Skocz do zawartości

Nowe, tanie,oszczędne i w miarę praktycznie


cesarz

Rekomendowane odpowiedzi

W Daćkach nie słychać o jakichkolwiek problemach nt. układu wtryskowego (czytuję trochę forum Dacii w pl).

Zresztą jak nowy diesel to ja bym się nie bał.

Mam w firmie Kangoo, które dopiero po 270 tys km miało regenerowaną pompę i wtryski, auto jest z 2006r. W sumie sprowadzane, więc nie wiem ile ma na prawdę przejechane.

Jak Panda wchodzi w grę to nie chcę być stronniczy ale... Luknij na żywo Up!/Citigo smile.gif Ja jeżdżę za 15 zł 100km (lpg), ale benzyny zużyje to tak jak diesel ropki. Po trasie jeździłem już nie raz i troche brak mocy do wyprzedzania... Dlatego wybrałbym diesla w Twoim przypadku.

Poza tym w Skodziance, wyciszenie, zestopniowanie skrzyni, hamulce, zawias - nadają się na trasę zaskakująco dobrze. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzis podjade do Fiata bo chce zobaczyć te 500L to pande tez się oglądnie

zdecyduj się najpierw jakiej klasy samochód chcesz. Panda to klasa A, 500L to taka klasa B+, nadmuchane punto, coś jak Venga czy C3 Picasso.

Teściowie niedawno kupili nową Pandę. Faktycznie z zewnątrz samochód urósł, ale w środku tego nie widać: małe krótkie fotele, ogólnie ciasno, na pewno nie jest to samochód na roczne przebiegi 30 tys. km. 500L to inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pande tak obejrze żeby zobaczyć - nie brałem jej pod uwagę.

> W tej cenie realnie - takie C3 Picasso/Venga/500L lub Logan/301.elysee będa ok i takie celuje.

> Bardzo podoba mi się 2008 - choć jest BEZSĘSU ale chyba żadnych promocji na to nie ma.

jak bym porównał Vengę i 500L (chociaż nie jeździłem, tylko siedziałem w obu) to wolę 500L, jakieś takie bardziej przestronne, przyjemniejsze autko. Chociaż wiadomo, że ważna jest też cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pande tak obejrze żeby zobaczyć - nie brałem jej pod uwagę.

> W tej cenie realnie - takie C3 Picasso/Venga/500L lub Logan/301.elysee będa ok i takie celuje.

> Bardzo podoba mi się 2008 - choć jest BEZSĘSU ale chyba żadnych promocji na to nie ma.

Dacie to szroty. Powodowany dobrymi ocenami tych samochodów odbyłem kilka jazd. Wniosek - to na prawdę kiepskie auta.

301 na tle Dacii to Mercedes. Niestety nie ma testów zderzeniowych. Dla mnie to wada nie do przejścia. upewnił mnie w tym sprzedawca, który wyraził się dosandnie: "nikt mi nie da gwarancji czy auto nie złoży się jak paczka zapałek".

Może Rapid? To bezpieczny, pojemny samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dacie faktycznie nie bardzo.

500L fajne autko ale nie ten silnik i nie to podejście sprzedawcy na zasadzie co pan właściwie chce i czemu mi pan dupe zawraca jak ja tu ducaty za 200tysi opycham oslabiony.gif

301 jest za to fajne. Po prostu. Nie mam innego słowa grinser006.gif Fajnie przyśpiesza, fajnie wyciszone jak na tę klasę, zawieszenie pięknie wybiera nierówności.

52100 za auto z lpg. Jeszcze mi proponują pakiet za 7000 Utrzymanie+ na 3 lata na 150tysi przebieg. Niby wszystko mi wtedy wymieniają "za darmo" i mam wszystko w dupie. Od wyciarek bo UPG.

Co do rapida - popatrz na ceny. Poza tym ludzie piszą że auto gorsze niż 301/elysee.

Jutro tak czy siak ide do Skody ale nie nastawiam się bo Fabia 2 to największe guano jakim jeździłem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dacie faktycznie nie bardzo.

> 500L fajne autko ale nie ten silnik

teraz wsadzili w końcu do niego normalny silnik benzynowy: 1.4 T-Jet 120KM. Świetny silnik, wiem bo mam zlosnik.gif. Do tego auta powinien być w sam raz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz wsadzili w końcu do niego normalny silnik benzynowy: 1.4 T-Jet 120KM. Świetny silnik, wiem bo

> mam . Do tego auta powinien być w sam raz

Fajny, z pewnością, ale jak cesarz bardzo zwraca uwagę na spalanie paliwa, to 301 z 1.6VTI 115KM będzie oszczędniejszy.

Chociaż gdyby założył LPG to to by była kosmetyka. Ale 301 jest jeszcze imo sporo ładniejsze od 500L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważniejsze że 500 1.4T będzie kosztować jakieś 60000tysi plus gaz 5000. Bravo kosztuje 59000 z gazem z tym silnikiem ale nie mieli testówki.

Gdzie braliście kredyt na auto o dealera czy poza? Bo jeśli wierzyć tej stronie:

http://kalkulatorkredytusamochodowego.com/

To oferty banków getin, mbank są ciekawsze znacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ważniejsze że 500 1.4T będzie kosztować jakieś 60000tysi plus gaz 5000. Bravo kosztuje 59000 z

> gazem z tym silnikiem ale nie mieli testówki.

> Gdzie braliście kredyt na auto o dealera czy poza? Bo jeśli wierzyć tej stronie:

> http://kalkulatorkredytusamochodowego.com/

> To oferty banków getin, mbank są ciekawsze znacznie.

ja kupowałem Fiata w kredycie we Fiat Banku, wszystko załatwiane w salonie. Tylko że to było w 2008 roku, wtedy oferta absolutnie bez konkurencji. Nie wiem jaką mają teraz ofertę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja kupowałem Fiata w kredycie we Fiat Banku, wszystko załatwiane w salonie. Tylko że to było w 2008

> roku, wtedy oferta absolutnie bez konkurencji. Nie wiem jaką mają teraz ofertę

Mi tak na szybko rzucił że na 8 lat kredyt 850 bo komuś akurat takie wyliczenie zrobił. 56 tysi auto.

W mbanku niby 80zł taniej a jak policzyć przez te przykładowo ilość rat to ładna sumka się zbierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam testy i trafiłem na wspominanego Rapida:

http://www.magazynauto.pl/testy/testy-po...ansie-15-tys-km,nId,1064356

"Test pokazał, że wszystko zależy nie - jak twierdzą niektórzy internauci - wyłącznie od obrotów, ale od dynamiki jazdy. Komputer sterujący wtryskiem analizuje pracę wtryskiwaczy LPG i dopiero na tej podstawie "dodaje" benzynę lub nie. 4 tys. obrotów nie jest zatem jedyną granicą"

To są jakieś jaja - prosty silnik 1.2 i potrzebuje dotrysku benzyny hehe.gif

Gniazda zaworowe w tym aucie są robione z recyklingu butelek cocacoli czy co screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak sobie czytam testy i trafiłem na wspominanego Rapida:

> http://www.magazynauto.pl/testy/testy-po...ansie-15-tys-km,nId,1064356

> "Test pokazał, że wszystko zależy nie - jak twierdzą niektórzy internauci - wyłącznie od obrotów,

> ale od dynamiki jazdy. Komputer sterujący wtryskiem analizuje pracę wtryskiwaczy LPG i dopiero

> na tej podstawie "dodaje" benzynę lub nie. 4 tys. obrotów nie jest zatem jedyną granicą

> Test pokazał, że wszystko zależy nie - jak twierdzą niektórzy internauci - wyłącznie od obrotów,

> ale od dynamiki jazdy. Komputer sterujący wtryskiem analizuje pracę wtryskiwaczy LPG i dopiero

> na tej podstawie "dodaje" benzynę lub nie"

> To są jakieś jaja - prosty silnik 1.2 i potrzebuje dotrysku benzyny

> Gniazda zaworowe w tym aucie są robione z recyklingu butelek cocacoli czy co

nie tylko w rapidzie

w octavii jest tak samo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak sobie czytam testy i trafiłem na wspominanego Rapida:

> http://www.magazynauto.pl/testy/testy-po...ansie-15-tys-km,nId,1064356

> "Test pokazał, że wszystko zależy nie - jak twierdzą niektórzy internauci - wyłącznie od obrotów,

> ale od dynamiki jazdy. Komputer sterujący wtryskiem analizuje pracę wtryskiwaczy LPG i dopiero

> na tej podstawie "dodaje" benzynę lub nie. 4 tys. obrotów nie jest zatem jedyną granicą"

> To są jakieś jaja - prosty silnik 1.2 i potrzebuje dotrysku benzyny

> Gniazda zaworowe w tym aucie są robione z recyklingu butelek cocacoli czy co

we wszystkich autach skoda stosuje dotrysk benzyny. z tego co pamietam przy katowaniu dolewa do 80% benzyny.

wzgledy czysto praktyczne serwisowania i ewentuyalnych napraw. Obliczono ze takie dolewannie benzyny przedłuzy zycie pompie paliwa, wtryskiwacdzom, głowicom. To tak jak z temperatura przełączania na LPG.

wiekszosc ustawia na 30 stopni lub powyzej. Bo wtedy najmniej jest problemów.

Jedne auto bedzie działac przy 15stopniach, inne przy 30.

Oczywiscie mozna sie pobawić i obnizyc temp. ale szkoda czasu i zachodu - w tym czasie mozna wrzucic kolejna instalacje do auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiałem mocno i powiem że szukał bym diesla jednak elysee lub 301.

Znazłem poza ofertami na nowe za około 49tysięcy oferte na auto demonstracyjne które ma najechane 5k:

http://otomoto.pl/peugeot-301-allure-salon-pl-od-dealera-okazja-1-2-C33167965.html

Kupował ktoś takie auto? Bać się nie bać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem w 2001 roku roczna astre G od dealera z nalotem 20 000km, mieli ja najpierw jako demowke / testowke, nastepnie jako sluzbowe kierownika salonu.

bylem zadowolony;)

zaciekawiles mnie swoim watkiem tymi autami, kurcze szkoda ze nie sa liftbackami te 301 i klon cytryny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że te samą uwagę miałem wczoraj - czemu to nie liftback! Przecież to by miało wtedy tak pakowny bagażnik jak u mnie w Saabie - choć i tak nie jest źle.

Pewnie chodzi o koszt produkcji podnośników itd itp - to samo pewnie powoduje że stwierdzili że kombi się nie kalkuluje bo pewnie wyszło by w cenie 308/208SW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak sie zastanawiałem mocno i powiem że szukał bym diesla jednak elysee lub 301.

> Znazłem poza ofertami na nowe za około 49tysięcy oferte na auto demonstracyjne które ma najechane

> 5k:

> http://otomoto.pl/peugeot-301-allure-salon-pl-od-dealera-okazja-1-2-C33167965.html

> Kupował ktoś takie auto? Bać się nie bać?

Nie bać się. Ale zupełnie nowe możesz mieć w tej wersji wyposażenia za 45k jeśli dilera przyciśniesz.

Aha, no i przejedź się tym bo ten silnik Cię nie zachwyci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aha, no i przejedź się tym bo ten silnik Cię nie zachwyci.

Tu zachwycać nie ma co - wiadomo że takie silniczki to jest szok poznawczy w porównaniu z 200km autem którym jeżdze teraz.

W Kim we wrocławiu mają takiego samego - więc pojade i zobaczę jak to śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba sobie odpowiedziec na pytanie, jak czesto bedziesz wozic gabaryty

wystarczajaco by sedan bul upirdliwy

juz wozek czy wieksza walizka moze nie wjsc przez ciasny otwor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wystarczajaco by sedan bul upirdliwy

> juz wozek czy wieksza walizka moze nie wjsc przez ciasny otwor

Mialem 3 sedany i nie bylo to dla mnie zaden problem ok.gif

Nawet rower dalo sie spokojnie przewozic po zdjeciu przedniego kola...

Jak ktos nie ma malych dzieciakow, to sedan nie powinien byc problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu zachwycać nie ma co - wiadomo że takie silniczki to jest szok poznawczy w porównaniu z 200km

> autem którym jeżdze teraz.

> W Kim we wrocławiu mają takiego samego - więc pojade i zobaczę jak to śmiga

Niestety w tym modelu żaden silnik nie zachwyca. Nawet ten 1.6, który nie tak źle wygląda na papierze.

Ale reszta auta jest całkiem całkiem. IMO za tę kasę to najlepsza propozycja dla rodziny. Zaskakuje ilość miejsca z tyłu.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiem ci że te samą uwagę miałem wczoraj - czemu to nie liftback! Przecież to by miało wtedy tak

> pakowny bagażnik jak u mnie w Saabie - choć i tak nie jest źle.

> Pewnie chodzi o koszt produkcji podnośników itd itp - to samo pewnie powoduje że stwierdzili że

> kombi się nie kalkuluje bo pewnie wyszło by w cenie 308/208SW

nie, powodem jeest to że małe sedany sa popularne np w turcji czy o dziwo mocno emigranckiej francji itp, a na tego typu tanie htb tam gdzie się je kupuje (powiedzmy, że kraje bardziej rozwinięte europy zachodniej) nie ma zbytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co powiecie o megankach - jakby brać pod uwagę demówki to niby niezła opcja:

> http://otomoto.pl/renault-megane-1-6-16v-generation-C32673973.html

> Bardziej mi chodzi o awaryjność bo pewnie auto się fajnie prowadzi itp itp

Pogadaj z kolega, ktory w watku o rabatach w 2014 pisal, ze moze zalatwic rabat 20 czy 22% na renuara.

Nie znam cen renault, ale moze nowy ugrasz w podobnej cenie hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pogadaj z kolega, ktory w watku o rabatach w 2014 pisal, ze moze zalatwic rabat 20 czy 22% na

> renuara.

> Nie znam cen renault, ale moze nowy ugrasz w podobnej cenie

Jak by nie kombinował to nawet z tym rabatem nie dostanie takiego wyposażenia w zbliżonej cenie. Meganka jest jednak droższa na starcie.

Chyba że Clio Grandtour? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dacia Logan jest fajna.

Na podstawie doswiadczen ze sluzbowymi Daciami, w zyciu nie powiedzialbym, ze jest fajna.

O ile moglbym prywatnie turlac sie dCi to za wspolprace z benzyna serdecznie dziekuje, w tym samochodzie (1,4) od nowosci trzeba miec na wyposazeniu jakies sluchawy lotnicze ze glowa nie spuchla od dzwieku/halasu/szumu silnika.

Plastiki i reszta tez nie powala, ale nie wiem jak to wyglada w budzetowkach innych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co powiecie o megankach - jakby brać pod uwagę demówki to niby niezła opcja:

> http://otomoto.pl/renault-megane-1-6-16v-generation-C32673973.html

> Bardziej mi chodzi o awaryjność bo pewnie auto się fajnie prowadzi itp itp

Mam takie sluzbowe. Nie jedzie, pali jak smok, kanapowe zawieszenie. Nawet jak na hamulec nacisniesz lekko cala buda chodzi. I nawet w porownaniu z ceedem jest tandetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat kanapowe zawieszenie mi odpowiada - po co mi twarde przy mocy 100koni

Przejedz sie i ocen sam. Same auto nie jest zle ale z tym silnikiem i wyposazeniem i zawiasem to delikatnie mowiac kupa. Wolalbym Fluence albo te blizniaki Citroena i Peugota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.