Skocz do zawartości

Zmiękczacz wody


Mike_wwl

Rekomendowane odpowiedzi

> Warto / nie warto?

> Prośba o opinie i modele, jeśli ktoś używa, albo ma z tym styczność.

> Pozdr.

> Michał

nie używam/kolega w swoim domku używa

moje zdanie: warto

ja co chwila walczę z fltrami przy każdym punkcie poboru - on raz w miesiącu sypie worek 25kg do zbiornika w kotłowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warto / nie warto?

> Prośba o opinie i modele, jeśli ktoś używa, albo ma z tym styczność.

> Pozdr.

> Michał

mam, używam

czajnik po pierwszych 2-3 tygodniach w środku prawie jak nowy

na czarnej umywalce zero zacieków

na kabinie i armaturze brak osadów

Polecam waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warto / nie warto?

> Prośba o opinie i modele, jeśli ktoś używa, albo ma z tym styczność.

> Pozdr.

> Michał

Mam/

SUW budowałem samodzielnie. Najważniejsze to odpowiedni dobór złoża do potrzeb oraz głowica. Reszta to dodatki. Polecam głowice CLACKA lub GE. Autotrolla z kolei bym nie kupił. Złoże do samego zmiękczenia to CR, ale wszystko zależy od jakości wody na wejściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu dziala takie urzadzenie od 2002 roku. Przez ten czas zuzylo cięzarowke soli, oraz raz bylo wymianiane złoże (niedlugo czeka mnie znow wymiana). Polecam, warte kazdych pieniedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię stać, to warto, ale przedtem należało by wykonać badanie wody, co dokładniej musisz "poprawić", bo może niekoniecznie twardość być największym problemem.

A stacje uzdatniania swego czasu serwisowałem.... cóż, jak się dba, czyści jak pisze producent itp - to po prostu działa smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A co powiecie na http://www.bimsplus.com.pl/strony_p/93/91/30/Zmi%C4%99kczacze%20wody

Po pochlebnych opiniach tutaj, skusiłem się na instalację zmiękczacza bo woda u mnie na wiosce też jest dość twarda.

Dostałem dzisiaj od swojego hydraulika ofertę na instalację powyższego. Zastanawiam się czy brać to czy coś innego?

W sumie na gotowo wyjdzie około 2,4kzł. Co wy na to? Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie na gotowo wyjdzie około 2,4kzł. Co wy na to? Warto?

Wiekszosc tych urzadzen jest do siebie podobna, i dziala na takiej samej zasadzie. Ja uzytkuje Euromata BWT, ale mam tez po rodzinie inne, i nic sie nikomu nie dzieje. Co do twardości wody, to ja mam ustawione na max zmiekczanie, pomimo ze przy instalcji byly robione jakiestam pomiary i wstepnie instalator ustawiał. Teraz przy kazdej wizycie w hotelu (a duzo jezdze sluzbowo) cierpie z powodu twardej wody... to samo tyczy sie herbaty i kawy - zupelnie inaczej smakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiekszosc tych urzadzen jest do siebie podobna, i dziala na takiej samej zasadzie.

Przepraszam, ale pozwolę się nie zgodzić. Każde z tych urządzeń jest tylko z wyglądu takie samo a zasady działania to już inna bajka. Wszystko zależy od złoża, sposobu jego regeneracji, napowietrzania, usuwania popłuczyn...

Zawsze należy zapytać producenta czym zasypana jest butla oraz czym się regeneruje złoże, a także ile wygeneruje to popłuczyn. Poza tym ważne jest co takie urządzenie usunie z wody, bo jak ktoś twierdzi że wszystko ...

Ten CosmoWATER nie ma w ulotce żadnych szczegółów. Jaka głowica, jakie złoże, ile tego złoża... Domyślam się, że to CR, bo regeneracja NaCl, ale są też inne mixy złóż płukane solanką. Warto to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warto / nie warto?

> Prośba o opinie i modele, jeśli ktoś używa, albo ma z tym styczność.

> Pozdr.

> Michał

Od chyba 4 lat mam viessmanna aquahome 18. Sypię tabletki wymieniam co pewien czas 2 filtry na wejściu ZW do budynku i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę o instalacji zmiękczacza - wprowadziłem się niedawno do nowego domu (woda z wodociągu) i mocno dokuczają nam wszechobecne ślady kamienia (na prysznicu, bateriach , itp) - czy od razu uderzać w problem ze zmiękczaczem, czy zacząć najpierw od jakichś filtrów?

Na forach pojawia się często ta stacja i ta też

ta druga polecana była mi w lokalnym sklepie, ale z ceną wyższą o 700zł spineyes.gif dlatego myślę o zakupie urządzenia samodzielnie i zlecenie montażu hydraulikowi. Czy "zwykły" hydraulik ogranie instalację zmiękczacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślę o instalacji zmiękczacza - wprowadziłem się niedawno do nowego domu (woda z wodociągu) i

> mocno dokuczają nam wszechobecne ślady kamienia (na prysznicu, bateriach , itp) - czy od razu

> uderzać w problem ze zmiękczaczem, czy zacząć najpierw od jakichś filtrów?

Najpierw uderzyć do laboratorium badającego wodę. Potem dobrać urządzenie pod potrzeby.

> Na forach pojawia się często ta stacja i ta też

> ta druga polecana była mi w lokalnym sklepie, ale z ceną wyższą o 700zł dlatego myślę o zakupie

> urządzenia samodzielnie i zlecenie montażu hydraulikowi.

Pierwsze urządzenie nie wiem czym jest zasypane i jaką ma głowicę. Drugie urządzenie oparte jest o złoże typowo zmiękczające, silnie kwaśny kationit. Nie do każdej wody się nada, chociaż wymagający w obsłudze nie jest. Głowica Logixa marki GE to popularny zegar, ale trzeba serwisować na bieżąco inżektory.

>Czy "zwykły" hydraulik ogranie

> instalację zmiękczacza?

Nie mam pojęcia co znaczy "zwykły hydraulik". Dla mnie SUW powinien stawiać ktoś, kto się na tym zna dobrze, ma doświadczenie, podchodzi do tematu indywidualnie oraz ma zaplecze techniczne. Domorosły magik może tylko zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Ja mam jakiegos vailanta. Instalowalem sam bo filozofi zadnej nie ma...potem przylazl serwisant z vailanta i podbil gwarancje. Na razie nic z nim po za sypaniem soli nie robilem. Dziala..

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam jakiegos vailanta. Instalowalem sam bo filozofi zadnej nie ma...potem przylazl serwisant z

> vailanta i podbil gwarancje. Na razie nic z nim po za sypaniem soli nie robilem. Dziala..

> Krawiec

Skąd wiesz, że działa? Bo sól pobiera? A sprawdziłeś wodę przed i po?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> Skąd wiesz, że działa? Bo sól pobiera? A sprawdziłeś wodę przed i po?

Oczywiście że sprawdzałem. Sprawdzam twardość ogólną wody pobranej przed i za zmiękczaczem regularnie.

Twardości węglanowej i tak nie usuwa, ale to inna bajka.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A badałeś tą wodę konkretnie czy tylko tak sobie chcesz kupić ?

Gościu który robi podłącz w okolicy mówi że woda jest bardzo twarda. Ja po roku użytkowania mam już pozatykane krany ciągły osad na wszystkim z czym styka się woda. Dlatego chciał bym się tego kamienia pozbyć ale nie chce za dużo inwestować dlatego pytam o takie pierwsze lepsze urządzenie z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Istotne tez jest jaka jest twardość węglanowa bo jej zmiękczacz nie usunie..

> Krawiec

Co nie usunie? Jak nie usunie? Zadaj pytanie tym magikom z Alledrogo czy oferowane przez nich chińskie wynalazki nie poradzą sobie z żelazem, manganem, węglanami, azotanami, azotynami, bakteriami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co nie usunie? Jak nie usunie? Zadaj pytanie tym magikom z Alledrogo czy oferowane przez nich

> chińskie wynalazki nie poradzą sobie z żelazem, manganem, węglanami, azotanami, azotynami,

> bakteriami...

Oj no zaraz magicy. Wszystko się da, odpowiednim sposobem. Nieraz tani filtr węglowy za 100 zł załatwi sprawę, ale ludzie i tak kupują stacje za 1500. Badania kosztują około 200-300 zł za komplet, fakt, nie są tanie. Ale nieraz może się okazać ze szukamy zupełnie nie tego czego nam potrzeba. Autor wątku i tak zrobi jak uważa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gościu który robi podłącz w okolicy mówi że woda jest bardzo twarda. Ja po roku użytkowania mam już

> pozatykane krany ciągły osad na wszystkim z czym styka się woda. Dlatego chciał bym się tego

> kamienia pozbyć ale nie chce za dużo inwestować dlatego pytam o takie pierwsze lepsze

> urządzenie z allegro.

no to albo chcesz sie kamienia pozbyc albo nie chcesz inwestowac, tutaj odpowiedzi nie znajdziesz innej... idz kup za 1,5 tys i za pare miesiecy kupisz inny, wydasz kase w bloto, tak sie skonczy twoje oszczedzanie cfaniaczek.gif

sluchaj rad ludzi bogatszych o takie doswiadczenie wink.gif

P.S co to za jednostka "tyś" z porzednich postów?? "tyśiące"? wpysk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.