Skocz do zawartości

Wymiana fotela kierowcy - jak krowie na miedzy


Keryp_

Rekomendowane odpowiedzi

Czym należy się kierować przy zakupie, żeby podpasował do mojego bolidu? niewiem.gif

Jak rozumiem, fotele sprzedaje się razem z "podwoziem" - czy wystarczy dopasować/dorobić otwory mocujące do podłogi, czy jeszcze jakieś haczyki?

Warto kupować używki czy lepiej coś nowego?

Nie zależy mi na super sportowych kubłach, ale fajnie by było, jakby "nieco" lepiej trzymały bokami, niż aktualne kanapy. grinser006.gif

Fotel tylko kierownika, może się nie rozkładać. ok.gif

Wszelkie porady mile widziane. ok.gif

P.S. Dobrze pamiętam, że ktoś z AK dilował fotelami? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> P.S. Dobrze pamiętam, że ktoś z AK dilował fotelami?

do jakiego modelu auta? Bo możliwe, że w jakiejś innej wersji wyposażenia były bardziej sportowe montowane i wtedy to plug&play.

fotelami handlował Żuraw, ale on tylko Bimarco a to są fotele kubełkowe bez regulacji jakiejkolwiek. Nie polecam na codzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do jakiego modelu auta? Bo możliwe, że w jakiejś innej wersji wyposażenia były bardziej sportowe

> montowane i wtedy to plug&play.

Niestety... grinser006.gif

FOXiaków nie robili GTI. grinser006.gif

> fotelami handlował Żuraw, ale on tylko Bimarco a to są fotele kubełkowe bez regulacji

> jakiejkolwiek. Nie polecam na codzień.

A to nie. ok.gif

Jednak autem turlam się na codzień, więc jaiś tam komfort powinny zapewnić. wink.gif

Przyszła mi do głowy jeszcze jedna opcja - może dać tapicerowi do przerobienia? blush.gif

Naście lat temu - za czasów 126p - tak się robiło. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukaj coś od VW na początek.

> Możliwe, że rozstaw będzie pasował

> A najlepiej to wykręć stary zobacz jak jest montowany, pomierz odległości itd.

Jak tylko znajdę chwilę. ok.gif

> I moze to Ci podpasuje

> GTI

Fajny, ale to kpl. - nie potrzebuję całości.

P.S. Wlazłem na allegro "fotele kanapy" - 265 stron po 180 wyników... panic.gifblush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tym samym etapie. Myślę że najrozsądniej znaleźć jakieś ori z innego auta które były nieco "głębsze". Zmierz sobie rozstaw szyn, oraz swój fotel w najszerszych punktach żebyś nowego zbyt szerokiego nie zapodał. Niedawno zakładalem podobny wątek. Obecnie do siebie szukam fotelików - celuję w stołki z imprezy wrx lub GT ok.gifwink.gif

Przykład:

2009-subaru-impreza-wrx-5dr-man-front-seats_100256808_l.jpg

P1000159.JPG

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czym należy się kierować przy zakupie, żeby podpasował do mojego bolidu?

> Jak rozumiem, fotele sprzedaje się razem z "podwoziem" - czy wystarczy dopasować/dorobić otwory

> mocujące do podłogi, czy jeszcze jakieś haczyki?

> Warto kupować używki czy lepiej coś nowego?

> Nie zależy mi na super sportowych kubłach, ale fajnie by było, jakby "nieco" lepiej trzymały

> bokami, niż aktualne kanapy.

> Fotel tylko kierownika, może się nie rozkładać.

> Wszelkie porady mile widziane.

Jeśli tylko Ci wejdzie na szerokość, to ja bym wrzucał m-pakietowe taborety z e36. Do kupienia za małe złotówki. Jak kupisz welurowy/alcantarowy, to sam na domowej maszynie możesz sobie uszyć całkiem nowe poszycie (ze skórą już tak słodko nie ma - potrzebna jest przemysłowa maszyneria).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak tylko znajdę chwilę.

> Fajny, ale to kpl. - nie potrzebuję całości.

> P.S. Wlazłem na allegro "fotele kanapy" - 265 stron po 180 wyników...

A Fox nie ma przypadkiem wspólnych foteli z Polo?

A Polo nie wychodziło w jakichś wersjach usportowionych czy innych pakietach stylistycznych?

na tym bym się skupił ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu tez miałem taki pomysł. Wszedłem na Allegro i wpisałem "recaro". Znalazłem komplet od omegi. Stan był ładny, cena niska. Kupiłem, wiertarka, plaskownik, kilka śrub i miałem najwygodniejsze fotele w życiu.

Całość wyniosła mnie 120zl. Recaro maja zawsze odkręcane szyny, wiec łatwo je dopasować do innego auta.

Powyższa opowaiastka dotyczy audi a4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciach

> Wsadź kubeł, nie będziesz żałował

miałeś kiedyś kubeł w aucie do jazdy po bułki?

Ja tak.

I nigdy więcej tego błędu nie popełnię.

Poza tym nie wiem czy zauważyłeś, że po zamontowaniu kubła w tym samochodzie nie wsiądziesz na tylną kanapę od strony kierowcy.

> O ile się nie mylę to @Żuraw

nie mylisz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałeś kiedyś kubeł w aucie do jazdy po bułki?

> Ja tak.

> I nigdy więcej tego błędu nie popełnię.

Twoja sprawa. W cienkim przez 5 lat jeździłem w kubełku i najchętniej w każdym bym go posiadał

> Poza tym nie wiem czy zauważyłeś, że po zamontowaniu kubła w tym samochodzie nie wsiądziesz na

> tylną kanapę od strony kierowcy.

Dokładnie tak samo w SC było.

Ale może nie zauważyłem że był taki warunek by można było wsiąść

> nie mylisz się.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wbrew pozorom b. mało ma wspólnego ze starymi goframi - głównie 1.8, ale ustawiony wzdłużnie. Już

> więcej z audi 80.

jak sie dokopiesz z czego ma płytę podłogową to może się uda znaleźć.

W innym przypadku zostaje szukanie na szrocie z miarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciach

> Wsadź kubeł, nie będziesz żałował

Popieram ok.gif .

Kiedyś miałem w samochodzie od jazdy na codzień kubły (Mirco speed 2) i pasy szelkowe. I dało się z tym żyć na codzień i fajnie się z tym jeździło. Nie potrzebowałem dostępu na tylne siedzenia, więc mi to nie przeszkadzało. Minusy kubła - w dobrze dopasowany fotel w zimie nie idzie wsiąść w grubej kurtce tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twoja sprawa. W cienkim przez 5 lat jeździłem w kubełku i najchętniej w każdym bym go posiadał

Ja też kiedyś miałem bimarco i był prze-wygodny smile.gif

Problemem jest, że do głębokiego kubła trzeba mieć szelki, bo standardowy de facto trzyma fotel a nie ciało.

A już z szelkami na codzień jest kiepsko jeżeli chodzi o komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.