Skocz do zawartości

Autostrada A1 i miejsca postojwe MOP.


rafal0325

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazję ostatnio jechać naszą nową autostradą A1.

Powiedzmy że wszystko ładnie pięknie tylko dlaczego nikt nie pomyślał o tych którzy jadą tą droga z małymi dziećmi a konkretniej to chodzi mi o to że na takim MOP-ie to nawet w WC nie potrafiono zainstalować przewijaka dla dziecka.Ciężko było zamontować opuszczany blat o wymiarach 1x1m.O osobnym WC dla inwalidów to pomyślano ale o małych obywatelach którzy to będą pracować na ten kraj to juz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem okazję ostatnio jechać naszą nową autostradą A1.

> Powiedzmy że wszystko ładnie pięknie tylko dlaczego nikt nie pomyślał o tych którzy jadą tą droga z

> małymi dziećmi a konkretniej to chodzi mi o to że na takim MOP-ie to nawet w WC nie potrafiono

> zainstalować przewijaka dla dziecka.Ciężko było zamontować opuszczany blat o wymiarach 1x1m.O

> osobnym WC dla inwalidów to pomyślano ale o małych obywatelach którzy to będą pracować na ten

> kraj to juz nie.

brakuje też pokoju dla matek karmiących, fontanny, placu zabaw, grila samoobsługowego, stacji do ładowania aut elektrycznych.

przesadzasz, co 2gi MOP to stacja paliw i restauracja - tam to masz. a o malych obywatelach to myslenie jest w gestii rodziców, podkład jednorazowy za pare gr, i jedziesz w dowolnym miejscu z tematem. po co Ci do tego specjalny blat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> brakuje też pokoju dla matek karmiących, fontanny, placu zabaw, grila samoobsługowego, stacji do

> ładowania aut elektrycznych.

> przesadzasz, co 2gi MOP to stacja paliw i restauracja - tam to masz. a o malych obywatelach to

> myslenie jest w gestii rodziców, podkład jednorazowy za pare gr, i jedziesz w dowolnym miejscu

> z tematem. po co Ci do tego specjalny blat.

kiedys to sie nie dalo z dzieckiem jezdzic, ani autostrad, ani pampersow, ani przewijakow ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem okazję ostatnio jechać naszą nową autostradą A1.

> Powiedzmy że wszystko ładnie pięknie tylko dlaczego nikt nie pomyślał o tych którzy jadą tą droga z

> małymi dziećmi a konkretniej to chodzi mi o to że na takim MOP-ie to nawet w WC nie potrafiono

> zainstalować przewijaka dla dziecka.Ciężko było zamontować opuszczany blat o wymiarach 1x1m.O

> osobnym WC dla inwalidów to pomyślano ale o małych obywatelach którzy to będą pracować na ten

> kraj to juz nie.

Już nie przesadzaj, jechał m i korzystałem w ostatnim czasie z kilku MOPów na A1 i jestem bardzo zadowolony z poprawy stanu infrastruktury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po co ci WC wystarczy ze krzaki są....

dla 100 osób dziennie jeden krzak mógłby nie dać rady. poza tym na autostradzie stanąć nie można. i przy -10st też cieżko sie "wietrzy"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dla 100 osób dziennie jeden krzak mógłby nie dać rady. poza tym na autostradzie stanąć nie można. i

> przy -10st też cieżko sie "wietrzy"...

Na czym w takim razie chcesz polozyc ten Twoj 'podklad jednorazowy za pare groszy'? Sniegu? Kiblu? A moze na tylnym siedzeniu przy -10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> WC musi być ze względów sanitarno-epidemiologicznych.

I to wszystko wyjasnia. Jakby przepisow nie bylo, to by ludzie do tej pory po rowach srali. A tak frontem do obywatela nie pod przymusem to nie mozna? Szczegolnie, ze jednak o przyrost naturalny, to sie rzad powinien troszczyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na czym w takim razie chcesz polozyc ten Twoj 'podklad jednorazowy za pare groszy'? Sniegu? Kiblu?

> A moze na tylnym siedzeniu przy -10?

nie wiem jak często autostradą jeździsz i z MOP-ów korzystasz ale z moich obserwacji jednoznacznie wynika, że zimą temperatura w aucie jest wyższa niż na MOP-ie zlosnik.gif

Po za tym nasza sieć autostrad nie powala na kolana i nie zdarzyło mi się, żebym którąkolwiek jechał dłużej niż 2-3 godziny 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem jak często autostradą jeździsz i z MOP-ów korzystasz ale z moich obserwacji jednoznacznie

> wynika, że zimą temperatura w aucie jest wyższa niż na MOP-ie

Nie wiem ile razy probowales przewinac dziecko przy zamknietych drzwiach. Jesli Ci sie to udalo bez rzucenia pod nosem zadnej 'latwej pani', to gratuluje albo wspolczuje zlosnik.gif

> Po za tym nasza sieć autostrad nie powala na kolana i nie zdarzyło mi się, żebym którąkolwiek

> jechał dłużej niż 2-3 godziny

Chcialbys siedziec 2-3 godziny z guano pod soba? zlosnik.gif Nie dziwi mnie, ze nie ma przewijakow na stacjach (mimo, ze one kosztuja grosze), ale ze wiekszosc twierdzi, to to zbyteczny luksus i sa niepotrzebne shocked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałem z rocznym dzieciakiem dojechać zimą na Sylwestra do Szklarskiej ticolcem dojechać zlosnik.gif Nie było autostrad ani MOP-ów, stacje i MC Donalds załatwiły sprawę zlosnik.gif

Najlepiej to nie zabierajcie nigdzie dzieci to nie będziecie mieć problemów gdzie i dylematów, że śmierdzi zlosnik.gif

Wątek to raczej na HP się nadaje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dałem z rocznym dzieciakiem dojechać zimą na Sylwestra do Szklarskiej ticolcem dojechać Nie było

> autostrad ani MOP-ów, stacje i MC Donalds załatwiły sprawę

Ja wiem...w sklepie tez dajesz rade na wieszak odnosic i w kosteczke ciuchy ukladach zlosnik.gif Szkoda moich slow, bo i tak Cie nie przekonam zlosnik.gif

> Najlepiej to nie zabierajcie nigdzie dzieci to nie będziecie mieć problemów gdzie i dylematów, że

> śmierdzi

I do sklepow nie chodzcie ok.gif

> Wątek to raczej na HP się nadaje

Owszem ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wiem...w sklepie tez dajesz rade na wieszak odnosic i w kosteczke ciuchy ukladach Szkoda moich

> slow, bo i tak Cie nie przekonam

nie chodzi o to, że nie przekonasz, fajnie by było gdyby było ale jak nie ma to też nie powód do tragedi, a ciuchy to i owszem zlosnik.gif

> I do sklepow nie chodzcie

> Owszem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> brakuje też pokoju dla matek karmiących, fontanny, placu zabaw, grila samoobsługowego, stacji do

> ładowania aut elektrycznych.

ja to bym chciał żeby bujane fotele były, bo luuubieee się pobujać w przewach w drodze... biglaugh.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na czym w takim razie chcesz polozyc ten Twoj 'podklad jednorazowy za pare groszy'? Sniegu? Kiblu?

> A moze na tylnym siedzeniu przy -10?

o widzisz. samochody miewają ogrzewanie. i tylne kanapy, ale mogę się mylic.

jakos sobie w ten sposób radzę i nie narzekam. wole nawet swoją kanape niż przewijak obok zasikanego pisuaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I ogromny hamulec prokreacyjny jakby na tym przewijaku miało dojść do poczęcia...

nie przesadzaj., złamie się bo to chinszczyzna. ale aż dziw bierze jak gatunek przetrwał jak nie było przwijaków przy drogach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dałem z rocznym dzieciakiem dojechać zimą na Sylwestra do Szklarskiej ticolcem dojechać Nie było

> autostrad ani MOP-ów, stacje i MC Donalds załatwiły sprawę

> Najlepiej to nie zabierajcie nigdzie dzieci to nie będziecie mieć problemów gdzie i dylematów, że

> śmierdzi

> Wątek to raczej na HP się nadaje

Dla mnie nie jest problemem dziecko,ale żyjemy w XXI wieku i takie podstawowe rzeczy jak przewijak to chyba powinny być.Jak coś się robi to się robi do porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie nie jest problemem dziecko,ale żyjemy w XXI wieku i takie podstawowe rzeczy jak przewijak

> to chyba powinny być.

OK, załóżmy, że Twoje marzenia się ziściły i w każdym MOP-ie jest przewijak. Dojechałeś/dojechaliście na miejsce i podczas spaceru stwierdzasz organoleptycznie, że trzeba malucha przewinąć... co robisz?

1. Wyciągasz z przyczepki bagażowej ciągniętej za wózkiem przewijak, no bo bez niego ani rusz... hmm.gif

2. Wracasz z maleństwem do auta i jedziecie do najbliższego MOP-u go przewinąć... niewiem.gif

3. Wzywasz na pomoc odpowiednie służby, nie chcąc być posądzonym o posiadanie broni biologicznej w postaci pełnego pampersa... hehe.gifhahaha.gif

Tak, wiem, kiedyś były inne czasy, ludzie jeździli maluchami tam, gdzie dzisiaj przed wyjazdem powstaje wątek pt. "O rety, co robić: kombi/van z box-em na dachu jest za mały na tygodniowy wyjazd rodziny 2+2..." facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie nie jest problemem dziecko,ale żyjemy w XXI wieku i takie podstawowe rzeczy jak przewijak

> to chyba powinny być.Jak coś się robi to się robi do porządku.

Ja wożę przewijak z sobą hehe.gif... przednie siedzenie w aucie za niego robi...

Ostatnio cyknąłem 4,1 tys km i nie było problemu a w sumie to może jeden przewijak widziałem w WC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wożę przewijak z sobą ... przednie siedzenie w aucie za niego robi...

> Ostatnio cyknąłem 4,1 tys km i nie było problemu a w sumie to może jeden przewijak widziałem w

> WC...

Nie wiem jakie masz duże dziecko ale ja bym swojego nie przewijał przy pełnym przeciągu,każdy kto wozi dziecko w nosidełku chyba wie jakie są jego plecy po wyciągnięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> brakuje też pokoju dla matek karmiących, fontanny, placu zabaw, grila samoobsługowego, stacji do

> ładowania aut elektrycznych.

> przesadzasz, co 2gi MOP to stacja paliw i restauracja - tam to masz. a o malych obywatelach to

> myslenie jest w gestii rodziców, podkład jednorazowy za pare gr, i jedziesz w dowolnym miejscu

> z tematem. po co Ci do tego specjalny blat.

Na A1 rusocin - nowa wies masz tylko dwa CPNy (malankowo i olsze), a MOPów 4x więcej.

Do autora tematu: na malankowie i olszu masz przewijaki dla niemowlat. Na każdym mopie toalety są przystosowane dla niepełnosprawnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jakie masz duże dziecko ale ja bym swojego nie przewijał przy pełnym przeciągu,każdy kto

> wozi dziecko w nosidełku chyba wie jakie są jego plecy po wyciągnięciu.

20 miesięcy ... dla niemowląt lepiej na tylnej kanapie wink.gif

Ale przeciąg raczej wykluczam - nie otwieram innych drzwi ani bagażnika ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, wiem, kiedyś były inne czasy, ludzie jeździli maluchami tam, gdzie dzisiaj przed wyjazdem

> powstaje wątek pt. "O rety, co robić: kombi/van z box-em na dachu jest za mały na tygodniowy

> wyjazd rodziny 2+2..."

Do tych wycieczek maluchem, dodam jeszcze psa i to, że nie było pampersów. boje_sie.gif No i MOPów nie było i CPN-y też trochę inaczej wygladały niż dzisiaj boje_sie.gif i jakoś było można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do tych wycieczek maluchem, dodam jeszcze psa i to, że nie było pampersów. No i MOPów nie było i

> CPN-y też trochę inaczej wygladały niż dzisiaj i jakoś było można.

Pewnie ,że można było, tylko dziś są inne standardy. Po co Ci klima w aucie jak kiedyś nie było, po co autostrady jak kiedyś nie było, po co płaski telewizor jak kiedyś nie było... Liche argumenty.... Świat idzie do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie ,że można było, tylko dziś są inne standardy.

Prawda, jednak polskie nie przewidują przewijaków w MOPach tak jak automatu z prezerwatywami i pastą do zebów, a jest to standardem w innych krajach... żyjemy gdzie żyjemy i ja się cieszę, ze i tak jest nieźle patrząc z perspektywy ostatnich kilkunastu lat...

> Po co Ci klima w aucie jak kiedyś nie było,

Potrzebowałem to kupiłem i tyle. Jakbym miał dzieciaka to bym kupił Vana i wygodnie przewijał w aucie.

Swoją drogą, to nawet w kiblu bierze mnie na wymioty jak ktoś obesranym pampersem publicznie wymachuje, mogę sobie nie życzyć oglądania procesu przewijania (może się narażę ale wrażliwy jestem i uważam, że jest to tak samo odpychające jak publiczne epatowanie wywalonym cycem i karmienie)

> po

> co autostrady jak kiedyś nie było,

Kiedyś nie było tylu aut. Chętnie bym wrócił do natężenia ruchu sprzed 20 lat kosztem zrezygnowania z autostrady. Poza tym aż takiej rozpusty z nimi nie ma w PL.

> po co płaski telewizor jak kiedyś nie było...

Telewizory kineskopowe miały IMHO lepszy obraz ale LCD są wygodniejsze, jednak gdybym miał wrócić do CRT , to nie pociął bym się...

>Liche

> argumenty....

Jak dla kogo, ogólnie ja nie narzekam, ale czasy sprzed "rozwoju" miały dla mnie swoje zalety.

> Świat idzie do przodu

Niestety nie we wszystkich dziedzinach życia jest to pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po co Ci klima w aucie jak kiedyś nie było,

Nie wiem, nie mam i żyję grinser006.gif

> po co autostrady jak kiedyś nie było,

One teraz dla mnie i tak nie istnieją - są zbyt drogie.

> po co płaski telewizor jak kiedyś nie było...

No właśnie - po co? Mam CRT i żyję...

> Liche argumenty.... Świat idzie do przodu

Tak i powstały cudowne i nowoczesne dreamlinery, które więcej stoją niż latają... też mi postęp screwy.gifhahaha.gif

To, że coś istnieje nie oznacza automatycznie, że muszę to mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem okazję ostatnio jechać naszą nową autostradą A1.

> Powiedzmy że wszystko ładnie pięknie tylko dlaczego nikt nie pomyślał o tych którzy jadą tą droga z

> małymi dziećmi a konkretniej to chodzi mi o to że na takim MOP-ie to nawet w WC nie potrafiono

> zainstalować przewijaka dla dziecka.Ciężko było zamontować opuszczany blat o wymiarach 1x1m.O

> osobnym WC dla inwalidów to pomyślano ale o małych obywatelach którzy to będą pracować na ten

> kraj to juz nie.

MOP Malankowo i MOP Olsze palacz.gif

287051395-schemat_PL_a.png

post-10099-14352521046918_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> MOP Malankowo i MOP Olsze

Piszesz o A1 gdzieś tam w Polsce... autor napisał wyraźnie:

Quote:

Miałem okazję ostatnio jechać
naszą
nową autostradą A1.


A że ma w profilu wpisane Katowice - sam rozumiesz... grinser006.gif

A teraz znajdź taki ładny obrazek dla odcinka A1 na południe od Łodzi... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.