Skocz do zawartości

Drewniane deski zakrywające kanał - czym malować?


QuBeK

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę odświeżyć garaż w domu rodziców. Będzie sprzątanie zapomnianego kanału, montaż oświetlenia, jakaś drabinka i... deskowanie. Właśnie -część jest mocno zakleszczona ale nie o tym, jak już je wyciągne, pasowałoby je wygładzić, niektóre może nawet wymienić na nowe. Czym je pomalować ? Tak żeby porządnie je zakonserwować i jednocześnie dać jakiś kolorek, np. niebieski...? Polecacie jakieś dobre a niedrogie farby/specyfiki?? 20.GIF20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę odświeżyć garaż w domu rodziców. Będzie sprzątanie zapomnianego kanału, montaż oświetlenia,

> jakaś drabinka i... deskowanie. Właśnie -część jest mocno zakleszczona ale nie o tym, jak już

> je wyciągne, pasowałoby je wygładzić, niektóre może nawet wymienić na nowe. Czym je

> pomalować ? Tak żeby porządnie je zakonserwować i jednocześnie dać jakiś kolorek, np.

> niebieski...? Polecacie jakieś dobre a niedrogie farby/specyfiki??

zwykły drewnochron z woskiem/teflonem matowy

zwykłe dechy z czasem zachowuja się róznie- wszystko lecace zimą na dechy przez lata robi swoje

aktualnei jestem na etapie klejonych takim białym klejem stolarskim dech - wygląda, żee trcohe więcej pociągną, ale i tak dalej zima na nich robi swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę odświeżyć garaż w domu rodziców. Będzie sprzątanie zapomnianego kanału, montaż oświetlenia,

> jakaś drabinka i... deskowanie. Właśnie -część jest mocno zakleszczona ale nie o tym, jak już

> je wyciągne, pasowałoby je wygładzić, niektóre może nawet wymienić na nowe. Czym je

> pomalować ? Tak żeby porządnie je zakonserwować i jednocześnie dać jakiś kolorek, np.

> niebieski...? Polecacie jakieś dobre a niedrogie farby/specyfiki??

Impregnat do drewna z woskiem lub teflonem żeby za bardzo nie wnikał olej w drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zwykły drewnochron z woskiem/teflonem matowy

Nie ma niebieskiego drewnochronu, a poza tym jaśniejsze kolory będą nie do umycia w przypadku zachlapania olejem, chociaż gdybym ja miał robić takie deski to wszystko bym pomalował np. ciemnobrązowym drewnochronem i nie męczył się z innymi rozwiązaniami wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czym je

> pomalować ? Tak żeby porządnie je zakonserwować i jednocześnie dać jakiś kolorek, np.

> niebieski...?

Jeśli chcesz mieć niebieskie dechy, to bejca i lakier bezbarwny, ew. lakierobejca. Przed tym możesz użyć bezbarwnego impregnatu Drewnochronu, choć dechy nad kanałem i tak mają chyba lepszy żywot, niż drewno użytkowane pod gołym niebem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę odświeżyć garaż w domu rodziców. Będzie sprzątanie zapomnianego kanału, montaż oświetlenia,

> jakaś drabinka i... deskowanie. Właśnie -część jest mocno zakleszczona ale nie o tym, jak już

> je wyciągne, pasowałoby je wygładzić, niektóre może nawet wymienić na nowe. Czym je

> pomalować ? Tak żeby porządnie je zakonserwować i jednocześnie dać jakiś kolorek, np.

> niebieski...? Polecacie jakieś dobre a niedrogie farby/specyfiki??

imho czym byc nie pomalowal i tak moze byc zle, chyba ze masz wentylacje.

Ja dalem, bo takie mialem deski podlogowe ze starego domu, pomalowalem impregnatem a potem farba. Juz po roku je pokrecilo i pozaciskalo, ze ledwo wyjelem. Teraz po 8 latach deski sa prawie zawsze mokre od dolu, z nalotami plesni.

Taki kanal trzeba wietrzyc co jakis czas (szpary nic nie daja) a deski suszyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]

> Juz po roku je pokrecilo i pozaciskalo, ze ledwo wyjelem. Teraz po 8 latach deski sa prawie

> zawsze mokre od dolu, z nalotami plesni.

> Taki kanal trzeba wietrzyc co jakis czas (szpary nic nie daja) a deski suszyc.

Też miałem ten problem. Na początku i na końcu kanału dałem zamiast desek kratę przemysłową czy tam pomostową (krata wema to się chyba nazywa). Na jakiś czas pomogło.

Aktualnie cały kanał jest przykryty taką kratą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też miałem ten problem. Na początku i na końcu kanału dałem zamiast desek kratę przemysłową czy tam

> pomostową (krata wema to się chyba nazywa). Na jakiś czas pomogło.

> Aktualnie cały kanał jest przykryty taką kratą.

Dobra sprawa taka krata. ok.gif

U siebie mam deski chyba bukowe, impregnowane drewnochronem parę lat temu. Niestety pod wpływem wilgoci nieco się pokrzywiły i często się zaciskają, również gdzieniegdzie pojawia się wspomniana zielonkawa pleśń od spodu.

Taka krata zrobiona na wymiar, w kawałkach np. 1m długości znacznie ułatwiłaby dostęp do kanały, nie trzeba tylu desek odsuwać... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taka krata zrobiona na wymiar, w kawałkach np. 1m długości znacznie ułatwiłaby dostęp do kanały,

> nie trzeba tylu desek odsuwać...

Normalnie sa chyba metr na metr ale na wymiar da sie dorobic. Ja mam w ocynku. O ile dobrze pamietam mam trzy kawalki metr na metr i jeden wiekszy na metr. Fabrycznie podobno wytrzymuje tone nacisku. Podnosze lub odsuwam jeden segment jak potrzebuje wejsc do kanalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jedną stroną samochodu można by spokojnie na tym stanąć? Auto o masie własnej do 1400kg...

Mysle ze tak. I tak na kratce metr na metr nie dasz rady stanac nawet dwoma kolami (chyba, ze maluchem) zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim się weźmiesz za deski, zainteresuj się stanem ramy, w której leżą. Jeżeli jest z żelaznych kątowników, to zapewne jest mocno skorodowana i trzeba ją dobrze oczyścić, sprawdzić czy nie przerdzewiała na wylot i nie wymaga wymiany. Malowanie stalochronem.

Przed malowaniem dech skróć je z długości tak, żeby się nie kleszczyły w ramie, bo to właśnie zaczyna korozję zdzierając farbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zanim się weźmiesz za deski, zainteresuj się stanem ramy, w której leżą. Jeżeli jest z żelaznych

> kątowników, to zapewne jest mocno skorodowana i trzeba ją dobrze oczyścić, sprawdzić czy nie

> przerdzewiała na wylot i nie wymaga wymiany. Malowanie stalochronem.

> Przed malowaniem dech skróć je z długości tak, żeby się nie kleszczyły w ramie, bo to właśnie

> zaczyna korozję zdzierając farbę.

ok ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę odświeżyć garaż w domu rodziców. Będzie sprzątanie zapomnianego kanału, montaż oświetlenia,

> jakaś drabinka i... deskowanie. Właśnie -część jest mocno zakleszczona ale nie o tym, jak już

> je wyciągne, pasowałoby je wygładzić, niektóre może nawet wymienić na nowe. Czym je

> pomalować ? Tak żeby porządnie je zakonserwować i jednocześnie dać jakiś kolorek, np.

> niebieski...? Polecacie jakieś dobre a niedrogie farby/specyfiki??

Hehe. Fajny temat bo wlasnie sie zastanawiam jak rozwiazac kwestie zakrywania swojego "basenu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mojego ojca ten sam problem byl 2 lata temu. Deski sie rozeschly wiec tylko trzeba bylo je dociac (zeszlifowac) na wymiar i bylo git

Co do zabezpieczenia to tylko i wylacznie olej ktory pozostaje po wymianie w aucie, idealny na kanal jest ok.gif

Vidaronem to sobie mozesz altane albo piaskownice pomalowac cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja to bym zrobił najtaniej na świecie i zgodnie z logiką - zaklajstrować przepalonym olejem.

> Przynajmniej nie będzie widać śladów jak coś skapnie spod auta

Mam tak w garażu, byly robione właśnie jakimś takim starym olejem jakieś 25 lat temu, jedynie 2 z nich jakoś spróchniały a reszta nadal twarda i mocna. A w kanale wilgoć więc łatwo te deski nie mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam tak w garażu, byly robione właśnie jakimś takim starym olejem jakieś 25 lat temu, jedynie 2 z

> nich jakoś spróchniały a reszta nadal twarda i mocna. A w kanale wilgoć więc łatwo te deski

> nie mają

dokladnie do tego dochodzi sol w zimie, smary, rdza jak sie cos przy aucie grzebie i inne dziwne rzeczy co to po garazu sie czasem walaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.