Skocz do zawartości

Co zamiast MLa?


pfikusny

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie auto polecilibyście komuś - jako następcę MLa?

Powinno być trochę podniesione i 4x4.

Musi to być auto "reprezentacyjne".

Mi do głowy przychodzi:

- BMW X5 (może to tylko moja opinia ale X6 jest zbyt "wulgarna", raczej dla "młodych");

- Audi Q7 (ja jednak skłaniałbym się Q BMW zlosnik.gif );

Teoretycznie - mogłoby być coś w rodzaju forestera, ale jak się temu przyjrzeć... to po przesiadce z MLa byłby mały niesmak zlosnik.gif

Volvo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie auto polecilibyście komuś - jako następcę MLa?

> Powinno być trochę podniesione i 4x4.

> Musi to być auto "reprezentacyjne".

> Mi do głowy przychodzi:

> - BMW X5 (może to tylko moja opinia ale X6 jest zbyt "wulgarna", raczej dla "młodych");

mam taką samą opinię nt. X6

> - Audi Q7 (ja jednak skłaniałbym się Q BMW );

może Q5, bo Q7 jest strasznie duże - chyba, że takie ma być?

> Teoretycznie - mogłoby być coś w rodzaju forestera, ale jak się temu przyjrzeć... to po przesiadce

> z MLa byłby mały niesmak

> Volvo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dwojki bmw wybralbym x6 . Jesli ma byc reprezentacyjna - to troche musi krzyczec. X6 mimo ze tak jak piszesz wulgarne - to krzyczy, bo x5 zginelo w tlumie pan w brzydkich czapkach pod biedronka.

Dla mnie ladne terenowe to G klasse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie auto polecilibyście komuś - jako następcę MLa?

> Powinno być trochę podniesione i 4x4.

> Musi to być auto "reprezentacyjne".

> Mi do głowy przychodzi:

> - BMW X5 (może to tylko moja opinia ale X6 jest zbyt "wulgarna", raczej dla "młodych");

> - Audi Q7 (ja jednak skłaniałbym się Q BMW );

> Teoretycznie - mogłoby być coś w rodzaju forestera, ale jak się temu przyjrzeć... to po przesiadce

> z MLa byłby mały niesmak

> Volvo?

Jest mega reprezentacyjny:

grinser006.gif

auto-na-slub-cadillac-escalade-i-chrysler-300c-wloclawek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo nowy, albo max. 2 letni.

Jesli nowy to sklanialbym sie do Audi, ale jesli wolisz BMW to chyba jednak 328i xdrive. Takie bedzie moje nastepne autko, chociaz zle postrzeganie BMW ostatnio troche mnie zniecheca. Insignia juz staje sie zbyt duza, a 328i kute na cztery lapy jakos do mnie przemawia. Poza tym nie mam ciagotek do zajezdzania drogi i wozenia baseball'a w bagazniku spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie auto polecilibyście komuś - jako następcę MLa?

> Powinno być trochę podniesione i 4x4.

> Musi to być auto "reprezentacyjne".

> Mi do głowy przychodzi:

> - BMW X5 (może to tylko moja opinia ale X6 jest zbyt "wulgarna", raczej dla "młodych");

> - Audi Q7 (ja jednak skłaniałbym się Q BMW );

> Teoretycznie - mogłoby być coś w rodzaju forestera, ale jak się temu przyjrzeć... to po przesiadce

> z MLa byłby mały niesmak

> Volvo?

Range Rover - to jest dla mnie synonim auta reprezentacyjnego waytogo.gif

Jeżeli lubi auta z D to już lepiej Cayenne wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak to wygląda z serwisem / awaryjnością?

Dużo tego wozimy niestety, ale jak wszystkich nowoczesnych samochodów. Nikt ci się nie przyzna że w aucie za pół bańki ma 2 lub 3 silnik skrzynie itp.... I to się tyczy wszystkich marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dużo tego wozimy niestety, ale jak wszystkich nowoczesnych samochodów. Nikt ci się nie przyzna że w

> aucie za pół bańki ma 2 lub 3 silnik skrzynie itp.... I to się tyczy wszystkich marek.

Dlatego najlepiej kupic nowe. Przynajmniej wiesz co masz (oczywiscie zaraz ktos wyskoczy, ze kazdce nowe auto spadlo z lawety i bylo malowane i klepane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli nowy to sklanialbym sie do Audi, ale jesli wolisz BMW to chyba jednak 328i xdrive. Takie

> bedzie moje nastepne autko, chociaz zle postrzeganie BMW ostatnio troche mnie zniecheca.

> Insignia juz staje sie zbyt duza, a 328i kute na cztery lapy jakos do mnie przemawia. Poza tym

> nie mam ciagotek do zajezdzania drogi i wozenia baseball'a w bagazniku

Insignia wydaje się mega zgrabnym autem. Dopiero dzisiaj zaparkowałem idealnie obok jednego ze służbowych Mondeo. Jakoś w ciągu dnia spojrzałem przez okno i miałem wrażenie, że insignia jest dłuższa od krowy jaką jest mondeo icon_eek.gif Aż sprawdziłem wymiary i rzeczywiście, jest odrobinę dłuższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dużo tego wozimy niestety, ale jak wszystkich nowoczesnych samochodów. Nikt ci się nie przyzna że w

> aucie za pół bańki ma 2 lub 3 silnik skrzynie itp.... I to się tyczy wszystkich marek.

Znam takiego, który strasznie narzekał na stary model MLa - kupił nowego i auto więcej stało w serwisie niż jeździło zlosnik.gif Właśnie skrzynię robił kilka razy.

Później kupił kolejny model i już był zadowolony.

W tej chwili ma X5 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Insignia wydaje się mega zgrabnym autem. Dopiero dzisiaj zaparkowałem idealnie obok jednego ze

> służbowych Mondeo. Jakoś w ciągu dnia spojrzałem przez okno i miałem wrażenie, że insignia

> jest dłuższa od krowy jaką jest mondeo Aż sprawdziłem wymiary i rzeczywiście, jest odrobinę

> dłuższa.

Moja zonka twierdzi, ze gdy prowadzi Insignie, to nie widzi roznicy w wielkosci w porownaniu z Yarisem. Ale tylko przy zajmowaniu miejsca za kierownica (ma pamiec ustawienia fotela kierowcy). Ale banan z twarzy nie schodzi przy nacisnieciu pedalu gazu yay.gif

Poza tym caly czas sie boi parkowac - jednak wielkosc auta siedzi w glowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja zonka twierdzi, ze gdy prowadzi Insignie, to nie widzi roznicy w wielkosci w porownaniu z

> Yarisem. Ale tylko przy zajmowaniu miejsca za kierownica (ma pamiec ustawienia fotela

> kierowcy).

pewnie auto jest bardzo zwinne ok.gif

> Ale banan z twarzy nie schodzi przy nacisnieciu pedalu gazu

taaa, ale Ty masz chyba 220 KM ?

> Poza tym caly czas sie boi parkowac - jednak wielkosc auta siedzi w glowie.

no trzeba być czujnym zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ML który rok ? stary jakiś bardzo ? jak bardzo stary i tani to daj znac, może znajde kupca

Tak koło 2007 rocznik.

Zdaje się, że "z wszystkim".

Raczej specjalnie tanio nie będzie bo auto b. zadbane zlosnik.gif

EDIT

Ale jak już się znajdzie następca to postaram się wrzucić info na giełdę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak koło 2007 rocznik.

> Zdaje się, że "z wszystkim".

> Raczej specjalnie tanio nie będzie bo auto b. zadbane

Na takie to ja kupca nie znajde, mialbym na takiego ML lub X5 za 30 tys zł wink.gif

> EDIT

> Ale jak już się znajdzie następca to postaram się wrzucić info na giełdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich doświadczeń - gdybym miał wybierać to Q7- dużo lepiej wykonane niż X5 no i nie tylko mojej opinii bardziej dopracowane konstrukcyjnie i trwałe wodzidło. Wada rozmiary- no ale szczerze dla mnie to zaleta.

o wyglądzie nie napiszę bo gust- w mojej ocenie Q7 ładniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie auto polecilibyście komuś - jako następcę MLa?

> Powinno być trochę podniesione i 4x4.

> Musi to być auto "reprezentacyjne".

MB GL,

albo, jak ma odrobinę szaleństwa, G 65 AMG (wygląda jak cegła, ale kto ma oko, to będzie wiedział ile to kosztuje i co może, więc funkcja reprezentacyjna spełniona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie auto polecilibyście komuś - jako następcę MLa?

> Powinno być trochę podniesione i 4x4.

> Musi to być auto "reprezentacyjne".

> Mi do głowy przychodzi:

> - BMW X5 (może to tylko moja opinia ale X6 jest zbyt "wulgarna", raczej dla "młodych");

> - Audi Q7 (ja jednak skłaniałbym się Q BMW );

> Teoretycznie - mogłoby być coś w rodzaju forestera, ale jak się temu przyjrzeć... to po przesiadce

> z MLa byłby mały niesmak

> Volvo?

Touareg, chociaż zależy na ile masz parcie na tą "reprezentację" (ja akurat nie mam żadnego, wręcz odwrotnie).

IMHO realny konkurent X5 i ML-a, którym zresztą od czasu do czasu jeżdżę.

sam byłem w sumie zdziwiony, ale z punktu widzenia kierowcy nie widze specjalnie żadnej zauważalnej różnicy z ML-em na niekorzyść Touarega (a wszystko 3-litrowe diesle) mimo że to teoretycznie klasa niżej - ani w wykończeniu, ani w osiągach czy wyciszeniu

(to już szczegół, ale w ML-u jest lepszy auto hold i to jedyna rzecz, którą bym przeniósł)

W 2014 nieco później będzie nowy Toaureg, jest już nowe X5, będzie także nowe Q7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.