozglądac się za czymś 3 drzwiowym ładnym do 13-14 tys zł, silniki benzyna, ew. jakiś diesel z nieposzlakowaną opinią zlosnik.gif,

Moje typy to m.in - stilo, focus I, astra g 3d lub bertone, mitsu colt cj0, civic VII gen.

i.. Corolla E11 G6 - coś o tym aucie? ponoć niezawodne i dobre zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co jest fajnego w tym samochodzie?

To, że nie jest co drugim autem na ulicy jak astra i nie rujnuje portfela właściciela w trakcie eksploatacji. Wystarczy?wygląd jak zwykle rzecz gustu, z resztą mając 8 tysia na wydanie wygląd powinien być dopiero którąś z kolei rzeczą braną pod uwagę, a kolor jeszcze dalszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Adresatem mojego posta byli tylko ludzie z poczuciem humoru

Mam go pod dostatkiem, i sam czasami nazywam cento wózkiem na zakupy, ale spamować to sio na HP.

ps. a jak chciałeś być śmieszny to w pierwszym swoim poście pomyliłeś emoty. EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co byś o Ibizie 6L powiedział ?

> Co prawda nie mam żadnej motywacji, żeby się pozbyć, ale w te okolice ceny by się wpasowywała.

Ibizy 6L też mi się bardzo podobają, i chyba dość wygodne są, dobrze wyciszone ? Raz tylko przejechałem się Ibizą 6L, kolegi Pol_Sc z AK, było to TDI po czipie chyba, i po prostu zakochałem się, był co prawda mały turbo lag, ale bardzo mały... za to po wciśnięciu gazu auto po prostu rwało jak szalone, to była mała torpeda grinser006.gif

Jak z ceną częsci? Bo to w sumie VW więc chyba trochę kosztuje...? jak z awaryjnością tych ibiz? wink.gif

Ps. szukam benzyn, ale jak jest z dieslami w Ibizie? Daje rade? wink.gif

wolnossący benzyna to chyba było max 1.6 105km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibiza to takie polo tyle że chyba z jeszcze gorszą blachą. Niestety gnije to równo, zwłaszcza tylne nadkola i dolne partie auta. Silnik 1.6 daje rade ale rzadko spotykany w tych autach, u nas malo kto sprowadzal je z tym silnikiem bo wiadomo... spalanie. Jazda i prowadzenie sie moim zdaniem mocno przecietne, wykonczenie wnętrza słabiutkie, oszczedności na każdym kroku, to miało być auto tansze i prostsze od Golfa i takie zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ibiza to takie polo tyle że chyba z jeszcze gorszą blachą. Niestety gnije to równo, zwłaszcza tylne

> nadkola i dolne partie auta. Silnik 1.6 daje rade ale rzadko spotykany w tych autach, u nas

> malo kto sprowadzal je z tym silnikiem bo wiadomo... spalanie. Jazda i prowadzenie sie moim

> zdaniem mocno przecietne, wykonczenie wnętrza słabiutkie, oszczedności na każdym kroku, to

> miało być auto tansze i prostsze od Golfa i takie zrobili.

Nie zachęciłeś zlosnik.gif

Ja się mocno skłaniam albo do Focusa I 3d - śliczne auto i kapitalne prowadzenie, albo coś japońskiego - mitsu colt, corolla e11, e12, civic bądź jakaś mazda 323f Sportive wink.gif

np. taka http://otomoto.pl/mazda-323f-lpg-sportive-131km-C28841498.html

lub http://otomoto.pl/mazda-323f-2-0-131-km-sportive-z-niemiec-C29015266.html

i to jedyny wyjątek jaki dopuszczam czyli - 5 drzwiowe grinser006.gifzlosnik.gif No może jeszcze focus 5 d wygląda nie najgorzej, ale to nie to samo... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ibiza to takie polo tyle że chyba z jeszcze gorszą blachą. Niestety gnije to równo,

Jak było składane z trzech u Heńka w stodole - a taką przeszłość ma większość VAG'ów w PL, to gnije.

Moja nie gnije - blachę ma lepszą niż młodsze o 7 lat Yeti, które już miało drzwi gwarancyjnie malowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak z ceną częsci? Bo to w sumie VW więc chyba trochę kosztuje...?

No właśnie nie. Popularność VAG-a powoduje, że części są tańsze niż do Daewoo (bezpośrednim poprzednikiem Ibizy było Rezzo).

> jak z awaryjnością tych ibiz?

Raz w roku coś trzeba zrobić z zawieszeniem - rok temu to były łączniki stabilizatora, w tym roku gumki przy mocowaniach staba do ściany grodziowej.

> Ps. szukam benzyn, ale jak jest z dieslami w Ibizie? Daje rade?

No właśnie mam TDI - klekocze, w zimie otrzepuje się jak mokry pies, ale jest bardzo ekonomiczne i dynamiczne, do tego stopnia, że mimo tego że nie jest to auto specjalnie mi pasujące (3d przy 2 dzieci nie jest super praktyczne, diesel w mieście - dużo nie oszczędza, a w zimie zimno) nie mam motywacji go zmieniać, choć ze względów podatkowych pasowałoby mi coś przeleasingować ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To gnije. Mam kupla, fordziarza od lat - w Focusie I trochę blach mu wymieniali na gwarancji (na

> pewno maskę) i chyba całego malowali.

Ale da rade znaleźć dobre egzemplarze, pozatym mam kontakt do gościa co przywozi z włoch, te rdzy nie mają zlosnik.gifok.gif

Bliżej lipca będę myślał intensywniej o aucie, ale rekonesans już trzeba zrobić.. zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za 8tyś to Stila nie kupisz bez przejść a co dopiero z gazem.

> Za jakis tydzien dwa bede sprzedawal mojego stilacza. 1.2 16V + 6 letnie LPG. No ale bede chciał

> min. 10-11tyś

nierealna cena ... ostatnio przymierzałem się do nowego samochodu i orientowałem sie za ile mógłbym sprzedać swoje stilo 1.2 LPG 2002r ... cena rynkowa to niestety ok 9tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nierealna cena ... ostatnio przymierzałem się do nowego samochodu i orientowałem sie za ile mógłbym

> sprzedać swoje stilo 1.2 LPG 2002r ... cena rynkowa to niestety ok 9tys

Moje jest dwa lata mlodsze i w oryginale. Poza tym nie wiem gdzie widziales dobre stilo na gazie za 9tyś... nawet 2002. Wiem że Polska to dziwny kraj i u nas Punto jest droższe chociaż komfort jazdy, wyciszenie, prowadzenie to przepaść do Stila, a spalanie stila moze z 0.5l większe. Kiedyś miało opinie awaryjnego i pewnie stąd to wynika, dopoki ktoś nie ma bezposredniej styczności to wierzy w to co plotka głosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak było składane z trzech u Heńka w stodole - a taką przeszłość ma większość VAG'ów w PL, to

> gnije.

Aha to tylko VAGi sprowadzają bite a inne auta to same perełki ? smile.gif ciekawa teoria.

> Moja nie gnije - blachę ma lepszą niż młodsze o 7 lat Yeti, które już miało drzwi gwarancyjnie

> malowane.

Ja tu pisze o statystyce aut ktore widze dziennie na warsztacie a nie o pojedynczych sztukach. Ibiza /Polo jest o wiele bardziej dotknieta przez rudą niż Golfy z tego samego roku jak już trzymasz sie tych Vagów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aha to tylko VAGi sprowadzają bite a inne auta to same perełki ? ciekawa teoria.

Nie, VAGi sprowadzają w każdym stanie, bo lud ich pragnie i pożąda. No i mają być tanie.

> Ibiza /Polo jest o wiele bardziej dotknieta przez rudą niż Golfy z tego samego roku

Wcale mnie to nie dziwi.

Jednak mojemu egzemplarzowi pod tym względem nie mogę nic zarzucić - prawie 10 lat młodsze Yeti jest pod tym względem zdecydowanie gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze jakas Xsare 3d 1.8?

> Bo na VTSa to nie wiem czy starczy...

Xsary VTS są relatywnie tanie do tego co oferują, i słyszałem że to dobre auta. Jak patrzyłem to się łapały w budżet, nie mów że do 15 tys nie znajdzie ładnego VTS'a ? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Xsary VTS są relatywnie tanie do tego co oferują, i słyszałem że to dobre auta. Jak patrzyłem

> to się łapały w budżet, nie mów że do 15 tys nie znajdzie ładnego VTS'a ?

Ja sie odnioslem do kwoty tutulowej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam go pod dostatkiem, i sam czasami nazywam cento wózkiem na zakupy,

jak słusznie zauważyłeś - wg Ciebie śmiesznie jest Tylko wtedy jak Ty żartujesz....

> ps. a jak chciałeś być śmieszny to w pierwszym swoim poście pomyliłeś emoty.

nie - nie pomyliłem

> EOT

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja sie odnioslem do kwoty tutulowej

a spoko, no ja jestem wyłożyć w stanie więcej, żeby później mieć (w teorii) lepiej i mniej kłopotów zlosnik.gif

ps. a prawda taka że gdybym tylko patrzył na to żeby było tanio i się nie psuło, to bym kupił... lanosa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sory ale ten temat jest o aucie do 8tyś czy do 15 ? Jak chcesz załóż sobie inny temat bo mieszasz

> ...

Jak będę chciał to założę, lepiej napisz dokładniej i sprecyzuj co szukasz, bo przepadłeś i wątek Ci stanął oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tiaaa a jak sie dobrze potargujesz to ci za 5 odda. Oj chłopcy chłopcy skończcie dmuchać bańkę.

> Stilo w normalnym stanie to minimum dycha.

Jak ktoś ma dobre auto, to za darmo nie odda, chyba że wyjątkowa sytuacja. Osobiście wolałbym dać powyżej rynkowej i mieć spokój, ale tego nigdy nie wiesz, drogie buble też są na rynku zlosnik.gif

ps. czy Fiat Stilo z silnikem 1.2 to w ogóle jedzie? nie za słaba to jednostka? nie okupione jest to mega spalaniem? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ps. czy Fiat Stilo z silnikem 1.2 to w ogóle jedzie? nie za słaba to jednostka? nie okupione jest

> to mega spalaniem?

Jedzie.Miałem z 6b skrzynią (to akurat uważam za zbytek, bo krótkie biegi), ale auto radziło sobie całkiem ok. Spalanie do 7 w Wawie, więc nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ps. czy Fiat Stilo z silnikem 1.2 to w ogóle jedzie? nie za słaba to jednostka? nie okupione jest

> to mega spalaniem?

Radzi sobie bardzo dobrze jeśli jeździsz sam. Niestety jest wrażliwy na dodatkowe kilogramy.

do miasta to szczególnie więcej nie potrzeba .. na trasie brakuje mocy pow. 120km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja rocznie i tak jezdze 10 gora 15tyś km , więc myślę nad kupnem benzyny a pozniej ewentualnie przerobieniem na gaz

Moje typy to :

1.Astra G silnik 1.6 16v lecz kusi mnie 2.0 . Jak wgl te silniki w esplatacji sie spisuja ?

2.Fiat Stilo 1.6 16v mysle że 1.2 będzie za słaby .. ale chyba w moim budżecie nie znajde sensownego chociaż do 8tyś jest ich sporo w necie

3.No i citroen Saxo VTS bardzo mi się podoba nie ukrywam ale mam mieszane uczucia .. kusi mnie ten 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Radzi sobie bardzo dobrze jeśli jeździsz sam. Niestety jest wrażliwy na dodatkowe kilogramy.

> do miasta to szczególnie więcej nie potrzeba .. na trasie brakuje mocy pow. 120km/h

Czyli identycznie jak lanos, czyli moc jest ale moment słaby ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra ja rocznie i tak jezdze 10 gora 15tyś km , więc myślę nad kupnem benzyny a pozniej

> ewentualnie przerobieniem na gaz

> Moje typy to :

> 1.Astra G silnik 1.6 16v lecz kusi mnie 2.0 . Jak wgl te silniki w esplatacji sie spisuja ?

> 2.Fiat Stilo 1.6 16v mysle że 1.2 będzie za słaby .. ale chyba w moim budżecie nie znajde

> sensownego chociaż do 8tyś jest ich sporo w necie

> 3.No i citroen Saxo VTS bardzo mi się podoba nie ukrywam ale mam mieszane uczucia .. kusi mnie ten

> 1.6

Astra G myślę że 1.6 Ci wystarczy, i że 2.0 będzie ciężej znaleźć, i że 2.0 pewnie będzie spalało tyle samo benzyny co 1.6 zlosnik.gif

Stilo to nadal dla mnie zagadka

Saxo VTS- auto o genialnym prowadzeniu, tylko miej na uwadze że:

Znalezienie niezajeżdzonego będzie trudne, w ogóle znalezienie fajnego Saxo VTS do 8 tys może być trudne, ciężko będzie znaleźć seryjne, nie ruszane saxo (wtedy jest szansa że nie brało udziału w sporcie), ja jak oglądałem, i zrobiłem jazdę próbną, to miałem do końca dnia banana na twarzy, tylko akurat oglądane było bez klimy, utwardzone na kamień, cały środek niemiłosiernie trzeszczał, no i jakby nie było jest to auto mniejsze i zapewne trochę mniej wygodne od pozostałych wymienionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2.Fiat Stilo 1.6 16v mysle że 1.2 będzie za słaby .. ale chyba w moim budżecie nie znajde

> sensownego chociaż do 8tyś jest ich sporo w necie

Nie bój się stilo 1.2 16V - ja już taki eksploatuje od 6 lat i nie chce się zepsuć. Ten silnik nie jest za słaby do tego samochodu - stilo 3D nie jest ciężkie i 80KM daje radę. Silnik tani w eksploatacji, bezawaryjny, lubi LPG i jest znany każdemu mechanikowi, który może wejść do komory silnika i się w niej zamknąć wink.gif

Dodatkowym plusem jest niechęć ludzi do kupna stilo 1.2 (a bo za mały silnik do takiego samochodu, a co to za popierdółka, ja bym nigdy nie kupił takiego małego silnika, to nie jedzie ..itp) .. przez co znajdziesz go w dobrej cenie i w sensownym stanie. Najlepiej się przejechać i samemu ocenić czy taka moc/przyspieszenie cię zadowala. Ja się przejechałem przed zakupem i miło się zaskoczyłem. Nie twierdzę że to najlepszy samochód na świecie, ale nie odrzucaj go patrząc na dane techniczne - przejedź się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie bój się stilo 1.2 16V - ja już taki eksploatuje od 6 lat i nie chce się zepsuć.

Tak jak kolega pisze, silniki małolitrażowe fiata są naprawdę niezłe. Tu masz troszkę dojechany ze względu na to, że auto pracowało, ale to 591000 przebiegu w palio robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.