Skocz do zawartości

kamyk-szyba -pytanko


QuBeK

Rekomendowane odpowiedzi

Jechałem sobie, z naprzeciwka tir z jakimś gruzem/żwirem. W momencie gdy minęliśmy się-głośny huk i... szybki rzut okiem na szybę, po prawej stronie mam prawie centymetrowy odprysk/pajączek. Nie mogłem zawrócić i gonić (w ogóle jest sens?) Bo jechałem służbowo z gośćmi, ale mam na kamerce nagrane to, numery ciężarówki i głośny strzał w momencie mijania -czy to coś mi daje czy i tak nic nie zmienia? piwo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jechałem sobie, z naprzeciwka tir z jakimś gruzem/żwirem. W momencie gdy minęliśmy się-głośny huk

> i... szybki rzut okiem na szybę, po prawej stronie mam prawie centymetrowy odprysk/pajączek.

> Nie mogłem zawrócić i gonić (w ogóle jest sens?) Bo jechałem służbowo z gośćmi, ale mam na

> kamerce nagrane to, numery ciężarówki i głośny strzał w momencie mijania -czy to coś mi daje

> czy i tak nic nie zmienia?

daj se spokój, będziesz się szarpał z nimi miesiącami

dawno to było ? jeśli nie to naklej na to miejsce przeźroczystą taśmę klejącą aby odprysk nie łapał syfu i jedź jak najszybciej do warsztatu wymiany/naprawy szyb samochodowych. Zrobią Ci to pewnie za 50pln i śladu nie będzie pod warunkiem, że nie nałapało syfu. Jesli ślad zostanie to trudno ale chociaż dalej nie będzie pękać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> daj se spokój, będziesz się szarpał z nimi miesiącami

> dawno to było ? jeśli nie to naklej na to miejsce przeźroczystą taśmę klejącą aby odprysk nie łapał

> syfu i jedź jak najszybciej do warsztatu wymiany/naprawy szyb samochodowych. Zrobią Ci to

> pewnie za 50pln i śladu nie będzie pod warunkiem, że nie nałapało syfu. Jesli ślad zostanie to

> trudno ale chociaż dalej nie będzie pękać.

to było dzisiaj zlosnik.gif, zobaczymy co dalej z tym będzie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jechałem sobie, z naprzeciwka tir z jakimś gruzem/żwirem. W momencie gdy minęliśmy się-głośny huk

> i... szybki rzut okiem na szybę, po prawej stronie mam prawie centymetrowy odprysk/pajączek.

> Nie mogłem zawrócić i gonić (w ogóle jest sens?) Bo jechałem służbowo z gośćmi, ale mam na

> kamerce nagrane to, numery ciężarówki i głośny strzał w momencie mijania -czy to coś mi daje

> czy i tak nic nie zmienia?

Też ostatnio tak dostałem. Za 80zł mi to pewien sympatyczny starszy człowiek naprawił i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w słuzbowym też szyba poszła się pasać od kamienia z poprzedzającego auta i ubezpieczyciel dupskiem

> się wypiął

U mnie też w służbówce.... zlosnik.gif, tak jak myślałem - nie da się tego ugryźć, jakbym miał okazję to bym dorwał takiego barana, i baranka w ścianę mu zrobił, żebym nauczył się że ładunek należy odpowiednio zabezpieczyć... ehhh sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie też w służbówce.... , tak jak myślałem - nie da się tego ugryźć, jakbym miał okazję

> to bym dorwał takiego barana, i baranka w ścianę mu zrobił, żebym nauczył się że ładunek

> należy odpowiednio zabezpieczyć... ehhh

u mnie akurat spod koła coś wystartowało ale wiem, że goście się kopali z ubezpieczalnią, sam jeździłem z autem na oględziny, a w efekcie nic nie dostali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zarządca drogi odpowiada za np dziure w drodze. za to co leży na drodze czyli np kamień nie.

> a co kierowca TIRa winien, że na kamien najechał. no chyba że prosto z paki w szybe dostałeś.

Dostałem z paki. Pakiet na szyby nie wiem czy jest, ale wiem że działa - w lanosie był użyty jak... tylne odkleiła się i odfrunęła podczas jazdy rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie też w służbówce.... , tak jak myślałem - nie da się tego ugryźć, jakbym miał okazję

> to bym dorwał takiego barana, i baranka w ścianę mu zrobił, żebym nauczył się że ładunek

> należy odpowiednio zabezpieczyć... ehhh

Rownie dobrze spod kola mogles dostac, widziales, ze to z ladunku?

Znam gostka, ktory wywalczyl $ za szybe zbita kamieniem z ladunku, ale co sie naciagal to jego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rownie dobrze spod kola mogles dostac, widziales, ze to z ladunku?

> Znam gostka, ktory wywalczyl $ za szybe zbita kamieniem z ladunku, ale co sie naciagal to jego.

Tak, to było na bank z ładunku - ale tak jak myślałem, skoro to nie był kamień wielkości ping ponga i nie widać jak leci i skąd leci, bo leci za szybko to nie mam dowodów zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, to było na bank z ładunku - ale tak jak myślałem, skoro to nie był kamień wielkości ping

> ponga i nie widać jak leci i skąd leci, bo leci za szybko to nie mam dowodów

wystarczyłoby, że widać niezakryty ładunek. Ale przy różnicy wysokości i mijaniu raczej wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wystarczyłoby, że widać niezakryty ładunek. Ale przy różnicy wysokości i mijaniu raczej wątpię.

Jak znajdę czas i motywację, to może wrzucę filmik, chociaż w sumie - nic tam się na nim nie dzieje, więc... zlosnik.gif

Pochwalę się kamerką... rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mogłem zawrócić i gonić (w ogóle jest sens?)

Z dwa lata temu na Obwodnicy Trójmiasta kobieta dostała kamieniem w okno z zza wywrotki...szyba trach... wyprzedziła ciężarówkę i zahamowała efekt:

Jedna osobo śmiertelna zmiażdżona w dostawczaku przez kolejną ciężarówkę... Do dzisiaj pamiętam tego kierowce zmiażdżonego między tirami w dostawczaku czacha.gif

A co do szyb i kamieni to polecam to do szybkich napraw:

Napraw sam szybę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak to jest, gdy nie zachowuje się bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu...

Kierowca dostawczaka wyhamował ale kolejny tir zmiażdżył jego... w tym miejscu są 3 pasy droga pod górkę a dozwolona prędkość to 120 km/h. Więc zmierzam do tego, ze próba zatrzymania kogoś za uszkodzoną szybę jest niebezpieczna dla innych uczestników ruchu i jeśli nie ma się dowodu w postaci nagrania dobra i szybka kamerą to nie do udowodnienia . Sam wymieniałem już z 3 szyby od kamieni ... teraz małe odpryski sobie naprawiam a dodatkowo mam wykupione ubezpieczenie niezależne na szybę bo to, że znowu dostanę kamieniem jest pewne pytanie tylko kiedy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kierowca dostawczaka wyhamował ale kolejny tir zmiażdżył jego...

To właśnie miałem na myśli: kierownik TIR-a siedzi wysoko i widzi daleko i sądzi, że nic go nie zaskoczy, zmniejsza dystans do poprzednika, a to może być śmiertelnie niebezpieczne podejście...

Same zatrzymanie, które opisałeś, to porażka, ale tam mogło wydarzyć się cokolwiek, co by zatrzymało ruch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To właśnie miałem na myśli: kierownik TIR-a siedzi wysoko i widzi daleko i sądzi, że nic go nie

> zaskoczy, zmniejsza dystans do poprzednika, a to może być śmiertelnie niebezpieczne

> podejście...

> Same zatrzymanie, które opisałeś, to porażka, ale tam mogło wydarzyć się cokolwiek, co by

> zatrzymało ruch...

wygugluj sobie wypadek 24 IV na A4 w okolicach zjazdu Krzywa. Zmarnowałem tam kilka dobrych godzin oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na kamerce widać, że ciężarówka jechała z towarem sypkim typu żwir bez plandeki (gdyż od kilku lat mają obowiązek zabezpieczać w ten sposób przewożony ładunek), spróbuj zgłosić na policję idąc z nagraniem i jak podejmą działania w celu ukarania kierowcy z notką policyjną możesz uderzyć do ubezpieczyciela ciężarówki i wtedy się wszystko okaże jaki będzie wynik.

Moim zdaniem warto spróbować, małe koszty czasowe a nóż widelec się uda.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.