Skocz do zawartości

Krecha na autko - koszty kredytu


Hubetr

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dziś w salonie Fiata - Panda z klimą i radiem kolor pastelowy, taki kremowy 35 250.

Jako że autko muszę kredytować poprosiłem o wyliczenie. Przy wpłacie 10 000 i ratach na na 5 lat wyszło im 601zl/miesiąc (60x601=36060zł. + 10 000 wpłaty ) Szczerze powiem troche sie (: kosztem kredytu (wcześniej byliśmy w chevroletcie i spark na krechę 4x25% wyszedł 35 500 (przy cenie autka 32 500) czyli koszt krechy to 3 000!!!)

generalnie woleli byśmy fiacika, jest ciupkę lepiej "wykonany", jednakże ten kredyt jest odstraszający.

(

Powiedzcie mi jaki jest normalny koszt krechy na autko (potrzebuje 25 000zl na 5 lat)??

Nidy takowego nie brałem i tak naprawdę się w tym temacie nie rozeznaje. oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem dziś w salonie Fiata - Panda z klimą i radiem kolor pastelowy, taki kremowy 35 250.

> Jako że autko muszę kredytować poprosiłem o wyliczenie. Przy wpłacie 10 000 i ratach na na 5 lat

> wyszło im 601zl/miesiąc (60x601=36060zł. + 10 000 wpłaty ) Szczerze powiem troche sie (:

> kosztem kredytu (wcześniej byliśmy w chevroletcie i spark na krechę 4x25% wyszedł 35 500 (przy

> cenie autka 32 500) czyli koszt krechy to 3 000!!!)

> generalnie woleli byśmy fiacika, jest ciupkę lepiej "wykonany", jednakże ten kredyt jest

> odstraszający.

> (

> Powiedzcie mi jaki jest normalny koszt krechy na autko (potrzebuje 25 000zl na 5 lat)??

> Nidy takowego nie brałem i tak naprawdę się w tym temacie nie rozeznaje.

Policz sobie:

http://kalkulatorkredytusamochodowego.com/

Rozbieznosci moga byc naprawde spore pomiedzy bankamiok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samochodówkach może być różnie, jak bank jest w grupie kapitałowej to zrobi tani kredyt, albo importer dopłaca, albo dealer, albo jeszcze ktoś inny. Nie ma czegoś takiego jak standardowe oprocentowanie w samochodowym kredycie. Patrz na ratę przy identycznych warunkach wejścia (okres, wpłata, etc.). Tylko tak porównasz cenę dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz inne banki, nie musisz przeciez wszystkiego zalatwiac u dealera. U fiata jakbys wzial kredyty 50/50 tez koszt bylby maly. Jak chcesz standardowy kredyt na nowe auto to zapytaj w multibanku. Tylko, ze tam jest sporo papierologii.

A co do auta, to zapytaj moze o cene suzuki Spasha 1.0. Powinna byc na ubiegly rocznik w okolicach 35000. Auto jest nieco podobne do Sparka, ale nieco wieksze, no i na ogol sie kobietom podoba.

O ile sie nic nie zmienilo to jest kredyt 3x33.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy kredycie gotówkowym na 4 lata 25000zl kosz miesięczny to niecałe 690zł. Wolał bym rok szybciej

> spłacać o 100zl więcej nić kolenje 12 x 600zł.

Założenie jest takie aby kredyt wziąć na dłuższy czas, aby rata miesięczna nie była obciążająca ale spłacić go wcześniej (max 2 lata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując Fiestę wziąłem 52900 zł w FCE Bank. To taki ichni bank, w którym nie można mieć swojego konta, ale za to finansują swoją markę Ford. Całkowity koszt kredytu ( z prowizją ) na 5 lat to 10 tys. zł. z haczykiem. Dla mnie rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupując Fiestę wziąłem 52900 zł w FCE Bank. To taki ichni bank, w którym nie można mieć swojego

> konta, ale za to finansują swoją markę Ford. Całkowity koszt kredytu ( z prowizją ) na 5 lat

> to 10 tys. zł. z haczykiem. Dla mnie rewelacja.

Czyli oddajesz 65k a samochod po 5 latach bedzie wart 20k. Srednia opcja IMO. Lepsza bylaby np 4x25 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli oddajesz 65k a samochod po 5 latach bedzie wart 20k. Srednia opcja IMO. Lepsza bylaby np 4x25

Co mnie obchodzi wartość auta po 5 latach? Po 4 m-cach mam przejechane tylko 1 tys. km. Po roku może uzbiera się jakieś 4-5 tys. km. Matiza mam od nowości, czyli od 2001r.; ma przejechane 69 tys. km. i małżonka zaczęła od niedawna jeździć nim do pracy- trochę jeszcze wytrzyma. Z fiestą będzie tak samo- zostanie u nas na dość długo ok.gif.

W sytuacji, gdy dealerowi wpłaciłem tylko prowizję i odsetki przez 5 lat wyniosą mnie 8,5 tys.zł jestem zdania, że mam bardzo tani kredyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co mnie obchodzi wartość auta po 5 latach? Po 4 m-cach mam przejechane tylko 1 tys. km. Po roku

> może uzbiera się jakieś 4-5 tys. km. Matiza mam od nowości, czyli od 2001r.; ma przejechane 69

> tys. km. i małżonka zaczęła od niedawna jeździć nim do pracy- trochę jeszcze wytrzyma. Z

> fiestą będzie tak samo- zostanie u nas na dość długo .

> W sytuacji, gdy dealerowi wpłaciłem tylko prowizję i odsetki przez 5 lat wyniosą mnie 8,5 tys.zł

> jestem zdania, że mam bardzo tani kredyt.

A masz ubezpieczenie kredytu? Co sie stanie jak Ci ukradna po 2 atach i AC nie pokryje kosztu kredytu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A masz ubezpieczenie kredytu? Co sie stanie jak Ci ukradna po 2 atach i AC nie pokryje kosztu

> kredytu?

W ogóle jest coś takiego, jak ubezpieczenie kredytu? Nie słyszałem. Słyszałem o ubezpieczeniu na wypadek utraty pracy, które to w banku millennium miało mnie kosztować ok. 7 tys. zł. przez te 5 lat.

Nie za bardzo widzę związku z twoim pytaniem o kradzieży auta w stosunku do pytania autora o najtańszy kredyt oraz moją odpowiedzią do ciebie, że płacąc 8,5 tys.zł odsetek za 52,9 tys. zł na 5 lat mam bardzo tani kredyt, gdy ty sugerowałeś, że taki nie jest. Odnieś się proszę do tego i podaj przykład. Autor wątku chce wziąć tylko ok 25 tys.zł; ja wziąłem dwa razy tyle i mam tańszy kredyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem dziś w salonie Fiata

W normalnym banku (np. Getin, Paribas) , bez wpłaty wyjdziesz na jakieś 700zł max. Ten kredyt jest trochę przesadzony.

Taniej wyjdzie kupić Up!'a albo Citigo. Auta bezpieczniejsze i lepiej sie prowadzące od Pandy i zabawki Sparka. Jeśli Chevrolet to Aveo w tych pieniążkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze w tym konkretnym przypadku mogło się okazać, że dealer postanowił zrobić Ci ofertę "eXtra" i przysmarował kredyt z granic absurdu. Moja koleżanka w ubiegłym roku pytała w jednym z salonów o samochód klasy B i dostała ofertę kredytową z bodaj 7% prowizji oink.gif Plus oczywiście oprocentowanie w górnych widełkach ...plus ubezpieczenie. Nie wiem czym kierował się sprzedawca w salonie - może tym, że kobieta to się nie zna? - ale u innego dealera tej samej marki kupiła już samochód na ludzkich zasadach kredytu.

Jeśli Panda Ci odpowiada to zweryfikowałbym ofertę u innego dealera Fiata.

BTW: Lancia na Ypsilona ma teraz dobrą cenę! Może to by się żonie spodobało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> VW bank mial kredyt 3,9%.

> Nie wiem, czy jeszcze jest ta oferta, ale ja się załapałem. Nawet po doliczeniu prowizji żaden bank

> nawet nie zbliżył się do tej oferty.

Na up-a?

Jaka wersja i cena:)

moze byc priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Założenie jest takie aby kredyt wziąć na dłuższy czas, aby rata miesięczna nie była obciążająca ale

> spłacić go wcześniej (max 2 lata)

Założenie bezsensowne. Bo Jak ułożą Ci plan kredytowy i tak musisz spłacić wszystkie (albo większość) odsetki za 5 lat. Zobacz jak wygląda rata kredytu na początku spłacasz 90% odsetki 10% kwotę właśnie po to żeby nie brać na dłużej i nie spłacać szybciej. Weź na jak najkrótszy czas dobrze Ci radzę.

A najlepiej idż do Chevroleta i kupi w kredycie 4x25%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Założenie bezsensowne. Bo Jak ułożą Ci plan kredytowy i tak musisz spłacić wszystkie (albo

> większość) odsetki za 5 lat. Zobacz jak wygląda rata kredytu na początku spłacasz 90% odsetki

> 10% kwotę właśnie po to żeby nie brać na dłużej i nie spłacać szybciej. Weź na jak najkrótszy

> czas dobrze Ci radzę.

> A najlepiej idż do Chevroleta i kupi w kredycie 4x25%.

odsetki przy kredycie są naliczane od aktualnego zadłuzenia.

Nadplata czesci kapitałowej kredytu ma taki sam efekt jak kredyt z wyższą ratą (kapitałową)

Czyli nie ma róznicy czy bedzie sie nadpłacało kredyt czy miało wyzszą ratę wynikającą z krótszego okresu kredytowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczytaj sobie o spłacie w ratach równych, tu masz nawet przykład

No proszę Cie. Jak wpłacasz kwote dwa razy zamiast jednej raty to tak czy inaczej płacisz odsetki. Tylko zaliczją Ci jako ostatnia ratę czyli rata 1+60. Rata 2+59 itd. Tak czy ianaczej odsetki trzeba zapłacić.

287021623-wyliczenie.jpeg

post-97399-14352520854515_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No proszę Cie. Jak wpłacasz kwote dwa razy zamiast jednej raty to tak czy inaczej płacisz odsetki.

> Tylko zaliczją Ci jako ostatnia ratę czyli rata 1+60. Rata 2+59 itd. Tak czy ianaczej odsetki

> trzeba zapłacić.

Jeżeli dokonujesz wcześniejszej spłaty kredytu w wysokości dwóch rat (jako suma kwoty) to za najbliższą ratę pobierane są odsetki a reszta idzie na spłatę TYLKO kapitału. potem harmonogram przeszacowuje się i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No proszę Cie. Jak wpłacasz kwote dwa razy zamiast jednej raty to tak czy inaczej płacisz odsetki.

> Tylko zaliczją Ci jako ostatnia ratę czyli rata 1+60. Rata 2+59 itd. Tak czy ianaczej odsetki

> trzeba zapłacić.

absolutnie nie, Twoje przekonanie bierze się z nieuczciwych praktyk pewnych banków smile.gif (np. WBK, Sigma )

Nadpłacając kwote masz 3 wyjscia :

- przelew na rachunek kredytu - wtedy kwota lezy na nieoprocentowanym koncie technicznym i jest pobierana jako ostatnia rata - bez sensu bo nie zmniejsza odsetek

- skrócenie czasu kredytowania - nadpłacona kwota zmniejsza kapitał pozostały do spłaty, nie zmienia sie rata, tylko skraca okres, najkorzystniejsze dla klienta

- zmniejszenie raty- kwota jest odejmowana od kapitału ale nie skracają okresu tylko spada wysokosc raty, srednio korzystne bo odsetki płacisz od mniejszej kwoty ale przez dłuzszy czas niz w pkt 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w chevy powiedzieli mi ze jezeli splace kreche wczesniej (4x25) tzn 2 ostatnie wplaty w 2 roku to od ostatniej nie bedzie naliczane nic - czyli do ostatniej nie doplacam.

8300+9300+9300+8300 tak ma to wygladac.

Tak w ogóle to dali mi cene 32900 za ls+ .klima radio, metalik lakier i lpg. nawet dywaniki dorzucaja hehe. To jest chyba obecnie najtansze autko na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.