Skocz do zawartości

A może by tak cruz combi??


CZUCZU

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak z dieslami, jak z awariami itp?

Jesli to te same silniki (konstrukcyjnie) co w Lacetti i Epica to zadnych awarii i felerow nie stwierdzono. Jedne z najmniej awarayjnych klekotow ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam biorę pod uwagę jako alternatywę dla octavii - tylko że tu nie ma sensu brać automatu.

Kolega kupił niedawno - bardzo fajny samochód. Ma znajomego mechanika w serwisie, i ten powiedział mu, że po jakimś czasie zaczną plastiki trzeszczeć, ale poza tym powinno być ok.

2-litrowego diesla można kupić w rozsądnym wyposażeniu za 65 tys., w nieco lepszym (kamera cofania, dotykowy ekran) za 70, oba już z metalikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam biorę pod uwagę jako alternatywę dla octavii - tylko że tu nie ma sensu brać automatu.

> Kolega kupił niedawno - bardzo fajny samochód. Ma znajomego mechanika w serwisie, i ten powiedział

> mu, że po jakimś czasie zaczną plastiki trzeszczeć, ale poza tym powinno być ok.

> 2-litrowego diesla można kupić w rozsądnym wyposażeniu za 65 tys., w nieco lepszym (kamera cofania,

> dotykowy ekran) za 70, oba już z metalikiem.

A jak potem ze sprzedaniem po jakimś okresie ile toto traci na wartości ? hmm.gif

Bo cos mi się zdaje ze dużo więcej niż octa ok.gif

No ale zależy ile tym będziesz śmigał ok.gifsmirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak potem ze sprzedaniem po jakimś okresie ile toto traci na wartości ?

> Bo cos mi się zdaje ze dużo więcej niż octa

> No ale zależy ile tym będziesz śmigał

Pewnie że dużo więcej, ale jest też dużo tańsze na starcie.

Poza tym - jeżeli się okaże że jest OK - fama o tym się rozejdzie i nie powinno być źle z odsprzedażą. Tym bardziej że wtedy zapewne nowe podrożeją (co stało się z O3, ceed'em i i30).

Wg mnie warto kupować, póki opinia jest taka sobie i cena jest naprawdę niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - jeżeli się okaże że jest OK - fama o tym się rozejdzie i nie powinno być źle z

> nie licz na to

> mówi były uzyszkodnik lacetti

Lacetti sprzedaje się od ręki, jeśli jest od pierwszego właściciela i ma niewygórowaną ceną smile.gif

Mój (za pośrednictwem salonu) znalazł właściciela w ciągu tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

Wg mnie warto kupować, póki opinia jest taka sobie i cena jest naprawdę niska.


Nie wiem czemu ale mnie to się z Dajewo kojarzy ! no.gifsmirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Wg mnie warto kupować, póki opinia jest taka sobie i cena jest naprawdę niska.

> Nie wiem czemu ale mnie to się z Dajewo kojarzy !

Z Daewoo ma tyle wspólnego, że produkowany w tych samych fabrykach - obecnie przejętych przez GM.

To konstrukcja na wspólnej płycie podłogowej z Astrą IV.

Cruze to najlepiej sprzedający się model Chevroleta na świecie - sprzedano ich już 2 mln. shocked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Wg mnie warto kupować, póki opinia jest taka sobie i cena jest naprawdę niska.

> Nie wiem czemu ale mnie to się z Dajewo kojarzy !

Miales kiedys Dajewo i same przykrosci Cie spotkalY?

Spedziles setki godzin w warsztatach , ze to skojarzenie przyprawia Cie o ból głowy?

Chetnie posłucham dlaczego tak masz..... w ramach powiekszania wiedzy ogolnej o roznych markach wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co się dziwisz. Jak klepali najpierw Daewoo ze znaczkami chevroleta to teraz są tego konsekwencje.

> Cruz już do Daewoo nie jest podobny ale lacetti to lanos pełną gębą.

Lacetti bardziej bym do Nubiry podpial, chociaz HTB to taki lanosowaty jakby.

Szalu nie robi ale malo kosztuje toto na wtornym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co się dziwisz. Jak klepali najpierw Daewoo ze znaczkami chevroleta to teraz są tego konsekwencje.

> Cruz już do Daewoo nie jest podobny ale lacetti to lanos pełną gębą.

Znaczy sie mam powiedziec, ze Octavia to Felicia? hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miales kiedys Dajewo i same przykrosci Cie spotkalY?

> Spedziles setki godzin w warsztatach , ze to skojarzenie przyprawia Cie o ból głowy?

> Chetnie posłucham dlaczego tak masz..... w ramach powiekszania wiedzy ogolnej o roznych markach

Ochłoń chłopie bo Ci pikawa siadzie ok.gif

Ot mam takie zdanie i takie pierdzielenie o Szopenie jak Twoje na pewno nie zmieni tego smirk.gif

Przekonać mnie mogą jakieś konkretne i rzeczowe teksty a nie bicie piany użytkownika lanosa czy innego dajewo ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z Daewoo ma tyle wspólnego, że produkowany w tych samych fabrykach - obecnie przejętych przez GM.

> To konstrukcja na wspólnej płycie podłogowej z Astrą IV.

> Cruze to najlepiej sprzedający się model Chevroleta na świecie - sprzedano ich już 2 mln.

O widzisz inteligentnych miło posłuchać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z Daewoo ma tyle wspólnego, że produkowany w tych samych fabrykach - obecnie przejętych przez GM.

> To konstrukcja na wspólnej płycie podłogowej z Astrą IV.

niestety z kijowo zestrojonym zawieszeniem. ale w końcu Astra musi miec jakas przewade za którą "dopłacasz" wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niestety z kijowo zestrojonym zawieszeniem. ale w końcu Astra musi miec jakas przewade za którą

> "dopłacasz"

Czyli wychodzi na to ze w GM -e chevi jest jak dacia w Renault ok.gifhmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli wychodzi na to ze w GM -e chevi jest jak dacia w Renault

i tak i nie.

owszem ... widać przepaść w jakości materiałów i wykończeniu między Chevroletem a Oplem, do tego z tym prowadzeniam to jakby złośliwie zrobili...

ale Dacia nie ma takiej gamy silników, i opcji wyposażenia. jest 5 km za Chevroletem pod tym względem.

No i znajdź odpowiednik Camaro w Dacii wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i tak i nie.

> owszem ... widać przepaść w jakości materiałów i wykończeniu między Chevroletem a Oplem, do tego z

> tym prowadzeniam to jakby złośliwie zrobili...

z tą przepaścią bym tak nie przesadzał. owszem chevy w podstawie odstrasza i to skutecznie.. natomiast tych najlepszych wersjach nie odstaje wykończeniem. Po za pokrywą półki na podszybiu.

co do prowadzenia, nigdy nie prowadziłem astry, ciężko mi się wypowiedzieć, ale moim zdaniem jest dość dobrze zestrojone. w koncu to kanapowóz.

> ale Dacia nie ma takiej gamy silników, i opcji wyposażenia. jest 5 km za Chevroletem pod tym

> względem.

> No i znajdź odpowiednik Camaro w Dacii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i tak i nie.

> owszem ... widać przepaść w jakości materiałów i wykończeniu między Chevroletem a Oplem, do tego z

> tym prowadzeniam to jakby złośliwie zrobili...

> ale Dacia nie ma takiej gamy silników, i opcji wyposażenia. jest 5 km za Chevroletem pod tym

> względem.

> No i znajdź odpowiednik Camaro w Dacii

Ale chevi EU a chevi US to chyba dwie inne bajki ok.gifsmirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Znaczy sie mam powiedziec, ze Octavia to Felicia?

> Czytales odpowiedz na odpowiedz?

Przytocz z łaski swojej jak już przytaczasz nie moje cytaty ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co się dziwisz. Jak klepali najpierw Daewoo ze znaczkami chevroleta to teraz są tego konsekwencje.

> Cruz już do Daewoo nie jest podobny ale lacetti to lanos pełną gębą.

Lacetti to nic innego jak Nubira III.

Świetne zawieszenie, przestronne wnętrze, niezawodne auto ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli wychodzi na to ze w GM -e chevi jest jak dacia w Renault

W Europie.

Na świecie Chevrolet to marka pełną gębą.

W Europie po stracie Saaba próbują Opla wypromować jako markę premium facepalm[1].gif

A Opel i tak straty przynosi.

Choć faktycznie, jak ostatnio odprowadzałem Astrę kolegi, to i zawiecha i fotele bardziej komfortowe niż w Cruze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niestety z kijowo zestrojonym zawieszeniem. ale w końcu Astra musi miec jakas przewade za którą

> "dopłacasz"

No niestety Cruze ma zawieszenie porównywalne z Astrą II - w miarę pewnie się prowadzi, ale komfortu zero.

Już stare Lacetti było świetnym kanapowozem - prowadziło się tak sobie, ale zawieszenie na polskich drogach sprawdzało się świetnie - zakręty na dziurawej drodze pokonywało bez słyszalnych protestów ok.gif

Cruze niestety daje znać o każdej napotkanej dziurze w jezdni no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Europie.

> Na świecie Chevrolet to marka pełną gębą.

> W Europie po stracie Saaba próbują Opla wypromować jako markę premium

> A Opel i tak straty przynosi.

> Choć faktycznie, jak ostatnio odprowadzałem Astrę kolegi, to i zawiecha i fotele bardziej

> komfortowe niż w Cruze

Sasiadka z klatki ma Cruza ok.gif

Wygląd z zewnątrz do przyjęcia natomiast środek oraz materiały zastosowane w środku masakra no.gif

Co do ekonomii spalania się nie wypowiem bo kobieta ma bujną fantazje w każdej dziedzinie więc nie jest dla mnie miarodajna no.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sasiadka z klatki ma Cruza

> Wygląd z zewnątrz do przyjęcia natomiast środek oraz materiały zastosowane w środku masakra

Komfort w Cruze i materiały wewnątrz gorsze niż w Lacetti.

> Co do ekonomii spalania się nie wypowiem bo kobieta ma bujną fantazje w każdej dziedzinie więc nie

> jest dla mnie miarodajna

Ekonomia spalania na pewno lepsza w Cruze - Cruze pali mi tyle samo co Lacetti - a jest o ~200kg cięższy i ma 32KM więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale bez kitu ciężko przyrównać Cruze do Daewoo, przecież to jest Opel Insignia w innej budzie.

No dobra przecież nie twierdze tego kategorycznie i nieodwołalnie grinser006.gif

Po prostu mam takie skojarzenia i szlus ok.gifhehe.gif

Zdaje sobie sprawę że być może ta firma nie skończy tak jak dajewo ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No co ty nowego nie kupuje. Wolę 2-3 latka któy jest jeszcze świerzy a największą stratę ma za sobą

Gdybyś kupił 2-3 latka po moim wujku, to byś się bardzo tą świeżością rozczarował. Facet zmienia opony na letnie/zimowe nawet nie ze względu na porę roku, ale po prostu i tak musi zmienić.

Poza tym ta ogromna utrata wartości ma sens tylko wtedy, gdy po 2-3 latach miałbyś nowy sprzedać. Jeżeli kupujesz na dłużej, to rozciąga się to na lata i nie ma tragedii - a przynajmniej masz pewny wóz (chyba że sam jeździsz jak mój wujek).

Chociaż ten faktycznie sporo utracił w ciągu roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdybyś kupił 2-3 latka po moim wujku, to byś się bardzo tą świeżością rozczarował.

Kolego nie oczekuje po 2 latku że będzie jak nowy ale będzie sensowny.

Chevigo łatwo po polaku wyrwać i tego będe szukał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przytoczylem swoj cytat odnosnie Twojego pytania z innej odpowiedzi

Ale ja o skode nie pytałem no.gifsmirk.gif

No chyba że to jakaś przenośnia ,ale nie bardzo wiem co autor owej przenośni miał na myśli smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego nie oczekuje po 2 latku że będzie jak nowy ale będzie sensowny.

Po moim wujku 2-latek to żywy trup. "Żywy", bo jeszcze z 2 tys. przejedzie. Poza tym dobre 2-latki rozchodzą się po znajomych, reszta jest raczej podejrzana. Mój wujek np. sprzedaje 2-latki i nikt z rodziny ich nie kupi, zresztą on sam do tego zniechęca.

Ale to akurat przypadek skrajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja o skode nie pytałem

> No chyba że to jakaś przenośnia ,ale nie bardzo wiem co autor owej przenośni miał na myśli

Odpowiadalem cytatem z innego postu, gdzie ktos porownywal Lanosa do Lacetti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ochłoń chłopie bo Ci pikawa siadzie

> Ot mam takie zdanie i takie pierdzielenie o Szopenie jak Twoje na pewno nie zmieni tego

> Przekonać mnie mogą jakieś konkretne i rzeczowe teksty a nie bicie piany użytkownika lanosa czy

> innego dajewo

Zaliczam Cie do grona vieśwagenów,którzy nigdy Dajewo nie mieli ale znawcy,ze hoho......:)

Kolego,DU zrobiłem >400kkm bezproblemowo 180Nubira+260Lanos i poza niedostatkami w materiałach czy wyposażeniu nie mozna sie wstydzic,ze rozkraczony na drodze.

Najlepszy pewnie SAAB co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lacetti sprzedaje się od ręki, jeśli jest od pierwszego właściciela i ma niewygórowaną ceną

> Mój (za pośrednictwem salonu) znalazł właściciela w ciągu tygodnia.

tofakt poszed szybko, ale cena.......(dla mnie jako sprzedającego) :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaliczma Ciedo grona vieśwagenów,którzynigdy Dajewo niemielialeznawcy,ze hoho......:)

Wskaz gdzie się wymądrzam o dajewo ?

> Kolego,DU zrobiłem 400kkm bezproblemowo 180Nubira+260Lanos ipozaniedostatkamiwmateriałach czy

> wyposażeniu niemoznasie wstydzic,ze rozkraczony na drodze.

To są jakies argumenty ok.gif

> Najlepszy pewnie SAAB co?

Pudło nie mam saaba ani vw , acha i może napisz jeszcze raz ten text bo to jeden bełkot i nie wiem czy dobrze zrozumiałem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wskaz gdzie się wymądrzam o dajewo ?

> To są jakies argumenty

> Pudło nie mam saaba ani vw , acha i może napisz jeszcze raz ten text bo to jeden bełkot i nie wiem

> czy dobrze zrozumiałem

Poprawilem, spacja cos niedomaga.....niczym DAJEWOO:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tą przepaścią bym tak nie przesadzał. owszem chevy w podstawie odstrasza i to skutecznie..

> natomiast tych najlepszych wersjach nie odstaje wykończeniem. Po za pokrywą półki na

> podszybiu.

zajrzyj do bagażnika i popatrz na fizolinę na klapie smile.gif jest przepaść... ale dostajesz za co płacisz...

> co do prowadzenia, nigdy nie prowadziłem astry, ciężko mi się wypowiedzieć, ale moim zdaniem jest

> dość dobrze zestrojone. w koncu to kanapowóz.

i tu jest problem. bo astra prowadzi się dobrze, a z flexride moze tez robic za kanape. nie jest tez tak nerwowa napoprzecznych nierownosciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale bez kitu ciężko przyrównać Cruze do Daewoo, przecież to jest Opel Insignia w innej budzie.

Cruze to ta sama płyta podłogowa co Astra IV.

Insignia dzieli płytę z Chevroletem Malibu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.