Skocz do zawartości

Sprzedaz Dacii w PL +13%...


Michal_O

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Dacia nalezaca do koncernu RSA, zanotowala w PL wzrost sprzedazy o 13%. Biorac pod uwage obecna sytuacje na rynku automotive, to sporo.

Ciekawe kiedy pokona obecnego lidera sprzedazy samochodow w PL, jakim jest dzis inna low-end'owa marka jaka jest Skoda?

Quote:

O 13 proc. wzrosła liczba rejestracji osobowych Dacii. W ubiegłym roku marka ta znalazła się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych pod względem sprzedaży samochodów osobowych z ilością 10 812 sztuk. Największy w tym udział miał odnowiony model Duster (4 669 sztuk).


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, Dacia nalezaca do koncernu RSA, zanotowala w PL wzrost sprzedazy o 13%. Biorac pod uwage

> obecna sytuacje na rynku automotive, to sporo.

> Ciekawe kiedy pokona obecnego lidera sprzedazy samochodow w PL, jakim jest dzis inna low-end'owa

> marka jaka jest Skoda?

> Quote:

> O 13 proc. wzrosła liczba rejestracji osobowych Dacii. W ubiegłym roku marka ta znalazła się w

> pierwszej dziesiątce najpopularniejszych pod względem sprzedaży samochodów osobowych z ilością

> 10 812 sztuk. Największy w tym udział miał odnowiony model Duster (4 669 sztuk).

Znamienne, że najlepiej sprzedaje się najdroższy model. old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak sie zastanawiam nad tą low endowością skody i porównuje ją do low endowości dacii - myslę że w

> takim razie dla Dacii trzeba wymyśleć nową definicję low-endu

Duster i Yeti różnią się tylko tym, że do Yeti możesz kupić więcej dodatków z półki VW (climatronic, ksenony itp.). IMO wewnątrz i na zewnątrz Skoda przegrywa z Dacią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak sie zastanawiam nad tą low endowością skody i porównuje ją do low endowości dacii - myslę że w

> takim razie dla Dacii trzeba wymyśleć nową definicję low-endu

Wizualnie Daćka nawet mi się podoba. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, nie widziałem serialu. Ale widziałem Dustera - to auto naprawdę fajnie wygląda.

Gorzej, że równie fajnie rdzewieje - gdyby nie ten detal to byłaby to calkiem niegłupia oferta. waytogo.gif Inna sprawa, że obecnie wiele droższych aut również dość szybko potrafi skorodować. tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po niedawnym lifcie jest już dużo lepiej.

Nawet przed liftem wnętrze było lepsze niż w dwa razy droższym Nissanie X-Trail, gdzie jest wyłącznie tandetny plastik.

W Dusterze w wersji Laurente, są miejsca tapicerowane tkaniną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znamienne, że najlepiej sprzedaje się najdroższy model.

Paradoksalnie sprzedaje się najtańszy model...

To jest efekt owczego pędu. Jest bardzo duża grupa ludzi, która marzy o Passacie w różnych wersjach B5, B5FL, B6, B6FL/B7 (nie wiem jak fachowo nazywa się ten aktualny model). Stąd taka ilość tych samochodów na ulicach.

Czytając nawet początkowego posta można dojść do wniosku, że właściciel high-endowego łopla (bo przecież jeden użytkownik lata klasą biznes i ma touchpada) reprezentuje pogląd sporej części Polaków, że Skoda i Dacia dalej prezentują poziom z czasów żelaznej kurtyny, ale łopeł i fałwej to panie fajerwerki.

Tyle tylko, że ten pogląd na Dacię i Skodę może szybko zmienić auto klasy Golfa, na wyższych sprężynach i oblepione czarnymi plastykami. W/w elementy robią z kompakta SUVa, a SUV to przecież klasa upper high-end.

I właśnie z tego przekonania taką sprzedaż notuje Duster. Przypomnę, że przed Dusterem, fenomenem był Qashqai, który prezentował sobą podobny styl.

Moim zdaniem to dobrze, że część Polaków nie ogląda się na opinię pseudofachowców, którzy w dalszym ciągu dzielą samochody na low-endowe i high-endowe przez pryzmat tego jak wyglądał świat 25lat temu. Dobrze, że świadomie wybierają nowe samochody, zamiast używanych za te same pieniądze, ale rzekomo bardziej prestiżowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, Dacia nalezaca do koncernu RSA, zanotowala w PL wzrost sprzedazy o 13%. Biorac pod uwage

> obecna sytuacje na rynku automotive, to sporo.

> Ciekawe kiedy pokona obecnego lidera sprzedazy samochodow w PL, jakim jest dzis inna low-end'owa

> marka jaka jest Skoda?

> Quote:

> O 13 proc. wzrosła liczba rejestracji osobowych Dacii. W ubiegłym roku marka ta znalazła się w

> pierwszej dziesiątce najpopularniejszych pod względem sprzedaży samochodów osobowych z ilością

> 10 812 sztuk. Największy w tym udział miał odnowiony model Duster (4 669 sztuk).

IMO to nadal mizernie, mimo niskich cen zaden model nie zalapal sie na top10, a w rej aut w 2013r jest daleko (10miejsce). Plus 13% niewiele znaczy, subaru miał coś koło +20% grinser006.gif.

Do Skody IMO nigdy sie nie zblizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gorzej, że równie fajnie rdzewieje - gdyby nie ten detal to byłaby to calkiem niegłupia oferta.

> Inna sprawa, że obecnie wiele droższych aut również dość szybko potrafi skorodować.

masz jakies potwierdzone informacje czy tylko tak sobie piszesz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz jakies potwierdzone informacje czy tylko tak sobie piszesz ???

Np. tutaj: KLIK - artykuł stary, ale potem raczej nic specjalnego się nie poprawiło. Na żywo widziałem takich parę sick.gif - ubiegła zima była długa. Może nie jest aż tak tragicznie jak np. w przypadku Suzuki, ale i tak budujące to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gorzej, że równie fajnie rdzewieje - gdyby nie ten detal to byłaby to calkiem niegłupia oferta.

> Inna sprawa, że obecnie wiele droższych aut również dość szybko potrafi skorodować.

Co Wy wszyscy z tą rdzą? Od 20 lat nie widziałem rdzy na samochodzie. Nawet Cinquecento mi nie rdzewiało.

Poza tym teraz i tak wszyscy dają na to 100 lat gwarancji.

niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co Wy wszyscy z tą rdzą? Od 20 lat nie widziałem rdzy na samochodzie.

Zainteresuj się może jakimiś okularami grinser006.gif Ja widziałem korozję już na kilkumiesięcznym aucie, czterolatek z korodującym tu i ówdzie podwoziem to żaden rodzynek na naszych zasolonych drogach. Z aut, które kupiłem jako nowe, szybko rdzewiało kilka - dla przykładu: Ford Kuga, Mitsubishi L200, Jeep Wrangler, Suzuki Jimny, Toyota Auris... Przez "szybko" rozumiem nie dłużej niż tak ze dwa lata od wyjazdu z salonu. Problem ogólnie jest dość powszechny, więc co najwyżej mogę się zdziwić Twojemu zdziwieniu. zlosnik.gif

> Poza tym teraz i tak wszyscy dają na to 100 lat gwarancji.

... z której istnienia dokładnie nic w przedmiotowym względzie nie wynika - w najgorszym razie nie zrobią z tym nic i będzie niemiło, w najlepszym razie będzie miło i ślady korozji zostaną powierzchownie zamalowane do następnego razu (a źródło problemu pozostanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zainteresuj się może jakimiś okularami Ja widziałem korozję już na kilkumiesięcznym aucie,

> czterolatek z korodującym tu i ówdzie podwoziem to żaden rodzynek na naszych zasolonych

> drogach. Z aut, które kupiłem jako nowe, szybko rdzewiało kilka - dla przykładu: Ford Kuga,

> Mitsubishi L200, Jeep Wrangler, Suzuki Jimny, Toyota Auris... Przez "szybko" rozumiem nie

> dłużej niż tak ze dwa lata od wyjazdu z salonu. Problem ogólnie jest dość powszechny, więc co

> najwyżej mogę się zdziwić Twojemu zdziwieniu.

> ... z której istnienia dokładnie nic w przedmiotowym względzie nie wynika - w najgorszym razie nie

> zrobią z tym nic i będzie niemiło, w najlepszym razie będzie miło i ślady korozji zostaną

> powierzchownie zamalowane do następnego razu (a źródło problemu pozostanie).

Ale co się stało w w/w przypadkach? Przerdzewiało coś na wylot? Urwało się? Odpadło? Pojawiły się widoczne na zewnątrz ślady?

Czy człowiek nie oglądający na co dzień swojego auta od spodu i nie mający hobby polegającego na zaglądaniu endoskopem do zamkniętych profili może w jakikolwiek sposób poczuć z tego powodu dyskomfort?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co się stało w w/w przypadkach? Przerdzewiało coś na wylot? Urwało się? Odpadło? Pojawiły się

> widoczne na zewnątrz ślady?

Np. purchle na krawędziach drzwi, głęboka korozja elementów zawieszenia czy np. ramy. W Fordzie Kuga do momentu sprzedaży dwa razy wymieniłem komplet drzwi i klape bagażnika, Mitsubishi L200 pozbyłem się, bo zacząłem się obawiać, że auto może złamać się na pół - czy to wystarczy, czy jeszcze za mało emocji? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy człowiek nie oglądający na co dzień swojego auta od spodu i nie mający hobby polegającego na

> zaglądaniu endoskopem do zamkniętych profili może w jakikolwiek sposób poczuć z tego powodu

> dyskomfort?

Czy mając dziury w progach, których nie widać bo sa pod spodem, czujesz dyskomfort?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Np. purchle na krawędziach drzwi, głęboka korozja elementów zawieszenia czy np. ramy. W Fordzie

> Kuga do momentu sprzedaży dwa razy wymieniłem komplet drzwi i klape bagażnika, Mitsubishi L200

> pozbyłem się, bo zacząłem się obawiać, że auto może złamać się na pół - czy to wystarczy, czy

> jeszcze za mało emocji?

IMO to jakiś fakap producentów albo wyjątkowego pecha miałeś. Ja naprawdę nie widuję nowych aut mających jakiekolwiek problemy z korozją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO to jakiś fakap producentów

Niektórzy producenci zabezpieczają auta lepiej, inni gorzej - nawet w obrębie tej samej marki różne modele wypadają różnie pod tym względem.

Kupienie auta, które szybko rdzewieje jest trochę strzałem w stopę, jeśli to auto ma być dłużej używane, bo nie ma na to jakiegoś sensownego środka zaradczego - poza może jakimiś radykalnymi działaniami które mogą się sprawdzić w niektórych przypadkach (ale to oznacza też dodatkowe, znaczące koszty - i poza sytuacjami "hobbystycznymi" raczej byłoby to absurdalne).

Przy kupowaniu auta, które np. zostanie zajeżdżone w dwa lata problem nie ma żadnego znaczenia, jeśli samochód kupuje emeryt, który planuje, że będzie to jego "ostatnie auto", to wtedy dla odmiany jest to kwestia absolutnie priorytetowa. grinser006.gif Mniej skrajne przypadki mieszczą się gdzieś po środku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakbym był emerytem, to na pewno bym kupil sobie nową Dacie

Dusterami emeryci raczej nie jeżdżą. wink.gif Oni wybierają raczej Logana / Sandero, a Ci co mają bardziej parcie na znaczek Renault Thalię. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dusterami emeryci raczej nie jeżdżą. Oni wybierają raczej Logana / Sandero, a Ci co mają bardziej

> parcie na znaczek Renault Thalię.

Przecież slogany o emeryckich Daciach i kapeluszowych Skodach roznoszone są przez Mirków, żeby im sprzedaż Bszóstek wzrosła 270751858-jezyk.gif270751858-jezyk.gif270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież slogany o emeryckich Daciach i kapeluszowych Skodach roznoszone są przez Mirków, żeby im

> sprzedaż Bszóstek wzrosła

Ale gdzie tam. zlosnik.gif Jedyny model Skody, który mnie osobiście nie kojarzy się z kapeluszem i emerytem to Octavia TDI, odczuwam dziwny lęk przed kierowcami, którzy tym powożą. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dusterami emeryci raczej nie jeżdżą.

To kto? zlosnik.gif Na pewno nie młodzi ludzie, skoro w cenie Dustera można mieć X5 czy Touarega - ja osobiście bym te dwa wybral ok.gif , ale jako emeryt - serio, poważnie - brałbym pod uwagę Dacie chyba najbardziej spośród wszystkich marek - proste konstrukcje czyli niezawodne , wyposażone niezle, imho fajne auto dla kogos kto kupuje auto nowe i na lata, a nie musi mieć odpowiedniego znaczka na masce bo już z tego wyrósł ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To kto?

Ja bym wybral Dustera i wciaz o nim mysle, aby za pol roku pozbyc sie Bravo i kupic cos uzytkowego, wlasnie takiego jak Duster 4x4 - cos o co nie bede musial az tak dbac, dopieszczac, myc 2x w tygodniu, odkurzac srodek, przejmowac sie zeby nikt nie walnal na parkingu albo unikac kraweznikow .. lista jest dluga i juz mnie to zmeczylo sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To kto? Na pewno nie młodzi ludzie, skoro w cenie Dustera można mieć X5 czy Touarega - ja

> osobiście bym te dwa wybral ,

Ale że są nowe X5 i Touaregi za 60tys. zł? boje_sie.gif

Wskażesz mi uprzejmie gdzie, bo wziąłbym oba. smirk.gif

> ale jako emeryt - serio, poważnie - brałbym pod uwagę Dacie

> chyba najbardziej spośród wszystkich marek - proste konstrukcje czyli niezawodne , wyposażone

> niezle, imho fajne auto dla kogos kto kupuje auto nowe i na lata, a nie musi mieć

> odpowiedniego znaczka na masce bo już z tego wyrósł

Po co emerytowi auto na lata? Przecież tak naprawdę nie wiadomo jak długo się nacieszy. Kupowanie auta, które Cię przeżyje to marnotrawstwo.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To kto? Na pewno nie młodzi ludzie, skoro w cenie Dustera można mieć X5 czy Touarega

Naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć, co kieruje ludźmi, którzy mają do wydania kwotę w okolicach 60-70tyś.zł swoich ciężko zarobionych pieniędzy i pchają się w coś co może być potencjalną miną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale że są nowe X5 i Touaregi za 60tys. zł?

> Wskażesz mi uprzejmie gdzie, bo wziąłbym oba.

Dobrze wiesze ze mowie o używanych. Nowego bym nie kupil auta obecnie. Dopiero na emeryturze...

> Po co emerytowi auto na lata? Przecież tak naprawdę nie wiadomo jak długo się nacieszy. Kupowanie

> auta, które Cię przeżyje to marnotrawstwo.

Kupujesz nowe i masz spokoj na tyle lat ile przeżyjesz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć, co kieruje ludźmi, którzy mają do wydania kwotę w okolicach

> 60-70tyś.zł swoich ciężko zarobionych pieniędzy i pchają się w coś co może być potencjalną

> miną??

Może być, a może nie być. Kwestia dostępu do tanich części zamiennych wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.