Skocz do zawartości

[H] montaż modułu domykania szyb


jacknn

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sob ie moduł domykania szyb MDS-186B-2 i mam zamiar go zamontować. Teraz mam pytanie, może ktoś to montował w H?

Jeżeli nie to pytania pomocnicze, sterowanie alarmem jest + czy - i na jakim kablu szukać, oraz drugie pytanie do podnoszenia szyb podawany jest + czy - w AH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem sob ie moduł domykania szyb MDS-186B-2 i mam zamiar go zamontować. Teraz mam pytanie, może

> ktoś to montował w H?

> Jeżeli nie to pytania pomocnicze, sterowanie alarmem jest + czy - i na jakim kablu szukać, oraz

> drugie pytanie do podnoszenia szyb podawany jest + czy - w AH?

Jestes pewien, ze w AH ten modul zadziala?

Ja czytalem o dokladaniu modulow fabrycznych Opla (w przypadku ich braku w aucie) za o wiele wieksze pieniadze.

PS. Jak zamontujesz, podziel sie doswiadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestes pewien, ze w AH ten modul zadziala?

> Ja czytalem o dokladaniu modulow fabrycznych Opla (w przypadku ich braku w aucie) za o wiele

> wieksze pieniadze.

> PS. Jak zamontujesz, podziel sie doswiadczeniami.

Jutro kolega z AKP podeśle mi informacje gdzie się wpinać przy montażu. Zrobię małą fotorelację co i jak dla ludzi co nie mają RECa

Aha tak z ciekawostek, w moim aucie nie działa sport. Co ciekawe kolega z AKP był zaskoczony bo u niego działa a u mnie nie a mamy te same motory. Prawdopodobnie sterownik silnika się różni softem, jego przedlift mój po lifcie. A takie fajne zegary bym miał od GTC. Temat będziemy drążyć bo jest ktoś co pracuje nad przerobieniem sporta tak aby wciśnięcie guzika faktycznie dodawało parę kucy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jutro kolega z AKP podeśle mi informacje gdzie się wpinać przy montażu. Zrobię małą fotorelację co

> i jak dla ludzi co nie mają RECa

> Aha tak z ciekawostek, w moim aucie nie działa sport. Co ciekawe kolega z AKP był zaskoczony bo u

> niego działa a u mnie nie a mamy te same motory. Prawdopodobnie sterownik silnika się różni

> softem, jego przedlift mój po lifcie. A takie fajne zegary bym miał od GTC. Temat będziemy

> drążyć bo jest ktoś co pracuje nad przerobieniem sporta tak aby wciśnięcie guzika faktycznie

> dodawało parę kucy więcej.

To nie lepiej standardowo dać max mocy i po prostu pedałem gazu ją regulować xD? na cholerę przyciski grinser006.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Temat będziemy

> drążyć bo jest ktoś co pracuje nad przerobieniem sporta tak aby wciśnięcie guzika faktycznie

> dodawało parę kucy więcej.

Na seryjnym kompie raczej nie jest to do osiągnięcia, bo w serii czy po chipie przycisk SPORT zmienia jedynie charakterystykę pedału gazu, a nie mapy. Mapa jest jedna i tylko jedna. Co innego gdyby robić to na jakimś stand-alone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda na to że sterowanie jest masą.

Tak też i ja już się doszukałem. Lolopolozo ma jutro mi wysłać foty gdzie się wpinać. Mówi, że bez problemu będzie działać. Prawdopodobnie będę miał błąd w kompie odnośnie masy dla mechanizmu szyb, ale mówi że to standard przy jakimkolwiek module który nie działa po CANie i nie ma się czym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę próbowaliśmy zrobić sport, okazuje się, że są kabelki z konsoli środkowej do zegarów a byliśmy przygotowani na ich montaż. Myślimy sobie, super, łatwo pójdzie. Szybka podmiana zegarów, aktywacja opcji, próba i d...a. Sport się nie aktywuje. Po głębszym przeanalizowaniu sprawy dochodzimy do wniosku, że nawet sterownik silnika został wykastrowany. Ogólnie wersje poliftowe są przetrzebione nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam niemieckiego przedlifta i też bez REC'a, także chyba coś innego o tym decydowało gdzie

> wkładali, a gdzie nie...

Jeśli nie masz halogenów, czujników cofania, lusterka fotochromatycznego ani haka to nie ma potrzeby posiadania RECa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli nie masz halogenów, czujników cofania, lusterka fotochromatycznego ani haka to nie ma

> potrzeby posiadania RECa.

Nie ma potrzeby, tylko problem pojawia się gdy ktoś chce coś sobie zamontować, już PO zakupie auta i we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli nie masz halogenów, czujników cofania, lusterka fotochromatycznego ani haka to nie ma

> potrzeby posiadania RECa.

Nie posiadam żadnych z tych rzeczy, które wymieniłeś a RECa mam 270751858-jezyk.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie zrobiłem domykanie szyb. Okazało się, że poliftowe auto jest zupełnie inne niż przed liftem. Sterowanie szyb mamy nie masą a plusem i centralny mamy sterowanie plusem a nie masa jak to jest w poprzednikach. Kupiłem moduł, ale w trakcie szukania kabli jak to podłączyć i po próbnym podłączeniu olśniło mnie i okazuje się, że nie trzeba żadnych modułów. Wystarczy trzy kabelki, 2 diody i działa no i trochę taśmy izolacyjnej. Nic nie tniemy tylko się dopinamy. Jak podpiąć w załączniku.

287057624-domykanieszybAHlift.png

post-99822-1435252107279_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamiast instalować moduły domykania szyb, zainstalujcie sobie klimatyzację a wtedy wcale szyb nie

> będziecie otwierać. No może tylko po to żeby wziąć bilet parkingowy.

Slaba prowokacja.

Chyba niewiele AH nie posiada przynajmniej przednich szyb elektrycznych hmm.gif

W znosna pogode wole uchylic szybe niz uzywac klimatyzacji i wcale nie z oszczednosci paliw, a ponowne wkladanie kluczyka w celu domkniecia szyby denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masa jak to jest w poprzednikach. Kupiłem moduł, ale w trakcie szukania kabli jak to podłączyć

> i po próbnym podłączeniu olśniło mnie i okazuje się, że nie trzeba żadnych modułów. Wystarczy

> trzy kabelki, 2 diody i działa no i trochę taśmy izolacyjnej. Nic nie tniemy tylko się

> dopinamy. Jak podpiąć w załączniku.

Rozumiem że podczas zamknięcia drzwi pilotem w kluczyku, na czerwonym kablu, pojawia się CHWILOWE kilkusekundowe napięcie +12V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zielony jestem z elektroniki samochodowej, podpowiedz jeszcze czy te diody to montujemy tylko w

> drzwiach kierowcy czy w obydwu?

> Nie będą wyskakiwały żadne błędy albo inne cuda?

Tylko w drzwiach kierowcy bo tam jest sterowanie wszystkimi szybami. W przypadku 4 szyb elektrycznych układ się zdubluje czyli będzie 4 diody. A błedow nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamiast instalować moduły domykania szyb, zainstalujcie sobie klimatyzację a wtedy wcale szyb nie

> będziecie otwierać. No może tylko po to żeby wziąć bilet parkingowy.

Najmniej logiczny argument jaki slyszalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamiast instalować moduły domykania szyb, zainstalujcie sobie klimatyzację

A to są Astry H bez klimy? To chyba jakiś bialy kruk biglaugh.gif

>a wtedy wcale szyb nie

> będziecie otwierać.

>No może tylko po to żeby wziąć bilet parkingowy.

A na zimny łokieć to jak pojadę? hahaha.gif

Przecież otwieranie korbą to -10 do lansu na dzielni hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem że są bo nawet w EPC jest rozróżnienie w wielu częściach, ale mimo że wiele Astr już

> widziałem, to takiej bez klimy ani razu.

Ja klika lat widziałem astrę H w salonie z klimą i z korbkami z przodu. Nie mogłem wyjść z podziwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam wszystkich astromaniaków.

Moja astra nie posiada RECa a chciałbym się raczyć domykaniem szyb. Posiadam fabrycznie zainstalowany alarm Pro Can, ale w tej wersji nie ma on funkcji domykania szyb.

Pytanie do jacknn:

gdzie montowałeś te diody, w drzwiach czy gdzieś przy słupku. Zrobiłeś może jakieś zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem w drzwiach bo najłatwiej mi było tam znaleźć odpowiednie przewody. Dodam, że na pomysł z diodami wpadłem podczas montażu kupionego na allegro zestawu do domykania szyb. Nigdzie nie było opisu jak co i gdzie podłączyć w AH więc musiałem sam wyłuskać odpowiednie przewody i podczas pomiarów i testów zaświtał mi w głowie pomysł z wypróbowaniem tych diod. Te diody jak najbardziej możesz teraz założyć w dowolnym miejscu gdzie znajdują się kable opisane na moim schemacie. Teraz jak bym robił to zrobiłbym to w głównej wiązce, a nawet próbowałbym wsadzić te diody w samej kostce gdzie cała wiązka wpinana jest do drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

> Aha tak z ciekawostek, w moim aucie nie działa sport. Co ciekawe kolega z AKP był zaskoczony bo u

> niego działa a u mnie nie a mamy te same motory. Prawdopodobnie sterownik silnika się różni

> softem, jego przedlift mój po lifcie. A takie fajne zegary bym miał od GTC. Temat będziemy

> drążyć bo jest ktoś co pracuje nad przerobieniem sporta tak aby wciśnięcie guzika faktycznie

> dodawało parę kucy więcej.

Witam,

odkopując troszkę temat nawiążę do tej wypowiedzi. Otóż w mojej astrze jest zamontowany fabrycznie przycisk sport, ale niestety poza wyłączeniem ESP żadne z funkcji, czy reakcji mu przypisane wydają się nie działać 270751858-jezyk.gif Dodam, że nie mam zawieszenia IDS, ale przynajmniej pedał gazu powinien żwawiej reagować na jego naciśnięcie. Jak myslicie, co może byc nie tak? Autko jest z roku 2006, posiada REC-a i fabrycznie zamontowany przycisk sport. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.