Skocz do zawartości

AGD Beko


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Jest do konca marca opcja na 5 lat gwarancji na wybrany asortyment Beko. Zona wstepnie wybrala (nie pamietam, ktore modele, ale pralke zdaje sie 8kg i zmywarke 60tke) z ponizszej listy:

tabela_01_2014.jpg

Warto isc w taka opcje?

[edit]

Zona wybrala wstepnie:

Zmywarka

- DIN 5834

- DIN 6830 FX30

Pralke

- WMB 71042PTLMA

- WMB 71242 PL PTLMA

- WMB 91242 LC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest do konca marca opcja na 5 lat gwarancji na wybrany asortyment Beko. Zona wstepnie wybrala (nie

> pamietam, ktore modele, ale pralke zdaje sie 8kg i zmywarke 60tke) z ponizszej listy:

> Warto isc w taka opcje?

> [edit]

> Zona wybrala wstepnie:

> Zmywarka

> - DIN 5834

> - DIN 6830 FX30

> Pralke

> - WMB 71042PTLMA

> - WMB 71242 PL PTLMA

> - WMB 91242 LC

Tak mam ich sprzęt od 2001 i nadal działa smile.gif:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak mam ich sprzęt od 2001 i nadal działa smile.gif

Kompletnie nie znam sie na pralkach i zmywarkach - zona probuje rozkminic, co to sa za nowe funkcje tego sprzetu, ale nie mam czasu jej w tym pomoc. Moze AK podpowie, co z powyzszego bardziej warto od pozostalych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warto isc w taka opcje?

Warto, właśnie ze względu na gwarancje. To nie to samo, co dokupowane "gwarancje" w marketach, które są po prostu ubezpieczeniami.

Poza gwarancją kupili mnie nożami dodawanymi do lodówki grinser006.gif

Mam trochę ich sprzętu (2 pralki, płyta gazowa, lodówka) i na razie właśnie lodówka zdążyła się popsuć. Telefon na infolinię, zgłoszenie z nr seryjnym i za 2 dni przyjeżdża technik. Przyjeżdża i stwierdza, że nie ma części. Zamawia, przyjeżdża za 10 dni i wymienia elektronikę.

Na szczęście uszkodzenie nie było poważne - problem z niewyłączającymi się wentylatorami, lodówka normalnie chłodziła - bo gdyby padła, to trochę słabo byłoby zostać przez 14 dni bez niej... oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kompletnie nie znam sie na pralkach i zmywarkach - zona probuje rozkminic, co to sa za nowe funkcje

> tego sprzetu, ale nie mam czasu jej w tym pomoc.

Nie widzę w tych zmywarkach funkcji "Beam on floor", którą akurat w przypadku zmywarek z ukrytym panelem uważam za bardzo pożyteczną.

Co do pralek- z własnych doświadczeń mogę podpowiedzieć, że pojemności powyżej 6kg są ciut bez sensu. U mnie przy pralce 6kg i 4 osobach ciężko jest zebrać jednorazowo tyle ciuchów, które nadają się do wyprania razem. Natomiast mam bardzo często pranie z małą ilością wsadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie widzę w tych zmywarkach funkcji "Beam on floor", którą akurat w przypadku zmywarek z ukrytym

> panelem uważam za bardzo pożyteczną.

A tak, o tym mi opowiadano.

> Co do pralek- z własnych doświadczeń mogę podpowiedzieć, że pojemności powyżej 6kg są ciut bez

> sensu. U mnie przy pralce 6kg i 4 osobach ciężko jest zebrać jednorazowo tyle ciuchów, które

> nadają się do wyprania razem. Natomiast mam bardzo często pranie z małą ilością wsadu.

Hm, powiem szczerze, ze czesto musimy puszczac 2x pranie tego samego typu pod rzad, a mamy pralke 4.5kg i pierzemy 2-3 dni w tygodniu. Male dziecko mocno generuje ilosc prania, a za 3 tygodnie dojdzie kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak, o tym mi opowiadano.

> Hm, powiem szczerze, ze czesto musimy puszczac 2x pranie tego samego typu pod rzad, a mamy pralke

> 4.5kg i pierzemy 2-3 dni w tygodniu. Male dziecko mocno generuje ilosc prania, a za 3 tygodnie

> dojdzie kolejne.

Mam pralkę Beko 6 kg, poprzednio miałem Amice 5 kg i ta Amica była bardziej pojemniejsza od Beko. Także kg podawane przez Beko są trochę naciągane zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmywarka

> Pralke

mam lodowke beko juz kilka lat - rewelacyjna

i od 2 lat pralke 71643 ptl tez zero negatywnych spostrzezen a zona twierdzi ze bardzo ladnie pierze i to co jest tez wazne - bardzo dobrze wiruje (1600 obr/min) i to przy bardzo malym apetycie na prad i wode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do pralek- z własnych doświadczeń mogę podpowiedzieć, że pojemności powyżej 6kg są ciut bez

> sensu. U mnie przy pralce 6kg i 4 osobach ciężko jest zebrać jednorazowo tyle ciuchów, .

ja celowo szukalem pralki o wiekszym zaladunku - mimo tego ze tylko 3 osoby - moze kosz na pranie mam wiekszy wink.gif

a zawsze jak jest za malo wsadu mozna uzywac opcji polowy wsadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak, o tym mi opowiadano.

> Hm, powiem szczerze, ze czesto musimy puszczac 2x pranie tego samego typu pod rzad, a mamy pralke

> 4.5kg i pierzemy 2-3 dni w tygodniu. Male dziecko mocno generuje ilosc prania, a za 3 tygodnie

> dojdzie kolejne.

duze dziecko tez potrafi generowac calkiem sporo - i to nie dlatego ze ma tendencje do brudzenia sie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pralkę Beko 6 kg, poprzednio miałem Amice 5 kg i ta Amica była bardziej pojemniejsza od Beko.

> Także kg podawane przez Beko są trochę naciągane

pojemnosc a dopuszczalna masa wkladu to jakby troche rozne parametry i nie mozna ich w ten sposob zestawiac

wielkosc (pojemnosc) bebna moze byc rozna w tych pralkach i moze tak byc ze do tej amica wepchales wiecej niz do beko

ale maksymalna waga wkladu jakia producent dopuszcza w beko jest wieksza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pojemnosc a dopuszczalna masa wkladu to jakby troche rozne parametry i nie mozna ich w ten sposob

> zestawiac

> wielkosc (pojemnosc) bebna moze byc rozna w tych pralkach i moze tak byc ze do tej amica wepchales

> wiecej niz do beko

> ale maksymalna waga wkladu jakia producent dopuszcza w beko jest wieksza

Jest większa, tylko jak sie poczyta instrukcje to pełny wsad można dawać zaledwie w paru programach a w większości należy ładować tylko do połowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest większa, tylko jak sie poczyta instrukcje to pełny wsad można dawać zaledwie w paru

> programach a w większości należy ładować tylko do połowy.

a jak jest w innych pralkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak jest w innych pralkach?

Mam pralkę Candy a właściwie już dwie, w dwóch mieszkaniach.

Nie przypominam, sobie jakichś zastrzeżeń co do ograniczania maksymalnego wsadu do większości programów. W każdym razie nic takiego nie stosuję.

Uważam zresztą, że Candy jest mistrzem w pojemności bębna w stosunku do gabarytów pralki, szczególnie w głębokościach do 45cm. Żonie najbardziej odpowiada estetyka pralek Candy i łatwość załadunku przez ogromne i wysoko umieszczone drzwi. Ciężko znaleźć inną firmę, której pralki nie wyglądają klasycznie jak prostokątne klocki i mają tak wysoko umieszczony bęben.

Takie porównanie:

287600691-Candy_Beko.jpg

Starsza z pralek przebiła już te 5 lat pracy- całkowicie bezawaryjnie, nowsza- dopiero kupiona- pracuje na opinie.

Może warto zerknąć na ofertę serii EVO: KLIK

post-76957-14352523597937_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przypominam, sobie jakichś zastrzeżeń co do ograniczania maksymalnego wsadu do większości

> programów.

To, ze nie przypominasz sobie, nie znaczy, ze ich nie ma.

Twoja pralka:

7uxnA.jpg

Pralka 9kg Beko:

tu4q7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak te zmywarki beko? Daja rade? Kompletnie sie na tym nie znam i nie wiem, czy im jakiejs

> istotnej funkcji, czy wlasciwosci nie brakuje.

zmywarek beko nie znam

w zmywarce najczesciej mimo calej masy programow bedziesz uzywal:

- tego z najwyzsza temperatura zapewne 70 st C jak mocno brudny bedzie wsad

- tego ktory "pierze" w bardzo rozsadnym czasie czyli zapewne ok godziny i bedzie to temperatura w okolicach 50 st C

- opozniony start

od bardzo wielu lat uzywam zmywarke i z innych programow nie korzysta sie - zwyczajnie nie ma takiej potrzeby - wiec sa bo sa i ladnie wyglada ze tyle programow jest smile.gif

duzo wiecej zabawy jest z dobraniem odpowiedniego dla wlasnego gustu i oczekiwan srodka myjacego - ja od pewnego czasu uztwam kapsulki fairy ilest w jednym a do mycia zmywarki srodka z lidla - to moj optymalny zestaw

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pralkę Beko już coś pod 10 lat będzie. Kolego używam praktycznie jednej funkcji zmieniając tylko temperaturę i włączając expres. Jedynie do poduszek zmieniam program. Żona troszku więcej tam miesza. Jedyną rzeczą która się zepsuła to zatrzask drzwiczek jest plastikowy i się złamał. Było to na gw nie chciało mi się wzywać machera to sam to rozebrałem(bardzo prosta sprawa) i skleiłem złamany element. Od tej pory działa ok. Co do pralki to jest dość głośna przynajmniej mój model ale generalnie ok. Na pewno bosch jest dużo cichszy(dwa różne modele). Co do zmywarki to myślę że będzie podobnie jak w innych firmach. Jedynie co ciekawego to zmywarka whirlpool znajomych ma możliwość połowy wsadu. To znaczy wybierasz dolny lub górny kosz i myje naczynia tylko w wybranym koszu. To jest fajne. Podobnie jest w piekarnikach samsunga można je przedzielić i piec dwie różne potrawy i żadne zapachy nie przechodzą lub robić sobie np zapiekanki tylko w jednaj części. Zawsze to pewnie jakaś oszczędność. A te 5 lat kusi i chyba jest ogólnie jest ok.

I jak Kolega Rejmi piszę. Program w zmywarce jeden krótki drugi do mocno zabrudzonych naczyń. Reszty nie będziesz pewnie używał. Jeżeli zmywarka jest zabudowana z niewidocznym panelem to przydatne jest światełko informujące stanie mycia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To, ze nie przypominasz sobie, nie znaczy, ze ich nie ma.

> Twoja pralka:

Fakt wink.gif Nie wiem jak to wyglądało w tym moim starym 6kg modelu, bo programy są obecnie zupełnie inne. W każdym razie bęben był wypełniony w 100% tylko raz, podczas prania pokrycia tapicerskiego dużej kanapy.

Jak wspominałem- takiej pralki na 9kg nie mam i mieć nie będę z uwagi na obecny brak miejsca na "kolosa" o głębokości większej od 40cm. Teraz mam taką na 33cm i 5kg. smirk.gif

A jeśli chodzi o dzieci- im starsze tym więcej prania, może nie tyle więcej, ile częściej trzeba prać (odświeżać) dosłownie śladowe wsady bębna. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zmywarek beko nie znam

Mam zmywarkę Beko od 3-4 miesięcy. Kupiłem tylko i wyłącznie ze względu na pięcioletnią gwarancję. Sama zmywarka doopy w porównaniu z poprzednią elektroluxa, która co roku zaliczała padakę nie urywa. Widać ewidentnie, że jest to sprzęt budżetowy. Zamiast np. metalowej osłony ponad drzwiami jest folia metalizowana do naklejenia od spodu blatu. Do tego dochodzi mniejsza ergonomia górnego kosza, w którym mniej się mieści oraz brak światełka na podłodze.

Poza tym, zmywarka zmywa bez problemów, nie ma problemów z domywaniem itd. Generalnie cena + pięcioletnia gwarancja niwelują te drobnostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zmywarkę BEKO od niecałego roku, myje bez problemów, awarii nie było, ale jest cholernie głośna. Mam kuchnię otwartą na salon i szlag mnie trafia jak coś oglądam na dole..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

2 lata minely, a dokladnie 2 lata bez 6 dni i rano przywitalo mnie bez pradu w jednej fazie. Okazuje sie, ze wywalila roznicowka. Chwila inwestygacji i zmywarka namierzona. Wlasnie testuje gwarancje. Dam znac, jak sie rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata minely, a dokladnie 2 lata bez 6 dni i rano przywitalo mnie bez pradu w jednej fazie. Okazuje sie, ze wywalila roznicowka. Chwila inwestygacji i zmywarka namierzona. Wlasnie testuje gwarancje. Dam znac, jak sie rozwinie.

 

Moja 6830 jeszcze działa (drugi rok). Korzystałem tylko póki co ze wsparcia tech, bo miałęm pytanie nt zasilania ciepłą wodą. Odp była szybka i konkretna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trzeci dzien od zgloszenia przyjechal serwis, odkrecil dno, wylal wode z miejsca, gdzie sie pojawia w razie przelewu wody poza mise (moze sie tak zdarzyc, jesli pompa wypompowujaca jest niedrozna, albo cofnela sie woda z odplywu z powodu niedroznosci kanalizacji), poprawil mocowanie jakiegos kabla, ktory robil zwarcie, sprawdzil droznosc pompy, odplyw, skrecil, uruchomil i stwierdzil, ze nie wiadomo, co przytkalo odplyw i moze juz sie rozpuscilo. Zmywarka dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem pralkę Beko bodaj w 2007 roku. Też dostałem 5 lat gwarancji i się przydała - po 4,5 roku poleciało łożysko - telefon , przyjechał gość i wymienił (mam pralkę z rozbieralnym bębnem). Teraz znowu łożysko hałasuje - dzwoniłem do serwisu AGD - koszt naprawy 180-200 zł.

Poza tym nic się nie dzieje, pralka pierze, wiruje, grzeje ;)

Brat ma pralkę Beko od 4 lat i też póki co wszystko w porządku.

 

Nie wiem jak z innymi elementami AGD, ale jeśli kupowałbym dziś pralkę, to Beko byłyby zdecydowanie brane pod uwagę.

 

Generalnie główna zasada przy wyborze sprzętu AGD to czas trwania gwarancji.

W przypadku pralek, można jeszcze rozeznać temat serwisowalności, a dokładniej rozbieralności bębna - innymi słowy czy da się wymienić łożysko, czy trzeba wymienić cały "moduł piorący" jak to nawyzają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zmywarkę BEKO od niecałego roku, myje bez problemów, awarii nie było, ale jest cholernie głośna. Mam kuchnię otwartą na salon i szlag mnie trafia jak coś oglądam na dole..

 

A to cenna uwaga w przypadku zmywarki. Mama ma Bosha i praktycznie nie słychać że pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pralke, suszarke i piekarnik Beko. Fakt, ze nie jestem heavy user, piekarnika uzywam pewnie max kilkanascie razy w roku ;) wiec nawet przez 5 lat ciezko o jakies problemy. Pralka 1-2x w tygodniu tez od 5 lat. Suszarke mam od roku i chodzi z taka czestotliwoscia jak pralka. Na razie bez przygód. I jednym z czynnikow decydujacych o zakupie byla promocja na 5 lat gwarancji jak kupowalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niestety te złe doświadczenia z tą firmą. Lodówka - przez pierwszą noc pracy "spuchła" dosłownie w taki sposób że otwarło drzwi -  półki wypchały cała tylna ścianka "napuchła" nie dociekałem od czego - lodówka została wymieniona na nową od ręki. Pralka Beko niestety umarła po 2 letniej gwarancji - wcześniej brudziła czarnymi kropkami białe pranie ( jakby fragmenty uszczelki bądź innego czarnego materiału). Naprawa była co prawda warta ok 250 zł ale pralka też byla z tych tanich modeli i sprzedałem w takim stanie jako uszkodzoną za grosze.  Sporo znajomych ma sprzęty Beko i nie narzekają ale prawie każdy korzystał z gwarancji w czasie jej trwania. Ja się nie zarzekam iż nie kupię ponownie ze względu właśnie na cenę/gwarancję ale daleki jestem od chwalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Warto isc w taka opcje?

ja kupilem Beko glownie ze wzgledu na gwarancje - cena byla podobna do Boscha czy innych producentow. Lodowka popsula sie po paru dniach, serwis przyjezdzal kilka razy w koncu wymienili. W zmywarce pompa padla po miesiacu - wymienili na nowa.

IMVHO jesli masz do wyboru 2 marki w podobnej cenie, majace podobne specyfikacje i rozne gwarancje to bierz ta z dluzsza gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.