Skocz do zawartości

Kupno samochodu z Włoch


Delmut

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem, że kupię i wysłałem zaliczkę Włochowi.

Nie chce mi się jechać po auto więc zamówiłem "doładunek" do lohry.

Pytanie, w jakie dokumenty mam wyposażyć kierowcę ciężarówki, żeby mógł "wymeldować" auto z tamtejszego urzędu??

O jakie jeszcze dokumenty muszę zadbać, żeby w PL nie mieć problemów??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Postanowiłem, że kupię i wysłałem zaliczkę Włochowi.

> Nie chce mi się jechać po auto więc zamówiłem "doładunek" do lohry.

> Pytanie, w jakie dokumenty mam wyposażyć kierowcę ciężarówki, żeby mógł "wymeldować" auto z

> tamtejszego urzędu??

> O jakie jeszcze dokumenty muszę zadbać, żeby w PL nie mieć problemów??

> Pozdrawiam

Z tegoco czytalem to wymeldowanie we wloszech to jakos kilka dni nawet trwa dlatego lepiej miec kogos na miejscu bo samemu to raz z ejezyk z kosmosu dla wiekszosci i dwa to kilka dni w hotelu.

Zaleta, syche auta, zimy nie widzialy.

Mam z wloch ale ja placilem w polsce dopiero po ogledzinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Postanowiłem, że kupię i wysłałem zaliczkę Włochowi.

> Nie chce mi się jechać po auto więc zamówiłem "doładunek" do lohry.

> Pytanie, w jakie dokumenty mam wyposażyć kierowcę ciężarówki, żeby mógł "wymeldować" auto z

> tamtejszego urzędu??

> O jakie jeszcze dokumenty muszę zadbać, żeby w PL nie mieć problemów??

> Pozdrawiam

A nie można kupić, wziąć papiery, przywieść do PL i rejestrować? WK prześle dane do makaronów i auto sobie wymeldują...?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tegoco czytalem to wymeldowanie we wloszech to jakos kilka dni nawet trwa dlatego lepiej miec

> kogos na miejscu bo samemu to raz z ejezyk z kosmosu dla wiekszosci i dwa to kilka dni w

> hotelu.

> Zaleta, syche auta, zimy nie widzialy.

rotfl.gifzlosnik2.gifrotfl.gifzlosnik2.gif Śnieg to nawet na Sardynii widziałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Makarony = (pogardliwie) Włosi.

To akurat zrozumiałem wink.gif Tylko którzy przedstawiciele owej nacji mieliby to zrobić - tym bardziej po próbie (nieudanej z założenia) zarejestrowania takiego niewyrejestrowanego auta w naszym WK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To akurat zrozumiałem Tylko którzy przedstawiciele owej nacji mieliby to zrobić - tym bardziej po

> próbie (nieudanej z założenia) zarejestrowania takiego niewyrejestrowanego auta w naszym WK?

Dlatego pytam, czy nie można w ten sposób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego pytam, czy nie można w ten sposób...

Nie można. Właściciel musi auto wyrejestrować (w Carta di Circolazione wbijana jest pieczątka o wyrejestrowaniu w związku z definitywnym eksportem pojazdu), musi też dostarczyć kupującemu Certificato di Proprieta, czyli akt własności wystawiany przez urząd zajmujący się ewidencją pojazdów. Jednocześnie z wyrejestrowaniem oddaje się tablice rejestracyjne. Wszystkie te operacje wykonuje się w momencie sprzedaży samochodu - tam - na miejscu.

WK nie mógłby niczego takiego zrobić, bo musiałby te dokumenty i tablice przesłać do poprzedniego właściciela, który musiałby auto wyrejestrować i przesłać je zwrotnie. Istnieje możliwość wykonania takiej operacji w opcji nowy właściciel ze starym właścicielem, ale... wystarczy, że np. gdzieś po drodze zaginie któryś dokument i zostajesz z autem, którego nie zarejestrujesz w żaden sposób.

Acha - Włosi (tj. włoski "WK") przy wyrejestrowaniu chcą kopie różnych dokumentów (m.in. dokumentu tożsamości kupującego, dokumentów samochodu i lawety, jeżeli auto ma być holowane do Polski itp. itd.), no i najczęściej z języków obcych znają... włoski smile.gif

Opcje powrotu na kołach są, ale oficjalna (włoskie tablice wywozowe) jest droga i nie załatwi się tego od ręki, wiem, że wożą też samochody na tablicach transferowych niemieckich - są specjalne do tego celu - i jest to ponoć szybsze i tańsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie można.

Ok, dzięki.

> Właściciel musi auto wyrejestrować (w Carta di Circolazione wbijana jest pieczątka o

> wyrejestrowaniu w związku z definitywnym eksportem pojazdu), musi też dostarczyć kupującemu

> Certificato di Proprieta, czyli akt własności wystawiany przez urząd zajmujący się ewidencją

> pojazdów. Jednocześnie z wyrejestrowaniem oddaje się tablice rejestracyjne. Wszystkie te

> operacje wykonuje się w momencie sprzedaży samochodu - tam - na miejscu.

> WK nie mógłby niczego takiego zrobić, bo musiałby te dokumenty i tablice przesłać do poprzedniego

> właściciela, który musiałby auto wyrejestrować i przesłać je zwrotnie.

WK mógłby przecież przesłać informację do włoskiego WK, o otrzymaniu kompletu dokumentów i tablic dla takiego a takiego pojazdu. Tablice byłyby niszczone na miejscu. Na tej podstawie pojazd byłby wyrejestrowywany we Włoszech. Ale wiem - to tylko UE i Włochy.

A orientujesz się, jak to wygląda z mieniem przesiedleńczym? Mam auto zarejestrowane na siebie we Włoszech i chcę je zarejestrować w PL...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A orientujesz się, jak to wygląda z mieniem przesiedleńczym? Mam auto zarejestrowane na siebie we Włoszech i chcę je zarejestrować w PL...?

Pojęcia nie mam, ale nie sądzę, żeby ze strony technicznej rejestracji się to różniło. Pewnie z podatkami jakimiś będzie "taniej" i tyle niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaleta, syche auta, zimy nie widzialy.

Są też wady w przypadku niektórych modeli na rynki południowej Europy. Np. auta PSA z dieslami pod maską, nie mają żadnego dogrzewania (np. grzałki el. w obudowie zespołu wentylatora kabiny). Znajomek tak się naciął. W duże mrozy marznie nim mu się auto rozgrzeje, a u mnie po 2 min. leci ciepełko z nawiewów. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Postanowiłem, że kupię i wysłałem zaliczkę Włochowi.

> Nie chce mi się jechać po auto więc zamówiłem "doładunek" do lohry.

> Pytanie, w jakie dokumenty mam wyposażyć kierowcę ciężarówki, żeby mógł "wymeldować" auto z

> tamtejszego urzędu??

> O jakie jeszcze dokumenty muszę zadbać, żeby w PL nie mieć problemów??

> Pozdrawiam

Nie wiem czy to prawda ale słyszałem jakis czas temu, ze auta na rynek włoski maja dużo gorsze zabezpieczenie antykorozyjne podwozia niż np. te sprzedawane u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam auta do jazdy codziennej.

Chcę sobie tam kupić Malucha.

Zachował się dobrze, rocznik dobry, właściciel jest faktycznym właścicielem bo na niego są wypisane dokumenty dotyczące wpisu auta do odpowiednika naszego PZMOT

Potrzebuję informację, jak upoważnić kierowcę lohry do podpisywania się w moim imieniu.

Notarialne upoważnienie?? Notarialne upoważnienie przetłumaczone przez przysięgłego na włoski?? Normalne upoważnienie przetłumaczone przez przysięgłego na włoski??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I brak grzanych skórzanych foteli w autach na tamtejszy rynek. Trochę głupio w polską zimę

To szczera prawda smile.gif Dodam jeszcze mniejsze (pojemnościowo) akumulatory montowane na "ciepły" rynek (dobrze, że dogrzewacz płynu zostawili wink.gif ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Wczoraj przyjechał...

> Świetny jest, ale zanim wyjadę na ulicę to musze zarejestrować...

> Co zrobić?? W jakiej kolejności urzędy??

> Pierwszy raz auto z Włoch kupione

bez zdjęcia się nie liczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaskoczyłes mnie, mam auto z Włoch i mam grzane siedzenia a nawet webasto

auta z Włoch generalnie są zwykle maksymalnie wyposażone...

bo z Włoch głównie się sprowadza po leasingowe lub po wypożyczalniach, oczywiście w obu przypadkach zrobione tak ze niby od osoby prywatnej ok.gif (cofanie przebiegu tam jest bardziej popularne niż u nas hehe.gif lub tak samo)

sam miałem Vectre B z Włoch to była maksymalnie wyposazona cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.