Skocz do zawartości

smród papierosowy


szyman

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam.

> Jak najlepiej pozbyć się nieprzyjemnego zapachu papierosowego z wnętrza auta. Są jakieś

> pochłaniacze, proszki, szpreje czy inne cuda.?? Pranie tapicerki przewidziane na wiosnę.

dobra myjnia + tapicerka + podsufitka icon_rolleyes.gif

jestem palaczem, ale nie rozumiem sensu kopcenia w samochodzie.

Współczuję smrodu palacz.gif.

ostatnio miałem być pasażerem w takim aucie. podziękowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ozon. Robiłem w aucie teściów trzykrotnie w ciągu miesiąca i zapach się zmniejszył do

> akceptowalnego poziomu. Pamiętaj, że duża część zapachu "siedzi" w podsufitce a tej z reguły

> się nie pierze.

Pierze się, pierze.

KLIK

Znajomy prał u siebie w aucie (też po palaczu) i za moją namową ściągnął podsufitkę do prania. I dobrze zrobił, bo samo wypranie podsufitki to nie wszystko - u niego trzeba było jeszcze usunąć tłusty nalot na samej blasze dachu. Bo to on stanowił sporą część zapachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na teraz to możesz ozonowanie a potem weź jakąś puszkę, nasyp tam trochę świeżej zmielonej kawy i zostaw w samochodzie np za fotelami - trochę poprawia 'zapach'

co do prania - samo pranie tapicerki to będzie połowiczny sukces - musisz zdjąć tapicerkę z drzwi i wyczyścić ją od wewnątrz bo mogę się założyć że jest tam gruba warstwa syfu pomieszanego z dymem papierosowym i jak tego nie wyczyścić to nadal będzie w samochodzie śmierdziało. Deskę rozdzielczą tam gdzie się da sięgnąć szmatą pod spodem też trzeba wyczyścić, stelaż foteli itd itp - tam wszędzie osiadł dym/sadza i tłusty nalot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierze się, pierze.

Chodziło mi o to, że warsztaty piorące auta rzadko się tego podejmują, bo jest z tym sporo zabawy (oczywiście w zależności od tego, co auto ma pod sufitem zamontowane).

A widziałem już kilka podsufitek, które po praniu wisiały jak firanka 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Jak najlepiej pozbyć się nieprzyjemnego zapachu papierosowego z wnętrza auta. Są jakieś

> pochłaniacze, proszki, szpreje czy inne cuda.?? Pranie tapicerki przewidziane na wiosnę.

mi ozonowali, wyprali tapicerkę .... trochę było dalej czuć ale szybko przeszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ostatnio miałem być pasażerem w takim aucie. podziękowałem

Zdarzyło mi się _wsadzić głowę_ do auta, którym podróżuje na co dzień paląca matka z dwójką dzieci (podobno przy dzieciach nie jara).

Włosy mi śmierdziały tak, że dwa razy trzeba było myć. Trudno się dziwić, że fura capi mimo prania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdarzyło mi się _wsadzić głowę_ do auta, którym podróżuje na co dzień paląca matka z dwójką dzieci

> (podobno przy dzieciach nie jara).

> Włosy mi śmierdziały tak, że dwa razy trzeba było myć. Trudno się dziwić, że fura capi mimo prania.

Hmm to jest dla mnie ciekawe sam palę w samochodzie ale po każdej fajce wietrzę środek przez parę km trasy, i nie wali. Ale siostra zostawiła kubek po kawie który służył za popielniczkę( z wodą) na parę godzin i w aucie waliło jak w palarni. Pomógł mi Sonax do usuwania zapachów. Oczywiście gruntowne pranie łącznie z podsufitką w planach smile.gif

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Jak najlepiej pozbyć się nieprzyjemnego zapachu papierosowego z wnętrza auta. Są jakieś

> pochłaniacze, proszki, szpreje czy inne cuda.?? Pranie tapicerki przewidziane na wiosnę.

Zależy jak długo i intensywnie palone. Kolega kupił bmw po "niemcu", firmowe. Waliło tak, że aż głowa bolała. Gość chyba bez papierosa nie wsiadał. 3 razy prał tapicerkę, nie wiem ile razy ozonował, zapach po jakimś czasie powracał, był mniej intensywny, ale jednak. Próbował mielonej kawy, jakichś mikstur z octem zostawionych na 2 tygodnie w aucie. Pomagało na tyle że waliło albo kawą, albo octem, a po 2-3 tygodniach na nowo fajami. Na sam koniec spróbował Febreze, tylko nie wiem dokładnie jakiego - podobno pomogło. Prawie rok bujał się z tym smrodem. Najgorsze z papierosami, że dym wnika głęboko w obicia i że nie jest organiczny, więc enzymy nic nie dadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.