Skocz do zawartości

1.4 tsi 122KM- bierze olej


adamus04

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Przytrafiła mi się dziś niefajna sytuacja. Po przejechaniu dziś około 500 km zapaliła mi się kontrolka "sprawdź poziom oleju". Co dziwne nie zapaliła się w czasie jazdy, ale po kilku minutach gdy włączałem silnik po zatankowaniu paliwa. Gdy sprawdziłem poziom oleju, to bagnet był właściwie suchy. Zacząłem dolewać stopniowo olej i ostatecznie musiałem wlać 1litr, żeby kontrolka zgasła.

Auto ma 24kkm, nie było jeszcze na przeglądzie, rocznik 2012, eksploatowane od 06.2012.

Czy to normalne, żeby brał aż tyle oleju?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich.

> Przytrafiła mi się dziś niefajna sytuacja. Po przejechaniu dziś około 500 km zapaliła mi się

> kontrolka "sprawdź poziom oleju". Co dziwne nie zapaliła się w czasie jazdy, ale po kilku

> minutach gdy włączałem silnik po zatankowaniu paliwa. Gdy sprawdziłem poziom oleju, to bagnet

> był właściwie suchy. Zacząłem dolewać stopniowo olej i ostatecznie musiałem wlać 1litr, żeby

> kontrolka zgasła.

> Auto ma 24kkm, nie było jeszcze na przeglądzie, rocznik 2012, eksploatowane od 06.2012.

> Czy to normalne, żeby brał aż tyle oleju?

> Z góry dzięki za pomoc.

> Pozdrawiam

1l/24kkm w dzisiejszych czasach i w VAGu to wręcz powód do radości zlosnik.gif

A zacznie być powyżej 0,5l/1000 km to będzie sens żeby jechać do ASO.

Przez 24 kkm nawet nie zajrzałeś jaki stan oleju ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm, 1ltr/24kkm to chyba nie jest duzo?

> Bo jak poziom oleju nie byl sprawdzany od nowosci, to co ASO tutaj pomoze?

hehe.gif gośc wyjeździł w nowym aucie olej do zera, a litr to on potrzebował zalać żeby kontrolka zgasła, czyli pewnie na bagnecie dalej było dużo poniżej min, a ty twierdzisz że wszystko gra i ubytek jest mały rotfl.gif

jak będziesz szukał roboty to na doradce serwisowego sie nadajesz zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gośc wyjeździł w nowym aucie olej do zera, a litr to on potrzebował zalać żeby kontrolka zgasła,

> czyli pewnie na bagnecie dalej było dużo poniżej min, a ty twierdzisz że wszystko gra i ubytek

> jest mały

Nie róbcie ze mnie jelenia...Olej sprawdzałem, choć faktem jest, że ostatnio tego nie robiłem. Zakładam, że Ty też nie sprawdzasz oleju zgodnie z instrukcją obsługi, tj. po każdym tankowaniu paliwa. Po dolaniu 1 litra na bagnecie pokazuje prawie max, więc jest ok.

Problemem nie jest to, iel razy albo czy w ogóle sprawdzałem olej, tylko, czy po 24kkm silnik miał prawo wziąść 1 litr i dlaczego kontrolka zapaliła się dopiero jak zabrakło 1 l oleju, a nie wcześniej, zaś zgasła dopiero jak uzupełniłem prawie do maxa. Wycieku nie widzę. Przejechałem od momentu (od wczoraj) uzupełnienia oleju ponad 500 km i jest ok

pozdrawiam

> jak będziesz szukał roboty to na doradce serwisowego sie nadajesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gośc wyjeździł w nowym aucie olej do zera, a litr to on potrzebował zalać żeby kontrolka zgasła,

> czyli pewnie na bagnecie dalej było dużo poniżej min, a ty twierdzisz że wszystko gra i ubytek

> jest mały

> jak będziesz szukał roboty to na doradce serwisowego sie nadajesz

No to niech bedzie 1ltr/12kkm, nadal nie widze problemu...

Mozna sie przejechac do ASO to doleja i po klopociehehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problemem nie jest to, iel razy albo czy w ogóle sprawdzałem olej, tylko, czy po 24kkm silnik miał

> prawo wziąść 1 litr i dlaczego kontrolka zapaliła się dopiero jak zabrakło 1 l oleju, a nie

> wcześniej, zaś zgasła dopiero jak uzupełniłem prawie do maxa. Wycieku nie widzę. Przejechałem

> od momentu (od wczoraj) uzupełnienia oleju ponad 500 km i jest ok

> pozdrawiam

> > jak będziesz szukał roboty to na doradce serwisowego sie nadajesz

Gdybyś sprawdzał w miarę regularnie choćby co 5-10 kkm to nie byłbyś zaskoczony, a tak jesteś. Wychwycił byś też ewentualny nagły ubytek.

A tak dobrze, że jest czujnik, bo "myśli" za nas.

Miał prawo, tzn. idealnie by było gdyby nic nie wziął ale to jest VAG i wierz mi, że ten ubytek 1l/24kkm to jest nic.

Kontrolka (żółta) informuje o niskim stanie (trochę poniżej minimum) i właśnie po dolaniu litra robi się ok. max stanu. Nie ma potrzeby żeby zapalała się wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz z tą kontrolką i jej gaśnięciem to jest ciekawie. U mnie w passku jest tak:

Zapala sie kontrolka - masz otworzyć drzwi, otworzyć maskę, dolać oleju, zamknąć maskę, zamknąć drzwi odpalić, znowu otworzyc drzwi, otworzyć maskę, sprawdzic stan oleju, zamknąc maskę i teraz jak zapalisz to kontrolka zgaśnie.

Jak tego tak nie zrobisz to ci kontrolka nie zgaśnie bo komp liczy ile razy otworzyłeś maskę i drzwi hehe.gif

czyli jak podjedziesz z marszu do ASO, otworzysz tylko raz maskę, a nie dwa raz y to ci kontrolka nie zgaśnie - wielu tak na forum passka miało - moze u ciebie jest podobnie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdybyś sprawdzał w miarę regularnie choćby co 5-10 kkm to nie byłbyś zaskoczony, a tak jesteś.

> Wychwycił byś też ewentualny nagły ubytek.

> A tak dobrze, że jest czujnik, bo "myśli" za nas.

> Miał prawo, tzn. idealnie by było gdyby nic nie wziął ale to jest VAG i wierz mi, że ten ubytek

> 1l/24kkm to jest nic.

> Kontrolka (żółta) informuje o niskim stanie (trochę poniżej minimum) i właśnie po dolaniu litra

> robi się ok. max stanu. Nie ma potrzeby żeby zapalała się wcześniej.

OK, dzięki za info. Czyli w sumie chyba nie mam się czym specjalnie martwić...tylko pamiętać o częstszym sprawdzaniu poziomu oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK, dzięki za info. Czyli w sumie chyba nie mam się czym specjalnie martwić...tylko pamiętać o

> częstszym sprawdzaniu poziomu oleju

Tak to widzę ok.gif

A kontrolka gaśnie po "sztuczce" z otwieraniem drzwi tak jak opisał Vadero ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdybyś sprawdzał w miarę regularnie choćby co 5-10 kkm to nie byłbyś zaskoczony, a tak jesteś.

> Wychwycił byś też ewentualny nagły ubytek.

ale to nowe auto hehe.gif

> A tak dobrze, że jest czujnik, bo "myśli" za nas.

> Miał prawo, tzn. idealnie by było gdyby nic nie wziął ale to jest VAG i wierz mi, że ten ubytek

> 1l/24kkm to jest nic.

masakra sciana.gif

> Kontrolka (żółta) informuje o niskim stanie (trochę poniżej minimum) i właśnie po dolaniu litra

> robi się ok. max stanu. Nie ma potrzeby żeby zapalała się wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie róbcie ze mnie jelenia...Olej sprawdzałem, choć faktem jest, że ostatnio tego nie robiłem.

> Zakładam, że Ty też nie sprawdzasz oleju zgodnie z instrukcją obsługi, tj. po każdym

> tankowaniu paliwa. Po dolaniu 1 litra na bagnecie pokazuje prawie max, więc jest ok.

> Problemem nie jest to, iel razy albo czy w ogóle sprawdzałem olej, tylko, czy po 24kkm silnik miał

> prawo wziąść 1 litr i dlaczego kontrolka zapaliła się dopiero jak zabrakło 1 l oleju, a nie

> wcześniej, zaś zgasła dopiero jak uzupełniłem prawie do maxa. Wycieku nie widzę. Przejechałem

> od momentu (od wczoraj) uzupełnienia oleju ponad 500 km i jest ok

> pozdrawiam

> > jak będziesz szukał roboty to na doradce serwisowego sie nadajesz

Krótko bo nie ma się za bardzo nad czym rozwodzić - w odpowiedzi na Twoje pytanie zawarte w tekście powyżej - TAK silnik miał prawo ,,zjeść'' litr oleju przez 24 tys km.

Dodam tylko, że jeśli masz zamiar pojeździć tym samochodem i dbać o niego, zmieniaj olej co 15 tys km. Normy po 30 tys kończą się zawsze tym samym - problemami, niezależnie od marki.

Co prawda mój 1.2 TSi póki co nie bierze oleju wcale, od wymiany przy 9 tys do teraz czyli 12 na liczniku poziom ani drgnie, nie mniej to poza zbliżoną nazwą inne silniki.

Oczywiście nie można wykluczyć usterki jeśli sprawdzałeś olej regularnie i było max, a teraz nie sprawdziłeś przez 3-4 tys km i jest poniżej minimum. Olej dolany, zrób z tysiąc km i sprawdź ile go jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Krótko bo nie ma się za bardzo nad czym rozwodzić - w odpowiedzi na Twoje pytanie zawarte w tekście

> powyżej - TAK silnik miał prawo ,,zjeść'' litr oleju przez 24 tys km.

> Dodam tylko, że jeśli masz zamiar pojeździć tym samochodem i dbać o niego, zmieniaj olej co 15 tys

> km. Normy po 30 tys kończą się zawsze tym samym - problemami, niezależnie od marki.

> Co prawda mój 1.2 TSi póki co nie bierze oleju wcale, od wymiany przy 9 tys do teraz czyli 12 na

> liczniku poziom ani drgnie, nie mniej to poza zbliżoną nazwą inne silniki.

> Oczywiście nie można wykluczyć usterki jeśli sprawdzałeś olej regularnie i było max, a teraz nie

> sprawdziłeś przez 3-4 tys km i jest poniżej minimum. Olej dolany, zrób z tysiąc km i sprawdź

> ile go jest.

A czemu ma skracac okres wymiany? Wymieniac co roku lub co 30kkm zalezy co nastapi pierwsze. Jak po roku jest pol tego to i dwa lata mozna jezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czemu ma skracac okres wymiany? Wymieniac co roku lub co 30kkm zalezy co nastapi pierwsze. Jak po

> roku jest pol tego to i dwa lata mozna jezdzic.

Paaaanie bo silniki wybuchają itd. old.gif

A ja do znudzenia będę przytaczał, że w Ducato interwał wymian oleju jest co 45 kkm, a w nowych teraz co 48 kkm.

I te auta jeżdżą i mają się dobrze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Paaaanie bo silniki wybuchają itd.

> A ja do znudzenia będę przytaczał, że w Ducato interwał wymian oleju jest co 45 kkm, a w nowych

> teraz co 48 kkm.

> I te auta jeżdżą i mają się dobrze

Otoz to. Ktos to w koncu obliczyl, zeby dzialalo i ma dzialac.

Tak BTW czy branie oleju jest powszechne w TSI? Bo to tej pory z wyjatkiem lanosa nie dolewalem oleju pomiedzy przegladami. Z moim szczesciem to jak kubie das auto to trafie na felerny model.

W granicach tolerancji bylby 1l pomiedzy wymianami? Wciagnie wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Otoz to. Ktos to w koncu obliczyl, zeby dzialalo i ma dzialac.

> Tak BTW czy branie oleju jest powszechne w TSI? Bo to tej pory z wyjatkiem lanosa nie dolewalem

> oleju pomiedzy przegladami. Z moim szczesciem to jak kubie das auto to trafie na felerny

> model.

> W granicach tolerancji bylby 1l pomiedzy wymianami? Wciagnie wiecej?

Także jak sie na coś konkretnie zdecydujesz to trzeba poszukać po necie i dopytać.

Teraz powszechny będzie 1.4 TSI 140 KM, lub 1.8 TSI 180 KM i trzeba czekać na opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czemu ma skracac okres wymiany? Wymieniac co roku lub co 30kkm zalezy co nastapi pierwsze. Jak po

> roku jest pol tego to i dwa lata mozna jezdzic.

Czemu ? By odpowiedzieć na Twoje pytanie niezbędna jest wiedza po Twojej stronie co to jest olej, silnik i jak to wszystko ,,cuzamen do kupy '' działa.

Nie chce mi się tłumaczyć, poczytaj masę wpisów na różnej maści forach to dowiesz się dlaczego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Otoz to. Ktos to w koncu obliczyl, zeby dzialalo i ma dzialac.

> Tak BTW czy branie oleju jest powszechne w TSI? Bo to tej pory z wyjatkiem lanosa nie dolewalem

> oleju pomiedzy przegladami. Z moim szczesciem to jak kubie das auto to trafie na felerny

> model.

> W granicach tolerancji bylby 1l pomiedzy wymianami? Wciagnie wiecej?

Wiara w to, że jak to nazwałeś ,,ktoś to obliczył'' to wiara w mity i legendy. Równie dobrze powinno być tak że rozrządy w TSI są dożywotnie bo ,,tak to ktoś obliczył'', a padają czasami po 10 tys km.

Dodatkowo w kontekście oleju, piszesz, że skoro ktoś obliczył wymianę co 30 tys to tak ma być...... a czytałeś zalecenia dotyczące warunków eksploatacji samochodów w których producenci nakazują częstszą wymianę w przypadku trudnych warunków eksploatacji ?? Krótkie odcinki po mieście, holowanie przyczep, jazda po drogach o dużym zapyleniu itp, itd???

Każdy kto ma szersze doświadczenie w dziedzinie mechaniki wie, że wyśrubowane przebiegi pomiędzy wymianami to wydumka marketingowa, a nie coś co ma pozytywny lub inaczej nie ma negatywnego wpływu na eksploatację.

Oczywiście nikt nikomu nie zabroni wymieniać oleju jak wyczytał w instrukcji, ale osobną sprawą pozostaje zawsze wpływ takiej praktyki na żywotność silnika w dłuższym kontekście czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Paaaanie bo silniki wybuchają itd.

> A ja do znudzenia będę przytaczał, że w Ducato interwał wymian oleju jest co 45 kkm, a w nowych

> teraz co 48 kkm.

> I te auta jeżdżą i mają się dobrze

Ducato to inny rOdzaj pojazdu, inny układ olejowy inne filtry. Równie dobrze można zacząć wymieniać olej co 100 tys jak w niektórych ciągnikach siodłowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ducato to inny rOdzaj pojazdu, inny układ olejowy inne filtry. Równie dobrze można zacząć wymieniać

> olej co 100 tys jak w niektórych ciągnikach siodłowych.

To w przypadku Ducato producent wie co robi, a w przypadku osobówki nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> To w przypadku Ducato producent wie co robi, a w przypadku osobówki nie ?

NIe wiem o jakim silniku konkretnie piszecie w Ducato ale dodam tylko,że jednym z oferty jest "cywilny" 1.6 MJ. Zakładam,że pojemność układu olejowego jest większa niż np w Bravo (4l)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Paaaanie bo silniki wybuchają itd.

> A ja do znudzenia będę przytaczał, że w Ducato interwał wymian oleju jest co 45 kkm, a w nowych

> teraz co 48 kkm.

> I te auta jeżdżą i mają się dobrze

Poza wersja 2.2 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poza wersja 2.2

Bo to Ford Panie grinser006.gif

Ale olej tu nie ma nic do tego.

Ale co ciekawe znam wyjątek i 800 kkm na tym silniku zrobione.

Ale 90% to trasa i 100km/h na tempomacie.

Wynik wręcz nieprawdopodobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.