Skocz do zawartości

Tanie cabrio ze sztywnym dachem - jakie kupić?


Jay

Rekomendowane odpowiedzi

Cenowo do 15 tys zł (to absolutny max) ok.gif

Tylko benzynowe ok.gif

Najbardziej wielkościowo pasuje Peugeot 307CC - czy ktoś wie jakie są bolączki tego auta?

206CC trochę mały ale też godny rozważenia - a jak awaryjność wypada w porównaniu do 307?

Jakies inne propozycje? Może Megane II CC - widze ze coś tam się da wyhaczyć za 15 tys - wiadomo stan pewnie dostateczny ale trudno - jak to wypada pod względem awaryjności w porównaniu do wyżej wymienionych?

Auto ma zrobić 7-8 tys km maksymalnie, będzie kupione na 3-4 miesiące i sprzedane, wiec koszty eksploatacji nie są istotne, ale najwazniejsza jest jak najmniejsza awaryjność idea.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Eosy jednak są nieco droższe druga sprawa to taka, ze u nas raczej nikt tym nie jeździ i mysle ze

> bylby spory problem ze sprzedażą...

Myślę że nikt tym nigdzie nie jeździ, ten samochód jest stylistycznie obrzydliwy. Ale cenowo prawie się łapie:

http://www.cars.com/go/search/detail.jsp...&listType=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę że nikt tym nigdzie nie jeździ, ten samochód jest stylistycznie obrzydliwy. Ale cenowo prawie

> się łapie:

> http://www.cars.com/go/search/detail.jsp...&listType=1

U nas tez znalazłem jakiegoś za 18 tys zł , ale imho jednak lepiej kupić coś co potem będzie łatwo sprzedać zlosnik.gif zwłaszcza jeśli to auto ma być "na chwile" smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rudej w niebezpiecznej ilości nie zaobserwowałem.

> Miałem krótko, więc awaryjności nie ocenię, ale na silniki ponadprzeciętnych narzekań nie

> słyszałem.

Ja to kupie jak pisałem na jakies 8 tys km / 3 miesiace.. wiec może akurat trafie na moment ze się nic nie zepsuje, a może wręcz przeciwnie.. nie chce robic zadnego "pakietu startowego", nie chce wymieniac nic po zakupie, po prostu polatac i sprzedać.. wiec trochę ryzyko jest dlatego pytam o awaryjność wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takich zalozeniach kupilem 206cc i jestem zadowolony.Troche jednak mam problem z fotelikiem dla dziecka bo ma bardzo malo miejsca na nogi i w przyszlym roku zmieniac chce na 307CC.Generalnei super auto,mam 1.6 benzyne i nawet nieduzo w trasie kolo 5 pali.I nic mie nie przecieka puki co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy takich zalozeniach kupilem 206cc i jestem zadowolony.Troche jednak mam problem z fotelikiem

> dla dziecka bo ma bardzo malo miejsca na nogi i w przyszlym roku zmieniac chce na

> 307CC.Generalnei super auto,mam 1.6 benzyne i nawet nieduzo w trasie kolo 5 pali.I nic mie nie

> przecieka puki co

może chcesz sprzedać już w tym roku? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko czy to się da potem sprzedać?

Nie mam pojęcia. To Ty powinieneś wiedzieć.

Jedna, moja mulher.gif na nią choruje ale na razie bardziej kocha Daihatsu. Kiedyś jednak będzie chciała Tigrę, więc popyt jednostkowy będzie.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja to kupie jak pisałem na jakies 8 tys km / 3 miesiace.. wiec może akurat trafie na moment ze się

> nic nie zepsuje, a może wręcz przeciwnie.. nie chce robic zadnego "pakietu startowego", nie

> chce wymieniac nic po zakupie, po prostu polatac i sprzedać.. wiec trochę ryzyko jest dlatego

> pytam o awaryjność

Mechanicznie to silniki/skrzynie są te same co w c/e klasie. Nie kupowałbym tylko wolnossącego slk 200 i amg - ten pierwszy dlatego że pali tyle co kompresor a nie jedzie a drugi że będzie ciężko z gratami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3.2 może być tanszy niż 2.0 bo trudniej sprzedać duże silniki porozglądam się

> a przy okazji - BMW Z3 - ktoś coś powie na ten temat?

znaleźć rozsądny egzemplarz jest niełatwo. W budżecie powinieneś się wyrobić.

Silniki M44b19 jak najbardziej godne polecenia.

Tak pod spodem to jest właściwie leciutko stuningowany E36 compact więc po pierwsze trudne do zepsucia a po drugie dość tanie w utrzymaniu.

Auto dobrze wyważone i dobrze skręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja chce auta szukac max 2 dni i sprzedać w max 2 dni również...

to zapomnij o Z3. grinser006.gif

Kiedyś ze znajomym pod Radomiem ze 3 sztuki oglądaliśmy. Dramat jakich mało.

Zrezygnował z szukania beemki i kupił TT w opłakanym stanie. To też w sumie jakaś opcja ale ani jedno ani drugie nie ma twardego dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to zapomnij o Z3.

> Kiedyś ze znajomym pod Radomiem ze 3 sztuki oglądaliśmy. Dramat jakich mało.

> Zrezygnował z szukania beemki i kupił TT w opłakanym stanie. To też w sumie jakaś opcja ale ani

> jedno ani drugie nie ma twardego dachu.

O wlasnie pomyslalem o TT, ale fakt - nie ma twardego dachu, a Z3 tym bardziej. Zresztą, te marki są zbyt zmęczone wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poza tym chodzi o lans na swiatlach - składanie dachu w korku

W struclu za 15 koła? pad.gif Tylko żeby z tego lansowania nie wyszła zwykła kiszka jak sie to weźmie i spsuje w połowie składania i fura zostanie z ogromniastym spojlerem biglaugh.gif.

Chcesz żeby sie Twoja Pani polansowała tanim kosztem bez obciachu to zapodaj coś takiego tylko tańszego

Marka szlachetniejsza niż jakiś peżot czy inna cytryna, skóry widać , sprzedać też sie powinno lepiej niż francuzy.

Sztywny dach to IMHO pchanie sie w kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale tam sztywny dach trzeba zakladac ręcznie a nie przyciskiem...

> Moja ma mieć łatwo z zamykaniem, a poza tym chodzi o lans na swiatlach - składanie dachu w korku

Jay, załamujesz czasami zlosnik.giffacepalm%5B1%5D.gif zdecydowanie wolę jak kobieta potrafi przylansować się swoją inteligencją, wtedy i składany dach za 15k nie jest potrzebny...

Kup jej wózek z gondolą, wyjdzie taniej, a i doceni, bo pomyśli, że przyszłościowo myślisz, i dach składany, i czasami wygląd sportowy potrafi być... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale tam sztywny dach trzeba zakladac ręcznie a nie przyciskiem...

> Moja ma mieć łatwo z zamykaniem, a poza tym chodzi o lans na swiatlach - składanie dachu w korku

No i dobrze że ręcznie, przynajmniej mniej do psucia. Sam chciałeś TANIE auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W struclu za 15 koła? Tylko żeby z tego lansowania nie wyszła zwykła kiszka jak sie to weźmie i

> spsuje w połowie składania i fura zostanie z ogromniastym spojlerem .

> Chcesz żeby sie Twoja Pani polansowała tanim kosztem bez obciachu to zapodaj coś takiego tylko

> tańszego

> Marka szlachetniejsza niż jakiś peżot czy inna cytryna, skóry widać , sprzedać też sie powinno

> lepiej niż francuzy.

> Sztywny dach to IMHO pchanie sie w kłopoty.

E tam, sztywny dach to nadal jest lans i tak ma być grinser006.gif żadne materiałowe nie wchodzą w gre, nawet mnie to się nie podoba, a jej tym bardziej się nie spodoba...

Jak się zepsuje to się naprawi, ale jakby patrzeć ze się cos ma zepsuc to by trzeba było kupować samochody rozsądkiem - czyli nigdy żadnego cabrio wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jay, załamujesz czasami zdecydowanie wolę jak kobieta potrafi przylansować się swoją

> inteligencją, wtedy i składany dach za 15k nie jest potrzebny...

Oj, nie przesadzajmy, inteligencja swoja droga, a wygląd swoją wink.gif Co innego zwraca uwagę na siebie (w tej cenie) na drodze, jak nie np. taki maly peżocik skladajacy sobie dach w korku cool.gif

Kolezanka ma takiego 206CC niebieskiego i wygląda w nim rewelacyjnie... (ja bym się tym wstydzil jezdzic, ale dla kobiety imho pasuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozważam, wygląda swietnie i kobieco

> Jedno jest pewne - po zakupie Tigry TT od razu pierwszego dnia już bym wieszał kartke "sprzedam" -

> bo to trochę zejdzie

hmm.gif Co z nimi jest nie tak, że tak słabo schodzą? Ceny trzymają w miarę wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.