Skocz do zawartości

Do zdjęciowych oglądaczy, Focus


jedrula88

Rekomendowane odpowiedzi

Daleko nie mam aby obejrzeć TEN egzemplarz, ale jak mam jechać i się zdenerwować... Może ktoś widzi coś, co ewidentnie wyklucza potrzebę oględzin to chętnie posłucham. Jak wpisałem nr telefon w google, to gość sprzedawał kilka aut w ostatnim czasie, ale raczej tych droższych. Dzięki skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daleko nie mam aby obejrzeć TEN egzemplarz, ale jak mam jechać i się zdenerwować... Może ktoś

> widzi coś, co ewidentnie wyklucza potrzebę oględzin to chętnie posłucham. Jak wpisałem nr

> telefon w google, to gość sprzedawał kilka aut w ostatnim czasie, ale raczej tych droższych.

> Dzięki

Przy max. 200kkm w tym silniku do zrobienia jest rozrzad. Koszt - podobno od okolo 1, 5 - 2, 5 tys w zaleznosci od znajomosci poza Aso. Czesto w tym motorze szybciej siada dwumasa (oczywiscie kwestia wieku czynnikow). Dwumasa tez okolo 2-2 5 tys z robota (zaokraglone wartosci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy max. 200kkm w tym silniku do zrobienia jest rozrzad. Koszt - podobno od okolo 1, 5 - 2, 5 tys

> w zaleznosci od znajomosci poza Aso. Czesto w tym motorze szybciej siada dwumasa (oczywiscie

> kwestia wieku czynnikow). Dwumasa tez okolo 2-2 5 tys z robota (zaokraglone wartosci)

rozrząd na allegro koło 300 zł kosztuje z pompą wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy max. 200kkm w tym silniku do zrobienia jest rozrzad. Koszt - podobno od okolo 1, 5 - 2, 5 tys

> w zaleznosci od znajomosci poza Aso. Czesto w tym motorze szybciej siada dwumasa (oczywiscie

> kwestia wieku czynnikow). Dwumasa tez okolo 2-2 5 tys z robota (zaokraglone wartosci)

koszt tego rozrządu to około 200zł.. nie siej plotek i głupotek : klik !! . Wymienia się go co 10 lat/200kkm przebiegu. Auto wygląda na taką wersję jak ja miałem czyli Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche niepasuje mi ta wymiana zawieszenia do przebiegu, ale moze po wyjatkowych dziurach jezdzi. Znam pare egzemplarzy Mondeo MK4 gdzie pomimo grubo ponad 200 tys przebiegu w zawieszeniu nie ma czego ruszac...

A poza tym to cena dobra, wiec jedz Jedres z czujnikiem lakieru, obadaj na warsztacie i jak wszystko ok to bierz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Troche niepasuje mi ta wymiana zawieszenia do przebiegu, ale moze po wyjatkowych dziurach jezdzi.

> Znam pare egzemplarzy Mondeo MK4 gdzie pomimo grubo ponad 200 tys przebiegu w zawieszeniu nie

> ma czego ruszac...

> A poza tym to cena dobra, wiec jedz Jedres z czujnikiem lakieru, obadaj na warsztacie i jak

> wszystko ok to bierz

moze mi sie uda jutro obadac... z rozmowy wydaje sie calkiem ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> koszt tego rozrządu to około 200zł.. nie siej plotek i głupotek : klik !! . Wymienia się go co 10

> lat/200kkm przebiegu. Auto wygląda na taką wersję jak ja miałem czyli Sport.

A tam przypadkiem nie ma paska + lancucha w tym silniku?

Szwagier ujezdza takiego Focusa i tez narzekal na cene rorzadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawiech - możliwe,

mam takie padło i przy tam samym przebiegu robiłem zawias z przodu. Fakt faktem mogłem się troch wstrzymać jednak raczej nie spałbym w nocy wiedząc, że żona z synkiem jadą nie do końca sprawnym autem.

BTW daj mi takie mondeo MK4 gwarantuje Ci wywalenie przedniego zawieszenia po roku normalnego użytkowania - powiedzmy 40 kkm - taki mam bombowy dojazd do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daleko nie mam aby obejrzeć TEN egzemplarz, ale jak mam jechać i się zdenerwować... Może ktoś

> widzi coś, co ewidentnie wyklucza potrzebę oględzin to chętnie posłucham. Jak wpisałem nr

> telefon w google, to gość sprzedawał kilka aut w ostatnim czasie, ale raczej tych droższych.

> Dzięki

Na drugiej fotce ten plastik na desce rozdzielczej gdzie jest kratka nawiewu na szybę boczną wygląda jakoś nierówno (szczelina jest nierówna). Czy na tylnej klapie nie powinno być napisu FOCUS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozrząd na allegro koło 300 zł kosztuje z pompą wody...

Mechanikiem nie jestem ale popytajcie tych od Fordów. Opiszę to własnymi słowami

Rozrząd w tym aucie składa się z dwóch pasków:

"suchego" tradycyjnego, do którego daliście linka oraz według mechaników zalecana jest także wymiana paska "mokrego"(napęd rozrządu - pompy wtryskowej) a ten jest już sporo droższy http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Naped-rozrzadu-pompy-wtryskowej-1.8-TDCi-1562244-FORD/3516

Quote:

Etis Ford

Camshaft drive belt Every 125 000 miles/10 years - Renew (LTS 21 304 9)

L

Fuel pump drive chain/belt Every 125 000 miles/10 years - Renew (LTS 21 304 9 / 21 314 7)

L

Auxiliary drive belts Every 125 000 miles/10 years - Renew (LTS 21 567 5)

L


i cytat z innego forum:

Quote:

Jestem po rozmowie z centralą, gdzie po dwóch godzinach od mojego telefonu uzyskałem informację, że jest obowiązek wymiany mokrego paska przy okazji rozrządu. W przypadku zerwania paska silnik ulega uszkodzeniu. Warto zwrócić uwagę w serwisie, bo moim zdaniem tej usługi nie ma w wytycznych serwisowych Forda i mało kto o tym wie.


Koledze z taxi w Mondeo 1,8 TDCi strzelił ten mokry, a wymienił przy 200k tylko suchy

Kolegom chcącym grać w rosyjską ruletkę z wymianą tylko suchego, życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> koszt tego rozrządu to około 200zł.. nie siej plotek i głupotek : klik !! . Wymienia się go co 10

> lat/200kkm przebiegu. Auto wygląda na taką wersję jak ja miałem czyli Sport.

Proponuję pogłębić swoją wiedzę w temacie tego silnika zanim kogokolwiek posądzisz o plotki i głupotki zlosnik.gif

Edit: zasugerowalem sie silnikiem po zmianach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tam przypadkiem nie ma paska + lancucha w tym silniku?

> Szwagier ujezdza takiego Focusa i tez narzekal na cene rorzadu.

Są dwa jak pisałem w innym poście. Suchy (nazwijmy go: tradycyjny) i mokry (napęd pompy wtryskowej)

Zalecana jest wymiana obydwu. Sumarycznie wychodzi sporo, bo dużo gratów do tego drugiego trzeba zrzucać i często wymiania się przy tej okazji jakąś trudno dostępną uszczelkę silnika, która często w tym motorze przepuszcza olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proponuję pogłębić swoją wiedzę w temacie tego silnika zanim kogokolwiek posądzisz o plotki i

> głupotki

Ty pierwszy smile.gif tam był łańcuch napędzający, dopiero chyba przy face liftingu dali tam pasek, więc najpierw rozeznajesz po VIN czy trzeba czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty pierwszy tam był łańcuch napędzający, dopiero chyba przy face liftingu dali tam pasek, więc

> najpierw rozeznajesz po VIN czy trzeba czy nie.

A to chyba, że przed liftem tak było to zwracam honor (zasugerowałem się swoim) i przepraszam za wprowadzenie zamieszania .

Czyli tam był także łańcuch także do napędu pompy wtryskowej ? Wieczny jest ?

W wersji nowszej jestem pewien, że tyle kosztuję ponieważ zrobiłem niedawno rozeznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobno fordowskiego diesla 1,8 należy unikać.

Podobno Elvis żyje...1.8 115 KM kulały w focusach 1 gen, a właściwie nie silniki tylko osprzęt, miewały problemy z łuszczącymi się pompami wtryskowymi. Obecne 1.8 są dobrymi silnikami, dużo dużo lepszymi niż np niektóre 2.0 TDCI w mondeo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z drugiej strony słyszałem: "Dobry wybór. unikaj 1.6 i 2.0 TDCI natomiast"

> kwestia czy wolisz wymieniać wtryski czy dwumasę

Yhm...a 1.6 i 2.0 to niby dlaczego?Takie "dobre rady babci Stefy" mnie po prostu śmieszą, bo pochodzą od ludzi nie mających bladego pojęcia, a tych co naczytali się internetu, wymieszali fakty i prawią "swoje teorie" smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy max. 200kkm w tym silniku do zrobienia jest rozrzad. Koszt - podobno od okolo 1, 5 - 2, 5 tys

Znowu...podobno to Elvis żyje smile.gif rozrząd to pasek Cotitecha za 70zł, napinacz Ruville za 130 i pompa wody dobra za 200-230zł, czyli ceny jak za osprzęt do prostej benzyny.

> w zaleznosci od znajomosci poza Aso.

bez znajomości wink.gif

> Czesto w tym motorze szybciej siada dwumasa (oczywiscie

> kwestia wieku czynnikow). Dwumasa tez okolo 2-2 5 tys z robota (zaokraglone wartosci)

Szybciej w stosunku do czego?Poza tym jeżdżąc nowoczesnym dieslem trzeba liczyć się z wymianami dwumasy co 150-180 tyś, albo wsadzać kity ze sztywnym kołem i mieć spokój, przy ok 200 tyś już w 90% będzie "po zabiegu", koszt faktyczny ok 2200-2300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na drugiej fotce ten plastik na desce rozdzielczej gdzie jest kratka nawiewu na szybę boczną

> wygląda jakoś nierówno (szczelina jest nierówna). Czy na tylnej klapie nie powinno być napisu

> FOCUS?

Klapa pewnie z 2x była malowana od zakupu (często rudzielec tam wyłazi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobno Elvis żyje...1.8 115 KM kulały w focusach 1 gen, a właściwie nie silniki tylko osprzęt,

> miewały problemy z łuszczącymi się pompami wtryskowymi. Obecne 1.8 są dobrymi silnikami, dużo

> dużo lepszymi niż np niektóre 2.0 TDCI w mondeo...

W czym 1.8 Tdci jest lepsze od 2.0 konstrukcji PSA?

Bo kultury pracy to ten silnik nie ma za grosz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Troche niepasuje mi ta wymiana zawieszenia do przebiegu, ale moze po wyjatkowych dziurach jezdzi.

> Znam pare egzemplarzy Mondeo MK4 gdzie pomimo grubo ponad 200 tys przebiegu w zawieszeniu nie

> ma czego ruszac...

> A poza tym to cena dobra, wiec jedz Jedres z czujnikiem lakieru, obadaj na warsztacie i jak

> wszystko ok to bierz

Nie ma reguły, kupiłem teraz Galaxy MKIII i amory z przodu do wymiany, a gość powiedział że po zimie i z tyłu mała wahacze do wymiany mogą być. A przebieg 153kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Troche niepasuje mi ta wymiana zawieszenia do przebiegu, ale moze po wyjatkowych dziurach jezdzi.

> Znam pare egzemplarzy Mondeo MK4 gdzie pomimo grubo ponad 200 tys przebiegu w zawieszeniu nie

> ma czego ruszac...

> A poza tym to cena dobra, wiec jedz Jedres z czujnikiem lakieru, obadaj na warsztacie i jak

> wszystko ok to bierz

trasa z kazimierzy do Kielc, Jędrzejowa jest raczej kiepska , a zimą lepiej wcale tamtędy nie jeździć crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znowu...podobno to Elvis żyje rozrząd to pasek Cotitecha za 70zł, napinacz Ruville za 130 i pompa

> wody dobra za 200-230zł, czyli ceny jak za osprzęt do prostej benzyny.

> bez znajomości

Wyjasnilem juz po poscie Vadero. Zasugerowalem sie silnikiem ktory ma zmiany z lancucha na pasek. Sam ujezdzam wersje po FL i tam jest takie rozwiazanie , ktore niestety tyle kosztuje. Jak ktos mi to wyceni taniej (komplet suchy i mokry nie bedace prowizorka albo nie cieszace sie slaba opinia + robocizna) w mojej wersji i na fakture to z checia przejade sie sporo kilometrow na wymiane

> Szybciej w stosunku do czego?

Fora marki maja stosunkowo duzo wpisow o wymianie juz nawet w okolicach 80-100kkm. Nie wspominam o gwarancyjnych. Choc jak wiadomo wszystko kwestia uzytkownika i reguly nie ma.

>Poza tym jeżdżąc nowoczesnym dieslem trzeba liczyć się z wymianami

> dwumasy co 150-180 tyś

Niestety taki urok tego dziadostwa

, >albo wsadzać kity ze sztywnym kołem i mieć spokó

opinie w tym temacie sa bardzo podzielone a koszty jednak wychodza na zblizonym poziomie

j>, przy ok 200 tyś już

> w 90% będzie "po zabiegu", koszt faktyczny ok 2200-2300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i dostać choroby wibracyjnej...

Co kto woli...kiedyś w VW zastanawiałem się nad włożeniem 1mas ale zostało na 2masie i nie żałuję, róznie się ludzie borykają, jednym działa ok, innym na jałowym dość mocno telepie. Przeciętny Polak raz w życiu auta wymieni dwumasę, więc nie ma za bardzo co płakać, tylko zmienić na 2mas i tyle.

Jeszcze lepsi "szpece" oszczędzają połowę ceny nowego dkz i regenerują, a potem 3x mechanik zarabia bo demontuje bo się jeździć po regeneracji nie da bo nie wyważone dobrze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trasa z kazimierzy do Kielc, Jędrzejowa jest raczej kiepska , a zimą lepiej wcale tamtędy nie

> jeździć

a co kolega porabia w Kazimierzy? Następnym razem paszport sprawdzę zlosnik.gif

Znam trasę do Kielc - trochę ostatnio poprawili ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Yhm...a 1.6 i 2.0 to niby dlaczego?Takie "dobre rady babci Stefy" mnie po prostu śmieszą, bo

> pochodzą od ludzi nie mających bladego pojęcia, a tych co naczytali się internetu, wymieszali

> fakty i prawią "swoje teorie"

miałem 1.8 TDCI i jak kupowałem to usłyszałem od ojca (który robi auta od 30 lat), żeby nie pakować sie w 2.0... tyle mi wystarczyło... i w takim tonie się wypowiadam...

a odnośnie "mających blade pojęcie" = całe AK, m.in. Twoja powyżsa opinia... mi to w sumie, dynda czy wydam 4 k PLN na wtryski do 2.0 czy 2k PLN na dwumasę raz na 5-10 lat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W czym 1.8 Tdci jest lepsze od 2.0 konstrukcji PSA?

> Bo kultury pracy to ten silnik nie ma za grosz...

a do tego foka to jedno z gorzej wyciszonych aut w segmencie... 5 biegów i ten silnik - masakra troche smile.gif ale teściu ode mnie to odkupił i lata od 5 lat zadowolony smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem 1.8 TDCI i jak kupowałem to usłyszałem od ojca (który robi auta od 30 lat), żeby nie pakować

> sie w 2.0... tyle mi wystarczyło... i w takim tonie się wypowiadam...

> a odnośnie "mających blade pojęcie" = całe AK, m.in. Twoja powyżsa opinia... mi to w sumie, dynda

> czy wydam 4 k PLN na wtryski do 2.0 czy 2k PLN na dwumasę raz na 5-10 lat....

To może czas pojść z duchem czasu i zorientować się że 2.0 TDCI w takim MK IV to zupełnie co innego niż 2.0 TDCI w MK III. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a do tego foka to jedno z gorzej wyciszonych aut w segmencie... 5 biegów i ten silnik - masakra

> troche ale teściu ode mnie to odkupił i lata od 5 lat zadowolony

Czasem mam okazje tym jezdzi i to auto jest zwyczajnie meczace...

Najpierw nic sie nie dzieje, pozniej wyrywa jak glupie, zeby za chwile znowu zdechnac grinser006.gif

Aczkolwiek w porownaniu do 1.8tddi to i tak jest dzien do nocy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może czas pojść z duchem czasu i zorientować się że 2.0 TDCI w takim MK IV to zupełnie co innego

> niż 2.0 TDCI w MK III.

aaaaaa może czas skońćzyć sobie zakładać z sufitu? to że to różne silniki, nie znaczy że jeden z nich jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a do tego foka to jedno z gorzej wyciszonych aut w segmencie... 5 biegów i ten silnik - masakra

> troche ale teściu ode mnie to odkupił i lata od 5 lat zadowolony

Astra III jest lepiej wyciszona?Jakie znasz cichsze?Bo renia mi przychodzi do głowy, volvo nie bierzemy pod uwagę bo deko inny zakres cenowy, w podobnych pieniądzach i klasie to wcale źle nie jest. Do 130-140 jest ok, potem faktycznie robi się głośnawo, ale to i w D klasie nie każdej jest cicho powyżej 140...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Astra III jest lepiej wyciszona?Jakie znasz cichsze?

VAG i Francuzy... Corolla D4D też pamietam, że ładniej gadała.

>Bo renia mi przychodzi do głowy, volvo nie

> bierzemy pod uwagę bo deko inny zakres cenowy,

też focus i pokazali że da sie lepiej smile.gif

> w podobnych pieniądzach i klasie to wcale źle

> nie jest. Do 130-140 jest ok, potem faktycznie robi się głośnawo, ale to i w D klasie nie

> każdej jest cicho powyżej 140...

źle to pojęcie względne... ale focus słabo wypada. nie znaczy że sie tym jezdzic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aaaaaa może czas skońćzyć sobie zakładać z sufitu? to że to różne silniki, nie znaczy że jeden z

> nich jest super.

Nie 1, cały pakiet mocowy 2.0 TDCI jest bardzo dobry, co powie Ci każdy mechanik i każdy użytkownik, nawet flotowy, bo jest to jednostka nie mająca nic wspólnego z tymi silnikami forda co były w mk III, tylko pochodzi od grupy PSA, dzierży bezawaryjnie duże przebiegi i nie są to moje wydumki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czasem mam okazje tym jezdzi i to auto jest zwyczajnie meczace...

no jest.

> Najpierw nic sie nie dzieje, pozniej wyrywa jak glupie, zeby za chwile znowu zdechnac

co byś nie robił - 1.8 TDCI nie wyrwie jak głupie smile.gif

> Aczkolwiek w porownaniu do 1.8tddi to i tak jest dzien do nocy

no commonr rail panie... fiat wymyślił z boschem, tylko ciiiii... bo nie wypada dobrze o fiacie pisać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie 1, cały pakiet mocowy 2.0 TDCI jest bardzo dobry, co powie Ci każdy mechanik i każdy

> użytkownik, nawet flotowy, bo jest to jednostka nie mająca nic wspólnego z tymi silnikami

> forda co były w mk III, tylko pochodzi od grupy PSA, dzierży bezawaryjnie duże przebiegi i

> nie są to moje wydumki

a skąd założenie że ja piszę o tych "nie-PSA"? wmawiaj mi dalej... strasznie mnie interesuje silnik którego omało nie kupiłem 6 lat temu rotfl.gif

i wcale wtryski nie padają w tych od PSA smile.gif to oczywiście wina chrzczonego paliwa i niedouczonych właścicieli smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a skąd założenie że ja piszę o tych "nie-PSA"? wmawiaj mi dalej... strasznie mnie interesuje silnik

> którego omało nie kupiłem 6 lat temu

> i wcale wtryski nie padają w tych od PSA to oczywiście wina chrzczonego paliwa i niedouczonych

> właścicieli

A padają??? cfaniaczek.gif Jeśli tak to po jakich przebiegach?Bo w kilkunastu flociakach które znam +250 tyś do układu paliwowo-wtryskowego nie zaglądane było, z użytkowników których kilku znam mających te silniki w fordzie, c4 gp-też bezawaryjnie,więc dobrze by było, żeby we wszystkich nowych "tak padały".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.