Skocz do zawartości

SKODA OCTAVIA jaki silnik wybrać? Czy TSI dobre?


tygrysek86

Rekomendowane odpowiedzi

Bedzie kupowana nowa SKODA OCTAVIA III w wersji kombi.

Budżet ograniczony max 70 tyś

Raczej benzyna

samochód nie do ścigania ale do normalne jazdy po zatłoczonym mieście + 2x w roku wyjazd na wakacje

Co sądzicie o silniku 1.2 TSI ? 1.4 TSI ?

Czegoś się w w tym TSI bać? Który najlepiej wybrać?

A może diesel 1.6 TDI 90 KM ? jest tam dwumas? DPF ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bedzie kupowana nowa SKODA OCTAVIA III w wersji kombi.

> Budżet ograniczony max 70 tyś

> Raczej benzyna

> samochód nie do ścigania ale do normalne jazdy po zatłoczonym mieście + 2x w roku wyjazd na wakacje

> Co sądzicie o silniku 1.2 TSI ? 1.4 TSI ?

> Czegoś się w w tym TSI bać? Który najlepiej wybrać?

> A może diesel 1.6 TDI 90 KM ? jest tam dwumas? DPF ?

ja polecam zdecydowanie wziąć mocniejszy silnik bo potem będziesz żałował - różnica w spalaniu będzie pewnie niewielka a w jeździe jednak zauważalna. 1.4 bardzo ładnie się odpycha, w zasadzie od samego dołu, prawie jak diesel, a pali przy rozsądnej jeździe w zasadzie niewiele więcej niż Panda 1.2 69KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to chyba gorzej?

> potrzebowałbym szczerej odpowiedzi... bać się tego TSI czy już bać się nie trzeba

czy ja wiem czy gorzej? Po wpadce łancuchowej VW chyba lepiej mieć pasek. Czy się bać? Na chwilę obecną przebiegi max. dochodzą do pewnie do 50kkm patrząc na OCP i nikt nie narzeka jak na razie. Bierz 4 lata gwarancji i wtedy będziesz miał spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to chyba gorzej?

> potrzebowałbym szczerej odpowiedzi... bać się tego TSI czy już bać się nie trzeba

szczerze, to bierz przedłużoną gwarancję, najmocniejsze TSI jakie Ci się mieści w budżecie i nie dywaguj za dużo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to chyba gorzej?

> potrzebowałbym szczerej odpowiedzi... bać się tego TSI czy już bać się nie trzeba

Nie bać się i brać przedłużoną gwarancję na 4 lata !!!

Jeśli większość w mieście to 1.2 TSI 105 KM elegance + gwarancja dodatkowa minus rabat i jesteś w założonym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie bać się i brać przedłużoną gwarancję na 4 lata !!!

> Jeśli większość w mieście to 1.2 TSI 105 KM elegance + gwarancja dodatkowa minus rabat i jesteś w

> założonym budżecie.

pod warunkiem że nie będzie dopłaty za lakier i żadnych dodatkowych frykasów, to będzie w okolicach 70kpln z lekką górką (ale trzeba dobrze ponegocjować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I ciesz sie Oktavią w cenie Mondeo

prywatnie nie kupisz Mondka w podobnym wypasie za te pieniądze co O3, poza tym słabo tam z benzyną która jest sensowna poniżej 1.6T, a to już trochę kosztuje.

Druga sprawa - produkcja od 2007 (chyba?) i to niestety widać w wyglądzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tata ma 1.4Tsi.. w mieście spalanie w okolicach 7l/100km dynamika na dobrym poziomie (8,5s do 100km/h katalogowo). Jaka jest różnica między 1.2 a 1.4 cenowo ? Weź sobie przedłużoną gwarancję i święty spokój wink.gif jakbyś chciał jakieś info z użytkowania to daj cynk na pw ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli będziesz brał O3 to zwróć uwagę na wyposażenie, bo po wyjeździe z salonu na chwilę obecną nic

> z rzeczy typu tempomat itd sobie nie dołożysz (ochrona komponentu).

tempomat jest w katalogu akcesoriów (i jest lub będzie dostępny), część rzeczy (np. funkcja corner) już udało się ogarnąć, ale części nie (np. Columbus). Ogólnie ochrona komponentów jest i nie jest tak łatwo dołożyć.

Inna sprawa, że duża część wypasu jest w takich cenach, że potem na rynku wtórnym ciężko za tą kasę kupić (mówię o dodatkach za 50-500zł) i to należy brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli będziesz brał O3 to zwróć uwagę na wyposażenie, bo po wyjeździe z salonu na chwilę obecną nic

> z rzeczy typu tempomat itd sobie nie dołożysz (ochrona komponentu).

Ja bym najpierw zastanowił się, czego potrzebuję, a potem pojeździł po salonach różnych marek.

Przywiązywanie się do danej marki powoduje, że trzeba iść na więcej kompromisów.

Zostawiając sobie markę do wyboru na sam koniec, można mieć niezły wypas za posiadane pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pod warunkiem że nie będzie dopłaty za lakier i żadnych dodatkowych frykasów, to będzie w okolicach

> 70kpln z lekką górką (ale trzeba dobrze ponegocjować)

Wskazałem rozsądny/sensowny kierunek, a dalej niech już móżdży zainteresowany, bo ja tym jeździł nie będę ok.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do zabawy mam zupełnie inny samochód

ST w przypadku seata to oznaczenie kombi, a nie zabawy. zlosnik.gif

Chodziło mi o to, że seat leon ST to brat bliźniak octavii, ale lepszy wizualnie (ładniejszy), cenowo (tańszy) i jakościowo (lepszy tzw. feeling), bo technicznie to dwa identyczne samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ST w przypadku seata to oznaczenie kombi, a nie zabawy.

> Chodziło mi o to, że seat leon ST to brat bliźniak octavii, ale lepszy wizualnie (ładniejszy),

> cenowo (tańszy) i jakościowo (lepszy tzw. feeling), bo technicznie to dwa identyczne

> samochody.

tez ma taki pojemny kufer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ST w przypadku seata to oznaczenie kombi, a nie zabawy.

> Chodziło mi o to, że seat leon ST to brat bliźniak octavii, ale lepszy wizualnie (ładniejszy),

> cenowo (tańszy) i jakościowo (lepszy tzw. feeling), bo technicznie to dwa identyczne

> samochody.

a nie wiem czy tanszy, skonfiguruj tak samo skode i seata i zobacz jaka wyjdzie roznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> porównaj bagażniki i się zastanów.. Leon bagażnika nie ma.. nawet ST..

587 litrów to mało ?

Ceny Seata i Skody będą podobne.

Niestety Seat ma bardzo ograniczoną sieć serwisową na tą chwilę i na pewno Octavię będzie łatwiej odsprzedać kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wskazałem rozsądny/sensowny kierunek, a dalej niech już móżdży zainteresowany, bo ja tym jeździł

> nie będę

dla mnie lepsze jest wzięcie Ambition+Amazing+1.4TSI, choć boje się że wtedy na "opcję" Combi braknie oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ST w przypadku seata to oznaczenie kombi, a nie zabawy.

> Chodziło mi o to, że seat leon ST to brat bliźniak octavii, ale lepszy wizualnie (ładniejszy),

> cenowo (tańszy) i jakościowo (lepszy tzw. feeling), bo technicznie to dwa identyczne

> samochody.

z ciekawości - jakie rabaty można dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ST w przypadku seata to oznaczenie kombi, a nie zabawy.

> Chodziło mi o to, że seat leon ST to brat bliźniak octavii, ale lepszy wizualnie (ładniejszy),

> cenowo (tańszy) i jakościowo (lepszy tzw. feeling), bo technicznie to dwa identyczne

> samochody.

Szczegolnie w srodku deska jak z Golfa III sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to własnie przekreśliło to auto u mnie, z zewnątrz super (szczególnie FR), ale w środku dramat

Zgadzam sie. Trzeba byc slepym zeby to kupic.

Choc z zewnatz mi sie bardzo podoba wersja 3/5d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.