Skocz do zawartości

Klucz dynamomentryczny ze sklepu na L..


franki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeden taki kupiony za jakieś 150zł kilka lat temu, psuje się już bo daje się ustawić dopiero od 20Nm, klucz ma zakres 10-210Nm, zbyt duża rozpiętość żeby był dokładny wg mnie. Teraz zamówiłem HHW Stahlwille 6-50Nm, dużo droższy więc mam nadzieję że się sprawdzi i zakres ma też wystarczający do pracy przy silniku smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy odpowiednio długa przedłużka

a wiesz, że na klucz dynamometryczny nie zaklada sie przedluzek?

poza tym we wspolczesnych brykach nie uzywa sie duzych momentów, tylko mały moment wstepny i kąty.

Jest to znacznie dokladniejsza i powtarzalna metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od jakiegos czasu klucz Jonnesway 10Nm do 80Nm.

Teraz kupilem sobie tez z lidla bo ma 28Nm do 210Nm.

Przy testach - To co kluczem z lidla dokrecilem do 30Nm, to kluczem Jonnesway bylo okolo 35Nm.

To co kluczem z lidla dokrecilem na 50Nm, to kluczem Jonnesway bylo 52Nm.

To co kluczeb z lidla dokrecilem do 75Nm, to kluczem Jonnesway bylo 75Nm.

Nie ma idealu, ale jak na moje potrzeby to jest wystarczajaca dokladnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cytat: "No i po testach. Użyte siły 30 i 60 nm. Klucze dokręcały z taka samą siłą. Poprawianie

> drugim kluczem dawało od razu efekt "kliku".

> Ale to może wskazywać także, że albo pierwszy klucz dokręca ze zbyt dużą siłą, albo że drugi klucz

> "klika" przy zbyt małej sile

Jeżeli robiło się to na zmianę - raz pierwszy klucz "testowy", drugi "wzorcowy" a potem na odwrót, to oznacza to, że oba klucze dokręcają tak samo smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam od jakiegos czasu klucz Jonnesway 10Nm do 80Nm.

> Teraz kupilem sobie tez z lidla bo ma 28Nm do 210Nm.

> Przy testach - To co kluczem z lidla dokrecilem do 30Nm, to kluczem Jonnesway bylo okolo 35Nm.

> To co kluczem z lidla dokrecilem na 50Nm, to kluczem Jonnesway bylo 52Nm.

> To co kluczeb z lidla dokrecilem do 75Nm, to kluczem Jonnesway bylo 75Nm.

> Nie ma idealu, ale jak na moje potrzeby to jest wystarczajaca dokladnosc.

No właśnie smile.gif Tym bardziej, że nie mamy żadnego wpływu na kalibrację kluczy używanych w warsztatach, u wulkanizatorów itp. (na tych ostatnich można jeszcze zrobić test klucza, na tych pierwszych - trochę trudniej to przeprowadzić). Minimalna różnica będzie zawsze - choćby między nowym a często i intensywnie używanym kluczem - identycznego modelu tego samego producenta smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a wiesz, że na klucz dynamometryczny nie zaklada sie przedluzek?

A gdyby za Tobą stanęła ironia i z całej siły kopnęła Cię w dupę to byś się zorientował?

> poza tym we wspolczesnych brykach nie uzywa sie duzych momentów, tylko mały moment wstepny i kąty.

> Jest to znacznie dokladniejsza i powtarzalna metoda.

Poza tym to nie piszemy o kartach montażowych produktu tylko o kluczu dynamometrycznym z Lidla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gdyby za Tobą stanęła ironia i z całej siły kopnęła Cię w dupę to byś się zorientował?

> Poza tym to nie piszemy o kartach montażowych produktu tylko o kluczu dynamometrycznym z Lidla.

Więc ten z Lidla się nie nadaje, bo ważniejszy jest zakres 5-50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.