Skocz do zawartości

Wczoraj pokazałem 3 motocyklistom


Rekomendowane odpowiedzi

Jadąc rowerem, że stoją panowie policjanci policial.gif, jeden pojechał dalej a 2 zatrzymało się i zawróciło serdecznie dziękując i titając do mnie. smile.gif

Chyba nie mieli prawka hmm.gif albo co innego. Ciesze się, że im pomogłem 270751858-jezyk.gif. Pewnie na Pławniowice jechali...nad jeziorko 001.gif

Także patrzcie też na rowerzystów! Oni też Wam mogą pomóc palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2 zatrzymało się i zawróciło serdecznie dziękując i titając do mnie.

Jestes zajefajny ! Poklep sie jeszcze sam po ramieniu !

> Chyba nie mieli prawka albo co innego. Ciesze się, że im pomogłem.

Niech wiec jezdza dalej bez PJ. Oby zaden z nich Ci matki nie rozjechal. sciana.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo pod wpływem? Z jakiegoś powodu nawrócili...

Powód może być czasami prozaiczny..

Wczoraj też nawróciłem i mnie policja za to przetrzepała zlosnik.gif

Szukałem numeru na dłuuugiej wiosce. Jechałem samochodem, i co chwile ktoś mi mrugał, dając znać, że stoją. Przejechałem posesję, której szukałem, więc w następnej bramie zrobiłem nawrotkę.

Widzieli to panowie mundurowi, i za chwilę już byli obok mnie hehe.gif

A jakże! Dmuchanie było pierwsze, później dokładne sprawdzenie dokumentów wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo pod wpływem? Z jakiegoś powodu nawrócili...

Tego nie wiem. Ale dziwi mnie takie złe nastawienie wypowiadających się tutaj. To taki zły gest? A skąd mam wiedzieć kim oni są?. Chyba każdemu zależy by uniknąć zwykłego mandatu za prędkość. Jak widać dobre czasy się kończą. Nadchodzi era kamerek samochodowych i ewentualnego donosicielstwa... sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki

Nie dziekuj, to byl sarkazm.

> Niestety nie wiem czy mają czy nie mają prawka, ale jak zawrócili to kto wie co mieli na sumieniu.

To na drui raz rusz banka.

Niewinny czy kierowca z PJ nie bedzie sie obawial.

> Tego nie wiem. Ale dziwi mnie takie złe nastawienie wypowiadających się tutaj. To taki zły gest? A

Widocznie nie grzeszysz inteligencja i widzisz tylko swoj czubek nosa

> skąd mam wiedzieć kim oni są?. Chyba każdemu zależy by uniknąć zwykłego mandatu za prędkość.

Jak ktos chce uniknac mandatu, to zwalnia a nei zawraca - kumasz roznice ?

> Jak widać dobre czasy się kończą. Nadchodzi era kamerek samochodowych i ewentualnego donosicielstwa...

Zycze aby zajumano Ci sprzet, zobaczymy jakie wtedy bedziesz mial podejscie

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jadąc rowerem, że stoją panowie policjanci , jeden pojechał dalej a 2 zatrzymało się i zawróciło

> serdecznie dziękując i titając do mnie.

> Chyba nie mieli prawka albo co innego. Ciesze się, że im pomogłem . Pewnie na Pławniowice

> jechali...nad jeziorko

> Także patrzcie też na rowerzystów! Oni też Wam mogą pomóc

a ja bym sie cieszyl gdyby ktos dal mi znac grinser006.gif

tez ostatnio machalem jadac rowerem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niemanie uprawnien powinna byc kara z urzedu 10 tys zl !!!

Nie byloby cwaniaczkow, bo wyobraz sobie takiego jako sprawce wypadku?

OC sie wypnie, OWU jasno mowia o tym, a Ty uzerasz sie .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za niemanie uprawnien powinna byc kara z urzedu 10 tys zl !!!

> Nie byloby cwaniaczkow, bo wyobraz sobie takiego jako sprawce wypadku?

> OC sie wypnie, OWU jasno mowia o tym, a Ty uzerasz sie .....

A od czego jest fundusz gwarancyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpuszczą ale o to niech martwi się ten co jedzie bez uprawnień, a nie wszyscy wokół.

Oczywiście mówię o sytuacji jak ten bez uprawnień potrafi jeździć na poziomie wymaganym przez egzamin Państwowy i zna przepisy bo w innym przypadku każdy uczestnik ruchu powinien się obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I myślisz, że sprawcy bez PJ/OC odpuszczą?

sprawcy nie odpuszczaja, ale ty sie tylko troche bujasz, bo zalatwiasz tak samo jak normalnie tylko ze faktycznie wyplaca fundusz.

W kolege wydzwonil samochodem z pijaczkiem bez uprawnien za kierownica - OC niby mial w PZU ale raz ze po pijaku jechal (marny 1promil ale jednak) a dwa ze bez uprawnien bo mu juz wczesniej za promile zabrali. Kasa przyszla z PZU, a pijaczek pewnie teraz ma regres na karku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście mówię o sytuacji jak ten bez uprawnień potrafi jeździć na poziomie wymaganym przez

> egzamin Państwowy i zna przepisy bo w innym przypadku każdy uczestnik ruchu powinien się

> obawiać.

Jasne, ale jakos srednio wierze, ze szlifierzy jezdza bez PJ rozwaznie, spokojnie i miodem smarowac.

Sa przepisy i koniec, 10 tys mantat z urzedu kilku cwaniaczkow by ostudzilo.

Podobnie za niewodoczna/nieczytelnaodwrocona/zaslonietatablice rejestracyjna, 5 tys mandatu.

Nalezy urealnic wysokosc mandatudo zagrozenia a nie jakies 300 zl smieszne statystycznie 1/5000 kontroli:( zenujace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jasne, ale jakos srednio wierze, ze szlifierzy jezdza bez PJ rozwaznie, spokojnie i miodem

> smarowac.

> Sa przepisy i koniec, 10 tys mantat z urzedu kilku cwaniaczkow by ostudzilo.

> Podobnie za niewodoczna/nieczytelnaodwrocona/zaslonietatablice rejestracyjna, 5 tys mandatu.

> Nalezy urealnic wysokosc mandatudo zagrozenia a nie jakies 300 zl smieszne statystycznie 1/5000

> kontroli:( zenujace.

co tam 10tys. Od razu milion facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co tam 10tys. Od razu milion

a wystarczyloby po prostu wiecej kontroli, a do tego mandat za niewazne OC - bo przeciez bez kat.A jest niewazne grinser006.gif = 3kpln, do tego zabezpieczyc motocykl na platnym policyjnym parkingu do czasu przyjazdu osoby z kat.A (oczywiscie plus koszt holowania, najlepiej gdzies pod miasto), do tego jeszcze sciezka zdrowia na stacji diagnostycznej i nakaz naprawienia brakow a do tego czasu zatrzymany DR i tablice i juz kwota eliminuje spora czesc mlodych gniewnych na bez kat.A (bo zwykle brak $ jest powodem nie robienia kat.A przez owych mlodych i gniewnych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zwykle brak $ jest powodem nie robienia kat.A przez owych mlodych i gniewnych

Beezdura.

Uważasz, że ktoś, kto wyda kilkanaście tys. na motocykl, kilka tys. na ciuchy, później po kilkaset zł na paliwo miesięcznie - nie będzie miał 1500 zł na kurs / egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo zwykle brak $ jest powodem nie robienia kat.A przez owych mlodych i gniewnych

> Beezdura.

> Uważasz, że ktoś, kto wyda kilkanaście tys. na motocykl, kilka tys. na ciuchy, później po kilkaset

> zł na paliwo miesięcznie - nie będzie miał 1500 zł na kurs / egzamin?

kilkanascie na motocykl? moze... kilka na ciuchy? kilkaset na paliwo? chyba w innej polsce mieszkamy...

nie raz widze ludzi tankujacych za 20pln motocykle za kilkatysiecy majacych na sobie co najwyzej kask, ew. rekawice... i sporo wlasnie takich na widok patrolu zaczyna sie zachowywac conajmniej nerwowo...

PS. RSS ze swoimi wydatkami przed zdaniem kategorii A jest tutaj raczej wyjatkiem, a nie regula wink.gif

PS2. poza tym - 1500pln to jest koszt, zapominasz ze trzebaby jeszcze odbyc kurs i zdac egzamin wink.gif a to zajmuje przeciez cenny czas kiedy moznaby juz jezdzic swoim motocyklem wink.gif - co nie zmienia faktu ze naprawde jestem gleboko przekonany ze kilkatysiecy mandatu za faktycznie rzecz biorac niewazne OC plus parking i holowanie, a do tego sciezka zdrowia na stacji diagnostycznej wyeliminowaloby naprawde spory procent 'gniewnych' wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kilkanascie na motocykl? moze... kilka na ciuchy? kilkaset na paliwo? chyba w innej polsce

> mieszkamy...

> nie raz widze ludzi tankujacych za 20pln motocykle za kilkatysiecy majacych na sobie co najwyzej

> kask, ew. rekawice... i sporo wlasnie takich na widok patrolu zaczyna sie zachowywac

> conajmniej nerwowo...

> PS. RSS ze swoimi wydatkami przed zdaniem kategorii A jest tutaj raczej wyjatkiem, a nie regula

JA wydałem 5 tysi na ubranka ale wiem że mnie nie stać na transplantację skóry po ślizgu więc kupiłem droższe ciuchy a tańsze moto. A PJ nie mam jeszcze 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> JA wydałem 5 tysi na ubranka ale wiem że mnie nie stać na transplantację skóry po ślizgu więc

> kupiłem droższe ciuchy a tańsze moto. A PJ nie mam jeszcze

czylie nie wydales nascie tysi na motocykl... a jezdzisz juz? czy narazie masz motocykl? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zł na paliwo miesięcznie - nie będzie miał 1500 zł na kurs / egzamin?

Już tu kiedyś opisywałem, jak w Mikołowie na górce chłopaka wyciągałem z barierek rozdzielających pasy ruchu.

Trochę deszczu, brak wyobraźni i skończyło się glebą plus szlif w barierki.

Moto to chyba był kilkuletni GSR za $$$ kasę.

A koleś jechał w jeansach, trampkach i kasku za 99zł z allegro.

Opony łyse, i wielkie zaskoczenie, że moto wpadło w poślizg sciana.gif

Najpierw się tłumaczył, że mu auto zajechało drogę, i pamięta numery, a jak chciałem dzwonić po policję, to się szybko rakiem wycofał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> JA wydałem 5 tysi na ubranka ale wiem że mnie nie stać na transplantację skóry po ślizgu więc

> kupiłem droższe ciuchy a tańsze moto. A PJ nie mam jeszcze

ja na ciuchach nie oszczedzam - ale do 5 tysi to mi daaaaleko.

a mam 2 kurtki i 2 pary rękawic.

co żeś nakupił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czylie nie wydales nascie tysi na motocykl... a jezdzisz juz? czy narazie masz motocykl?

Miałem kupić transalpa za 16800 a kupiłem Freewenda za 6500. Stwierdziłem że na pierwsze w życiu moto taki Fredek starczy. A czy jeżdzę. Zlinczują mnie tu ale tak. Powoli i dostojnie i bardzo żadko bo troszkę się dygam. Nie umiem jeszcze jeździć dobrze a wcześniej nawet komarkiem nie jeździłem. No i 300 stówki mandatu piechotą nie chodzą. Jeżdżę bo chcę ciut więcej pewności nabrać. Raz nawet 120km/h jechałem ale jak na razie zbyt dużo to dla mnie jest. Pozatym więcej frajdy mam jadąc 80km/h żwirówkami za miastem zlosnik.gif

Dodam że czekam na powtórny egzamin bo praktyczny uwaliłem oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Komplet Helda. Kask szczękowy SHOEIa, Buty Falco. Rękawice, pas nerkowy, bielizna z Lidla.

a to wszystko jasne. kask mam integral Shoei czyli pewnie 800 PLN tanszy smile.gif a komplet helda też pewnie pociągnął (helda mam letnią kurtke tylko), ja gustuje w Modece - tańsza sporo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to wszystko jasne. kask mam integral Shoei czyli pewnie 800 PLN tanszy a komplet helda też

> pewnie pociągnął (helda mam letnią kurtke tylko), ja gustuje w Modece - tańsza sporo:)

Kolega miał ślizga w Heldzie i powiem Ci że ciuchy dały radę. To mnie przekonało ok.gif Pewnie modeka też była by niezła ale pojechałem po bandzie. Motonga wymienię a ciuchy zostaną. Wszystko czarne tylko buty brąz więc takie mocno uniwersalne jest te moje jak małżonka mówi "przebranie" hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem kupić transalpa za 16800 a kupiłem Freewenda za 6500. Stwierdziłem że na pierwsze w życiu

> moto taki Fredek starczy. A czy jeżdzę. Zlinczują mnie tu ale tak. Powoli i dostojnie i bardzo

> żadko bo troszkę się dygam. Nie umiem jeszcze jeździć dobrze a wcześniej nawet komarkiem nie

> jeździłem. No i 300 stówki mandatu piechotą nie chodzą. Jeżdżę bo chcę ciut więcej pewności

> nabrać. Raz nawet 120km/h jechałem ale jak na razie zbyt dużo to dla mnie jest. Pozatym więcej

> frajdy mam jadąc 80km/h żwirówkami za miastem

> Dodam że czekam na powtórny egzamin bo praktyczny uwaliłem

i to jest różnica między Toba a RSSSem. Masz pokorę i dystans do swoich umiejętności, choć pewnie nie masz takiego doświadczenia w kierowaniu puszką bo za mało km zrobiłeś w miedzynarodowce zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i to jest różnica między Toba a RSSSem. Masz pokorę i dystans do swoich umiejętności, choć pewnie

> nie masz takiego doświadczenia w kierowaniu puszką bo za mało km zrobiłeś w miedzynarodowce

I to dużą puszką więc się wolniej turlała hehe.gif

A co do pokory to mnie właśnie międzynarodówka jej nauczyła i to szybko. Wiesz raczej nie powinienem w ogóle jeździć ale nie da się mając moto w garażu zlosnik.gif ręce świerzbią hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem kupić transalpa za 16800 a kupiłem Freewenda za 6500. Stwierdziłem że na pierwsze w życiu

> moto taki Fredek starczy.

> Dodam że czekam na powtórny egzamin bo praktyczny uwaliłem

ja kupilem moto mając już prawo jazdy, dziwny jestem jakis wink.gif ale podszedłem do tematu podobnie. strasznie mnie korciło Z800 albo street Triple, ale doszedłem do wniosku, że nie wiem jak mi będzie szło w sezonie, nie wiem czy nakedy to wogóle "mój" segment... to kupie coś taniego, czego nie będzie szkoda jak upadnie (i nawet upadło ostatnio wink.gif.

kupiłem SVke bo pancerna, tania... i jednoczesnie fajna zabawka. młodą, ale też dość mocno sponiewieraną - i nie szkoda mi jej. ostatnio po smarowaniu łańcucha, jak ją zdejmowałem z podnośnika tylnego koła, mi fiknęła (asekurowałem całą drogę w dół, ale nie utrzymałem). podniosłem, poszedłem na kolacje... mam mini zadrapanie na wydechu (kolejne...), crashpad - nienaruszony, końcówka kiery - nic (upadła na korę obok podjazdu).

jakby mi wymarzony triumph w leasinigu poleciał - to bym nie jadł przez tydzień smile.gif a żona by mnie z domu wywaliła smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja kupilem moto mając już prawo jazdy, dziwny jestem jakis ale podszedłem do tematu podobnie.

> strasznie mnie korciło Z800 albo street Triple, ale doszedłem do wniosku, że nie wiem jak mi

> będzie szło w sezonie, nie wiem czy nakedy to wogóle "mój" segment... to kupie coś taniego,

> czego nie będzie szkoda jak upadnie (i nawet upadło ostatnio .

> kupiłem SVke bo pancerna, tania... i jednoczesnie fajna zabawka. młodą, ale też dość mocno

> sponiewieraną - i nie szkoda mi jej. ostatnio po smarowaniu łańcucha, jak ją zdejmowałem z

> podnośnika tylnego koła, mi fiknęła (asekurowałem całą drogę w dół, ale nie utrzymałem).

> podniosłem, poszedłem na kolacje... mam mini zadrapanie na wydechu (kolejne...), crashpad -

> nienaruszony, końcówka kiery - nic (upadła na korę obok podjazdu).

> jakby mi wymarzony triumph w leasinigu poleciał - to bym nie jadł przez tydzień a żona by mnie z

> domu wywaliła

Tak samo pomyślałem. Identycznie więc Jest Fredek ale wiem że go zmienię bo mi nie pasuje jazda jednocylindrowcem. I też już wiem czego chcę. Chciałem armaturę zanim się czym kolwiek przejechałem ale teraz głowa chodzi mi za nakedami. Więc dobrze że nie kupiłem Shadowki. Na takie moto kiedyś przyjdzie czas zlosnik.gif

Takie coś chcę teraz 2-2003(3).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> JA wydałem 5 tysi na ubranka ale wiem że mnie nie stać na transplantację skóry po ślizgu więc

> kupiłem droższe ciuchy a tańsze moto. A PJ nie mam jeszcze

I moto pucujesz, cichy na wieszkau oko ciesza i grzecznie pokusie nie ulegasz jazdy bez PJ?

Jesli jezdzisz, podaj adres, chetnie doniose:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak samo pomyślałem. Identycznie więc Jest Fredek ale wiem że go zmienię bo mi nie pasuje jazda

> jednocylindrowcem. I też już wiem czego chcę. Chciałem armaturę zanim się czym kolwiek

> przejechałem ale teraz głowa chodzi mi za nakedami. Więc dobrze że nie kupiłem Shadowki. Na

> takie moto kiedyś przyjdzie czas

> Takie coś chcę teraz

Co to za model Yamy? Podobne to do większego Zephyra hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeśli to byli złodzieje i ukradli komuś motocykle ?

W taki sposób nie kradnie się motocykli... akurat ostatnio sporo sprzętów 'zginęło' i znakomita większość, jeśli nie wszystkie, wyjeżdża zapakowane w busy czy inne dostawczaki...

Mrugać/ostrzegać na wszelkie sposoby i nie powielajmy bzdurnych mitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mrugać/ostrzegać na wszelkie sposoby i nie powielajmy bzdurnych mitów.

i oby pijaczyna jeden z drugim na Twoją rodzinę trafił, nie moją....

zero ZERO tolerancji dla podwójnego gazu tuk.gif

o PJ nie będę dyskutować, bo kilku nie maja uprawnień właśnie przez zaglądanie do kieliszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i oby pijaczyna jeden z drugim na Twoją rodzinę trafił, nie moją....

Oby ten pijaczyna zabił tylko siebie. Moja kuzynka zginęła przez takiego.

> zero ZERO tolerancji dla podwójnego gazu

Zero tolerancji dla bezmyślności na drodze.

W zeszłym tygodniu trafiłem na taką sytuację w drodze do domu:

Długi, zdradliwy łuk w prawo i lekko z górki wśród drzew (początek obwodnicy Brzegu od strony Oławy). Ograniczenie do 70km/h, gdzie mało kto zwalnia. Na wyjściu z łuku pogotowie, kilka aut na drodze i poboczach, pokancerowany rower w polu, a w rowie ekipa pogotowia reanimuje człowieka. Nie wyglądąło mi to na inscenizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.