Skocz do zawartości

co zamiast fabrycznego radia


meteorrr

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety moje fabryczne radio spaliło się z bliżej nieznanej przyczyny. No, mam podejrzenia, jak np. 2 dni wcześniej regenerowany alternator ale napięcie 14.3 chyba jest bezpieczne dla radia?

Sama naprawa nieopłacalna bo pół płyty głównej poszło z dymem. A szkoda bo to fajne radio i z MP3 było.

A takich rodzynków fabrycznych z MP3 to coś nie idzie ostatnio znaleźć na znanym portalu i stąd moje pytanie - czy z innego fiata idzie coś dopasować na zasadzie plug-and-play?

Np. takie radyjka z nowego bravo wyglądają dość podobnie a i ceny w miarę przyzwoite.

Wariant B to zakup ramki 1DIN i zakup zwyczajnego radia ze ściąganym panelem.

Czy mogę spodziewać się tutaj jakieś niespodzianki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że w grę wchodzi wyłącznie oryginalne radio dedykowane do Stilo. wersja z MP3 czasami się trafia więc musisz być cierpliwy. jeśli masz więcej kasy możesz pomyśleć nad czymś takim:

http://www.cnbuynet.com/oem-factory-headunit-f-fiat-stilo-gps-navi-dvd-player-radiotv-p-2323.html

każde inne nieoryginalne radio montowane na maskownicach będzie wyglądało tragicznie w tym aucie wystarczy prześledzić portale ogłoszeniowe.

tak przy okazji, jak się sprawowało to oryginalne radio z mp3? była znacząca różnica dźwięku w porównaniu z Audio CD? w jaki sposób nagrywałeś płyty z MP3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wydaje mi się, że w grę wchodzi wyłącznie oryginalne radio dedykowane do Stilo. wersja z MP3

> czasami się trafia więc musisz być cierpliwy. jeśli masz więcej kasy możesz pomyśleć nad czymś

> takim:

> http://www.cnbuynet.com/oem-factory-headunit-f-fiat-stilo-gps-navi-dvd-player-radiotv-p-2323.html

> każde inne nieoryginalne radio montowane na maskownicach będzie wyglądało tragicznie w tym aucie

> wystarczy prześledzić portale ogłoszeniowe.

> tak przy okazji, jak się sprawowało to oryginalne radio z mp3? była znacząca różnica dźwięku w

> porównaniu z Audio CD? w jaki sposób nagrywałeś płyty z MP3?

faktycznie - przejrzałem parę stilo i każde niefirmowe radio wygląda tutaj słabo.

co do dźwięku - ja byłem zadowolony z tego radia.

w poprzednim aucie miałem mocnego pioneera, zaś po zakupie stilo byłem miło zaskoczony że nie obniżyła mi sie jakość

a co samego MP3 - jeśli jest właściwie skompresowane to ja nie słyszę różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Niestety moje fabryczne radio spaliło się z bliżej nieznanej przyczyny. No, mam podejrzenia, jak np. 2 dni wcześniej regenerowany alternator ale napięcie 14.3 chyba jest bezpieczne dla radia?

Sama naprawa nieopłacalna bo pół płyty głównej poszło z dymem. A szkoda bo to fajne radio i z MP3 było.

A takich rodzynków fabrycznych z MP3 to coś nie idzie ostatnio znaleźć na znanym portalu i stąd moje pytanie - czy z innego fiata idzie coś dopasować na zasadzie plug-and-play?

Np. takie radyjka z nowego bravo wyglądają dość podobnie a i ceny w miarę przyzwoite.

Wariant B to zakup ramki 1DIN i zakup zwyczajnego radia ze ściąganym panelem.

Czy mogę spodziewać się tutaj jakieś niespodzianki?

 

 

Pozwolę sobie ogrzać stary temat.

 

Dzisiaj pod osłoną nocy moje radio spaliło się i to dosłownie i całkowicie samoistnie. Smród  spalenizną w aucie okropny, aż strach pomyśleć jakby nastąpił samozapłon...  Nigdy wcześniej nie miałem problemy z radyjkiem i nie potrzebowałem kody nawet jak akumulator był długo odłączony. 

Zamierzam kupić jaką używkę ale wyczytałem, że musi być z kodem. No nic takiego będę szukał, ale czy to wystarczy, czy nie trzeba jakoś radyjka rejestrować w kompie samochodu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szperając po sieci natknąłem się na :

http://fiatklubpolska.pl/stilo-444/usluga-rozkodowanie-radia-stilo-visteon-11896/

 

Może jeszcze ten Ktoś pomoże  ;) jakbym znalazł radio bez kodu.

 

poz

 

Jak znajdziesz radio bez kodu ale posiadające czytelny nr fabryczny to pisz priv. Cos zaradzimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz radio bez kodu ale posiadające czytelny nr fabryczny to pisz priv. Cos zaradzimy ;)

Dzięki

Jeden gość ma z mp3 ale właśnie bez kodu, tylko nie jest w stanie sprawdzić czy nie jest zablokowane poprzez kilkukrotnie wprowadzony błędnie kod.

Wysłane z mojego LG-H502 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś możez też się odezwać do kolegi pp505. - Może on będzie miał jakieś sprawne radio MP3 lub nawet Connect+ za przystępną cenę. A na pewno nie wciśnie Ci jakiegoś gniota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś możez też się odezwać do kolegi pp505. - Może on będzie miał jakieś sprawne radio MP3 lub nawet Connect+ za przystępną cenę. A na pewno nie wciśnie Ci jakiegoś gniota

Napisałem do pp505, czekam na info.

Wysłane z mojego LG-H502 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne... ale w cenie mojego auta ... Może trochę przesądzam (pewnie niezbyt wiele ).

Wysłane z mojego LG-H502 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze. To wolałbym zostać przy zwykłym fabrycznym. Przy dobrych głośnikach (hertz,jbl,Pioneer) można uzyskać w miarę satysfakcjonujące brzmienie. Całość można uzupełnić fabrycznym subem lub jak kto woli czymś pod siedzenie lub tuba itp. Ja osobiście wolę jakość niż głośność. A wypalanie audio CD to nie jest tragiczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam.Widze ze pytanie zadane było dość dawno ,ale napisze dla innych .Ja kupiłem ramke 2 din i radio auna i pożegnałem problem na zawsze z psującym się visteonem.Tu jest link jak wygląda .Koszt no cóż 250 zł radio i ramka 2 din 100zł i smiga lepiej niż oryginał.w dodatku obsługuje pendrive zamiast płyt które sie rysują.To by było na tyle.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całkiem ciekawa i tania opcja. Szkoda tylko, że wraz ze zmianą podświetlania wyświetlacza nie zmienia się podświetlanie na pokrętłach i przyciskach. Oczywiście zdania nie zmienię i uważam, że tylko oryginalny radioodtwarzacz pasuje do całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z connect nav+ ? Przy wymianie na jakieś inne radio 2 din jak np ustawić godzinę i datę w aucie ?:) I czy komunikaty komputera podkładowego są wyświetlane tylko na ekranie licznika czy da się to jakoś podłączyć też pod nowe radio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2017 o 10:23, bochumil napisał:

No całkiem ciekawa i tania opcja. Szkoda tylko, że wraz ze zmianą podświetlania wyświetlacza nie zmienia się podświetlanie na pokrętłach i przyciskach. Oczywiście zdania nie zmienię i uważam, że tylko oryginalny radioodtwarzacz pasuje do całości.

Teraz przyjrzałem się lepiej. Jednak zmienia się podświetlanie przycisków i pokręteł :) A dźwięk faktycznie jest taki przebasowany, czy to kwestia ustawień? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2017 o 09:49, szuro napisał:

a jak to jest z connect nav+ ? Przy wymianie na jakieś inne radio 2 din jak np ustawić godzinę i datę w aucie ?:) I czy komunikaty komputera podkładowego są wyświetlane tylko na ekranie licznika czy da się to jakoś podłączyć też pod nowe radio ?

w zależności czy masz fabryczne CN+ czy dokładane,

 

- jeśli fabryczne, to tylko w radiu masz menu do ustawiania godziny, sterowania zamkami, itd itd a komunikaty są między zegarami,

- jeśli dokładane, to większość (o ile nie wszystkie, nie wiem) funkcje z menu masz też po lewej stronie od kierownicy, tam obok świateł przeciwmgielnych. Menu jest wtedy zduplikowane w radiu i i po lewej. a komunikaty też są wyświetlane między zegarami,

 

łatwo sprawdzić, czy masz fabryczne CN czy nie - jeśli fabryka, to po lewej od kierownicy masz tylko menu ustawiania "pikania" przy przekraczaniu prędkości, i nic więcej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągamy CN+, robimy "osIowanie" i menu można sterować bocznym panelem.
Jeśli mamy sterowanie menu bocznym panelem to po dołożeniu nawigacji i wykonaniu "osiowania", sterowanie menu pojawia się na nawigacji, a na bocznym panelu jest tylko sterowanie ogranicznikiem prędkości i czujnikiem zmierzchu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniałem z visteona CD na Visteona z mp3, później na CN+ a po paru tygodniach powrót na visteona z mp3 :) przy wymianie mp3 > cn+ i cn+ > mp3 osiowanie robiłem.

Przy wymianie z visteona CD na mp3 wystarczy w radiu wpisać kod, osiowanie nie jest wymagane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.