Skocz do zawartości

Preparat do odgrzybiania klimy i nawiewów


karolKK

Rekomendowane odpowiedzi

Mają ostatnio w Biedronce takie coś :

photo.jpeg

Za 7zł.

Wciska się to, preparat ulatnia się przez parę minut, w tym czasie nawiewy chodzą na max. i obiegu wewnętrznym.

Pytanie zasadnicze czy ktoś tego używał, jaki pozostawia to zapach i czy rzeczywiście neutralizuje zapachy różnego rodzaju?

Tanie jak barszcz, wiec wrzuciłem dziś do koszyka przy okazji zakupów ale mam wątpliwość czy tego użyć hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mają ostatnio w Biedronce takie coś :

> Za 7zł.

> Wciska się to, preparat ulatnia się przez parę minut, w tym czasie nawiewy chodzą na max. i obiegu

> wewnętrznym.

> Pytanie zasadnicze czy ktoś tego używał, jaki pozostawia to zapach i czy rzeczywiście neutralizuje

> zapachy różnego rodzaju?

> Tanie jak barszcz, wiec wrzuciłem dziś do koszyka przy okazji zakupów ale mam wątpliwość czy tego

> użyć

Użyłem kiedyś czegoś takiego od K2, chyba Klima Fresh. Jakiekolwiek niemiłe zapachy zniknęły i od tej pory spokój, a to było niecały rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mają ostatnio w Biedronce takie coś :

> Za 7zł.

> Wciska się to, preparat ulatnia się przez parę minut, w tym czasie nawiewy chodzą na max. i obiegu

> wewnętrznym.

> Pytanie zasadnicze czy ktoś tego używał, jaki pozostawia to zapach i czy rzeczywiście neutralizuje

> zapachy różnego rodzaju?

> Tanie jak barszcz, wiec wrzuciłem dziś do koszyka przy okazji zakupów ale mam wątpliwość czy tego

> użyć

Użyłem czegoś podobnego kupionego na Allegro.

Pomogło ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mają ostatnio w Biedronce takie coś :

> Za 7zł.

doraźnie do małego auta może być, nie zastąpi regularnego odgrzybiania, ale przez miesiąc - dwa nie dmucha zapachem zastałej wilgoci waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mają ostatnio w Biedronce takie coś :

Używałem już kilka razy co roku od bezpośredniej konkurencji. I to z doskonałym efektem.

Trzeba tylko przestrzegać instrukcji bo jeśli np. nie włączysz w porę nawiewów to wszystko spłynie. Najpewniej na jakąś elektronikę. Później mogą być problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Używałem już kilka razy co roku od bezpośredniej konkurencji. I to z doskonałym efektem.

> Trzeba tylko przestrzegać instrukcji bo jeśli np. nie włączysz w porę nawiewów to wszystko spłynie.

> Najpewniej na jakąś elektronikę. Później mogą być problemy.

ale tego nie sika sie do nawiewow, tylko stawia na podlodze auta odpala obieg wewnetrzny na max i ten spraj sie uwalnia do kabiny przez ok 2,5 minuty, nawiew ma chodzic ok 10 min. potem jesy wietrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mają ostatnio w Biedronce takie coś :

> Za 7zł.

> Wciska się to, preparat ulatnia się przez parę minut, w tym czasie nawiewy chodzą na max. i obiegu

> wewnętrznym.

> Pytanie zasadnicze czy ktoś tego używał, jaki pozostawia to zapach i czy rzeczywiście neutralizuje

> zapachy różnego rodzaju?

> Tanie jak barszcz, wiec wrzuciłem dziś do koszyka przy okazji zakupów ale mam wątpliwość czy tego

> użyć

Używałem produktu typu "granat", pianka, ozonowanie w serwisie aż ostatecznie zakupiłem mały ozonator domowy.

Granat (lidlowski) pozostawił zapach na dwa góra dni.

Pianka jest skuteczniejsza -ale wiadomo więcej zachodu (filtr p. pyłkowy, zdjecie schowka celem dostania sie do parownika) Ale sądzę ,ze warto. Na dłuższy czas był spokój. @ razy w sezonie wypadałoby to zrobić.

Ozonowanie w zakłądzie klimatyzacji... Brak mojej wiedzy - samochód ozonowany na słońcu przy temp pow. 20 st. . Czyliż efekt znikomy.

Własny ozonator - skuteczność zbliżona do pianki (powtarzać trzeba ok 3 razy w roku) ale mniejsza uciażliwość - nie trzeba elementów deski zdejmować tylko "rułkę" tu i tam wsadzić. Całosć trwa dośc długo - 1-1,5 h z racji ograniczonej wydajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zrobiłem to grinser006.gif

Oparcia przednich foteli postawione pionowo, złożyłem również oparcie tylnej kanapy, żeby bagażnik też "brał udział w odświeżaniu".

Pojemnik odbezpieczony, postawiony na dywaniku za przednim fotelem. Czas wypsikania do zera około 3 minut. Następne 7 min jeszcze auto chodziło z dmuchawą na 4ce i wew. obiegiem.

Po otwarciu wiadomo, komora gazowa. Wietrzenie zgodnie z instrukcją 5min.

Zabieg przeprowadzony wczoraj około 20.00 w garażu, dziś rano w drodze do pracy zapach w samochodzie naprawdę miły i ładny.

Po włączeniu klimy i jej wyłączeniu nie ma tego charakterystycznego fetorku.

Pytanie jak długo się ten stan rzeczy utrzyma.

Ale ogólnie polecam ten środek jak ktoś chce choć doraźnie pozbyć się smrodka z klimy i trochę odświeżyć sam zapach we wnętrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niech Was reka boska chroni przed uzyciem preparatu K2. Efekt byl taki ze przez kolejne kilka

> miesiecy przy wlaczonym ogrzewaniu czuc bylo z nawiewow zapach jakby plynu chlodniczego. nigdy

> wiecej. testowane na 3 roznych samochodach

Pisalem o tym chyba rok temu. Ten preparat zrobił mi zwarcie w obwodzie wyłacznika poduszki powietrznej pasażera i po umyciu i wysuszeniu musiałem jechac do wyspecjalizowanego warsztatu, aby skasowali mi błąd poduszki frown.gif

Polecam albo ozonator albo czyszczenie klimy w serwisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.