Skocz do zawartości

kzak volvo c70 2.4 t


Rekomendowane odpowiedzi

VVolvo.

Witam szanowne grono ;-)

Kolega przymierza się do kupna pierwszego auta.

W oko wpadło mu te

Volv.

Bardzo bym prosił o uwagi i sugestie co do tego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> VVolvo.

> Witam szanowne grono ;-)

> Kolega przymierza się do kupna pierwszego auta.

Fajne.

Jeśli odpala i jeździ to brać.

Rozumiem ze kolega ma zaplecze finansowe na doprowadzenie do stanu używalności 14-letnie "coupe" od handlarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega przymierza się do kupna pierwszego auta.

> W oko wpadło mu te

Gołym okiem widać, że to angol po przekladce.

.

> Bardzo bym prosił o uwagi i sugestie co do tego egzemplarza.

jw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> VVolvo.

> Witam szanowne grono ;-)

> Kolega przymierza się do kupna pierwszego auta.

> W oko wpadło mu te

> Volv.

> Bardzo bym prosił o uwagi i sugestie co do tego egzemplarza.

Pierwsze co się rzuca w oczy to drzwi kierowcy i spasowanie szyby. Porównaj strony na fotce i coś szyba od strony kierowcy odstaje. Licznik w milach, nie wiem czy to był standard czy jednak jakaś USA wersja i wtedy może być problem z częściami. Odstające drzwiczki schowka pasażera. Pod maską błyszczy się bardziej niż w nowym z salonu. I tylny zderzak, źle spasowany z nadkolami. Od strony pasażera jest za głęboko, od strony kierowcy wystaje. Może w dupsko oberwał i lekko się przesunął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po czym to widać?

Link do wersji nie mobilnej ogłoszenia.

- licznik w milach, klima w celcjuszach, fotel pasażera wytarty jak nie wiem co, naklejki na przednich lampach redukujące odblask w lewo, dziura w prawym boczku po regulacji lusterek.

Pewnie sporo innych zlosnik.gif

Wczoraj kupiłem C70 I, fajne auto, ale musi być w bardzo dobrym stanie, inaczej kieszeń będzie boleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwsze co się rzuca w oczy to drzwi kierowcy i spasowanie szyby.

Tutaj to były jeszcze nie dawno drzwi pasażera zlosnik.gif

Ogólnie taki wygląd to norma, ciężkie, długie drzwi bez ramek robią swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tutaj to były jeszcze nie dawno drzwi pasażera

> Ogólnie taki wygląd to norma, ciężkie, długie drzwi bez ramek robią swoje.

Wg mnie dostał strzała w tył i jest przesunięty. Widać to na drzwiach, tylny zderzak i nawet klapa bagażnika vs. blacha obok i lampa nie są w idealnej linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg mnie dostał strzała w tył i jest przesunięty. Widać to na drzwiach, tylny zderzak i nawet klapa

> bagażnika vs. blacha obok i lampa nie są w idealnej linii.

Egzemplarz, który rozkminiamy jest bankowym angolem.

Myślę, że to już dyskwalifikuje go w zakupie. Co do przeszłości wypadkowej, to nawet nie patrzę pod tym kątem na niego.

Wspomniałem tylko, że opuszczone drzwi kierowcy / pasażera są normą w C70.

Do autora wątku. Myślę, że powinieneś wybić koledze z głowy C70, jeżeli szukacie aut do 5 tys plus opłaty, to czekają Was same miny.

Doprowadzenie auta do stanu używalności, będzie kosztować jakieś 3/4 ceny zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Link do wersji nie mobilnej ogłoszenia.

> - licznik w milach, klima w celcjuszach

Chyba w fahrenheitach grinser006.gif,

>fotel pasażera wytarty jak nie wiem co, naklejki na

> przednich lampach redukujące odblask w lewo, dziura w prawym boczku po regulacji lusterek.

> Pewnie sporo innych

> Wczoraj kupiłem C70 I, fajne auto, ale musi być w bardzo dobrym stanie, inaczej kieszeń będzie

> boleć.

Tylko-jaki jest sens ekonomiczny przekładki w tak tanim aucie hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba w fahrenheitach ,

Chyba jednak w stopniach Celsjusza. Po powiększeniu widać 20,22, reszta jest nie ostra.

> Tylko-jaki jest sens ekonomiczny przekładki w tak tanim aucie

Sztuka dla sztuki. Takie auto w UK, to jakieś 200-250 Funtów, wiezie się takich szrotów 9 na lorze i myśli co dalej. Jak handlarz ma na stanie jakieś s70/v70/c70 na graty, to przekładka tego to góra dwa dni.

Licząc nawet, że musiał kupić oddzielnie magiel, serwo, deskę, wiązkę ( wiązkę można polutować ) to wychodzi to grosze, ostawiam max 1000 zł za graty i to już ze sporym zapasem.

Edit:

Biorąc pod uwagę niedbałość o szczegóły, to wykonanie przekładki w aucie z ogłoszenia woła o pomstę do nieba.

Współczuję osobie, która to kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba jednak w stopniach Celsjusza. Po powiększeniu widać 20,22, reszta jest nie ostra.

Przecież jak w Celsjuszach to Europa kontynentalna, Anglia ma fahrenheity hmm.gif

> Sztuka dla sztuki. Takie auto w UK, to jakieś 200-250 Funtów, wiezie się takich szrotów 9 na lorze

> i myśli co dalej. Jak handlarz ma na stanie jakieś s70/v70/c70 na graty, to przekładka tego to

> góra dwa dni.

> Licząc nawet, że musiał kupić oddzielnie magiel, serwo, deskę, wiązkę ( wiązkę można polutować ) to

> wychodzi to grosze, ostawiam max 1000 zł za graty i to już ze sporym zapasem.

Jeśli handlarz robi to osobiście to może i tak, ale i tak sporo roboty jest a jak jeszcze dojdzie np. ściana grodziowa hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież jak w Celsjuszach to Europa kontynentalna, Anglia ma fahrenheity

UK ma Celsjusze, odsyłam do wujka google, w jakich krajach obowiązuje Skala Fahrenheita.

> Jeśli handlarz robi to osobiście to może i tak, ale i tak sporo roboty jest a jak jeszcze dojdzie

> np. ściana grodziowa

Dochodzą jeszcze wycieraczki i jeszcze kilka pierdół. Ściana grodziowa to kowalstwo artystyczne. Młotek, szlifierka, spawarka. Czego się spodziewać w aucie za 5 klocków. Wiele też zależy od auta, choć nie wiem jak jest w przypadku Volvo.

Kumpel ostatnio przekładał BMW E60, robił to dla siebie, starał się mocno. Lekko ponad dwa tygodnie i gotowe ( w większości po godzinach pracy warsztatu ). Powiedział, że następną przełoży w tydzień.

Nie mam weny żeby do typa zadzwonić, bo chętnie bym go pomęczył o pochodzenie, oraz o info jakie papiery są do zarejestrowania tego ulepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo bym prosił o uwagi i sugestie co do tego egzemplarza.

Ten samochód, żeby nosił miano samochodu, a nie ulepa to musi kosztować tą sumę razy 2, czyli 8-10 tys za ładne Coupe trzeba położyć, inaczej zamiast coupe będzie się miał polski odpowiednik "kupe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej powiedziałże 12-14k smile.gif

Za 8 tysie to może wyrwie zadbanego Saaba 900 Turbo jak mój.

Jak chce Volvo to gośćna forum volvo sprzedaje 850 kombi 2.0T. Może warto obejrzeć.

Tylko jak chce kupować taki paździerz to podejrzewam że słabo z kasą i na utrzymanie Saaba/Volvo kasy będzie i tak brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym raczej powiedziałże 12-14k

> Za 8 tysie to może wyrwie zadbanego Saaba 900 Turbo jak mój.

> Jak chce Volvo to gośćna forum volvo sprzedaje 850 kombi 2.0T. Może warto obejrzeć.

> Tylko jak chce kupować taki paździerz to podejrzewam że słabo z kasą i na utrzymanie Saaba/Volvo

> kasy będzie i tak brak.

Ja już nie piszę nawet o igle, tylko o w miarę jezdnym egzemplarzu z przebiegiem 270-300 tys, który nie będzie rujnował kieszeni. Takie za 4999 do negocjacji to tylko dla szpanu pod remizą, żeby panny majtki przez głowę ściągały, a od pon do pt w warsztacie...a jak dobrze strzelony był to i warsztaty nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> UK ma Celsjusze, odsyłam do wujka google, w jakich krajach obowiązuje Skala Fahrenheita.

Oficjalnie owszem, ale dopiero od połowy 20 wieku, z tym, że

Quote:

Oficjalną skalą używaną przy pomiarach temperatury w Wielkiej Brytanii jest skala Celsjusza (\"Celsius\" lub \"centigrade system\"). W zapisie pojawia się w tym kontekście najczęściej symbol \"oC\". Wiele osób wciąż posługuje się jednak dawniejszą skalą Fahrenheita (\"Fahrenheit\" - symbol \"oF\"). Skala ta obowiązuje także w Stanach Zjednoczonych, gdzie większość ludzi nie rozumie w ogóle informacji o temperaturze podawanych w skali Celsjusza


Ale darujmy sobie te sprzeczki, bo nie w tym rzecz. Zapytam jedynie w jakich stopniach ma być skala na klimatroniku w wersji kontynentalnej np niemieckiej, skoro twierdzisz, że Celsjusze wskazują na wyspy grinser006.gif

Jako ciekawostkę mogę napisać, że w pierwszych wersjach Lancii Kappy przy ustawieniu języka na angielski w komputerku pokładowym temperatury były wyświetlane właśnie w °F (choć auto nigdy nie było sprzedawane w wersji dla ruchu lewostronnego) rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale darujmy sobie te sprzeczki, bo nie w tym rzecz. Zapytam jedynie w jakich stopniach ma być skala

> na klimatroniku w wersji kontynentalnej np niemieckiej, skoro twierdzisz, że Celsjusze

> wskazują na wyspy

chodzi o polaczenie - mile + stopnie celsjusza. gdyby byly F to wskazywalo by na USA..

> Jako ciekawostkę mogę napisać, że w pierwszych wersjach Lancii Kappy przy ustawieniu języka na

> angielski w komputerku pokładowym temperatury były wyświetlane właśnie w °F (choć auto nigdy

> nie było sprzedawane w wersji dla ruchu lewostronnego)

przestawia sie na angielski - czyli rynek USA. tam pasuja F i nadal ruch jest prawostronny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - licznik w milach, klima w celcjuszach, fotel pasażera wytarty jak nie wiem co, naklejki na

> przednich lampach redukujące odblask w lewo, dziura w prawym boczku po regulacji lusterek.

> Pewnie sporo innych

Dopiero jak mi to napisałeś to zauważyłem. Bystre oko.

Co nie zmienia faktu ze główną zaletą tego auta za 5000 jest sam fakt że jeździ (o ile jeździ) grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chociażby po angielskim kwicie podatku drogowego na przedniej szybie

No, teraz to i ja widzę. Nawet dywaniki z przodu świadczą że to angol grinser006.gif

Deska rozdzielcza w innej wersji kolorystycznej... Nie sądziłem że opłaca się rzeźbić tak w aucie za 5000 ale ktoś już wyjaśnił że przekładka może nie być droga jeśli się ma zdolnego kowala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chociażby po angielskim kwicie podatku drogowego na przedniej szybie

Gość nawet nie próbował szczególnie ukrywać pochodzenia auta. W boczku po stronie pasażera jest niezaślepiona dziura po regulacji lusterek. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> VVolvo.

> Witam szanowne grono ;-)

> Kolega przymierza się do kupna pierwszego auta.

> W oko wpadło mu te

> Volv.

> Bardzo bym prosił o uwagi i sugestie co do tego egzemplarza.

Dywagacje w stylu" źle spasowany element",wytarty boczek.... są chyba lekko nie na miejscu bo fura kosztuje tyle co dobry opel corsa z tych lat. Najwazniejsze to sprawdzić mechanicznie a nad resztą za bardzo się nie zastanawiać.Napewnoi za tę kasę nie będzie to lalka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dywagacje w stylu" źle spasowany element",wytarty boczek.... są chyba lekko nie na miejscu bo fura

> kosztuje tyle co dobry opel corsa z tych lat. Najwazniejsze to sprawdzić mechanicznie a nad

> resztą za bardzo się nie zastanawiać.Napewnoi za tę kasę nie będzie to lalka:)

Chyba nie doczytaliście ,że auto do opłat..... Akcyza 18.6% ...

Także ze wszystkimi opłatami to może z 7-8k zł wyjść wink.gif + ubezpieczenie , paliwo na załatwianie spraw... i 9 będzie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kumpel ostatnio przekładał BMW E60, robił to dla siebie, starał się mocno. Lekko ponad dwa tygodnie

> i gotowe ( w większości po godzinach pracy warsztatu ). Powiedział, że następną przełoży w

> tydzień.

Ile go wyniosły graty do E60? Bo mam jedna do przekładki hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile go wyniosły graty do E60? Bo mam jedna do przekładki

Nie do określenia. Trafił się Francuz bez tyłu, chłopaki wzięli go na spółkę, jeden wziął skrzynię i wnętrze, drugi graty do przekładki, trzeci zabrał silnik.

Nie wnikałem jak się cenowo dogadali. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> VVolvo.

> Witam szanowne grono ;-)

> Kolega przymierza się do kupna pierwszego auta.

> W oko wpadło mu te

> Volv.

> Bardzo bym prosił o uwagi i sugestie co do tego egzemplarza.

Za te pieniądze zaproponuj koledze poszukanie A4 B5 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za wszelkie uwagi kolega szuka jakiegoś ładnego auta.

> Kolejnym jego typem jest ten

> automobil

> no taki ma gust chłop

> Może coś doradzicie ciekawego

Mocno zmęczony w środku jak na ten przebieg. Porównaj sobie ile kosztują w Niemczech, dolicz 1000zł dojazd, min 1000zł zarobek i opłaty, zobacz czy da się tam kupić taki pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za wszelkie uwagi kolega szuka jakiegoś ładnego auta.

> Kolejnym jego typem jest ten

> automobil

> no taki ma gust chłop

> Może coś doradzicie ciekawego

Za taką kasę niech szuka Laguny I z silnikiem 3-litrowym czy jakoś tak, ponad 200 koni pod maską. Będzie taki przyczajony tygrys i ukryty smok w jednym smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za wszelkie uwagi kolega szuka jakiegoś ładnego auta.

> Kolejnym jego typem jest ten

> automobil

Plusy:

- Jest lepiej...

Prawdopodobnie nie był to anglik....

Z plusów to tyle... zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Minusy:

- Tablice rej. to wyklejanki

- PT koło / w sumie to całe zawieszenie ??? Nie jest symetryczne względem karoserii

- Szpandekle nie są fabryczne zlosnik.gif

- antena FM, jest wygięta

Nie wiem dlaczego, ale auto mnie odrzuca. Plener zdjęciowy..., oraz cała reszta nienaturalna otoczka tych zdjęć.

Po wklepaniu nr telefonu sprzedającego w google, wyskakują same perfekcyjne igły. Zapewne sprzedający nie robi nic tylko kupuje auta na handel, następnie naprawia, a na sam koniec sprzedaje z marżą 1% hehe.gif

> no taki ma gust chłop

> Może coś doradzicie ciekawego

Gust może i ma nie najgorszy....

Niektórzy np. jeżdżą Mulitiplą...

Budżet kolega ma za mały...

Niech poszuka auta rozsądkiem, a nie oczami. Przynajmniej sobie nie raz pojeździ po rewirze, a nie mechanikach.

Chyba zacznę prowadzić warsztaty, z oglądania i oceniania ogłoszeń motoryzacyjnych. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://otomoto.pl/citroen-xantia-exclusive-gaz-sekwencja-C31655237.html

> Nic lepszego za 5 koła nie znajdzie. Auto mało problemowe, tanie w naprawach (chyba że mieszka na

> wiosce totalnej i nie ma mechanika który mu będzie serwisował hydro no i nie rdzewieje za

> bardzo.

szczegolnie skrzynia AL4 jest malo problemowa cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może takie za 5,5 tys zł

V70 2,4

Quote:

I. Silnik oraz układ napedowy.

Silnik o zapłonie iskrowym - nie uruchomiono. Silnik zamocowany prowizorycznie - po lewej stronie

podwieszony przy u¿yciu pasa transportowego. Brak rozrusznika, brak skrzyni biegów. Stwierdzono wycieki

oleju silnikowego. Stwierdzono slady przepocen i przedmuchów oleju na elementach silnika i osprzetu. Elementy

osprzetu silnika- nie sprawdzono podczas pracy, czesciowo zdekompletowane. Skrzynia biegów -

zdemontowana, rozło¿ona na elementy składowe, niekompletna (czesc elementów znajduje sie wewnatrz

samochodu).


hehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gif

287608015-135_DOA_02_14_VOLVO_XC_70_2.4_AWD_AUT._LU_5152G.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.