Skocz do zawartości

Renault Megane 2.0


slawek_l_83

Rekomendowane odpowiedzi

> Panowie oceńcie autko.

> 2.0 16V 135km

> Na co zwrócić uwagę, przykuło mnie to, że kombi w bogatej wersji i silnikiem który jedzie i nadaje

> się pod gaz

Sprawdzic ile takie Megane kosztuje w DE i wtedy sie zastanawiac.

Ja bym auta od handlarza nie kupil bo na 99,9% gdzies jest walek grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie oceńcie autko.

> 2.0 16V 135km

> Na co zwrócić uwagę, przykuło mnie to, że kombi w bogatej wersji i silnikiem który jedzie i nadaje

> się pod gaz

Jedno z najwygodniejszych aut segmentu C. Może popatrz za takim zostawionym przy salonie renault? Czasem się trafiają od polskiego użytkownika z historią serwisową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedno z najwygodniejszych aut segmentu C. Może popatrz za takim zostawionym przy salonie renault?

> Czasem się trafiają od polskiego użytkownika z historią serwisową.

Na forum mam ale sedan i jak się przymierzyliśmy to ciężko wyciągać rzeczy przez kobietę z sedana no.gif

A brałbym w ciemno jakby było kombi wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedno z najwygodniejszych aut segmentu C. Może popatrz za takim zostawionym przy salonie renault?

> Czasem się trafiają od polskiego użytkownika z historią serwisową.

a czasami udają specjalistów i Historia wyssana z palca grinser006.gif

myślę że to jeden pies ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czasami udają specjalistów i Historia wyssana z palca

> myślę że to jeden pies

W Lublinie dostałem całą historię od momentu zakupu, łącznie z informacjami na temat kolizji - a było ich w przypadku konkretnej meganki chyba trzy. Może to kwestia podejścia do klienta przez konkretną firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żeby nie kupować aut targanych z Niemiec od handlarzy.

> Takie jest moje zdanie (kiedyś miałem takie auto).

Miałem taką meganke tylko 1.6 od Niemca ale puszczona przez handlarza lokalnego ok.gif

Bardzo fajne auto i nie miałem problemów z nią ok.gif

Kupiłem Scenica od Handlarza z silnikiem 2.0 i też jestem bardzo zadowolony a Historia serwisowa była zgodna z opisem handlarza ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie oceńcie autko.

> 2.0 16V 135km

> Na co zwrócić uwagę, przykuło mnie to, że kombi w bogatej wersji i silnikiem który jedzie i nadaje

> się pod gaz

jechać z miernikiem i oglądać ok.gif

Ja ostatnio szukałem to kupe renówek oglądałem i same paździerze były ok.gif

Jedna z mojego regionu okazała się fajna ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jechać z miernikiem i oglądać

> Ja ostatnio szukałem to kupe renówek oglądałem i same paździerze były

> Jedna z mojego regionu okazała się fajna

Paździerzy jest w cholerę a dobrych aut nie ma crazy.gif

Dlatego się szuka po pół roku i więcej icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja się przejechałem... Oczywiście auto dało się "wyprowadzić" ale kosztowało to kasę i nerwy.

Właśnie o to chodzi... kupujesz auta za 20kzł, a żeby je wyprowadzić wsadzasz 5-7kzł i nie robi się wtedy wesoło crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie o to chodzi... kupujesz auta za 20kzł, a żeby je wyprowadzić wsadzasz 5-7kzł i nie robi się

> wtedy wesoło

Ale trzeba byc slepym i gluchym, zeby w taka wolnossaca benzyne wladowac tyle po zakupie...

Zwykle sciezka diagnostyczna + podnosnik i jestes w stanie odsiac szrot ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale trzeba byc slepym i gluchym, zeby w taka wolnossaca benzyne wladowac tyle po zakupie...

> Zwykle sciezka diagnostyczna + podnosnik i jestes w stanie odsiac szrot

Jakby się uprzeć mogli by wlać do silnika preparat uszczelniający + do chłodnicy czego nie widać i na chwile działa zlosnik.gif

Itd.... na dobrą minę można zawsze się wsadzić zlosnik.gif

Ale prawdopodobieństwo w Pb jest mniejsze niż ON wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdzic ile takie Megane kosztuje w DE i wtedy sie zastanawiac.

> Ja bym auta od handlarza nie kupil bo na 99,9% gdzies jest walek

Sporo aut mam/miałem od handlarza i powiem szczerze nie narzekam, ale mam jednego zaufanego. Ja za to auta z PL nie kupie nigdy, wyjeżdżone złomy robione u Mietka w garażu. Przynajmniej z DE mam z zawieszeniem spokój na ileś tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sporo aut mam/miałem od handlarza i powiem szczerze nie narzekam, ale mam jednego zaufanego. Ja za

> to auta z PL nie kupie nigdy, wyjeżdżone złomy robione u Mietka w garażu. Przynajmniej z DE

> mam z zawieszeniem spokój na ileś tys km.

Dokładnie ja sie zawsze dziwiłem i dziwie znajomemu, bo on przeważnie kupuje auto od handlarza i nie ma problemow z samochodami...ostatnie dwa nabytki przeleciałem miernikiem lakieru i nic nawet nie bylo malowane yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie ja sie zawsze dziwiłem i dziwie znajomemu, bo on przeważnie kupuje auto od handlarza i

> nie ma problemow z samochodami...ostatnie dwa nabytki przeleciałem miernikiem lakieru i nic

> nawet nie bylo malowane

Przecież nie wszystko od handlarza jest złe, handlarz nie ściąga pojazdów z kosmosu tylko kupuje od ludzi. Jeśli nie są to od handlarzy okazje cenowe (a te zawsze okupione są cofką, dzwonem, wałkiem, mieszaniną powyższych) to można kupić dobre, normalne auto. Wystarczy akceptować normalny przebieg i stan adekwatny do niego oraz wieku. Najgorzej jak ma się mało kasy a wymagania z kosmosu, wtedy i handlarz tworzy taką ofertę z kosmosu, specjalnie dla tak wymagającego takiego stanu rzeczy kupującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież nie wszystko od handlarza jest złe, handlarz nie ściąga pojazdów z kosmosu tylko kupuje od

> ludzi. Jeśli nie są to od handlarzy okazje cenowe (a te zawsze okupione są cofką, dzwonem,

> wałkiem, mieszaniną powyższych) to można kupić dobre, normalne auto. Wystarczy akceptować

> normalny przebieg i stan adekwatny do niego oraz wieku. Najgorzej jak ma się mało kasy a

> wymagania z kosmosu, wtedy i handlarz tworzy taką ofertę z kosmosu, specjalnie dla tak

> wymagającego takiego stanu rzeczy kupującego.

Mnie to dziwi, bo tych co ja znam to chcieliby zarobić krocie na złomie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie to dziwi, bo tych co ja znam to chcieliby zarobić krocie na złomie...

Co znaczy krocie?Sprowadzają złom (w sensie, że starsze samochody i tanie rozumiem) dlatego, że częściej one chodzą, a zarabiają ile?Bo tych co ja znam, to na samochodach do 10 tys zarabiają 1,5-2 tys, gdy wartość auta to 20-30 tys, wtedy ok 2-2,5, niektórzy próbują więcej.

Ci co sprowadzają i zarabiają na tym tysiaka robią w rogi przyszłych nabywców na czymś innym, bo opłacalność wtedy żadna, a czas, nerwy, ryzyko spore. I żeby nie było, że zaraz ktoś wyskoczy, "no tak, pojechać, kupić od turasa, pogonić i zarobić 2 tysie to każdy by chciał"-tym co tak myślą radzę spróbować jaki to miód, szybko wrócą do cieplutkiego etatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie oceńcie autko.

> 2.0 16V 135km

> Na co zwrócić uwagę, przykuło mnie to, że kombi w bogatej wersji i silnikiem który jedzie i nadaje

> się pod gaz

Kupiłem takie z 2003r od 1 właściciela, salon PL, 73kkm przebiegu, tylko, że 3d, wygodne i sprawne do przemieszczania ok.gif

Już lpg zamontowałem, jutro odbieram z warsztatu gazowniczego zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Paździerzy jest w cholerę a dobrych aut nie ma

> Dlatego się szuka po pół roku i więcej

Szukałem Ignisa po 2005r, a trafiłem przypadkowo Megane z pewną historią wink.gif

Brakuje ksenonów fabrycznych jeszcze w tym kombi 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakby się uprzeć mogli by wlać do silnika preparat uszczelniający + do chłodnicy czego nie widać i

> na chwile działa

> Itd.... na dobrą minę można zawsze się wsadzić

> Ale prawdopodobieństwo w Pb jest mniejsze niż ON

to i tak nie wyjdzie 7k grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja się przejechałem... Oczywiście auto dało się "wyprowadzić" ale kosztowało to kasę i nerwy.

Oczywiście trzeba być uważnym jak wszędzie ok.gif

aczkolwiek teraz nie ma reguły czy handlarz czy osoba prywatna ok.gif

jednym i w drugim przypadku już po przyjeździe z miernikiem zmienia się rozmowa a jak nie to w przypadku jakiejś rzeźby blacharskiej nie traci się kasy na ścieżkę diagnostyczną ok.gif

A co było do wyprowadzenia ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie ja sie zawsze dziwiłem i dziwie znajomemu, bo on przeważnie kupuje auto od handlarza i

> nie ma problemow z samochodami...ostatnie dwa nabytki przeleciałem miernikiem lakieru i nic

> nawet nie bylo malowane

nie każdy handlarz jest burakiem ok.gif

ja ostatnio trafiałem na prywatnych sprzedawców którzy ściemę walili prosto w oczy sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście trzeba być uważnym jak wszędzie

> aczkolwiek teraz nie ma reguły czy handlarz czy osoba prywatna

> jednym i w drugim przypadku już po przyjeździe z miernikiem zmienia się rozmowa a jak nie to w

> przypadku jakiejś rzeźby blacharskiej nie traci się kasy na ścieżkę diagnostyczną

> A co było do wyprowadzenia ?

Auto było "lekko puknięte" z przodu. Naprawdę niezbyt mocno, bo widziałem fotki przed naprawą. Niestety jak to bywa w życiu najbardziej dostała nie buda, tylko zawieszenie. Handlarz "naprawił" auto po handlarsku, a ja głupi to kupiłem.

Przy pierwszej wymianie klocków okazało się że przeszczepił całego mcPhersona od innego auta - klocki z prawej strony były inne, tarcza deko inna itp. Ale zrobił to z taką gracją że auto jeździło prosto, hamowało bez ściągania, nie pukało nie stukało... Mistrz. grinser006.gif

A ja drugi mistrz co to kupił.

"Wyprowadzanie" zamknęło się prawie w 1/4 wartości samochodu (samochód za 11 czy 12 tys). Bo dość szybko okazało się że przekładnia kierownicza chyba też trochę dostała i elegancko wyrzygała olej 20 km. od domu.

Aczkolwiek po tych naprawach auto wróciło do normalności i służyło parę lat bez problemów. Sprzedawałem je w stanie "lać i jeździć" wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żeby nie kupować aut targanych z Niemiec od handlarzy.

> Takie jest moje zdanie (kiedyś miałem takie auto).

a co w tym zlego?

Mozesz sam jechac, stracic czas, pieniadze i go...o kupic od turasa.

kazde auto mozna sprawdzic przed zakupem od handlarza ale w 95% szkoda ludkom wydac w ciemno pareset zl na diagnoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kazde auto mozna sprawdzic przed zakupem od handlarza ale w 95% szkoda ludkom wydac w ciemno

> pareset zl na diagnoze.

W większości przypadków nie ma czego brać na diagnostykę.

A jak ktoś się nie zna to po trzecim-czwartym "rodzynie" od handlarza odpuści.

Co złego w zakupie od handlarza - w sumie nic.

Ale przecież to jest bardzo proste - w cenie auta sprowadzonego musi się gdzieś zmieścić pokrycie kosztów sprowadzenia + zysk handlarza (albo i dwóch handlarzy).

A to oznacza że auto musiało być kupione znacznie poniżej średnich cen "rynkowych". Coś musiało być powodem niskiej ceny.

Jeśli auto było uszkodzone (blacharsko lub mechanicznie), to jego naprawa odbywa się z naciskiem na minimalizację kosztów. Taka naprawa szybko odbije się czkawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem takie z 2003r od 1 właściciela, salon PL, 73kkm przebiegu, tylko, że 3d, wygodne i sprawne

> do przemieszczania

> Już lpg zamontowałem, jutro odbieram z warsztatu gazowniczego

3d, 5d, sedanów jest sporo ale ja chce kombi zlosnik.gif

Szukam auta pod gaz jak i Ty lub powoli zaczynam szukać diesla ale to już od pewnej osoby zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poprzednie dwa kupiłem szybko ale teraz to jakaś masakra była

> dobrze że kupiłem miernik bo sporo kasy zaoszczędziłem

Ja dla jaj kupiłem miernik magnesowy w długopisie w porównaniu do elektronicznego przekłamuje o 20 mikronów zlosnik.gif

20 aut samym magnesowym odrzuciłem bo nie łapał w ogóle na drzwiach, tylnej klapie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3d, 5d, sedanów jest sporo ale ja chce kombi

> Szukam auta pod gaz jak i Ty lub powoli zaczynam szukać diesla ale to już od pewnej osoby

Niestety szukasz kompakta kombi w takim budżecie, że aby znaleźć auto z pewnego źródła (a z Dieslem to już wogóle) to musizs mieć duże pokłady cierpliwości oraz czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.