Skocz do zawartości

Parująca szyba w kasku


bobi

Rekomendowane odpowiedzi

W bezdeszczowy dzień jest idealnie, kiedy pojawi się deszcz momentalnie szybka paruje. Nie pomaga zamykanie/otwieranie wentylacji. Wtedy albo otwieram szybkę do połowy i pół mordy mokre grinser006.gif albo nic nie widzę.

Jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja na wizjer bez pinlocka nakleiłem coś takiego FogCity. Drugi albo trzeci sezon z tym jeżdżę i na

> prawdę daje radę. W deszczu wizjer lekko paruje tylko tam gdzie z nosa "para bucha" i

> nieoklejona część wizjera. Polecam.

A ja to kupilem ze 2 miesiace temu, ale jeszcze nie zalozylem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja to kupilem ze 2 miesiace temu, ale jeszcze nie zalozylem

No ja założyłem bo jak wiosną i jesienią jeździłem w słoneczny dzień, to brałem przyciemniany wizjer nie przystosowany pod pinlock i parowało mocno. Folia daje radę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja na wizjer bez pinlocka nakleiłem coś takiego FogCity. Drugi albo trzeci sezon z tym jeżdżę i na

> prawdę daje radę. W deszczu wizjer lekko paruje tylko tam gdzie z nosa "para bucha" i

> nieoklejona część wizjera. Polecam.

Też polecam FogCity, troszkę się tylko porysowało po dwóch sezonach i już nie jest tak bajkowo, ale rozwiązuje problem parowania nawet przy minusowych temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy przy jeździe pod słońce nie robią się przez nią pogarszające widoczność odblaski ?

Optycznie jest neutralna. Po 2-ch sezonach i teraz 3-ci złapała troszkę mikro-rys ale nie jest to jakoś specjalnie przeszkadzające. Naklejoną mam w ciemnym wizjerze więc przede wszystkim używam w słoneczne dni i jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Optycznie jest neutralna.

To chyba trzeba będzie zainwestować w tą folię , bo w progresywnym wizjerze muszę stosować metody chałupnicze żeby za bardzo nie parowała wink.gif

Z kolei przy neutralnej szybce mam pinlocka , ale niestety pod słońce pojawia się nieco refleksów co może niektórym nie przeszkadzać , ale mnie trochę tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak ,pinlock jest to co?

Pinlock to szyba zlozona z dwoch warstw... Dzieki tej konstrukcji osiaga sie termoizolacje, co zapobiega parowaniu szyby przez wydychane cieple powietrze...

Rozne firmy dodaja do zestawow szybe pinlocka... Ja mam Schubertha C3 i byl od razu w pudelku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest pinlock, jest zabawa. EEEE... nie rozumiem pytania

Twoja odpowiedź byłaby ok, gdy w pytaniu nie było przecinka po słowie jak! wink.gif

A należy to pytanie odczytać tak- Jak działa pinlock, co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania, ze jak sie ma Hobby to jedna para rekawic, butow czy jeden helm nie wystarcza.

Zafunduj sobie UVEX Boss 3000 ( jest na chlodniejsze dni / pory roku ), ma podwojna szybe i nic ni paruje.

wink.gif

e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Widzę, że niekiedy na wizjer nakleja się "od zewnątrz" jakąś folię.

Po co?

To jakaś warstwa przyciemniająca czy coś w rodzaju "spryskiwacza" w samochodzie?

Tzn. w razie pogorszenia widoczności odrywam szybko folię i jadę dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam szybę z pinlokiem i przy małych prędkosciach mi paruje....

> Kask mam raczej z górnej półki.... może za bardzo oddycham?

Próbowałeś jeździć na trzeźwo? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jakaś warstwa przyciemniająca c

zwykle nie, ale juz rozne durnoty widzialem, np kolesia ktory sobie nakleil lustrzana folie samochodowa na przezroczysta szybke w kasku wink.gif - bo taniej niz druga, zamienna szybka lustrzana smile.gif

> zy coś w rodzaju "spryskiwacza" w samochodzie?

> Tzn. w razie pogorszenia widoczności odrywam szybko folię i jadę dalej?

dokladnie tak wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam szybę z pinlokiem i przy małych prędkosciach mi paruje....

> Kask mam raczej z górnej półki.... może za bardzo oddycham?

Sprawdź, czy na pewno dobrze założyłeś pinlock. Wokół tej wkładki jest taka jakby uszczelka i ona musi dobrze przylegać do szybki w kasku. Jeśli nie będzie przylegać to mogą być takie efekty jak piszesz. Poza tym zarówno pinlock jak i szyba muszą być czyste przed złożeniem - każde zabrudzenie może powodować nieszczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kto mnie oświeci dlaczego szyba pinlock'a nie paruje?

> Jakiś kosmiczny materiał?

Parowanie polega na kondensacji pary wodnej na chlodnej powierzchni.

Poniewaz pinlock nie ma kontaktu z chlodnym powietrzem zewnetrznym, tylko z cieplym w kasku, to nie ma zjawiska kondensacji i nie ma zaparowanej szybki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Parowanie polega na kondensacji pary wodnej na chlodnej powierzchni.

> Poniewaz pinlock nie ma kontaktu z chlodnym powietrzem zewnetrznym, tylko z cieplym w kasku, to nie

> ma zjawiska kondensacji i nie ma zaparowanej szybki

Taki stary a nie wiedział grinser006.gif

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.