Skocz do zawartości

Zakup motocykla przed kursem na PJ A


Herbatnik

Rekomendowane odpowiedzi

> Hm stawiałbym że Tomio jest wyraźnie ode mnie młodszy.... ja jeszcze do armatury nie dorosłem...

> choć przyznaje rozważałem ją dwa lata temu....

A ja po przygodzie z turystykiem przesiadłem się na cruisera i jak dla to jest właśnie to ok.gifok.gifok.gif

Szlifierek nie brałem wogóle pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja po przygodzie z turystykiem przesiadłem się na cruisera i jak dla to jest właśnie to

Ja się powoli przekonuję do małych turystyków typu FJR czy paneuropean

> Szlifierek nie brałem wogóle pod uwagę.

Szlifierek to i ja nigdzy nie brałem pod uwagę.... zwłaszcza jak kolega poprosił mnie o jazdę jego R1.... jechałem 20 minut a ręce polały mnie 3 dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja się powoli przekonuję do małych turystyków typu FJR czy paneuropean

to są małe turystyki? smile.gif

mały to jest Deuville wink.gif FJR czy Pan to maks co jest u Yamahy/Hondy (tam jeszcze jest GoldWing, ale to inny segment) wink.gif

> Szlifierek to i ja nigdzy nie brałem pod uwagę.... zwłaszcza jak kolega poprosił mnie o jazdę jego

> R1.... jechałem 20 minut a ręce polały mnie 3 dni...

no też nie kumam po co się tak katować smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No może średnie....

w sumie. jak popatrzec na GOLDa i to duże BMW, to FJR wygląda 'normalnie' przy nich smile.gif

> No właśnie goldas IMO jest dużym turystykiem....

> Zapytajmy RSSS'a czo czego służy moto typu R6 czy R1....

do spełnienia marzeń. a te nie mają ceny (jak ostatnio modnie wlepiany jest jeden gaduła coach).

no może poza bólem pleców i rąk wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiem tak słabo bo słabo ale pamiętam mecz Polska-Niemcy w Monachium....

> Ale daleko mi to niektórych z HP co Chopina znali osobiscie...

To jakoś na początku lat 70. było chyba? Eeeee.... To nie jesteś taki stary wink.gifzlosnik.gif Ja co prawda nie pamiętam, ale na świecie już od jakiegoś czasu byłem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 74 rok....

> Stary może nie ale jakoś jeszcze o armaturze nie mysle... Bo FZ1 cruiserowaty nie jest... jeżeli

> juz miałbym cos dokupowac to np Fajerke...ale na to brak mi srodków...

eeee to już byłem w stanie kopać piłkę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NIE, bierz i rób prawko od razu

Dokladnie. Jak masz cos "na oku" pewnego i w dobrej cenie to pomysl ze 3 razy co najmniej i jak za 3 razami wyjdze ze warto brac to bierz. Koniecznie przespij sie z ta mysla. Jakbys byl wierzacy to moglbys to jeszcze przemodlic, rozeznac. jesli nie to przynajmniej rozum zatrudnij a oczy i ambicje wyslij na dzien wolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdybym był zdecydowany na ten model, brałbym bez zastanowienia w takiej sytuacji. Przy normalnej

> jeździe i cichym wydechu nie przejmowałbym się brakiem kat. A Musieliby cię złapać 5 razy,

> żebyś wyrównał mandatami koszty kursu i egzaminu zdanego ze 1 razem ;-) Zakładam oczywiście że

> masz "B" czyli nie to że brak uprawnień W OGÓLE , tylko brak na kat. A tylko, za to jest

> chyba 500 PLN max.

> Mnie przez 4 sezony zatrzymali 1 raz na dmuchanie na trzeźwym poranku. Pan nie był zainteresowany

> sprawdzaniem uprawnień

A wziąłeś pod uwagę sytuację, że gość bez papierów jedzie motocyklem, dochodzi z jego winy do wypadku z innym pojazdem i kierowca tamtego staje się inwalidą. Ubezpieczyciel w ramach polisy OC wypnie się bo ma podstawy do niewypłacenia z polisy i zaczyna się ciąganie po sądach a potem samemu wypłacanie dożywotnich rent dla poszkodowanego, które zaczynają być liczone w setkach tysięcy. Cenna rada, że mandat tylko 500 zł to liczenie, że nic nigdy się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już ale mnie skasowali mad.gif, widocznie aby nie szerzyć bezprawia - ale prawda jest taka : w sytuacji gdy potracisz człowieka nie mając uprawnień sytuacja jest taka sama jak gdy to zrobisz posiadając uprawnienia. Różnica jest taka za płacisz mandat za wypadek + 500PLN. Jeśli twój ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania zrobi to Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny i przywali ci max. 3600pln kolegium. Pozwać cię człowiek może tak samo gdy masz i nie masz uprawnień, to nie ma znaczenia. A ew. wypłatą renty zajmuje się ZUS. Przestań powtarzać bzdury z internetu lub zasłyszane od znajomych znajomego 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisałem już ale mnie skasowali , widocznie aby nie szerzyć bezprawia - ale prawda jest taka : w

> sytuacji gdy potracisz człowieka nie mając uprawnień sytuacja jest taka sama jak gdy to

> zrobisz posiadając uprawnienia. Różnica jest taka za płacisz mandat za wypadek + 500PLN. Jeśli

> twój ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania zrobi to Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

> i przywali ci max. 3600pln kolegium. Pozwać cię człowiek może tak samo gdy masz i nie masz

> uprawnień, to nie ma znaczenia. A ew. wypłatą renty zajmuje się ZUS. Przestań powtarzać bzdury

> z internetu lub zasłyszane od znajomych znajomego

Polecam Ci zapoznać się lepiej z tematem bo Tobie bliżej do bzdur niż mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno przed otrzymaniem PJ to bezsens.

Mozna trafic, ze sprzet bedzie pasowal i bedzie sie z niego zadowolnym, a mozna totalnie chybic.

Ja mialem szczescie, ale znam ludzi ktorzy go nie mieli.

Samo zasiascie za sterami stwierdza jedynie Ergonomie a i to moze okazac sie ne do konca tym strzalem w dziesiatke, bo sa jeszcze wrazenia z jazdy.

Majac PJ mozna dokonac jazd probnych, przy kilku jazdach intuicja moze juz calkowicie dobrze podpowiedziec, ze to wlasnie ten a nie inny.

Sam na poczatku kariery przymierzalem sie do DragStar 1100 po zrobiebiu karty woznicy nigdy nawet juz na niego nie wsiadlem, z wyjetkiem Buldoga 1100.

Nie moj typ, a napalony na niego bylem jak szczerbaty na suchary.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najpierw będę musiał nauczyć się jeździć

I na to kupujesz cruser'a o pojemnsci 1100 to tak jak ja bym mial zaczac zbierac zegarki i zaczac od Cristopher'a Columbus'a

Tomio, wez wylej sobie kubel zimnej wody na glowe, o to definitywnie nie jest sprzet do nauki jazdy motocyklem a mowi Ci to ktos kto sam szkoli.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I na to kupujesz cruser'a o pojemnsci 1100 to tak jak ja bym mial zaczac zbierac zegarki i zaczac

> od Cristopher'a Columbus'a

> Tomio, wez wylej sobie kubel zimnej wody na glowe, o to definitywnie nie jest sprzet do nauki jazdy

> motocyklem a mowi Ci to ktos kto sam szkoli.

Ale ja nie będę się uczył jeździć na nim zlosnik.gif Na Dradzę chcę zacząć jeździć, jak się poduczę. Poza tym jestem mały kurdupel z krótkimi nóżkami. Przymierzałem się do wielu motocykli i albo nie sięgałem ziemi, albo dżwigni biegów czy hamulca... Masakra jakaś... crazy.gif Podpasował mi jeszcze jakiś mały harlley, którym kumpel jeździ ale ten z kolei poza moim zasięgiem finansowym był. Pewnie, że można obniżyć siedzisko, przerobić trochę moto pod siebie ale to wszystko generuje koszty.

A jak usiadłem na Dragę, to poczułem się jakby była dla mnie stworzona. Nogi spokojnie opieram całymi stopami o ziemię, wszędzie sięgam. No i co najważniejsze - żonie się podoba hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zgodzę się z Tobą.

> Brałbym ten egz. z dwóch bardzo ważnych powodów - znajome pochodzenie/właściciel i znany stan

> moto.

> Na rynku jest taka kupa strupów, że powyższe jest dla mnie wystarczające do zakupu.

> A jak nie przypasuje - w co wątpię - to odsprzeda.

No i jeszcze w cenie zakupu garażowanie i nauka samodzielnego grzebania przy moto (bo właściciel podstawowe rzeczy typu wymiana płynów, klocków, świec itp. sam ogarnia zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zgodzę się z Tobą.

> Brałbym ten egz. z dwóch bardzo ważnych powodów - znajome pochodzenie/właściciel i znany stan

> moto.

> Na rynku jest taka kupa strupów, że powyższe jest dla mnie wystarczające do zakupu.

> A jak nie przypasuje - w co wątpię - to odsprzeda.

To, jest Argument na tak, z ktorym sie moge zgodzic.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polecam Ci zapoznać się lepiej z tematem bo Tobie bliżej do bzdur niż mi.

Właśnie. hehe nieźle by to było gdyby sprawca bez oc zapłacił tylko 3600 zł, a Fundusz potem przez dziesiątki lat miałby płacić za niego rentę poszkodowanemu. Ciekawe z jakiej racji i to dodatkowo z pieniędzy, które wpłacają wszyscy płacący uczciwie składki, bo przecież część z naszych składek idzie na fundusz gwarancyjny. Wg mnie to z takiego kogoś powinni zedrzeć skórę do żywej krwi i jeszcze solić za jazdę bez ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To chyba zamyka dalszą dyskusję, dywagacje i rozważania...

Ano akceptacja żony jest najważniejszym argumentem za tym, żeby toto kupić. Dziś przybiliśmy pionę, moto już zaklepane, jutro dla świętego spokoju dam zaliczkę, reszta pewnie za jakiś miesiąc. Ja zadowolony bo spełniam marzenia, żona zadowolona ale nie wiem kurde czemu, sprzedający zadowolony bo znamy się od wielu lat i cieszy się, że moto nie idzie w obce łapy, i że razem będziemy jeździć zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.