Skocz do zawartości

Radio w Astrze G opanowane przez złe moce


mortin7669

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pojawił się dziwny problem z radiem. Idę sobie do domku z autka wracam po 5 h i patrze włączone radio. Myślę sobie stary sklerotyk ze mnie. Akumulator mi padł więc trochę się poddenerwowałem grinser006.gif wyłączyłem radio, nie mogłem już odpalić więc odpiąłem aku i potuptusiałem z nim na chate i podładowałem z 1 h i wsadziłem do autka bo musiałem zawieźć wuja. Jadę sobie i nagle włącza się radio. Wyłączyłem je. Po chwili znowu... myślę sobie o co kaman?. i robiąc 14 km musiałem je wyłączyć z 20 razy 270751858-jezyk.gif ( nie chciałem przeciążać aku ). Problem jest taki że coś jest nie tak. Zauważyłem że gdy włącza się samoczynnie radio to tak jakby ktoś płytę wsadzał ale że jej nie ma to po chwili przełącza się na radio. I nawet jak silnik zgaszony jest i kluczyka nie ma wkładając płytę radio się uruchomi. Ale jeśli ja nie wkładam płyty to dlaczego one się uruchamia ? i w efekcie późniejszym, z braku płyty przełącza na radio samoczynnie. Co zrobić? szkoda akumulatora frown.gif Myślę że w radiu jest jakiś czujnik który wykrywa wkładanie płyty i włącza radio. Sądzę, że wysyła on błędne informacje i uruchamia radio.

radio jest jakieś Delco car 500 czy coś w ten deseń oryginalne na płyty połączone z wyświetlaczem komputera pokładowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bingo Najlepiej do czasu naprawy radia wyciągnij bezpiecznik. Pozdro

Jestem stary, ale jeszcze nie głupi jednak grinser006.gif a może ktoś doradzi jak to naprawić i jak wyjąc to radyjko bez tych fikuśnych uchwytów do wyciągania :> ? wyjęcie panelu pomaga na tyle że gdy radio się włącza to się wyłącza po chwili ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam sie do tematu.

U mnie złe moce zabrały wyświetlanie informacji z radia (oryginalny Blaupunkt CAR300) na TID'ie (DID'dzie cholera go wie jaką mam dzidę grinser006.gif).

Czy może to być związane z wyłącznikiem świateł??? Mam z nim problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz regulację podświetlenia deski ? rozjaśnij trochę bardziej . Jak włączasz światła to TID przygasa i w Twoim przypadku prawdopodobnie całkiem gaśnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sam problem trapił nastepcę Twojego radia, czyli CD30. Pomagało przeczyszczenie lub wymiana switcha odpowiedzialnego za wykrywanie płyty.

Zanim pójdziesz tą drogą, sprawdź czy pozostawienie płyty w napędzie też będzie pozwalało na samoczynne włączanie radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz regulację podświetlenia deski ? rozjaśnij trochę bardziej . Jak włączasz światła to TID

> przygasa i w Twoim przypadku prawdopodobnie całkiem gaśnie .

Nie jest tak jak piszesz. Regulacja jest na max. TID wyświetla tylko górną linię. Tzn. czas i temp. Czasem znienacka wyświetli info z radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jest tak jak piszesz. Regulacja jest na max. TID wyświetla tylko górną linię. Tzn. czas i

> temp. Czasem znienacka wyświetli info z radia.

gdzieś kabelek nie łączy - rozebrać, popatrzeć, wyciągnąć wnioski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz, że radio na postoju po włożeniu płyty też się załącza - może poprostu podłącz mu zasilanie po stacyjce a nie na stałe?

To przynajmniej uchroni Cię przed rozładowywaniem aku na postoju.

P.S. jak widać niespodzianki w nowym nabytku stale się pojawiają.

OT a jaki masz wypas teraz w aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najgorsze jest to, jak zacznie od początku każdy problem olewać. A to drut, a to wyjmie

> bezpiecznik, a to wyciąga panel, nie ustawi zbieżności, itd. Potem już tego nie ogarnie.

dobrze mu radzono przed zakupem a że nie posłuchał to ma co chciał wink.gif

teraz aby doprowadzić to do stanu używalności i tak będzie musiał kilka tysi wyłożyć

narazie to są drobnostki ale..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to teraz poczytaj tematy w archiwum jak "dbać" o tą pompę abyś za chwilę znowu nie musiał jej

> regenerowac

Fajnie wpisuje w szujkace pompa paliwowa, regeneracja itp i nie ma nic frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajnie wpisuje w szujkace pompa paliwowa, regeneracja itp i nie ma nic

nie żebym był złośliwy i nie chciał podać linka

ale tak na przyszłośc lepiej samemu zapoznać się jak używać szukajki klik

a jak już się zapoznasz to możesz spróbować wpisać np. X20DTL lub Y20DTH lub Y22DTR i po przeglądnięciu wyników na pewno trafisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie żebym był złośliwy i nie chciał podać linka

> ale tak na przyszłośc lepiej samemu zapoznać się jak używać szukajki klik

> a jak już się zapoznasz to możesz spróbować wpisać np. X20DTL lub Y20DTH lub Y22DTR i po

> przeglądnięciu wyników na pewno trafisz

Po za ciekawą kłótnią z użytkownikiem muszu nie natrafiłem na nic interesującego. Trudno 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po za ciekawą kłótnią z użytkownikiem muszu nie natrafiłem na nic interesującego. Trudno

bo konkretnego tematu nie ma

napisałem ci co wpisać w wyszukiwarkę, jak otrzymasz wyniki to trzeba przegladać tematy i w nich szukać odpowiedzi

ogolnie chodzi o to ze w tych silnikach układ paliwowy lubi sie zapowietrzać i kręcenie zbyt długo na suchej pompie wtryskowej ( jest ona smarowana tylko olejem napedowym) doprowadza ogólnie do jej usterki i wówczas potrzeba poddać ją regeneracji

niektórzy też dolewają w celu lepszego smarowania olej do ropy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naprawdę kolega Mortin powinien założyć swój temat na tym kąciku, bo mamy tutaj temat radia a już

> schodzi na dyskusję o pompie

> Albo Orochimaru niech scali wszystkie tematy

dobry pomysł

Jak już kolega zakończy wszystkie "remonta" auta chciałbym zobaczyć zestawienie kosztów części itd od kupna do tego momentu... grinser006.gif

Ciekawe ile wyjdzie hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobry pomysł

> Jak już kolega zakończy wszystkie "remonta" auta chciałbym zobaczyć zestawienie kosztów części itd

> od kupna do tego momentu...

> Ciekawe ile wyjdzie

Dobrze grinser006.gif A wracając do pompy to może po prostu tankować na sprawdzonych stacjach a nie na jakiś pipidówach gdzie ON jest po okazyjnej cenie 270751858-jezyk.gif?

sprężyna jamexa 55 zł x2

przesyłka 26 zł

razem 136 zł + 9 zł na żaróweczki do podświetlenia licznika grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze A wracając do pompy to może po prostu tankować na sprawdzonych stacjach a nie na jakiś

> pipidówach gdzie ON jest po okazyjnej cenie ?

no to jest podstawa

ale tak jak pisałem, paliwo to jedno a drugie to kręcenie na zapowietrzonym układzie paliwowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to jest podstawa

> ale tak jak pisałem, paliwo to jedno a drugie to kręcenie na zapowietrzonym układzie paliwowym

Jakiś oznaki są jeżeli zapowietrzony układ ? czy profilaktycznie trzeba go odpowietrzać co jakiś czas by uchronić pompusie przed uszkodzeniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pompę to tankuj na większych (czyt. bardziej znanych) stacjach. Unikaj sytuacji, w których pompa będzie zapowietrzona oraz nie kręć zbyt długo gdy silnik nie chce zapalić. Wszystkie te rzeczy zabijają pompę wtryskową w 2.0 i 2.2 jeśli chodzi o Opla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chodzi o pompę to tankują na większych (czyt. bardziej znanych) stacjach. Unikaj sytuacji, w

> których pompa będzie zapowietrzona oraz nie kręć zbyt długo gdy silnik nie chce zapalić.

> Wszystkie te rzeczy zabijają pompę wtryskową w 2.0 i 2.2 jeśli chodzi o Opla.

Puki co nie miałem problemów z odpalaniem. ładnie odpala i ładnie chodzi smile.gif oby tak dalej 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakiś oznaki są jeżeli zapowietrzony układ ? czy profilaktycznie trzeba go odpowietrzać co jakiś

> czas by uchronić pompusie przed uszkodzeniem ?

Jak kręcisz, kręcisz, kręcisz a auto nie chce odpalić to jest to oznaka zapowietrzonego układu (oczywiscie o ile wszystko inne jest sprawne).

Dodatkowo przy takim kręceniu i zapowietrzonym układzie paliwowym z wydechu nie będzie leciał czarny dymek ( przy niezapowietrzonym układzie paliwowym, gdy bedziesz krecił rozrusznikiem długo i auto nie zapali to z wydechu powinien wydobywać się czarny dymek).

Układu nie potrzeba profilaktycznie odpowietrzać jeżeli dobrze odpala.

Natomiast po kupnie warto wymienić filtr paliwa, jednak jezeli bedziesz sam to robił poczytaj co i jak bo jest to czynność przy której można zapowietrzyć układ paliwowy a odpowietrzanie wymaga trochę wysiłku i zmontowania małego urządzenia do tego wink.gif

EDIT: i jeszcze odnosnie paliwa

o ile dobrze kojarze to pompy VP44 nie lubia chyba też paliw z dodatkiem BIO, najlepiej lać zwykłą ropę bez dodatków ulepszajacych i bio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o spalaniu, to ja się pochwalę. W weekend jeździłem w rodzinne strony, w okolice Radzynia Podl. W obie strony wyszło mi ponad 300km. Średnie spalanie na tym odcinku to 4,1l/100k średnia prędkość przejazdu to 79km/h więc nie tak źle bo korki na trasie tez były (powrót niedziela wieczorem, ze wszystkimi słoikami wiozłem swoje zapasy grinser006.gifgrinser006.gif ). Takie rezultaty ma po wyczyszczeniu EGR, przed spalanie było na poziomie 6l na tej samej trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro mowa o spalaniu, to ja się pochwalę. W weekend jeździłem w rodzinne strony, w okolice

> Radzynia Podl. W obie strony wyszło mi ponad 300km. Średnie spalanie na tym odcinku to

> 4,1l/100k średnia prędkość przejazdu to 79km/h więc nie tak źle bo korki na trasie tez były

> (powrót niedziela wieczorem, ze wszystkimi słoikami wiozłem swoje zapasy ). Takie rezultaty

> ma po wyczyszczeniu EGR, przed spalanie było na poziomie 6l na tej samej trasie.

Przy mojej spokojnej jeździe też wychodzę około 4l/100km.

Ostatnie trzy tankowania zaliczyłem przekraczając 1000km.

Teraz nawet chyba pobiję rekord. zlosnik.gif

Prawie sama trasa, 99% po DK 17, w tej chwili przejechane 910km i niecałe 1/4 baku. cool.gif

Silnik Y17DT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.