Skocz do zawartości

rzeczy które was denerwują we Francach


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie denerwuje tylko HF tzn te przyciski w klamkach bo przed zimą działały wszystkie zlosnik.gif

w czasie zimy 3drzwi i bagażnik ,a po zimie sam bagażniki ,ale czasami też drzwi sciana.gifzlosnik.gif

jak będzie cieplej biorę się za te przyciski sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną rzeczą, która mnie denerwuje w mojej francy to krótka skrzynia. Długości biegów ustawione są bardzo fajne, sportowo. Ale do jazdy na trasie przy takich ustawieniach brak 6 tki jako nadbiegu oslabiony.gif ewentualnie tylko 5tka mogła by być nadbiegiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedyną rzeczą, która mnie denerwuje w mojej francy to krótka skrzynia. Długości biegów ustawione są

> bardzo fajne, sportowo. Ale do jazdy na trasie przy takich ustawieniach brak 6 tki jako

> nadbiegu ewentualnie tylko 5tka mogła by być nadbiegiem

a mnie denerwuje długa skrzynia, wyprzedzać trzeba na trójce no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim SCII razi kilka rzeczy:

1) przy wyższych prędkościach płyn ze spryskiwanych szyb rozpryskuje się na małej szybie drzwi kierownika - wycierak lewy tak zagarnia, brak jest jakiegoś "krawężnika" na odpływ

2) skrzynia - fakt, VI bieg był by idealny

3) zmatowiałe reflektory

4) szyby w przednich drzwiach podzielone - IMHO lepszym rozwiązaniem jest jedna cała szyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik swiatla i czujnik deszczu zyja wlasnym zyciem. Krotko mowiac jak zaczyna padac i nie jest to taki armagedon zeby sie mocno sciemnilo to swiatla nie przelaczaja sie na mijania. Ale moze w polftowych poprawili zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czujnik swiatla i czujnik deszczu zyja wlasnym zyciem. Krotko mowiac jak zaczyna padac i nie jest

> to taki armagedon zeby sie mocno sciemnilo to swiatla nie przelaczaja sie na mijania. Ale moze

> w polftowych poprawili

Św jakim aucie ? Bo w megane II działało to dziadowsko ,ale o dziwo w scenic jest już bardzo ok ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w moim SCII razi kilka rzeczy:

> 1) przy wyższych prędkościach płyn ze spryskiwanych szyb rozpryskuje się na małej szybie drzwi

> kierownika - wycierak lewy tak zagarnia, brak jest jakiegoś "krawężnika" na odpływ

> 2) skrzynia - fakt, VI bieg był by idealny

> 3) zmatowiałe reflektory

> 4) szyby w przednich drzwiach podzielone - IMHO lepszym rozwiązaniem jest jedna cała szyba

Zapomniałem o reflektorach ok.gif co do szyb dzielonych wolę tak jak jest smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Św jakim aucie ? Bo w megane II działało to dziadowsko ,ale o dziwo w scenic jest już bardzo ok

l3

do czujnikow jak takich nie mam zastrzezen bo osobno dzialaja dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clio IV:

- lipne światła mijania

- praktycznie brak spryskiwacza przedniej szyby

- tylny działający ze wstecznym facepalm%5B1%5D.gif

- szew na gałce zmiany biegów angryfire.gif

- brak uszczelek między drzwiami i progami

- tylny środkowy pas bezpieczeństwa facepalm%5B1%5D.gif

- tylne zagłówki facepalm%5B1%5D.gif (z wysuniętymi nic nie widać, ze schowanymi nie da się siedzieć).

- zbyt lekko chodzące pedały, kierownica i biegi

- koło zapasowe pod samochodem

Poza tym luzik grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluence:

1. Krótka piątka w skrzyni biegów, 3000 obr. przy setce no.gif

2. Dziwne zagłówki z przodu, wymuszają pochylenie głowy do przodu

3. Brak domykania szyb z pilota

4. Wnikające do bagażnika zawiasy pokrywy, jak w 125p lub Dacii 1300 grinser006.gif

5. Zużycie paliwa większe niż w Megane II z tym samym silnikiem

6. Kiepskie wyciszenie przy prędkościach autostradowych

7. Notorycznie brudząca się przepustnica i trudności w uruchomieniu zimnego silnika

Reszta generalnie jest naprawdę w porządku. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Clio IV:

> - lipne światła mijania

> - praktycznie brak spryskiwacza przedniej szyby

> - tylny działający ze wstecznym

możesz rozwinąć ? zlosnik.gif

> - szew na gałce zmiany biegów

> - brak uszczelek między drzwiami i progami

icon_eek.gif

> - tylny środkowy pas bezpieczeństwa

to chyba dobrze że jest ?

> - tylne zagłówki (z wysuniętymi nic nie widać, ze schowanymi nie da się siedzieć).

> - zbyt lekko chodzące pedały, kierownica i biegi

> - koło zapasowe pod samochodem

> Poza tym luzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C8

- Bezsensowna praca wycieraczek w trybie auto

- tragiczne funkcjonowanie drążka zmiany biegów. Nie siedziałem jeszcze w aucie, w którym działałby tak nieprecyzyjnie

- brak trybu migacza do zmiany pasa

- humorzasta elektryka szyb

- brak elektrycznego zamykania tylnej klapy - tak wiem to fanaberia wink.gif

C3

Eeee mało nim jeżdżę, w sumie nic mnie w nim jakoś wyjątkowo nie wkurza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie denerwuje tylko HF tzn te przyciski w klamkach bo przed zimą działały wszystkie

> w czasie zimy 3drzwi i bagażnik ,a po zimie sam bagażniki ,ale czasami też drzwi

> jak będzie cieplej biorę się za te przyciski

1. Wycieraczki w trybie auto, dzialaja beznadziejnie.

2. Brak powodu, zeby go sprzedac i kupic cos nowego wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> możesz rozwinąć ?

Tylna wycieraczka startuje po wrzuceniu wstecznego biegu, jak jest przymarznięta to masz po silniku. Na spryskiwacz z tyłu trzeba poczekać kilka sekund.

> to chyba dobrze że jest ?

Jest, ale i tak nikt tam nigdy nie będzie siedział hehe.gif, a wymyślili pełny trzypunktowy pas. Klamra zwisa z sufitu i ma dwie sprzączki, pasażer zapina najpierw prawą, potem przeciąga pas i zapina lewą facepalm%5B1%5D.gif. I już kij z tym pasem, ale jak jest zwinięty to zasłania widok do tyłu i klamry tłuką się o siebie na dziurach facepalm%5B1%5D.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylna wycieraczka startuje po wrzuceniu wstecznego biegu, jak jest przymarznięta to masz po

> silniku. Na spryskiwacz z tyłu trzeba poczekać kilka sekund.

Nie masz opcji na manetkachod tego? U mnie sie da to włączyć i wyłączyć trzema kliknieciami. Jak nie ma to pewnie da sie ogarnąć to z clipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylna wycieraczka startuje po wrzuceniu wstecznego biegu, jak jest przymarznięta to masz po

> silniku.

akurat muszę przyznać że to jedno z lepszych rozwiązań smile.gif

>a spryskiwacz z tyłu trzeba poczekać kilka sekund.

można to rozwiązać smile.gif

> Jest, ale i tak nikt tam nigdy nie będzie siedział , a wymyślili pełny trzypunktowy pas. Klamra

> zwisa z sufitu i ma dwie sprzączki, pasażer zapina najpierw prawą, potem przeciąga pas i

> zapina lewą . I już kij z tym pasem, ale jak jest zwinięty to zasłania widok do tyłu i klamry

> tłuką się o siebie na dziurach .

dziwna sprawa zlosnik.gif bo w starym clio się nie tłukły zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak w clio,ale w scenicu wycieraczka z tyłu włącza się tylko wtedy, jak masz wycieraczki

> włączone w tryb auto. Jak są całkiem wyłączone, to wycieraczka z tyłu nie włączy się przy

> wstecznym.

U mnie jest podobnie ale musi jeszcze padać. Jak jest na auto i nie pada to sie nie włączała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak w clio,ale w scenicu wycieraczka z tyłu włącza się tylko wtedy, jak masz wycieraczki

> włączone w tryb auto.

Nie mam trybu auto, nie ma czujnika deszczu. Tylna wycieraczka włącza się razem z wstecznym jak po włączeniu zapłonu chociaż na chwilę zostaną włączone przednie i taki stan zostaje zapamiętany do wyjęcia karty. Jak przed jazdą przemyję przednią szybę, to każde wrzucenie wstecznego powoduje szuranie tylnej wycieraczki po zabłoconej szybie zlosnik.gif. Z przodu też jest dyskoteka grinser006.gif, bo jak samochód stoi, to po pociągnięciu wajchy sekundę albo dwie sika spryskiwacz i dopiero startują wycieraczki, ale w czasie jazdy jest dokładnie odwrotnie hehe.gif - dwa trzy ruchy po suchej szybie i dopiero po trzy małe siurki spod maski (pow. 60/h sikają już pod wycieraczki facepalm%5B1%5D.gif). Szkoda, bo nawet w tanim prostym samochodzie mogli bez kosztów zrobić to lepiej.

Wzorcowo jest na przykład w Kia - wajcha w dół to normalne tryby pracy wycieraczek, do siebie sekunda solidnej mgły na szybę i trzy ruchy ramion, wajcha podrzucona w górę to natychmiastowy ruch wycieraczek, trzymana w górze wyciera ciągle na dużym biegu. Jak się chce, to się da! grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> akurat muszę przyznać że to jedno z lepszych rozwiązań

> można to rozwiązać

Wyłączyłem to bo zawsze mnie denerwowało w każdym aucie. no.gif

> dziwna sprawa bo w starym clio się nie tłukły

U mnie się nie tluka, są na magnes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

1. Czujnik deszczu który przynajmniej w połowie przypadków działa idiotycznie.

2. Wycieraczki tak ustawione ze nie odmarzają w zimie nigdy - a przy mrozie tak ok -10C po kilkukrotnym spryskaniu wymraża się na nich woda...

3. to że po właczniu spryskiwacza aotomatycznie właczaja się wycieraczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Czujnik deszczu który przynajmniej w połowie przypadków działa idiotycznie.

> 2. Wycieraczki tak ustawione ze nie odmarzają w zimie nigdy - a przy mrozie tak ok -10C po

> kilkukrotnym spryskaniu wymraża się na nich woda...

> 3. to że po właczniu spryskiwacza aotomatycznie właczaja się wycieraczki...

a co ma robić ? icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał moją C5-kę to chyba rozstanę się bez żalu. Auto całkowicie sprawne i wszystko działa,.. tyle, że Francuz je zaprojektował. Stylistyka i wygląd to nie wszystko,... ktoś zapomniał, że tym autem jeździ człowiek w środku,.. taki zwykły,.. nie z reklamy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakby ktoś chciał moją C5-kę to chyba rozstanę się bez żalu. Auto całkowicie sprawne i wszystko

> działa,.. tyle, że Francuz je zaprojektował. Stylistyka i wygląd to nie wszystko,... ktoś

> zapomniał, że tym autem jeździ człowiek w środku,.. taki zwykły,.. nie z reklamy

A co konkretnie Ci nie lezy?

Bo dosc mocno rozwazam C5-ke jako kolejne auto grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie denerwuje tylko HF tzn te przyciski w klamkach bo przed zimą działały wszystkie

> w czasie zimy 3drzwi i bagażnik ,a po zimie sam bagażniki ,ale czasami też drzwi

> jak będzie cieplej biorę się za te przyciski

Dla mnie najbardziej chyba idiotyczny pomysł w Renault to przycisk sygnału dźwiękowego w manetce zamiast na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej meganie w trybie auto wycieraczki "czuwają" tylko do zgaszenia silnika. Po ponownym uruchomieniu trzeba manetkę na 0 i później na auto.

W peugeocie 407 czuwają za każdym odpaleniem, bez ruszania manetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wam się nie widzi?bo mojej żonie kuchnia którą dziś malowałem.... yikes.gif jak wybrała kolor a później na ścianie inaczej yikes.gifyikes.gif

co do francy u mnie ok ino tak jakby dużo elektroniki np,ostatnio często po uruchomieniu silnika machną mi wycieraczki na przodzie poza jest spoko.

Jozek (józek)mkiedy mogę zajechać i obadać twoje france.... 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co wam się nie widzi?bo mojej żonie kuchnia którą dziś malowałem.... jak wybrała kolor a później

> na ścianie inaczej

> co do francy u mnie ok ino tak jakby dużo elektroniki np,ostatnio często po uruchomieniu silnika

> machną mi wycieraczki na przodzie poza jest spoko.

> Jozek (józek)mkiedy mogę zajechać i obadać twoje france....

a co jeszcze nie widziałeś nigdy biedy wersji ? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.