Skocz do zawartości

[rodzinny] Jaka furka spełnia następujące wymaga


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się czy nie znalazłbym czegoś ciekawszego od bravo do wożenia wózka i gratów z tym związanych. Do bravo się zmieści jako tako, ale wiadomo będzie ciasno. Więc może trochę więcej komfortu pod względem miejsca sobie sprawię. Zaczynamy wyliczanie co chcę:

-cena do 34tys

-rocznik 2006 w góre

-preferowana benzyna, diesel tylko jesli nie ma dpfa (większość jazdy po mieście), spalanie obojętne, liczy się bezawaryjność

-skrzynia bezawaryjna, manual albo automat

-bagażnik... ideał do grand espace, więc coś w tym stylu, typu stawiam cały wózek z gondolą, wrzucam jeszcze skrzynkę zakupów i kilka siatek i jest miejsce nadal, odczuwalnie większy niż w bravo

-wielkość auta... tu jest problem bo taki grand espace będzie uciążliwy na marketach, jakby się dało coś węższego, żeby żona nie narzekała, bo z bravo czasami ma problem z parkowaniem

-wyposażenie norma, wspomaganie, klima i mi starczy, wiadomo, że będzie więcej, więc już dla mnie na plus reszta

na jakie wozy zwrócić uwagę? Proszę o markę, model i silnik jaki polecacie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Zastanawiam się czy nie znalazłbym czegoś ciekawszego od bravo do wożenia wózka i gratów z tym

> związanych. Do bravo się zmieści jako tako, ale wiadomo będzie ciasno. Więc może trochę więcej

> komfortu pod względem miejsca sobie sprawię. Zaczynamy wyliczanie co chcę:

> -cena do 34tys

> -rocznik 2006 w góre

> -preferowana benzyna, diesel tylko jesli nie ma dpfa (większość jazdy po mieście), spalanie

> obojętne, liczy się bezawaryjność

> -skrzynia bezawaryjna, manual albo automat

> -bagażnik... ideał do grand espace, więc coś w tym stylu, typu stawiam cały wózek z gondolą,

> wrzucam jeszcze skrzynkę zakupów i kilka siatek i jest miejsce nadal, odczuwalnie większy niż

> w bravo

> -wielkość auta... tu jest problem bo taki grand espace będzie uciążliwy na marketach, jakby się

> dało coś węższego, żeby żona nie narzekała, bo z bravo czasami ma problem z parkowaniem

> -wyposażenie norma, wspomaganie, klima i mi starczy, wiadomo, że będzie więcej, więc już dla mnie

> na plus reszta

> na jakie wozy zwrócić uwagę? Proszę o markę, model i silnik jaki polecacie

Jakiś MPV a la Scenic, S-max/c-max, C4 Grand Picasso, VW Touran itp. Do zwykłego kombi ciężko będzie wózek w całości wsadzić bo tylne klapy coraz mniejsze a dachy coraz niższe robią żeby ładnie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po prostu potrzebujesz kombi

> Lub coś z rodziny MPV

kompakty kombi odpadają, za mała różnica w porównaniu z tym co mam, to samo mpv kompaktowe też za mały przeskok, taki cmax ma raptem 15l więcej niż ja bagażnika

Modziaki i vectry mają koło 500l z groszami, też nie wiem czy zapewnią taką wygodę jaką sobie wymyśliłem?

Superb jeszcze nie w moim budżecie.

Potrzebuje propozycji sprawdzonych przez was zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Berlingo/Partner z obecnej generacji? Miejsca dużo, w wersjach osobowych wykończenie i wyposażenie ok (np. dwustrefowa klimatyzacja), dosyć proste w naprawach, do tego części stosunkowo tanie, wyżej się siedzi więc małżonka powinna być zadowolona ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może Berlingo/Partner z obecnej generacji? Miejsca dużo, w wersjach osobowych wykończenie i

> wyposażenie ok (np. dwustrefowa klimatyzacja), dosyć proste w naprawach, do tego części

> stosunkowo tanie, wyżej się siedzi więc małżonka powinna być zadowolona

testowałem taki, całkiem spoko jest, trochę gorzej pod względem bezpieczeństwa, ale dużej różnicy z moim obecnym chyba nie będzie - rozważę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na jakie wozy zwrócić uwagę? Proszę o markę, model i silnik jaki polecacie

A dlaczego nie Espace?

Siedzi się wysoko, dookoła szklarnia więc widoczność 100%, w większości modeli parktronic z tyłu.

Za 35kPLN można znaleźć naprawdę fajną furę z mega bajerami typu skywindow, 7 foteli, trójstrefowa klima, itp. Slinik 2.0 lub 2.0T idealny do LPG, skoro o jeździe głównie po mieście mowa. Ponieważ te fury podobają mi się "od zawsze" i od zawsze obserwuje je na drogach zauważam, że ostatnio właśnie podróżują nimi kobiety z ferajną lizak.gif w środku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego nie Espace?

wygląda na kobyłe smile.gif może po prostu trzeba pójść na jakieś jazdy

> Siedzi się wysoko, dookoła szklarnia więc widoczność 100%, w większości modeli parktronic z tyłu.

> Za 35kPLN można znaleźć naprawdę fajną furę z mega bajerami typu skywindow, 7 foteli, trójstrefowa

> klima, itp. Slinik 2.0 lub 2.0T idealny do LPG, skoro o jeździe głównie po mieście mowa.

o nie wiedziałem że zwykły 2.0 też był, lpga nie chce, nie potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kompakty kombi odpadają, za mała różnica w porównaniu z tym co mam, to samo mpv kompaktowe też za

> mały przeskok, taki cmax ma raptem 15l więcej niż ja bagażnika

Ale zupełnie inaczej ustawny... Jak chcesz na liczby patrzeć, to weź sedana, tam bagażniki są ogromne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wygląda na kobyłe może po prostu trzeba pójść na jakieś jazdy

Grand Espace MK3 jeździłem bodajże cztery lata. Na miasto fura idealna, siedzisz wysoko, widać wszystko ponad dachami osobówek. Z parkowaniem też nie miałem nigdy kłopotu, maska stosunkowo krótka, z tyło parktronic, nic więcej nie trzeba.

A jazdy dodatkowe raczej nie są potrzebne.

Porównanie wymiarów do BMW e38 wypada na...

...niekorzyść Espace.

Długość: 4983 vs 4861

Szerokość: 1862 vs 1894 ale z lustrami.

Moja serce.gif pomyka e38 po mieście bez żadnego problemu, a tam "zwisy" z przodu i z tyłu są deko większe niż w Espace...

> o nie wiedziałem że zwykły 2.0 też był,

Był, był - 136KM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale zupełnie inaczej ustawny... Jak chcesz na liczby patrzeć, to weź sedana, tam bagażniki są

> ogromne...

I moim zdaniem świetnie się nadają właśnie dla rodziny z dzieckiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze dziecko albo bedzie dopiero albo jest jeszcze male.jesli tak to minivan ma jeszcze jedna przewage nad kombi-wysokosc w srodku co odczuwa sie podczas np.brania dziecka do przewiniecia ok.gif

co do bagaznika-np.touran moze miec do prawie 700 litrow przy tylnych siedzeniach dosunietych do przodu.liczba jednak nie oddaje ogromu roznicy miedzy takim bagaznikiem a zwyklym w kompakcie [juz nie wspomne o sedanie].mam porownanie z primery P12 gdzie wydawalo mi sie ze jest duzy i ustawny bagaznik.wydawalo m i sie hehe.gif

nie wspomne o mozliwosci szybkiego wymontowania ktoregos tylnego fotela aby awaryjnie cos dlugiego przewiesc.tak wiec w/g mnie tylko cos w stylu kompaktowego vana.moja zona jest zachwycona bo mimo wiekszych mozliwosci jest maly zewnetrznie co ulatwia parkowanie.

sam celowalem bardziej w zafire 2 ale niestety nie bylo wersji bez DPF-a no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaczynamy wyliczanie co chcę:

> -cena do 34tys

> -rocznik 2006 w góre

> -preferowana benzyna, diesel tylko jesli nie ma dpfa (większość jazdy po mieście), spalanie

> obojętne, liczy się bezawaryjność

> -skrzynia bezawaryjna, manual albo automat

> -bagażnik... ideał do grand espace, więc coś w tym stylu, typu stawiam cały wózek z gondolą,

> wrzucam jeszcze skrzynkę zakupów i kilka siatek i jest miejsce nadal, odczuwalnie większy niż

> w bravo

> -wielkość auta... tu jest problem bo taki grand espace będzie uciążliwy na marketach, jakby się

> dało coś węższego, żeby żona nie narzekała, bo z bravo czasami ma problem z parkowaniem

> -wyposażenie norma, wspomaganie, klima i mi starczy, wiadomo, że będzie więcej, więc już dla mnie

> na plus reszta

> na jakie wozy zwrócić uwagę? Proszę o markę, model i silnik jaki polecacie

Może nie jest zbyt urodziwy i o 2kzł droższy ,ale sam go oglądałem... FIAT QUBO grinser006.gif miejsca pod dostatkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kompakty kombi odpadają, za mała różnica w porównaniu z tym co mam, to samo mpv kompaktowe też za

> mały przeskok, taki cmax ma raptem 15l więcej niż ja bagażnika

> Modziaki i vectry mają koło 500l z groszami, też nie wiem czy zapewnią taką wygodę jaką sobie

> wymyśliłem?

> Superb jeszcze nie w moim budżecie.

> Potrzebuje propozycji sprawdzonych przez was

Idź zobacz Zafirę, Vectra C kombi ma ogromny bagażnik. Popatrz jeszcze na S-Max'a np., Scenica etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> -cena do 34tys

> -rocznik 2006 w góre

> -preferowana benzyna,

> -skrzynia bezawaryjna, manual albo automat

> -bagażnik... ideał do grand espace, więc coś w tym stylu, typu stawiam cały wózek z gondolą,

> wrzucam jeszcze skrzynkę zakupów i kilka siatek i jest miejsce nadal, odczuwalnie większy niż

> w bravo

> -wielkość auta...

> -wyposażenie norma, wspomaganie, klima i mi starczy,

> na jakie wozy zwrócić uwagę? Proszę o markę, model i silnik jaki polecacie

Właśnie sprzedałem swojego citrona C8. Idealnie pasował do opisu.

Popatrz na bliźniaki: C8, pug 807, fiat ulysse, lancia phedra (tzw. eurovan II)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Zastanawiam się czy nie znalazłbym czegoś ciekawszego od bravo do wożenia wózka i gratów z tym

> związanych. Do bravo się zmieści jako tako, ale wiadomo będzie ciasno. Więc może trochę więcej

> komfortu pod względem miejsca sobie sprawię. Zaczynamy wyliczanie co chcę:

> -cena do 34tys

> -rocznik 2006 w góre

> -preferowana benzyna, diesel tylko jesli nie ma dpfa (większość jazdy po mieście), spalanie

> obojętne, liczy się bezawaryjność

> -skrzynia bezawaryjna, manual albo automat

> -bagażnik... ideał do grand espace, więc coś w tym stylu, typu stawiam cały wózek z gondolą,

> wrzucam jeszcze skrzynkę zakupów i kilka siatek i jest miejsce nadal, odczuwalnie większy niż

> w bravo

> -wielkość auta... tu jest problem bo taki grand espace będzie uciążliwy na marketach, jakby się

> dało coś węższego, żeby żona nie narzekała, bo z bravo czasami ma problem z parkowaniem

> -wyposażenie norma, wspomaganie, klima i mi starczy, wiadomo, że będzie więcej, więc już dla mnie

> na plus reszta

> na jakie wozy zwrócić uwagę? Proszę o markę, model i silnik jaki polecacie

To ja trochę z innej strony, gdy syn jeździł wózkiem miałem Matiza, gdy nieco podrósł Golfa teraz paska kombi. wink.gif

I tego ostatniego polecam, bagażnik olbrzymi, chyba największy w swojej klasie ale pod marketem na parkingu też się zmieścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to przy jednym dziecku, z dwójką lub więcej - koniecznie autobus przegubowy...

Też masz wrażenie że tatusiowie tylko szukają pretekstu do zakupu największej fury jaką się da? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a dlaczego nie? skoro robią duże samochody, to dlaczego nie skorzystać z wygody jaką dają.

Bo z wózkiem jezdzisz rok, albo mniej

a,większe,auto to wieksze koszty, problemy z parkowaniem itd

jako uzytkownik c-maxa powiem ze bagaznika to on duzego nie ma

tutaj duzo lepszym wyborem jest berlingo, a odsuwane drzwi przy dzieciakach to dodatkowy atut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo z wózkiem jezdzisz rok, albo mniej

> a,większe,auto to wieksze koszty, problemy z parkowaniem itd

Ale wiesz, że są tacy, co wygodę przedkładają nad koszty?

Po wózku przychodzi rowerek, potem rower, potem koledzy i koleżanki narybku itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, ja to odbieram w kategoriach absurdu i obłędu, pomieszania z poplątaniem... i przerostu formy

> nad treścią.

no przerost niewątpliwie, ale kiedy mam takie coś nabyć jak nie teraz? wink.gif

Są państwa gdzie kompakt to auto na zakupy w mieście, a nie rodzinny wózek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo z wózkiem jezdzisz rok, albo mniej

chyba jest takze opcja-sprzedam?

> a,większe,auto to wieksze koszty, problemy z parkowaniem itd

nie widze zadnych wiekszych kosztow w porownaniu przykladowo golf-touran

> jako uzytkownik c-maxa powiem ze bagaznika to on duzego nie ma

to fakt-tez odpadl z tego powodu gdy szukalem minivana

> tutaj duzo lepszym wyborem jest berlingo, a odsuwane drzwi przy dzieciakach to dodatkowy atut

tylko te auta maja slabe wyposazenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no przerost niewątpliwie, ale kiedy mam takie coś nabyć jak nie teraz?

> Są państwa gdzie kompakt to auto na zakupy w mieście, a nie rodzinny wózek

Kupuj co Ci pasuje, tak aby spełniał swoje zadanie. Jak będziesz słuchał tekstów o opłacalności itp. to będziesz się cisnął w małym aucie i za radą kolegów będziesz szukał chleba na śmietniku, bo to przecież taniej niż kupić zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba jest takze opcja-sprzedam?

można, jednak przy takiej opcji jest również strata hmm.gif

> nie widze zadnych wiekszych kosztow w porownaniu przykladowo golf-touran

no tak, ale kolega pisał że minivany na kompaktach odpadają, pisano tu o espace, 806, itp

a to już wielkie krowy

jak widzisz też mam "napompowane" kombi, koszty praktycznie takie same jak zwykłej foki

ale bagażnik c-max'a jest mały, mam wrażenie że mniejszy niż w astrze kombi hmm.gif (przez zabudowane boki)

i na pewno tam wózek na stojąco się nie zmieści grinser006.gif

w%25C3%25B3zek.jpg

> to fakt-tez odpadl z tego powodu gdy szukalem minivana

jak kupowałem c-max'a to parkowałem codziennie w centrum krk, z tego powodu odpadły np auta typu laguna/mondeo kombi

c-max ma 4.3m, jest krótszy od focusa kombi

> tylko te auta maja slabe wyposazenie

czy ja wiem icon_rolleyes.gif

obecnie ujeżdżane berlingo ma dwustrefową automatyczną klimę, elektrykę, komputer, itp ba nawet ma nawigację

na pewno jest lepiej wyposażony niż c-max

a komfort na parkingu jest spory, wreszcie nie trzeba myśleć czy dzieciak nie walnie auta obok wink.gif

minusem jest jednak "taczkowatość", ale jak ktoś nie lata po A z prędkościami 150km/h to daje radę hmm.gif

nawet spalanie 1.6 HDI nie zabija, przy dość dynamicznej jeździe można zejść poniżej 6L, jadąc oszczędnie w okolice 5L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale bagażnik c-max'a jest mały, mam wrażenie że mniejszy niż w astrze kombi (przez zabudowane

> boki)

C-max to mały samochód, jak chcesz większy bagażnik to Zafira. Dopiero nowy Grand c-max ma duży bagażnik. Ten C-max to przerost formy nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale zupełnie inaczej ustawny...

Potwierdzam - jeżdżę Focusem kombi z dwójką maluchów i nie ma problemu, żeby się spakować w dużym wózkiem i resztą bagażu.

W razie potrzeby można przewieźć coś większego/dłuższego po złożeniu tylnych siedzeń

Poza tym jeździ się tym jak zwykłą osobówką, a nie jak małym autobusem (patrz Espace czy inne vany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> C-max to mały samochód, jak chcesz większy bagażnik to Zafira. Dopiero nowy Grand c-max ma duży

> bagażnik. Ten C-max to przerost formy nad treścią.

c-max ma inne zalety, jak pisałem jest krótszy od kompaktów kombi przy podobnej pojemności, wyżej się siedzi ok.gif

bagażnik ma kupę niewykorzystanego miejsca po bokach - zabudowane plastikiem, stąd takie wrażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> c-max ma inne zalety, jak pisałem jest krótszy od kompaktów kombi przy podobnej pojemności, wyżej

> się siedzi

> bagażnik ma kupę niewykorzystanego miejsca po bokach - zabudowane plastikiem, stąd takie wrażenie

miałem na myśli tylko bagażnik wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne dylematy....

Wybór padł na VW Tourana...

Tyle, że bez DPF to jedynie niektóre 1.9, przy czym moim skromnym zdaniem 105 KM jest za słabe do tego auta, silniki benzynowe są spotykane sporadycznie, głównie 1.6, które też mocą nie grzeszą wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem podobne dylematy....

> Wybór padł na VW Tourana...

> Tyle, że bez DPF to jedynie niektóre 1.9, przy czym moim skromnym zdaniem 105 KM jest za słabe do

> tego auta, silniki benzynowe są spotykane sporadycznie, głównie 1.6, które też mocą nie

> grzeszą

a nie przypadkiem wszystkie 1,9?

co do mocy-faktycznie nie za wiele,ale dosc przytomnie jest zestopniowana skrzynia biegow i jakos daje rade ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie przypadkiem wszystkie 1,9?

> co do mocy-faktycznie nie za wiele,ale dosc przytomnie jest zestopniowana skrzynia biegow i jakos

> daje rade

Nie wszystkie zlosnik.gif

tu masz tabelkę z i rozpiskę, które mają, a które nie smile.gif

KLIKKK

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.