Skocz do zawartości

zmiana H7 z myślą o jeździe nocą


jozek

Rekomendowane odpowiedzi

tak sobie pomyślałem, że warto zmienić żarówki na coś super hiper o lepszym świetle i w ogóle naj naj, z jednego prostego powodu,

do pracy dojeżdżam 2x50km praktycznie w 99% drogą kategorii DK, a że teraz szybko zapada zmrok warto widzieć jezdnię lepiej.

Auto to Megane II, dostęp do żarówek nieco utrudniony.

Nie narzekam na jakość świecenia, zastanawiam się tylko czy może być lepiej ?

Ostatnio zmieniłem jedną H7, stara spalona żarówka była jakimś NoName Made in China... założyłem zwykłą Narva ze stacji benzynowej za 17,99 zł i jest OK ok.gif

a może wymienić H7 i H1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak sobie pomyślałem, że warto zmienić żarówki na coś super hiper o lepszym świetle i w ogóle naj

> naj, z jednego prostego powodu,

> do pracy dojeżdżam 2x50km praktycznie w 99% drogą kategorii DK, a że teraz szybko zapada zmrok

> warto widzieć jezdnię lepiej.

tu popieram

> Auto to Megane II, dostęp do żarówek nieco utrudniony.

wymiana przypomina zabieg ginekologiczny hehe.gif

> Nie narzekam na jakość świecenia, zastanawiam się tylko czy może być lepiej ?

> Ostatnio zmieniłem jedną H7, stara spalona żarówka była jakimś NoName Made in China... założyłem

> zwykłą Narva ze stacji benzynowej za 17,99 zł i jest OK

> a może wymienić H7 i H1 ?

tylko te żarówki + 30, czy iles tam więcej światła mają krótszą żywotność ale zmieniając je teraz jest szansa, że do wiosny wytrzymają yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat bo często jeżdżę mało ciekawymi drogami po zmroku i ostatnio wymieniłem 4 szt żarówek H7 na Osram Night Breaker Plus (mijania i drogowe).

Wcześniej miałem jakieś zwykłe Hella. Powiem tak - różnicę widzę i wg. mnie jest lepiej także w deszczu... ale nie jest to oczywiście efekt który powala na kolana. Żarówka nie będzie świecić dalej bo od tego jest regulacja reflektora, po prostu trochę lepiej oświetla drogę przed autem. Barwa patrząc na reflektor jest biała, światło na ulicy lekko żółtawe. Póki co jestem zadowolony ale najważniejszy test to będzie ich żywotność, ocenię to z czasem... oby nie za szybko grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto to Megane II, dostęp do żarówek nieco utrudniony.

> Nie narzekam na jakość świecenia, zastanawiam się tylko czy może być lepiej ?

Może być lepiej, ale żarówki zostaw na koniec. W pierwszej kolejności wymień szybę na nową, sprawdź stan i ustawienie reflektorów, zbadaj wzrok i ewentualnie zastosuj okulary. Jak dalej będzie źle, to zacznij jeździć inaczej, bo to już ten czas grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może być lepiej, ale żarówki zostaw na koniec. W pierwszej kolejności wymień szybę na nową, sprawdź

> stan i ustawienie reflektorów, zbadaj wzrok i ewentualnie zastosuj okulary. Jak dalej będzie

> źle, to zacznij jeździć inaczej, bo to już ten czas .

jak jeżdziłem lanosem to zastanawiałem się czy niedokupić noktowizora do jazdy nocą 033102bebe_1_prv.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może być lepiej, ale żarówki zostaw na koniec. W pierwszej kolejności wymień szybę na nową, sprawdź

> stan i ustawienie reflektorów, zbadaj wzrok i ewentualnie zastosuj okulary. Jak dalej będzie

> źle, to zacznij jeździć inaczej, bo to już ten czas .

To może od razu z grubej brzozy - KLIK grinser006.gif wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak sobie pomyślałem, że warto zmienić żarówki na coś super hiper o lepszym świetle i w ogóle naj

> naj, z jednego prostego powodu,

> do pracy dojeżdżam 2x50km praktycznie w 99% drogą kategorii DK, a że teraz szybko zapada zmrok

> warto widzieć jezdnię lepiej.

> Auto to Megane II, dostęp do żarówek nieco utrudniony.

> Nie narzekam na jakość świecenia, zastanawiam się tylko czy może być lepiej ?

> Ostatnio zmieniłem jedną H7, stara spalona żarówka była jakimś NoName Made in China... założyłem

> zwykłą Narva ze stacji benzynowej za 17,99 zł i jest OK

> a może wymienić H7 i H1 ?

Wybierz sobie coś z serii tungsram megalight, będzie Pan zadowolony, no i majątku na to nie wydasz ok.gif

Jakbyś się dostał do lampy (do środka), to przetarcie zakurzonego czasem odbłyśnika i klosza może sporo dać (ale pewnie na to nie ma szans). U mnie H4 Tungsram Megalight +60% żyły ponad rok (nie jeżdżę jakoś bardzo dużo, ale dziennym nie mam, więc pracowały non stop, imo bardzo przyzwoity wynik)

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, no jest spoko,

> zastanawiam się tylko czy może być lepiej, dużo lepiej

Lepiej może być, ale na dużo lepiej bym nie liczył. Zwłaszcza jeśli reflektory są w dobrym stanie, bo w wielu przypadkach dużo daje ich wymiana jeśli są zużyte i wyblakłe.

Jak nie chcesz wydać majątku a przekonać się czy jest sens, kup Tungsramy Megalight Ultra +90%. Nie kosztują dużo a są polecane. Chociaż Osramy NBP kupiłem po 47 zł więc też nie ma jeszcze tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak założysz super hiper + pierdyliard % to się spodziewaj że padną szybko.

Ja myślę (mimo że wymiana u mnie jest banalna) nad jakimiś longlife, bo nie usmiecha mi się co 3 miesiące wymieniać żarówek, a w chwili obecjen tak to u mnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, no jest spoko,

> zastanawiam się tylko czy może być lepiej, dużo lepiej

w meganach, w odróżnieniu od sceniców, lampy nie blakną/łuszczą się/ciemnieja ( swoją droga ciekawe dlaczego - lepszy plastik?) a w standardzie i tak są całkiem dobre.

Moim zdaniem jedyne dobre rozwiązanie to swap na soczewkowe z MII ph II

albo na ksenony z MII phI

ewentualnie jakieś tuningowe zamienniki, ale ciężko o ładne:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak założysz super hiper + pierdyliard % to się spodziewaj że padną szybko.

> Ja myślę (mimo że wymiana u mnie jest banalna) nad jakimiś longlife, bo nie usmiecha mi się co 3

> miesiące wymieniać żarówek, a w chwili obecjen tak to u mnie wygląda.

ja mam teraz boscha longlife, świeci trochę słabiej od standardowych już prawie rok, ciekawe kiedy panie niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem jedyne dobre rozwiązanie to swap na soczewkowe z MII ph II

inny kształt zderzaka, nie podjedzie wink.gif

> albo na ksenony z MII phI

1500 zł chyba będzie mało wink.gif

> ewentualnie jakieś tuningowe zamienniki, ale ciężko o ładne:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak założysz super hiper + pierdyliard % to się spodziewaj że padną szybko.

> Ja myślę (mimo że wymiana u mnie jest banalna) nad jakimiś longlife, bo nie usmiecha mi się co 3

> miesiące wymieniać żarówek, a w chwili obecjen tak to u mnie wygląda.

To ja przewrotnie napiszę - załóż sobie ledowe DRLe, cobyś nie zużywał żarówek mijania niepotrzebnie za dnia. To raz. Dwa - załóż te hiper + pierdyliard %, ale dołóż sobie w reflektorze układ miękkiego startu żarówek - to takie ustrojstwo, które przy załączeniu świateł, poda na żarówki najpierw jakieś 6-9V, a potem zwiększy płynnie napięcie do wartości napięcia instalacji.

Jak masz zacięcie do dłubania, zrobisz to sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja przewrotnie napiszę - załóż sobie ledowe DRLe, cobyś nie zużywał żarówek mijania

> niepotrzebnie za dnia. To raz. Dwa - załóż te hiper + pierdyliard %, ale dołóż sobie w

> reflektorze układ miękkiego startu żarówek - to takie ustrojstwo, które przy załączeniu

> świateł, poda na żarówki najpierw jakieś 6-9V, a potem zwiększy płynnie napięcie do wartości

> napięcia instalacji.

> Jak masz zacięcie do dłubania, zrobisz to sam.

I ja tak właśnie zrobiłem założyłem DRL a w lampy wsadziłem lepsze H7 których nie katuje przez cały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja przewrotnie napiszę - załóż sobie ledowe DRLe, cobyś nie zużywał żarówek mijania

> niepotrzebnie za dnia.

To by miało sens, ale nie cierpię DRL na diodach led.

Odrzuca mnie ten rodzaj światła. A z kolei nie wiem czy znajdę DRL na żarówce (wiem że wesem robi ale nie widzę opcji ich spasowania w moim zderzaku).

> To raz. Dwa - załóż te hiper + pierdyliard %, ale dołóż sobie w

> reflektorze układ miękkiego startu żarówek - to takie ustrojstwo, które przy załączeniu

> świateł, poda na żarówki najpierw jakieś 6-9V, a potem zwiększy płynnie napięcie do wartości

> napięcia instalacji.

> Jak masz zacięcie do dłubania, zrobisz to sam.

Taniej mi wyjdzie kupić softstarter za ~20 niż kompletować częściok.gif, i też o tym myślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To by miało sens, ale nie cierpię DRL na diodach led.

> Odrzuca mnie ten rodzaj światła. A z kolei nie wiem czy znajdę DRL na żarówce (wiem że wesem robi

> ale nie widzę opcji ich spasowania w moim zderzaku

Są jeszcze FRISTOM ( sam takie mam ) i HELLA, ale tu już koszt spory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy może być lepiej ?

Mogę polecić H7 Bosch Plus 50 Plus Life. U mnie żywotność wynosiła ok.30 tys.km (1 rok, używane cały czas, auto nie miało świateł dziennych), świeci wg mnie lepiej niż standardowa żarówka H7 używana wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zmienić auto

> śmieszne, ale poważne W Lanosie też kiedyś testowałem różne żarówki, ale w zasadzie niewielka była

> różnica

> Ksenony dopiero ładnie oświetlają drogę, a po przesiadce na bi-ksenony to dopiero bajka

Przecież biksenon się od ksenonu nie różni w normalnej jeździe. A okazji do użycia długich jest coraz mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.