Skocz do zawartości

opony z allegro - przestroga


german

Rekomendowane odpowiedzi

...

> MAM rację czy nie ???

Zależy czy była dziurka czy rozdarcie kordu?

Przebitą cienkim szpikulcem, gwoździem itp można naprawić skutecznie i nic nie straci ze swoich właściwości.

Rozdarty czy choćby naruszony kord to już dyskwalifikacja i zagrożenie.

Guma nie jest elementem nośnym opony a jedynie wypełnieniem utrzymującym nośny kord na swoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Zależy czy była dziurka czy rozdarcie kordu?

> Przebitą cienkim szpikulcem, gwoździem itp można naprawić skutecznie i nic nie straci ze swoich

> właściwości.

> Rozdarty czy choćby naruszony kord to już dyskwalifikacja i zagrożenie.

> Guma nie jest elementem nośnym opony a jedynie wypełnieniem utrzymującym nośny kord na swoim

> miejscu.

Hmm to czemu u naszych zachodnich sąsiadów opona taka idzie na śmietnik ?

U nas gwarancja opon ,prezecież nie naprawiają a wymieniają na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm to czemu u naszych zachodnich sąsiadów opona taka idzie na śmietnik ?

Bo nie chcą się bawić w ocenę. Nie opłaca im się to.

> U nas gwarancja opon ,prezecież nie naprawiają a wymieniają na nową.

J.w. Dodatkowo istnieje ryzyko błędnej oceny. Po co brać je na siebie skoro wymiana kosztuje grosze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> UWAGA!!! OSOBA SPRZEDAJĄCA chyba nie wie,że opona łatana na boku jest do wyrzucenia - ZAGROŻENIE

> ŻYCIA - nie wiedziałem gdzie zamieścić

> http://allegro.pl/pirelli-scorpion-zimowe-2szt-295-35-21-i4708210911.html

> MAM rację czy nie ???

Przeciez zamiescil zdjecie, widać doskonale, w czym problem? nie musisz kupować.

Ja jezdzilem na oponie łatanej z boku (dawno temu jedna panna mi rozdarła o krawężnik zlosnik.gif ) i żyję.

Każdy robi to na swoja odpowiedzialność, sprzedawca imho bardzo fair - pokazał dokładne zdjęcia.

Sądzisz ze jakby opona nie miała w ogole bieżnika (np. 0.0mm) lub z boku byłaby dziura niezałatana tylko widoczna, to tez by nie mogl takiej opony sprzedawać? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to żadnego poważnego uszkodzenia to ja nie widzę małe łatki po jakimś czymś cienkim o co w zimę nie trudno i tyle... Jedną oponę miałem w służbówce która miała 6 łat i nic się z nią nie działo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> UWAGA!!! OSOBA SPRZEDAJĄCA chyba nie wie,że opona łatana na boku jest do wyrzucenia - ZAGROŻENIE

> ŻYCIA - nie wiedziałem gdzie zamieścić

> http://allegro.pl/pirelli-scorpion-zimowe-2szt-295-35-21-i4708210911.html

> MAM rację czy nie ???

zglaszam_to_do_prokur_2013-10-30_10-49-45.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Zależy czy była dziurka czy rozdarcie kordu?

> Przebitą cienkim szpikulcem, gwoździem itp można naprawić skutecznie i nic nie straci ze swoich

> właściwości.

Miałem załataną oponę z boku - niewielka dziurka, miało być 100% pewnie, bezpiecznie... Rozkleiła się po roku, przy hamowaniu - na szczęście w mieście, przy szczątkowej prędkości.

Nagle miałem "kapcia".

Nigdy więcej nie będę jeździł na tak naprawianej oponie.

Ale sprzedawca pokazał wszystko elegancko na aukcji, więc trudno mu mieć coś do zarzucenia, oprócz tego że sprzedaje śmieci grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem załataną oponę z boku - niewielka dziurka, miało być 100% pewnie, bezpiecznie... Rozkleiła

> się po roku, przy hamowaniu - na szczęście w mieście, przy szczątkowej prędkości.

> Nagle miałem "kapcia".

> Nigdy więcej nie będę jeździł na tak naprawianej oponie.

> Ale sprzedawca pokazał wszystko elegancko na aukcji, więc trudno mu mieć coś do zarzucenia, oprócz

> tego że sprzedaje śmieci

Miałem to samo na łatanej w centralnej części bieżnika.

Oponom łatanym przez patałachów mówię stanowcze nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem to samo na łatanej w centralnej części bieżnika.

> Oponom łatanym przez patałachów mówię stanowcze nie!

claps.gifclaps.gif

Oponę można naprawiać na boku, barku i w strefie bieznika.

Trzeba to umieć zrobić oczywiście.

Naprawa inna niż w strefie bieżnika musi być wykonana:

A) na gorąco i potem na zimno odpowiednim wkładem

B) tylko na gorąco

Mały quiz:

Dlaczego opona z podanej wyżej aukcji nadaje się na śmietnik?

Znalazłem 3 przyczyny... zlosnik2.gif

Edit: Nawet 4 bym powiedział czerwona.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> UWAGA!!! OSOBA SPRZEDAJĄCA chyba nie wie,że opona łatana na boku jest do wyrzucenia - ZAGROŻENIE

> ŻYCIA - nie wiedziałem gdzie zamieścić

Rozmiar opony 295/35R21 świadczy o tym, że ma zastosowanie mocnego, szybkiego i drogiego (czyli także drogiego w utrzymaniu) samochodu.

Jedyny racjonalny powód kupowania takiej opony (świadome samobójstwo wykluczam) to chęć założenia jakiekolwiek opony (byle trzymającej ciśnienie) przed sprzedażą całego samochodu.

W Polsce niestety często spotyka się, że ludzie kupują samochody wyższych klas, na których utrzymanie ich nie stać.

Nie stać ich ani na serwisowanie, ani na naprawy, ani na opony do samochodu który kupili - i właśnie oni są potencjalnymi nabywcami m.in. oponowego złomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja znam jedna to śmieć.

Jak będzie tanio, to ludzie wszystko wezmą. Wystawiłem kiedyś za parę zł na a.....o zużyte zimówki, bo nie chciało mi się szukać miejsca do zutylizowania. Sprzedały się w ciągu 15 minut, a klient dzwonił, żeby się upewnić że cena to nie żart. Stan opon był uczciwie opisany i uprzedzałem, że do jazdy zimą to one już się nie nadają. Jednak cena czyni cuda biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak będzie tanio, to ludzie wszystko wezmą. Wystawiłem kiedyś za parę zł na a.....o zużyte zimówki,

> bo nie chciało mi się szukać miejsca do zutylizowania. Sprzedały się w ciągu 15 minut, a

> klient dzwonił, żeby się upewnić że cena to nie żart. Stan opon był uczciwie opisany i

> uprzedzałem, że do jazdy zimą to one już się nie nadają. Jednak cena czyni cuda

Pewnie kupił jakiś mirek co 1 z 2 zrobił i brakowało mu gum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A sprzedawanie takiej felgi nie jest tez przestepstwem?

> http://allegro.pl/felga-aluminiowa-chevrolet-cruze-r17-i4712073777.html

A cóż w tym przestępczego? Chyba, że z prasowanej kokainy jest zrobiona

rotfl.gif

Nawet pół felgi mogę sprzedać jak będę miał taką fantazję!

A tutaj z wierzchu lakier obsmażony i tyle do wypiaskowania i malowania. Widać, że bezpośrednio w ogniu nie była tylko w pobliżu. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A sprzedawanie takiej felgi nie jest tez przestepstwem?

> http://allegro.pl/felga-aluminiowa-chevrolet-cruze-r17-i4712073777.html

Warto to uwiecznić:

QUOTE:

> STAN:

> BARDZO DOBRY

> Zdjęcie lub zdjęcia obok zostały zrobione na potrzeby tej aukcji i > przedstawiają licytowany przedmiot (realfoto)"

288005034-fela.jpg

Powinni dopisać:

"LIMITOWANA EDYCJA HOT WHEELS JEDYNA TAKA!!!!1111jeden"

grinser006.gif

post-20663-14352526597181_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak będzie tanio, to ludzie wszystko wezmą. Wystawiłem kiedyś za parę zł na a.....o zużyte zimówki,

> bo nie chciało mi się szukać miejsca do zutylizowania. Sprzedały się w ciągu 15 minut, a

> klient dzwonił, żeby się upewnić że cena to nie żart. Stan opon był uczciwie opisany i

> uprzedzałem, że do jazdy zimą to one już się nie nadają. Jednak cena czyni cuda

Może ktoś kupił do upalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO siejesz panikę.

Rozejrzyj się wokół siebie na czym ludzie jeżdżą to raz.

Zdjęcia pokazują jak towar wygląda, data produkcji podana - nic niewłaściwego nie widzę to dwa.

Ja szukasz fajnych 21 calówek za ułamek ich wartości to ciężko spodziewać się czegoś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.