Skocz do zawartości

Samochód za 1500zł


koNik

Rekomendowane odpowiedzi

ponieważ na AK jak to na AK chodzą przeróżne legendy co się da a co nie, postanowiłem założyć temat w którym podzielę się realnymi kosztami eksploatacji samochodu za najniższą krajową, którym mam zamiar jeździć do kwietnia zlosnik.gif

Auto zostało zakupione ponieważ projekt W108 nie jest jeszcze gotowy do eksploatacji, a trochę mi na zimę szkoda Wołgi którą jeżdżę od maja (całkowicie absolutnie bezawaryjnie tak btw.) zlosnik.gif

auto to 1989 Volvo 740GLE 2.3b automat

wczoraj przyjechało ze mną z Wawy, koszt zakupu wraz z transportem wyszedł 1700zł. Wczoraj zakupione Oc 1/2 rata 275zł. Spalanie na trasie 9l/100km.

Z rzeczy do zrobienia:

- poduszka amora prawy przód

- piszczy pasek na alternatorze

- nie działa podświetlenie zegarów

zobaczymy co wyjdzie dalej, będę o wszystkim sumiennie meldował, na koniec napiszę za ile pójdzie i policzymy czy taniej byłoby jeździć TAXI

DSCN2801.JPG

DSCN2802.JPG

DSCN2799.JPG

auto ma klimę (o dziwo chyba działa), 4x el szyby, el i podgrzewane lusterka, szyberdach, podgrzewane fotele i automat. O dziwo wszystko działa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie po obejrzeniu fotek jaki się narzuca to czemu materiały na fotelach w 1989 roku wyglądały lepiej niż w aktualnych furach za worek złota. Widać, że to nie cienka szmata co teraz często jest stosowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwsze pytanie po obejrzeniu fotek jaki się narzuca to czemu materiały na fotelach w 1989 roku

> wyglądały lepiej niż w aktualnych furach za worek złota. Widać, że to nie cienka szmata co

> teraz często jest stosowane.

To prawda - wiem że dla wielu będzie to zaskoczeniem, ale fotele nie noszą JAKIEGOKOLWIEK śladu zużycia, ani materiał ani gąbka. Niedowiarków zapraszam na oględziny. Ani w W124, ani w E34/E32 z tego okresu nie było materiałów takiej jakości na fotelach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwsze pytanie po obejrzeniu fotek jaki się narzuca to czemu materiały na fotelach w 1989 roku

> wyglądały lepiej niż w aktualnych furach za worek złota. Widać, że to nie cienka szmata co

> teraz często jest stosowane.

dziadek żony kupił parę lat temu mazdę 323 z 91 roku. Jeździ sobie tym na ryby. Ostatnio zlitowałęm się i wyprałem jej wnętrze - wykładzina na podłodze to gruby welur, mimo 22 lat i delikatnie mówiąc niedbania, wyglądała po praniu jak nowa. Siedzenia minimalnie zużyte (mimo tego że podejrzewam, że to auto w austrii jeździło jako taxi - otwory wywiercone w desce po dziwnych rzeczach, kabelek do koguta na dach), kierownica całkiem niezła jeszcze. Niestety jakośc aut wchodzących na rynek z ostatnich 10 lat dramatycznie spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdawaj relację. Ciekawy temat...

> PS. Jakby mi przyszło opłacić same ubezpiecznie OC za wszystkie pojazdy które posiadasz to

> następnego dnia połowa z nich wyleciałaby na otomoto w poszukiwaniu nowego właściciela

> Tylko która połowa.... to byłby dylemat

za pojazdy na zoltych blachach, lub pow 40 lat mozna oplaca OC tylko wtedy kiedy sie nimi jezdzi... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moj braciszek zaspuł w tym roku takiego 745-883 z 87 roku z przebiegiem 150tyś km zlosnik.gif

287299153-sverige.jpg

autko miało klimę, podgrzewane fotele, webasto i wiele różnych rzeczy, które działały bez problemu. jednak potrzebna była wymiana ramion wycieraczek i w aso płacił za to coś koło 1000zł rotfl.gif

gereralnie fajny kanapowóz, ale w mieście pali do 18l w ziemie zlosnik.gif

post-30274-14352522241558_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> taką fajną furę mi z rejonu wyprowadziłeś

> za takie fajne piniondze

> weź se siedź tam u siebie na południu co ?

one teraz w Warszawie się modne te Volvo zrobiły. Pierwszy hipsterski samochód. Na Powiślu powyklejane jakimiś dziwnymi nalepkami co chwilę takie przejeżdżają z brodatym kierowcą w wyciągniętym swetrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> one teraz w Warszawie się modne te Volvo zrobiły. Pierwszy hipsterski samochód. Na Powiślu

> powyklejane jakimiś dziwnymi nalepkami co chwilę takie przejeżdżają z brodatym kierowcą w

> wyciągniętym swetrze.

jak bym wiedział to bym se kupił, fajne auto z automatem ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> taką fajną furę mi z rejonu wyprowadziłeś

> za takie fajne piniondze

> weź se siedź tam u siebie na południu co ?

widziałem te auto na tablicy, i miałem dzwonić do gościa ale odstraszył mnie brak oc, a z resztą już jednego paliwosmoka mam zlosnik.gif, ale żeby wywieść takie auto z wawki to no no, a czy kolega konik to czasami nie tak dawno nie był wołgą na ulicy Białostockiej w Warszawie? bo widziałem tam wołgę na żółtych blachach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tablica.pl

> http://tablica.pl/oferta/volvo-740-2-3b-automat-CID5-ID43Fh7.html#cd2ecef6aa

właśnie tak się znajduje fajne samochody claps.gif

Opisu brak, fotki bez nadęcia. Człowiek widać nie ma ochoty się tym zajmować więc i ceny nie krzyknie zaporowej. ok.gif

Długo stał jak widać na zdjęciach. Elementy gumowe będą się rozjeżdżać za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> właśnie tak się znajduje fajne samochody

> Opisu brak, fotki bez nadęcia. Człowiek widać nie ma ochoty się tym zajmować więc i ceny nie

> krzyknie zaporowej.

> Długo stał jak widać na zdjęciach. Elementy gumowe będą się rozjeżdżać za jakiś czas.

stało od maja więc bez tragedii - tylko pod drzewami więc wygląda jak wygląda, te głupie igły są wszędzie zlosnik.gif

dziś zmieniłem olej, naciągnąłem alternator i już się paski nie ślizgają. W zawieszeniu do wymiany gumy staba i sworznie jednak a nie poduszka amora/amor jak myślałem zlosnik.gif jak zrobie zawias to napiszę co i ile zlosnik.gif

ogrzewanie trochę słabo dmucha - znając podobną historię kumpla z 960, pewnie całkowicie zatkany jest filtr przed zespołem nagrzewnicy, tragicznie się to wymienia facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.