Skocz do zawartości

nowa mazda 6


czajnior

Rekomendowane odpowiedzi

> ta się jakoś turlać z tym silnikiem ?

Da się, jak spokojnie to dołem, a dynamicznie trzeba górą.

W odczuciu do mojej z 2.0D to łeb urywało smile.gif

> gdzie dają testówki ?

Mi dali (niechętnie) w Nivette. Ale trochę pewnie z racji mojej mazdowej przeszłości.

Ale np. CX-5 bez problemu dawali w Al. Krakowskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wziąłem testówkę z salonu miała średnie 7.4l

> Jak oddawałem następnego dnia (po resecie spalania) 8l, a trochę ją testowałem.

> Auto na 19".

> Cudo !

to ta nowa "wysokoprężna" benzyna? trudno uwierzyć w takie spalanie. ale miłoby było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też nie chciałem wierzyć, dopóki nie pojeździłem.

> Już w niejednym programie moto zachwalali spalanie.

jeśli to prawda. a dotego te silniki nie rozpadają się po 2 - 3 latach, to nadchodzą tłuste lata dla mazdy.

i mozna im wybaczyc design i wykończenie wnętrza smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli to prawda. a dotego te silniki nie rozpadają się po 2 - 3 latach, to nadchodzą tłuste lata

> dla mazdy.

> i mozna im wybaczyc design i wykończenie wnętrza

jeśli chodzi o nową mazdę 6 to design i wykończenie wnętrza to moim zdaniem najwyższa półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mówisz o najnowszym modelu ?

Dla mnie bez znaczenia. Ogólnie mam tak, że diesle o pojemności ok. 2 litrów spalają mi we Wrocławiu 8-9 litrów, benzyniaki od 1,4 do 1,6 tak w okolicy 9-10 litrów, potem 1,8 wali do 11 litrów, więc 2.0 na pewno dobije jeszcze wyżej. I co ciekawe czy to JTD, TDI, CRDI, doładowana czy wolnossąca benzyna, zawsze tyle samo smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie bez znaczenia. Ogólnie mam tak, że diesle o pojemności ok. 2 litrów spalają mi we

> Wrocławiu 8-9 litrów, benzyniaki od 1,4 do 1,6 tak w okolicy 9-10 litrów, potem 1,8 wali do 11

> litrów, więc 2.0 na pewno dobije jeszcze wyżej. I co ciekawe czy to JTD, TDI, CRDI, doładowana

> czy wolnossąca benzyna, zawsze tyle samo

Dla mnie bez znaczenia jest to piszesz. Wątek jest o konkretnym samochodzie z konkretnym silnikiem. Filozofowanie zostaw dla siebie confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie bez znaczenia. Ogólnie mam tak, że diesle o pojemności ok. 2 litrów spalają mi we

> Wrocławiu 8-9 litrów, benzyniaki od 1,4 do 1,6 tak w okolicy 9-10 litrów, potem 1,8 wali do 11

> litrów, więc 2.0 na pewno dobije jeszcze wyżej. I co ciekawe czy to JTD, TDI, CRDI, doładowana

> czy wolnossąca benzyna, zawsze tyle samo

to jak to jest ze we wroclawiu forek 2.5 AT pali niej niz forek 2.0 MT

obie wolnossace benzyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i mozna im wybaczyc design i wykończenie wnętrza

wygląd to już rzecz gustu, ale z modelu na model zdecydowanie poprawiają wnętrza i w najnowszej już jest na prawdę nieźle. Do tego co nowy model, to lżejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wygląd to już rzecz gustu, ale z modelu na model zdecydowanie poprawiają wnętrza i w najnowszej już

> jest na prawdę nieźle. Do tego co nowy model, to lżejszy.

wybiore sie i zobacze ok.gif

poprzednia 6tka miała wnętrze które pasowałoby do kompakta... z korei... i też by szału nie robiło, a to jednak segment wyżej... m.in. dlatego odpuscilem mazde jak szukałem auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da się, jak spokojnie to dołem, a dynamicznie trzeba górą.

> W odczuciu do mojej z 2.0D to łeb urywało

> Mi dali (niechętnie) w Nivette. Ale trochę pewnie z racji mojej mazdowej przeszłości.

> Ale np. CX-5 bez problemu dawali w Al. Krakowskiej.

Jest kilka wersji tego 2.0 o ilu KM mowimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zwróć uwagę, że to auto jest bardzo kiepsko wyciszone ,moim zdaniem...aby zrobić dobre spalanie

> strasznie zeszli z masy

no właśnie: niższa masa musi być kosztem czegoś. Najłatwiej zacząć od wywalenia mat wygłuszających zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

> Cudo !

cudo, ale wysilone cudobuu.gif. U mnie laduja 2.5l - 138kW i mimo, ze oszczedny silnik, to ci brakuje, szczegolnie gdzie ja mieszkam, = wyspinac sie pod gorke trzeba.

Wykonanie, wyposazenie, cena waytogo.gif - tick wszystko.... tylko ten silnikbuu.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da się, jak spokojnie to dołem, a dynamicznie trzeba górą.

> W odczuciu do mojej z 2.0D to łeb urywało

> Mi dali (niechętnie) w Nivette. Ale trochę pewnie z racji mojej mazdowej przeszłości.

> Ale np. CX-5 bez problemu dawali w Al. Krakowskiej.

w Nivettcie mozna spokojnie wziac auto na weekend ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I znów przesadzasz. Pod górkę i Fiat 126p wjedzie. Obroty i to czy wtedy

> wyje, jest rzeczą kompletnie IMO nieważną.

Nie sadzehmm.gif,

POd gorke to i kon wyjedzieconfused.gif/wyjdzie. Ty patrzysz na papierze - wow 138kW, ja patrze z punktu widzenia klienta, ktory zrobil trase codzienna. Gdybym nie mieszkal w malych gorach to do marketu by wystarczylo, ale takto wole, zeby mulher.gif podrozowala w komforcie...hmm.gif - ty patrzysz z punktu widzenia glodengo Ethiopczykazlosnik.gif, a ja nazartego, grubego Yankwink.gif[...]

Jak myslsz, dlaczego, inzynierowie Mazda pracowali dzien i noc, zeby 2.5l - ten sam silnik do Mazda CX5 wlozyc?zlosnik.gif

Ano dlatego, ze Mazda CX5 przypelzla z 2.0l silnikiem, i kazdy, a to kazdy pismak napisal - swietne auto, super wykonane, materialy jak w BMW, bla, bla .. ale nie jedziepanic.gif[...] - nie kupowac. I popatrz nagle 1,500 klientow miesiecznie zaczelo ubywac...

Wiec inaczej, nie nie uwazam, ze nie jedzie, IMVHO jest to jeden z lepszych jak obecnie nie najlepszy silnik 4 cyl o malej pojemnosci... ale V6 to to nie jestfoch.gif[...]

A obroty... mam rental Kia Optima, leb mnie bolipad.gifjak to trzeba ciagnac do 5-6k rpmangryfire.gif, wiec wygodnie sie tym nie drive.gif[...]

Pamietam, juz dlaczego, jak wzialem ja od dealer-a to na MK pisalem, ze jezdzilem tylko 40km001.gif... Ladne auto, ale jak poczytasz kazdy i to kazdy test to za slaby silnik do wagi001.gif[...]

... a ty hcesz fizyke oszukaczlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego zastanawiam się, ile by wyżłopał taki "nowy" diesel, bo benzyny nie chciałbym.

Pomiedzy 1 a 3 l oleju na 1,000kmzlosnik.gif[...]hahaha.gif

Jak benzyna Mazda wyszedl, to Diesel calkowicie nielizak.gif[...], poczytaj jakie sa problemy - google - pozew zbiorowy byl nawet, ale Mazda po cichu sprawe wyciszyla...001.gif[...]

Lud opisywal, jak to co 1,000 km drive.gif na service, zeby oleju dolaczlosnik.gif[...], ilosc wymienionych silnikow, tez znaczna...001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ano dlatego, ze Mazda CX5 przypelzla z 2.0l silnikiem, i kazdy, a to kazdy pismak napisal - swietne

> auto, super wykonane, materialy jak w BMW, bla, bla .. ale nie jedzie[...] - nie kupowac. I

> popatrz nagle 1,500 klientow miesiecznie zaczelo ubywac...

A u nas by kupili i narzekali że słaby, ale by jeździli tym po 10 lat grinser006.gif

Myśl jak my! grinser006.gif Są ważniejsze naprawdę rzeczy, od tego ile masz KM pod maską.

Z drugiej zaś strony, nie wierzę że u was nie ma autek z małymi silnikami oraz

gabarytowo małych, które są ujeżdżane w mieście. Ktoś je przecież kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A u nas by kupili i narzekali że słaby, ale by jeździli tym po 10 lat

> Myśl jak my! Są ważniejsze naprawdę rzeczy, od tego ile masz KM pod maską.

Ty naprawdę sądzisz, że wszyscy w Polsce myślą tak jak Ty? Rozczaruję Cię więc: jesteś w mniejszości.

> Z drugiej zaś strony, nie wierzę że u was nie ma autek z małymi silnikami oraz

> gabarytowo małych, które są ujeżdżane w mieście. Ktoś je przecież kupuje.

Na całym świecie są. Ale mają odpowiednią relację osiągów do ceny.

Chcesz przykład? Wątek obok o Kii Optima. To auto z dieslem nie ma racji bytu, bo za takie pieniądze nikt nie kupi tak słabego diesla w tak ciężkim aucie. Gdyby auto miało 150-160KM to za tę cenę byłaby sensowna propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty naprawdę sądzisz, że wszyscy w Polsce myślą tak jak Ty? Rozczaruję Cię więc: jesteś w

> mniejszości.

Popatrz na nasze ulice, popatrz co jest w salonach. Naprawdę ile aut V6, V8

widzisz na ulicach? hehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gif Zobacz co jest użytkowane

w polskich górach, na asfalcie. Wynalazki typu Dacia Duster grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A u nas by kupili i narzekali że słaby, ale by jeździli tym po 10 lat

> Myśl jak my! Są ważniejsze naprawdę rzeczy, od tego ile masz KM pod maską.

> Z drugiej zaś strony, nie wierzę że u was nie ma autek z małymi silnikami oraz

> gabarytowo małych, które są ujeżdżane w mieście. Ktoś je przecież kupuje.

Sa, ale jest to produkt ostatnich 5-7 lathmm.gif, max. Koszt zycia robi swoje, ale generalnie auta jak Yaris, Mirage to widziszmulher.gif w wieku 16-21 lat, 80%, pozostale 10% to mulher.gif w starszych wiekach, ale bezpiaskownica.gif[...] Pozostale 10% to jakies nie dobitki.

PO za tym ty znow mysliz w EU kategoriachzlosnik.gif. Daj mi z 3h, roznica czasu, i samolot mnie dzispad.gif, ale nie odmowie sobie przjemnosci wpysk.gif z Kia Optimazlosnik.gif[...] Wrzuce ci pare[pstyk] jak wyglada "miasto", ty patrzysz ze to 5km/h, a to jest limit 70km/h, jestem 80km od City... i dalej to jest jazda miejska...idea.gif[...]

Napelnie zoladek i specjalnie dla ciebiezlosnik.gif[...] WIsisz mi piwo.gif jak sie spotkamyzlosnik.gifwink.gif[....]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Popatrz na nasze ulice, popatrz co jest w salonach. Naprawdę ile aut V6, V8

> widzisz na ulicach?

Mało. Ale popatrz na ich ceny. Adekwatne do oferowanych osiągów i do klasy auta. Zauważ, że np. w klasie D przestano oferować małe wolnossące silniki (np. 1.6), które do niedawna były jeszcze w takich autach montowane. Kupując auto klasy D za 100tys. zł nie chcesz żeby Cię repy w Yariskach na światłach objeżdżali.

> Zobacz co jest użytkowane

> w polskich górach, na asfalcie. Wynalazki typu Dacia Duster

Sam bym Dustera kupił do upalania w górach. Zobacz na jego cenę.

Ale mając do wydania 2x tyle to bym na auto o takiej mocy nie spojrzał. Taki np. Chevrolet Captiva z najsłabszymi silnikami się niemal nie sprzedaje. Większość bierze najmocniejszego diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zobacz co jest użytkowane

> w polskich górach, na asfalcie.

Twin pad.gif

uwierz mi gdyby polskie spoleczenistwo bylo stac na V8

to by tym jezdzilo smirk.gif

ja sam mam w dalekich planach r6

a na ta chwile nie mam bo mam inne wydatki

ponadto moze zrobimy ankiete ?

kto ma 6 i wiecej garow i kto mialby 6 i wiecej gdyby odpowiednio zarabial hmm.gif

ponadto Twin ja zauwazam coraz wiecej aut z duzymi ( > 2.5l silnikami ) skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale mając do wydania 2x tyle to bym na auto o takiej mocy nie spojrzał. Taki np. Chevrolet Captiva

> z najsłabszymi silnikami się niemal nie sprzedaje. Większość bierze najmocniejszego diesla.

I dlaczego diesla? OZI by parsknął śmiechem (chociaż jak pamiętam, jednego

jakiegoś testował i robił wszystko pewnie żeby go skrytykować, ale mu nie szło

bo raz go nawet chyba pochwalił grinser006.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twin

> uwierz mi gdyby polskie spoleczenistwo bylo stac na V8

> to by tym jezdzilo

Ależ to jest clue wszystkich moich wywodów: nie stać nas. Ale za to doskonale

producenci no i my sami potrafimy sobie z tym poradzić, co przekłada się na

stwierdzenie, że kosą też skosisz łąkę...

> ponadto Twin ja zauwazam coraz wiecej aut z duzymi ( > 2.5l silnikami )

Owszem, widuję 2,5/3,0 diesle, głównie VW/Audi. Benzynę to raz widziałem jakąś

4,2 ale to chyba był jakiś Jeep a tam ten silnik to kosiarka bo masa auta to niweluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ależ to jest clue wszystkich moich wywodów: nie stać nas.

i tylko dlatego nie jezdzimy 4.2 noPb ( choc znam takich)

> Owszem, widuję 2,5/3,0 diesle, głównie VW/Audi. Benzynę to raz widziałem jakąś

> 4,2 ale to chyba był jakiś Jeep a tam ten silnik to kosiarka bo masa auta to niweluje.

wejdz na kaciki bmew i 4x4

wiekszosc to benzyniaki powyzej 2.5l smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I dlaczego diesla? OZI by parsknął śmiechem (chociaż jak pamiętam, jednego

> jakiegoś testował i robił wszystko pewnie żeby go skrytykować, ale mu nie szło

> bo raz go nawet chyba pochwalił )

Już odpowiadam. Nie wziąłbym V6 3.2l bo:

1. U nas nie można sobie założyć takiego "long range tank" jak u OZIego.

2. Przy moich przebiegach różnica w kosztach eksploatacji to będzie jakieś 60-70tys. zł.

U nas koszt paliwa jest tak duży, że koszt różnicy ceny silników jest pomijalny. Nigdzie nie masz 60-70tys. zł dopłaty za silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.