Skocz do zawartości

Postrzeganie niemieckich marek aut przez Niemców


volkov

Rekomendowane odpowiedzi

Nurtuje mnie od wczoraj pytanie.. Jak postrzegane są marki niemieckich aut ale przez Niemców.

Zawsze wydawało mi się, że najpierw był Mercedes, BMW i na końcu Audi. To jeśli chodzi o auta klasy wyższej. Uważacie, że teraz jest tak samo?

A jak pozostałe? VW, Opel, Ford, PSA, Renault, Alfa Romeo, Fiat, Seat, Skoda, Dacia i inne.

Wiadomo, że zdania są na pewno podzielone jak i w Polsce. Ale jakiś ogólny trend na pewno panuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nurtuje mnie od wczoraj pytanie.. Jak postrzegane są marki niemieckich aut ale przez Niemców.

> Zawsze wydawało mi się, że najpierw był Mercedes, BMW i na końcu Audi. To jeśli chodzi o auta klasy

> wyższej. Uważacie, że teraz jest tak samo?

> A jak pozostałe? VW, Opel, Ford, PSA, Renault, Alfa Romeo, Fiat, Seat, Skoda, Dacia i inne.

> Wiadomo, że zdania są na pewno podzielone jak i w Polsce. Ale jakiś ogólny trend na pewno panuje.

trzeba by poatrzeć na wyniki sprzedaży i wszystko byłoby jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nurtuje mnie od wczoraj pytanie.. Jak postrzegane są marki niemieckich aut ale przez Niemców.

> Zawsze wydawało mi się, że najpierw był Mercedes, BMW i na końcu Audi. To jeśli chodzi o auta klasy

> wyższej. Uważacie, że teraz jest tak samo?

Teraz to raczej moze byc odwrotnie.

Audi, potem BMW a na koncu Mercedes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja serce.gif ma rodzine w DE. 3 pokolenia i kształtuje się to następująco: najstarsze pokolenie Mercedes GL, wcześniej jakaś E klasa, średnie pokolenie BMW seria 3 do niedawna, a obecnie X5, najmłodsze pokolenie Audi zlosnik.gif I z rozmów wynika, że są wierni marce i raczej nie myślą by zmienić na inną.

BTW. Fajnie przy stole się słucha jak każdy zachwala swoją markę, a neguje inne hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja ma rodzine w DE. 3 pokolenia i kształtuje się to następująco: najstarsze pokolenie Mercedes

> GL, wcześniej jakaś E klasa, średnie pokolenie BMW seria 3 do niedawna, a obecnie X5,

> najmłodsze pokolenie Audi I z rozmów wynika, że są wierni marce i raczej nie myślą by zmienić

> na inną.

> BTW. Fajnie przy stole się słucha jak każdy zachwala swoją markę, a neguje inne

Właśnie o takie opinie mi chodziło.

Też mi się wydaje właśnie, że Merce trochę straciły na popularności. A główną marką w premium jest teraz Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie o takie opinie mi chodziło.

> Też mi się wydaje właśnie, że Merce trochę straciły na popularności. A główną marką w premium jest

> teraz Audi.

też podobnie to odbieram...

co jest bardzo smutne, bo oznacza to, że marketing wszystkich przekonał smile.gif

1. Audi współdzieląc bazę silnikową z VW - zabiera sobie premium (bo co za premium jest A4 2.0TDI, skoro można mieć skodę z tym silnikiem). Merc i BMW sami robią silniki, dla siebie (nie mówię o wyjątkach, że sprzedadzą jakąś konstrukcję do innego koncernu) - szacun za to się należy, bo to jest wyróżnienie nabywcy.

2. sprzedając modele FWD za cenę konkurencji, która daje klasyczny napęd w większości modeli (tak wiem, że jest nowe BMW FWD i merce A klasy są FWD, ale to wyjątki w gamie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak pozostałe? VW, Opel, Ford, PSA, Renault, Alfa Romeo, Fiat, Seat, Skoda, Dacia i inne.

> Wiadomo, że zdania są na pewno podzielone jak i w Polsce. Ale jakiś ogólny trend na pewno panuje.

Pracujący w Mercedesie mąż kuzynki, rodowity niemiec twierdzi, że Opel jest autem, które powinno być sprzedawane na flomarktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi i BMW jako premium, Mercedes tylko stare i klasyczne modele.

VW traktowany jako auto, nie ikona. Jeśli ktoś chce lepszej jakości wybiera Audi.

No i Porsche jako auto sportowe.

Do tego wśród kur domowych Ople (zwłaszcza Mokka) ew Fordy niższych klas oraz koreańskie Hyundai-Kia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm, znajomi Niemcy mówili mi ze Audi nie jest premium, ze to taki troche lepszy VW i ze jak chcesz

> premium to tylko BMW lub Mercedes.

A ja spotkałem Niemca, zresztą inżyniera z branży motoryzacyjnej, którego cała rodzina - z nim na czele, od lat prywatnie kupują wyłącznie Toyoty.

Wg mnie nie świadczy to o niczym więcej, jak o skłonności części ludzi do przywiązywania się do danej marki.

Ja na przykład jakoś mam słabość do francuskich - sam nie wiem czemu, po prostu dobrze się w nich czuję.

Ponieważ zaś nie stać mnie na auta nowe, więc korzystam na tym, że ich ceny są o wiele niższe - jak wiadomo auta francuskie i włoskie w Polsce mają prestisz równy minus milyjon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm, znajomi Niemcy mówili mi ze Audi nie jest premium, ze to taki troche lepszy VW i ze jak chcesz

> premium to tylko BMW lub Mercedes.

Znajomi, z którymi związany jestem zawodowo obracają się w kręgu VW i BMW, stąd pewnie lekkie zboczenie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też podobnie to odbieram...

> co jest bardzo smutne, bo oznacza to, że marketing wszystkich przekonał

> 1. Audi współdzieląc bazę silnikową z VW - zabiera sobie premium (bo co za premium jest A4 2.0TDI,

> skoro można mieć skodę z tym silnikiem). Merc i BMW sami robią silniki, dla siebie

A czy BMW teraz nie montuje jakiś silnik peugeot do swojej 1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo jest najtańsze.

Marek sorry ale nie masz najmniejszego pojecia jak drogie jest Audi w Niemczech. Ze 4 lata temu zrobilem jazde A3 w 2 l diesel'u. Mial kilka bajerow cena 43 000,- Euro.

Obecnie Audi to generalnie obecnie najdrozsza marka. Tyle, ze zachodzi fenomen nieznajomosci cen w narodzie, wiekszosc jest przekonana, ze jezeli Audi kosztuje juz tyle, to o Mercedesa nawet niema co pytac, a ten jest tanczy niz Audi.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja spotkałem Niemca, zresztą inżyniera z branży motoryzacyjnej, którego cała rodzina - z nim na

> czele, od lat prywatnie kupują wyłącznie Toyoty.

> Wg mnie nie świadczy to o niczym więcej, jak o skłonności części ludzi do przywiązywania się do

> danej marki.

Przez ponad 25 lat jezdzilem niemieckimi autami, moze nawet wiecej. PO zakupie Hondy Accord totalnie zmienilem zdanie o japoncach. Obecnie jest w planie zakup ostatniego niemieckiego auta, nastepne to juz raczej tylko Honda i Mazda.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkałem w życiu rożnych Niemców

w kwestii auta i takie kategorie spotkałem

a. ważne by było nie drogie (eksploatacja i zakup)

b. Musi to być (BMW, Jaguar, Mercedes, Porsche .... marka premium)

c. Gute deutche wagen

d. japońskie bo są mniej zawodne od niemieckich

e. škoda bo pracują dla VW i muszą się starać dorównać

i jeszcze wiele innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Marek sorry ale nie masz najmniejszego pojecia jak drogie jest Audi w Niemczech. Ze 4 lata temu

> zrobilem jazde A3 w 2 l diesel'u. Mial kilka bajerow cena 43 000,- Euro.

> Obecnie Audi to generalnie obecnie najdrozsza marka. Tyle, ze zachodzi fenomen nieznajomosci cen w

> narodzie, wiekszosc jest przekonana, ze jezeli Audi kosztuje juz tyle, to o Mercedesa nawet

> niema co pytac, a ten jest tanczy niz Audi.

U nas Audi sa tańsze od Lexusa, o mercu czy BMW nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.