Skocz do zawartości

Zima idzie - Łańcuchy teklstylne


mariox

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś używał?

Miałem trochę zachodu ostatniej zimy w Gliczarowie, więc teraz chcę się przygotować smile.gif.

Wybieram się na Sylwestra do Szczawnicy. Niby nic takiego, nie są to Himalaje. Rzecz jednak w tym, że moja kwatera jest jakiś kilometr pod dość ostrą górkę i mimo tego, że jest to droga asfaltowa/kostka, to z wjazdem zimą są problemy.

No i w tym rzecz, że musiałbym instalować łańcuchy tylko po to, żeby tam wjechać i stamtąd zjechać, a potem już jazda bez łańcuchów (planuję kilka wypadów po okolicy, więc musiałbym robić to wielokrotnie). A z montażem/demontażem konwencjonalnych łańcuchów jest trochę zachodu. Zwłaszcza po ciemaku smile.gif.

W związku z tym wymyśliłem coś takiego: jakiś tekst

Do tego filmik instruktażowy

Wszystko wygląda fajnie, ale ciekawi mnie, czy to się sprawdza na podjazdach? Czy to coś nie obraca się na oponach?

Chętnie poczytam wypowiedź kogoś, kto używał tego w takich warunkach, w jakich ja zamierzam smile.gif

Z góry dzięki za odpowiedzi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A z montażem/demontażem konwencjonalnych łańcuchów jest trochę zachodu. Zwłaszcza po ciemaku .

Trenujesz za dnia, pod domem. Kilka razy zakładasz, potem zajmuje to tylko chwilę.

> W związku z tym wymyśliłem coś takiego: jakiś tekst

> Do tego filmik instruktażowy jakiś tekst

> Wszystko wygląda fajnie, ale ciekawi mnie, czy to się sprawdza na podjazdach? Czy to coś nie obraca

> się na oponach?

Nawet jeśli jest ok, to myślisz jak to będzie wyglądało po kilometrze na czarnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rok pisze w podobnym temacie, mam i używam Goodyera, zakładanie opanowałem niemal perfekcyjnie, spokojnie mieszczę się w czasie poniżej 2 minut nawet pomimo małej odległości między nadkolem a kołem. Bez problemu wyjeżdżam tam gdzie bez nich nie było by szans. Poprzedniej zimy byłem akurat w Bukowinie gdzie przez noc spadło ponad 50cm śniegu i od rana jeździłem "w pokrowcach" a sypało mocno jeszcze przez cały dzień i dobrze sobie radziły, wtedy można było zapomnieć o jeździe bez łańcuchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś używał?

> Miałem trochę zachodu ostatniej zimy w Gliczarowie, więc teraz chcę się przygotować .

> Wybieram się na Sylwestra do Szczawnicy. Niby nic takiego, nie są to Himalaje. Rzecz jednak w tym,

> że moja kwatera jest jakiś kilometr pod dość ostrą górkę i mimo tego, że jest to droga

> asfaltowa/kostka, to z wjazdem zimą są problemy.

> No i w tym rzecz, że musiałbym instalować łańcuchy tylko po to, żeby tam wjechać i stamtąd zjechać,

> a potem już jazda bez łańcuchów (planuję kilka wypadów po okolicy, więc musiałbym robić to

> wielokrotnie). A z montażem/demontażem konwencjonalnych łańcuchów jest trochę zachodu.

> Zwłaszcza po ciemaku .

> W związku z tym wymyśliłem coś takiego: jakiś tekst

> Do tego filmik instruktażowy jakiś tekst

> Wszystko wygląda fajnie, ale ciekawi mnie, czy to się sprawdza na podjazdach? Czy to coś nie obraca

> się na oponach?

> Chętnie poczytam wypowiedź kogoś, kto używał tego w takich warunkach, w jakich ja zamierzam

> Z góry dzięki za odpowiedzi

to może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdzie do gliczarowa jezdzisz?

> lancuchy kup normalne z samonapinaczem. jakies dobre np koniga

> tekstylny nadaje sie na snieg tylko i to taki nie ubity

A które polecisz do felg alu? Aby łatwo montować? Thule to to samo chyba? Jakieś różnice w cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś używał?

> Miałem trochę zachodu ostatniej zimy w Gliczarowie, więc teraz chcę się przygotować .

> Wybieram się na Sylwestra do Szczawnicy. Niby nic takiego, nie są to Himalaje. Rzecz jednak w tym,

> że moja kwatera jest jakiś kilometr pod dość ostrą górkę i mimo tego, że jest to droga

> asfaltowa/kostka, to z wjazdem zimą są problemy.

> No i w tym rzecz, że musiałbym instalować łańcuchy tylko po to, żeby tam wjechać i stamtąd zjechać,

> a potem już jazda bez łańcuchów (planuję kilka wypadów po okolicy, więc musiałbym robić to

> wielokrotnie). A z montażem/demontażem konwencjonalnych łańcuchów jest trochę zachodu.

> Zwłaszcza po ciemaku .

> W związku z tym wymyśliłem coś takiego: jakiś tekst

> Do tego filmik instruktażowy jakiś tekst

> Wszystko wygląda fajnie, ale ciekawi mnie, czy to się sprawdza na podjazdach? Czy to coś nie obraca

> się na oponach?

> Chętnie poczytam wypowiedź kogoś, kto używał tego w takich warunkach, w jakich ja zamierzam

> Z góry dzięki za odpowiedzi

Jak patrze na ten film, to jestem przekonany, że szybciej założę tradycyjne. Jak dla mnie szkoda na to kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak patrze na ten film, to jestem przekonany, że szybciej założę tradycyjne. Jak dla mnie szkoda na

> to kasy

Z tyłu znacznie trudniej się zakłada ze względu na to że nie można skręcić kół, z przodu zakłada się błyskawicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warto kupić porządne.

> Kiedyś babrałem się z jakimiś z supermarketu za 50 zł.

A co zrobić, jeśli producent nie zaleca stosowania tradycyjnych łańcuchów i wyszukiwarka np. Pewag nie znajduje nic dla opony 225/50R17 w AR159?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co zrobić, jeśli producent nie zaleca stosowania tradycyjnych łańcuchów i wyszukiwarka np. Pewag

> nie znajduje nic dla opony 225/50R17 w AR159?

Jeśli producent auta nie zaleca uzywania łańcuchów przy jakimś konkretnym rozmiarze kół, to problemem może być zbyt mało miejsca pomiędzy oponą a elementami zawieszenia np. w skręcie, itd.

Można zastanowić się nad łańcuchami Konig K-Summit - nie niszczą felg, nie zachodzą na wewnętrzną ściankę opony (więc mniejsza szansa, że będą haczyć), łatwo się zakłada. Wadą jest cena. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można zastanowić się nad łańcuchami Konig K-Summit - nie niszczą felg, nie zachodzą na wewnętrzną

> ściankę opony (więc mniejsza szansa, że będą haczyć), łatwo się zakłada. Wadą jest cena.

Producent dopuszcza stosowanie łańcuchów typu pierścieniowego, cokolwiek to znaczy.

Wyszukiwarka THULE znalazła łańcuch "tradycyjny" CK-7 100 i łańcuch K-Summit K33. Inny tego typu to WEISSENFELS Quatro gr.F40. Cena tych wynalazków to 1450-1550 zł. yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyszukiwarka THULE znalazła łańcuch "tradycyjny" CK-7 100 i łańcuch K-Summit K33. Inny tego typu to

> WEISSENFELS Quatro gr.F40. Cena tych wynalazków to 1450-1550 zł.

No właśnie grinser006.gif - poza tym jednym mankamentem są OK:

61c9d787b29093011094700fcdb7950d_enlarge.jpg

Sam używam dwóch kompletów - łatwo się je zakłada i ściąga, poza tym nie niszczą felg - nawet przy oponach niskoprofilowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam wyłacznie łańcuchów klasycznych więc nie pomogę.

W sieci znajdziesz testy porównawcze wszystkich dostepnych systemów, szczególnie na stronach niemieckich i austriackich, jest tego dużo: ADAC, Autobild, Auto Motor und Sport i wiele innych.

Wyników nie będę komentował, wnioski wyciągniesz sobie sam.

Testy są oczywiście po niemiecku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdzie do gliczarowa jezdzisz?

Byłem raz, "U Heleny". Generalnie OK, poza incydentem związanym ze zniknięciem moich butów narciarskich z pomieszczenia służącego do ich przechowywania. Niestety, butów nie odzyskałem frown.gif. I z tego chociażby względu bym nie polecał wink.gif

Dzięki Wszystkim za opinie o łańcuchach. Chyba zdecyduję się jednak na żelastwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem raz, "U Heleny". Generalnie OK, poza incydentem związanym ze zniknięciem moich butów

> narciarskich z pomieszczenia służącego do ich przechowywania. Niestety, butów nie odzyskałem .

> I z tego chociażby względu bym nie polecał

No to dziwne...

Generalnie w takich domkach nie ma takich problemów.

Szkoda.

Fajna miejscowość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to dziwne...

> Generalnie w takich domkach nie ma takich problemów.

> Szkoda.

> Fajna miejscowość

Tak, dziwne. Trochę zaniedbałem sprawę, bo Pani mówiła, że pierwszy taki przypadek i że to na pewno nie kradzież, a pomyłka i że na pewno jakiś klient odda, no bo każdy z nich był tu już nie po raz pierwszy. Ponieważ buty zniknęły w dzień wyjazdu a mnie się spieszyło, poprosiłem o jakieś info jak się buty odnajdą. Niestety, ani razu nikt nie zadzwonił, sam dzwoniłem, ale niestety butów brak. Pani olała temat i tyle. Powinienem na miejscu zadzwonić na Policję, przynajmniej być może ruszyliby tyłek w celu ich odnalezienia. Ja musiałem jechać, buty przepadły...

Cóż, moja wina. Nie powinienem trzymać butów w takich miejscach, choć tam są warunki do schnięcia. Mam już nowe buty i nauczkę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś używał?

> Miałem trochę zachodu ostatniej zimy w Gliczarowie, ...

no proszę Cię.. Dychawiczne Seicento i Punto tam dawały radę, a łańcuchów nigdy nie musiałem z opakowania ruszać wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no proszę Cię.. Dychawiczne Seicento i Punto tam dawały radę, a łańcuchów nigdy nie musiałem z

> opakowania ruszać

Ale miałeś łańcuchy 270751858-jezyk.gif

Ja też tam dawałem radę po normalnych drogach bez łańcuchów. Potrzebowałem tylko w chwili, kiedy wjechałem po ciemku zbyt głęboko w nieznane podwórko i zakopałem się w takim śniegu, gdzie Ty pewnie też byś się zakopał 270751858-jezyk.gif. Rzecz w tym, że teraz jadę gdzie indziej, gdzie być może będę potrzebował. A może nie będę smile.gif. Na wszelki wypadek chciałbym mieć coś w bagażniku (to tak jak z parasolem: jak zabierzesz, to często nie pada grinser006.gif).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.