Skocz do zawartości

Temperatura silnika


Ksenomorf

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam

> Zapytam z ciekawości po ilu kilometrach w waszych autach wskaźnik temperatury pokazuje że silnik jest w pełni nagrzany ?

Jak teraz stoi na zewnątrz to po ok. 4km a jak w garażu to po ok. 3km. Jazda bez korków, po drodze max. 3 skrzyżowania ze światłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak teraz stoi na zewnątrz to po ok. 4km a jak w garażu to po ok. 3km. Jazda bez korków, po drodze

> max. 3 skrzyżowania ze światłami.

Dzięki za rzeczową odpowiedź . Pytam bo zbliża się pierwsza zima z nowym autem a już widzę że opel osiąga temperaturę dużo później niż moje poprzednie auta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra H 1,7 cdti.

U mrozy w ubiegłą zimę, nie łapał temp w mieście. Kazdy postój na swiatłach to spadek temp silnika i zimno. Do -19 stC da się nagrzać wnętrze, ale niższa to koszmar.

Latem ok. i w miarę szybko, po 6-8 km już silnik rozgrzany.

Ale do beznzyny, to mu daaaaaaaleeeeko confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Termostat zmieniłem w warsztacie a wskazanie wziąłem z wskaźnika na desce. Martwię się że to za niska temp. bo po przejechaniu 250km już zaczęła się robić musztarda na korku wlewu oleju a wody nic nie ubywa bo w lecie było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz po wymianie termostatu jak odpalę rano i ruszę do pracy, to tak po ok 4km z wyłączonym grzaniem na 1/3 i witraczkiem na 2 osiąga 95. Przy 3.5 stopniach. Wczesniej, ledwo 90 i to bez grzania z grzaniem ok 85. (Po 8km.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak myslalem !!!!!!!!!!!. w w-tacie nikt się nie chrzani ze sprawdzaniem . przywieźli nowy znaczy zakładamy a:nowy w obecnych czasach niekoniecznie oznacza tech sprawny ,. co niektórzy zakładali nowy po 3-5 x zanim trafili na tech sprawny . nowy term należy poddac probie w garze z wrzątkiem i w wodzie o temp niższej ok 5-10 *C od temp otwarcia . dopiero jak się otwiera i szczelnie zamyka można montować .a o wskazaniach na desce zapomnij to wskaźnik a nie termometr ,nie ma zadnej klasy dokladnosci wiec jego wskazanie możesz traktować+- 15-20% pub2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz po wymianie termostatu jak odpalę rano i ruszę do pracy, to tak po ok 4km z wyłączonym

> grzaniem na 1/3 i witraczkiem na 2 osiąga 95. Przy 3.5 stopniach. Wczesniej, ledwo 90 i to

> bez grzania z grzaniem ok 85. (Po 8km.)

FDK--- to masz ok dzisiaj w ramach testu do innego tem przy 3,5* (wskazanie temp zewn) przejechałem od odpalenia silnika 3,7 km i term się otworzyl . akurat stalem na swiatlach i widziałem jak wilgoc z chłodnicy paruje . wskazanie zeg to grubość wskazówki powyżej 90* nawet zdjecie trzepnalem aby kolesiowi przeslac z widocznym wskazaniem licznika dziennego przebiegu który wyraźnie wskazywal 3,7 km . zerowalem go przed odpaleniem. tyle ze ja wyjezdzam z ogrzewaniem na ful a po max 1,5-2 km ograniczam ogrzewanie . dmuchawa na 2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano -2.5 C, silnik po nocy na dworze, pokrętło nagrzewnicy na 80% grzania, wiatrak na drugim biegu. Trasa z Google Maps ok 5.4km czas 7min, co przy dzisiejszym ruchu w Warszawie było jak najbardziej możliwe, trasa to głównie Trasa Łazienkowska z średnią prędkością ok 60km/h.

90 C po ok. 3,5km, natomiast pełne nagrzanie tj. 95 C i dalej już oscyluje wokół 95-94 C po 5.4km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega szybko, nawet przy sporych mrozach. Miałem już trochę wozów i pod tym względem Astra bije na łeb resztę. Ciężko dokładnie doprecyzować ale strzelam gdzieś 2-3 min. jazdy. Nawiewy wyłączone do momentu osiągniecia temp. w przedziale 86-90 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mega szybko, nawet przy sporych mrozach. Miałem już trochę wozów i pod tym względem Astra bije na

> łeb resztę. Ciężko dokładnie doprecyzować ale strzelam gdzieś 2-3 min. jazdy. Nawiewy

> wyłączone do momentu osiągniecia temp. w przedziale 86-90 stopni.

Zgadzam się z kolegą. Poprzednio miałem diesla 1,3 i jest przepaść na korzyść Astry w tempie nagrzewania się płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiegoś niewyjaśnionego powodu zakłady dobre, uczciwe (od siebie dodam o w miarę przystępnych cenach) powymierały w większości. Jedyne co mogę poradzić znajdź zakład w którym pozwolą Ci zajrzeć pod auto podczas wymiany. A wcześniej poczytaj jak powinna być przeprowadzona wymiana. U mnie w zimie padł wybierak (stary typ), pojechałem do warsztatu i mówię co i jak a Pan na to "O Panie toż tu miejsca nie ma by rękę włożyć, muszę zrzucić pompę ABS no to tak ze 200zł będzie kosztowało" To poprosiłem by mi uniósł lekko autko i po piętnastu minutach spokojnego dłubania wyjechałem z nowym wybierakiem, oczywiście przekładkę sam robiłem. Zapłaciłem jednak 50zł za użyczenie podnośnika. Miły Pan pomógł mi jedną śrubę odkręcić bo uparłem się by przyspawaną nakrętkę do drążka odkręcić facepalm%5B1%5D.gif

Wniosek jak chcesz by było dobrze, zapoznaj się z tematem, miej podstawy, inaczej znowu Cię w konia zrobią albo zapłacisz dużo pieniędzy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rano -2.5 C, silnik po nocy na dworze, pokrętło nagrzewnicy na 80% grzania, wiatrak na drugim

> biegu. Trasa z Google Maps ok 5.4km czas 7min, co przy dzisiejszym ruchu w Warszawie było jak

> najbardziej możliwe, trasa to głównie Trasa Łazienkowska z średnią prędkością ok 60km/h.

> 90 C po ok. 3,5km, natomiast pełne nagrzanie tj. 95 C i dalej już oscyluje wokół 95-94 C po 5.4km

To bardzo szybko. Też mam X16XEL ale w AG i robiąc dziś podobną trasę wskazówka mało co się podniosła, za to z nawiewów leciało już ciepłe powietrze. Dopiero przy około 8 kilometrze miałem 82-85'C.

Zmieniałem w tamtym roku termostat, kupiłem firmy MERA. Teraz wziąłem Wahlera, zobaczymy co będzie po montażu.

Wcześniej jak miałem Hondę Civic to po przejechaniu 4-5km miałem już 90'C i ciepło w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starym termostacie trwało to bardzo długo. Swoją drogę jak już wydłubałem stary oryginalny termostat postanowiłem sprawdzić w jakiej temperaturze dochodzi do pełnego otwarcia. Przy 92 stopniach pojawiła się 1.5mm szczelina a przy 135 stopniach pełne otwarcie (ustawiłem termoobieg w piekarniku) Być może było by mniej gdyby doszło jeszcze ciśnienie przepływającego płynu. Termostat padł z dnia na dzień bez żadnych objawów pośrednich.

Mój stary termostat przy pełnym otwarciu.

287425146-20131218_175635.jpg

post-153788-14352522774333_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc zaczynać nowego wątku i ja pozwolę sobie podpiąć się do dyskusji. A moje pierwsze pytanie, jaki polecacie najlepszy termostat do Astry G 1,6 16V X16XEL. Mam wrażenie, że za wolno mi się coś nagrzewa. Przejadę nieraz 4-5km przy temperaturze na zewnątrz +3 do +5 stopni to dopiero leci lekko ciepłe powietrze z nawiewów. Kurcze, wcześniej miałem Fiata Marea i tam nagrzewał się błyskawicznie wręcz. Pod pracą czasem odgarnąłem auto ze śniegu popsikałem odmrażaczem szyby, dwa słowa jeszcze z kumplem na parkingu i w środku robiło się - gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vernet/Wahler/Mera/Stahlter.

Teraz mam Merę, ale czuję, że zaczyna padać, jeśli można to tak nazwać, bo ogrzewanie mam, tylko silnik wolno coś łapie temperaturę, a wiem że było lepiej. Zakupiłem teraz Wahler, tego będę miał pierwszy raz. Vernet brat zawsze zakłada i sobie chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po 3 wymianie termostatu w mojej asterce. Podczas postoju termo. otwiera się przy temp. 90 st. wiatrak włącza się przy 92 st.(niby OK) ale w trakcie jazdy temp jest między 78 - 82st.Czy to jest OK? Bo kumpel mówi że mógł paść czujnik temp.Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.