Skocz do zawartości

No to drugie Renault w domu mam Megane II 1,6 16v


Pepcio

Rekomendowane odpowiedzi

Z przyczyn tzw. finansowych byłem zmuszony kilka dni temu sprzedać prawie nową Octavię II FL sick.gif i kupić coś tańszego. Po przewertowaniu trzech milionów ogłoszeń wybór dość niespodziewanie padł na Megane II FL z 2006 roku w wersji grand tour z silnikiem 1.6 16v w dość ciekawej wersji wyposażenia grinser006.gif

Nie ma co gratulować bo wiadomo kolejne renault no i pewnie się psuje grinser006.gif więc spodziewam się bardziej kondolencji ok.gif

Tu prośba do męczenników którzy powożą się takim wynalazkiem o kilka informacji:

- Jakie cewki zapłonowe to te ,,dobre'' i jak rozpoznać jakie siedzą w samochodzie?

- Gdzie szukać KZFR w zamienniku by nie dostać zawału w ASO ?

- Co jeszcze najczęściej siada z elektroniki i potrafi uziemić samochód na trasie ? Słyszałem o czujniku położenia wału którego to wymienię zapobiegawczo w najbliższym czasie.

Póki co samochód robi dobre wrażenie, jest bezwypadkowy co było moim priorytetem, ma niewiele ponad 160 tys przejechane i ogólnie jest uszanowane. Obejrzałem tyle ,,nówek od pierwszego właściciela z RFN'' , że do dziś mnie głowa boli od tego bogactwa biglaugh.gif a co niektórych handlarzy wysłałbym na przymusowe wczasy na syberię.

Meganka zawsze mi sie podobała, oby się spisywała przynajmniej tak dobrze jak Twingo II które posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - Jakie cewki zapłonowe to te ,,dobre'' i jak rozpoznać jakie siedzą w samochodzie?

Beru - dobre, całe czarne

Sagem - złe, szara końcówka

> - Gdzie szukać KZFR w zamienniku by nie dostać zawału w ASO ?

nie ma zamienników,

oryginał kupisz u Muzyka w dobrych PLN ok.gif

> - Co jeszcze najczęściej siada z elektroniki i potrafi uziemić samochód na trasie ? Słyszałem o

> czujniku położenia wału którego to wymienię zapobiegawczo w najbliższym czasie.

zupełnie niepotrzebnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziękuję

spoko,

mnie w trasie uziemiła pęknięta linka wybieraka zmiany biegów (foto do odszukania na forum).

Jeżeli u Ciebie biegi wchodzą precyzyjnie, i dźwignia nie ma dziwnych luzów to bez obaw ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coraz lepiej

> Jakie były te objawy ? Jaki przebieg mniej więcej ?

> Chyba więcej części wymienię profilaktycznie

u mnie to była wina poprzedniej użytkowniczki. Auto szarpalo przy ruszaniu juz jak kupowałem, wysprzeglnik juz był zapowietrzony, miało wtedy 88kkm. Przy jakichś 95kkm rozszczelmil się wysprzeglnik i musiałem wymienić wszystko, tarcza i docisk były poprzypalane oslabiony.gif musiała jeździć z noga na sprzęgle. Poza tym nie miałem awarii która unieruchomilaby samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie to była wina poprzedniej użytkowniczki. Auto szarpalo przy ruszaniu juz jak kupowałem,

> wysprzeglnik juz był zapowietrzony, miało wtedy 88kkm. Przy jakichś 95kkm rozszczelmil się

> wysprzeglnik i musiałem wymienić wszystko, tarcza i docisk były poprzypalane musiała jeździć

> z noga na sprzęgle. Poza tym nie miałem awarii która unieruchomilaby samochód.

A ogólnie jak się sprawuje ? Jakie spalanie trzeba brać pod uwagę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ogólnie jak się sprawuje ? Jakie spalanie trzeba brać pod uwagę ?

mamy je 5ty rok,

bardzo przyjemne w codziennym użytkowaniu, ale trapią je niezbyt poważne choć czasem dokuczliwe usterki np puchnie uszczelka w silniczku spryskiwacza i trzeba ją poprawić, żeby spryskiwacz znów działał, przeciera się taśma do airbag w kolumnie kierownicy, czy potrafi się rozlecieć winda podnosząca szybę w drzwiach. Ja przeszedłem już chyba wszystkie tak zwane typowe przypadłości modelu oslabiony.gif

spalanie w cyklu miejskim to ok 9 - 9,5l/100km benzyny, gazu spalił max 10,5 l/100km. na trasie udawało mi się zejść przy eco drivingu do 6l/100km, normalna jazda to ok 7L/100km. Wadą tego auta na trasie są bardzo krótkie przełożenia skrzyni biegów (przynajmniej w większości modeli). Józek miał z przełożeniami zupełnie na odwrót spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości jaka cena?

Sprzedaję teraz auto znajomego, ten sam silnik i buda, rok młodszy, z polskiego salonu, bez najmniejszej stłuczki, z przebiegiem 116 tyś.

Ile realnie można za niego wziąć?

Cena proponowana 24 kpln. Pójdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z ciekawości jaka cena?

> Sprzedaję teraz auto znajomego, ten sam silnik i buda, rok młodszy, z polskiego salonu, bez

> najmniejszej stłuczki, z przebiegiem 116 tyś.

> Ile realnie można za niego wziąć?

> Cena proponowana 24 kpln. Pójdzie?

Ja dałem 15500 , ale to ściągany i starszy. Średnio z tego co widziałem ta cena jest dość realna, lecz wiadomo samochód kosztuje tyle ile ktoś za niego zapłaci ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z ciekawości jaka cena?

> Sprzedaję teraz auto znajomego, ten sam silnik i buda, rok młodszy, z polskiego salonu, bez

> najmniejszej stłuczki, z przebiegiem 116 tyś.

> Ile realnie można za niego wziąć?

> Cena proponowana 24 kpln. Pójdzie?

Uważam, że ciężko będzie wziąć za niego 20 koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z ciekawości jaka cena?

> Sprzedaję teraz auto znajomego, ten sam silnik i buda, rok młodszy, z polskiego salonu, bez

> najmniejszej stłuczki, z przebiegiem 116 tyś.

> Ile realnie można za niego wziąć?

> Cena proponowana 24 kpln. Pójdzie?

Poka jakies foty ,może kupię zlosnik.gif który to rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poka jakies foty ,może kupię który to rok?

jak dobrze pamiętam to grudzień 2007.

klima automatyczna, bardzo zadbane wnętrze, praktycznie jak nowe, samochód kupiony w salonie w Raciborzu, pierwszy właściciel jeździł 3 lata, teraz jeździ mój kumpel. Żadnych papierosów, psów, itp.

Jedyne co mu dolega, to padły szyby z przodu - obie naraz, jeszcze nie miałem czasu obejrzeć , może bezpiecznik tylko.

auto nie miało malowanego ani uszkodzonego żadnego elementu, miało kilka wgniotek od gradu profesjonalnie wyciągniętych - nie ma śladu

benzyna, 1.6 16V, 106 albo 116 tyś km, nie pamiętam już, srebrny.

zdjęcia wrzucę po weekendzie, ale auto jak auto wink.gif

gdyby nie silnik benzynowy, sam bym wziął - dla mnie jednak nieco za słaby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w zasadzie doprowadziłem Megankę do stanu używalności:

- Rozrząd z KZFR + pompa cieczy

- Pasek napędu alternetora + napinacz

- Olej Amsoil 5W/40

- Filtry, świece, płyny

Zaprzyjaźniony mechanik z ASO Renault stwierdził , że dawno już tak zadbanego Megane II nie widział, więc samochód zapowiada się obiecująco. Do wymiany został czujnik faz rozrządu bo nieoczekiwanie wywalił błąd na desce, ale to ponoć standard w tych silnikach.

Język w komputerze zmieniony z niemca na polaka ok.gif

Póki co pierwsze jazdy na plus dla Meganki, ciszej niż w Octavi bynajmniej jeśli chodzi o szumy kół itp, silnik ciut głośniejszy, ale za takie pieniądze nie ma co narzekać grinser006.gif

Spalanie w cyklu mieszanym póki co w okolicy 7 litrów, ale nie piłuję więc BDB.

Teraz muszę tylko żarówkę poprawić w lewym reflektorze bo ktoś ją źle włożył i gitara.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do wymiany został czujnik faz rozrządu bo nieoczekiwanie wywalił błąd na desce

> To nieoczekiwanie nie było po jego zmianie rozrządu

Przed wymianą nie wywalał checka na desce, był w pamięci sterownika ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz szklaną kulę, czy co?

Mechanik który wymieniał rozrząd pracuje w ASO Renault, sprawdził clipem i błąd czujnika wywala w zasadzie momentalnie po uruchomieniu silnika, we wtorek mam mieć nowy czujnik i powinno być ok, jesli nie to będę męczył gościa ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> warto aż tyle dopłacać za polifta ?

Dopłacił bym z 10K ,przydałby sie troche młodszy rocznik ,te auta i tak mają 7-8 lat już. Albo szukam w kwocie do 16 max. Albo wziął bym kredyt na megane III (12 K) lub cos do 27K.Tyle nie wiem czy warto bawic sie w kredyty aby kupic sobie auto z 2008-2009r .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile liczysz za swoje ?

Chcę 5K ,dlatego że jest tylny błotnik przytarty, ,z maski koło grila schodzi klar w trze miejscach ,(pewnie da sie to prysnąc ten kawałek) , z lusterek i zderzaka.Aczkolwiek jeszcze sie zastanawiam na nim cały czas czy go nie zrobić ..ale juz dziad sie robi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę 5K ,dlatego że jest tylny błotnik przytarty, ,z maski koło grila schodzi klar w trze miejscach

> ,(pewnie da sie to prysnąc ten kawałek) , z lusterek i zderzaka.Aczkolwiek jeszcze sie

> zastanawiam na nim cały czas czy go nie zrobić ..ale juz dziad sie robi

rok tamu sprzedawałem ojca MIphII - zero zainteresowania

poszła chyba po 3msc za 4000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile ci spala ten silnik w mieście z klimą?

Wróciłem w urlopu , Megane spisało się wyśmienicie. Spalanie w trasie nad bałtyk 6,2 l jazda max do 120-130 momentami

Droga powrotna to już jazda autostradą średnio 130-140 km/h momentami i 150 , spalanie z całego odcinka mniej więcej 600 km przejechanych w niecałe 7 h 7,0 l

Jestem pozytywnie zaskoczony spalaniem, spokojna jazda miejska (klima z rzadka) wynik poniżej 7 l/100

Jedyna wada to skrzynia 5b gdzie silnik zaczyna się robić głośny powyżej 110-120 km/h (wysokie obroty) i tu muszę przyznać rację koledze opisującemu silnik 1,4 - szybsza jazda na 5 biegu powoduje momentalnie obroty rzędu 4-5 tys ok.gif

Póki co po przesiadce z nowej Octavi jestem pozytywnie zaskoczony - w Megane jest ciszej (mniej słychać szum ogumienia), ma lepsze hamulce - jak za takie pieniądze to dobry wybór ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tiaaaa, na niemiecko-polskiej granicy

> A na poważnie NIE widziałem jeszcze NoPB, które na 5 biegu miałoby 5000 rpm przy 130 km/h

Nie jechałem 1,4 , ale w 1,6 które posiadam obroty przy 130 na 5 biegu też spokojnie coś około 4 czy nawet ponad 4 tys (sprawdzę przy okazji i dam znać) więc w przypadku 1,4 możliwe są jeszcze wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja to może jeździć nie potrafię , ale w moim 1,4 ( kombi), muszę sięgać wyżyn ecodrivingu , aby

> zejść poniżej 9 litrów w mieście ( tak w zasadzie to mi się jeszcze nie udało) ,w trasie

> owszem, 7 litrów jest osiągalne.

Cos sporo na 1,4 .Moze kombi dlatego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jechałem 1,4 , ale w 1,6 które posiadam obroty przy 130 na 5 biegu też spokojnie coś około 4

> czy nawet ponad 4 tys (sprawdzę przy okazji i dam znać) więc w przypadku 1,4 możliwe są

> jeszcze wyższe.

temat skrzyń biegów (obrotów) to jedna wielka loteria,

u mnie w MII przy 4000rpm to ponad 170 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja to może jeździć nie potrafię , ale w moim 1,4 ( kombi), muszę sięgać wyżyn ecodrivingu , aby

> zejść poniżej 9 litrów w mieście ( tak w zasadzie to mi się jeszcze nie udało) ,w trasie

> owszem, 7 litrów jest osiągalne.

To miałem lepszy wynik w 1.6 smile.gif A jak mówiłem że to zaslaby silnik to mnie nie sluchales smile.gif

Mój silnik 2.0 podobnie bierze grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To miałem lepszy wynik w 1.6 A jak mówiłem że to zaslaby silnik to mnie nie sluchales

> Mój silnik 2.0 podobnie bierze

Oj tam oj tam , 2,0 w Nubirze nie chciał mi zejść w mieście , poniżej 11-12 litrów, a zimą i 13 było normą .Ale... 1,4 16 V 90 KM ,Twinport ,w Astrze G ,w podobnych warunkach ( czyli lato , klima , miasto , krótkie trasy) , nie brał nigdy więcej niż 8 litrów.

PS. A jak cię miałem sluchać, jak w zasadzie ją wówczas ją kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj tam oj tam , 2,0 w Nubirze nie chciał mi zejść w mieście , poniżej 11-12 litrów, a zimą i 13

> było normą .Ale... 1,4 16 V 90 KM ,Twinport ,w Astrze G ,w podobnych warunkach ( czyli lato

> , klima , miasto , krótkie trasy) , nie brał nigdy więcej niż 8 litrów.

> PS. A jak cię miałem sluchać, jak w zasadzie ją wówczas ją kupiłem.

nie no mój w automacie to bierze około 13 ale w manualu ponoć dużo mniej ok.gif a Megane brała mi w okolicach 7,6 po mieście z klimatronikiem a na trasie 6,5 ok.gif ale jeździłem 110-120 nie więcej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.