Skocz do zawartości

Rozważania - 35-40tys. w miarę nowe


mdyrka

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli rozważam zakup nowego (w sensie nowego dla mnie, bo ogólnie to używanego) auta. Moje wymagania:

- nie starszy niż 2010,

- fajnie wyposażony (skóra, ksenony),

- silnik 150KM+,

- pieciodrzwiowy,

- segment preferowany C (ale moze byc także B lub D - choć mniej chętnie).

Moje typy:

- Fiesta (ale będzie problem ze spełnieniem warunku silnika),

- Focus (cenowo się raczej nie uda znaleźć fajnej wersji, a poza tym jakoś średnio mi się podoba z zewnątrz),

- Mondeo (duuuuże...),

- Astra (z zewnatrz super, ale 1001 przycisków na konsoli środkowej no.gif, dodatkowe pytanie: czy ktoś zna silnik 1.6T 180KM i jego bolączki oraz to ile może palić w mieście?),

- Giulietta (do niedawna faworyt, ale teraz jakoś spadła w rankingu - jakaś ciasna w środku),

- Laguna (niby wszystko fajnie, ale jakas taka za duża mi sie wydaje - i urodą też nie powala),

- 308 THP (wszystko fajnie, ale ile to będzie paliło, a poza tym to wynalazek ściagany z Francji, a stamtąd opłaca się sprowadzać tylko walone),

- Octavia (jakaś taka smutna, a RS to nie w tej cenie)

Macie może jakieś pomysły innych fajnych aut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel niedawno stał przed takim wyborem i kupił mondeo 2.0 noPb- bardzo podoba mi się to auto ok.gif Co do Astry- na co dzień ujeżdżam słuzbowe 1.6 i auto nie powala. Konsola tak jak piszesz ale nie wiem czy to nie ogólna tendencja w innych autach. Auto ma 30 tyś. km przebiegu i już zaczynają się nie tyle co problemy ale dość szybko wychodzą niedoróbki czy nie zawsze szczęśliwe rozwiązania i tak:

-padł panel na konsoli, auto w środku lata straciło możliwość obsługi klimatyzacji, grzało jak szalone w letni upał, brak możliwości obsługi nawiewów, radiem etc. -zrobione/wymienione przez serwis

-wyciek płynu chłodniczego z jednego z króćców przy silniku

-spod wybieraka skrzyni już olej się przedostaje

-stuki z tylnego zawieszenia- ponoć cześć eksploatacyjna nie podlegająca reklamacji

-skrzywione tarcze hamulcowe- również nie obejmuje gwarancja jako rzecz eksploatacyjna

Jak na rok jazdy i taki przebieg to trochę nieładnie jak na nowe auto. Poza konkursem, znaczek opla z kołpaków po tygodniu odpadł. Do tego ledwo jedzie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powoli rozważam zakup nowego (w sensie nowego dla mnie, bo ogólnie to używanego) auta. Moje

> wymagania:

> - nie starszy niż 2010,

> - fajnie wyposażony (skóra, ksenony),

> - silnik 150KM+,

> - pieciodrzwiowy,

> - segment preferowany C (ale moze byc także B lub D - choć mniej chętnie).

> Moje typy:

> - Fiesta (ale będzie problem ze spełnieniem warunku silnika),

ciach.

Przejedź się najpierw wersją 1.6 120KM a dopiero potem zdecyduj czy jest kłopot z warunkiem silnika, to fajnie jeździ i fajnie się prowadzi (jest dość lekki) ok.gif

wink.gif

ps. o silnik 1.6 T oplowski zapytaj kol. AstraC - miał takowy w astrze kombi od nowości 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> celowałbym w octavię - łatwiej bedzie przy odprzedazy, pozniej mondeo

Jeździłem dość bogatą wersją i dalej w środku wygladała bardzo smutno - a samochód ma być dla mnie, a nie dla następnego kupującego. Poza tym 1.9TDI będzie miało na 99% minimum 4kę z przodu przebiegu i to bynajmniej nie pięciocyfrowego. Także sorry, ale Octa odpada. Mondeo jest niby fajne, ale jednak za duże dla mnie - wolałbym jednak segment C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciach.

> Przejedź się najpierw wersją 1.6 120KM a dopiero potem zdecyduj czy jest kłopot z warunkiem

> silnika, to fajnie jeździ i fajnie się prowadzi (jest dość lekki)

Wszystko się zgadza, ale jeśli już zszedłbym do segmentu B to chciałbym coś, co będzie super wyposażone i z mocniejszym, a nie słabszym silnikiem niż moje obecne auto. Czyli jeśli już B to "z pazurem".

> ps. o silnik 1.6 T oplowski zapytaj kol. AstraC - miał takowy w astrze kombi od nowości

A właśnie, racja, dziękuję za przypomnienie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lancia Delta

> ta akurat o rok starsza, ale coś tam znajdziesz pewnie z czasem

> Na pewno w porównaniu do Bravo jest więcej miejsca. Najlepiej się przysiąść i zobaczyć.

Myślalem nad nią, ale to tak, jakbym drugi raz kupił to samo auto - poza tym mniej mi się podoba i zewnątrz, i wewnątrz w porównaniu do Bravo. No i "value for money" - dopłacić 15tyś tylko po to, żeby mieć prawie to samo auto, tak samo stare konstrukcyjnie, tylko 2 lata młodsze rocznikowo? Kiepski interes tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak czytam i ... chyba jestes coraz blizej Giulietty

Już byłem bardzo blisko (właściwie byłem już przekonany), teraz jestem dalej, ale wciąż blisko tongue.gif Jak dla mnie głównym problemem Julki jest ciasnota w środku - jest ciaśniejsza z tyłu niż obecne Bravo, które i tak nie jest mistrzem ilości miejsca na tylnej kanapie. Teoretycznie z tyłu nie jeżdżę, ale... gdzie podziało się brakujące miejsce, bo przecież Giulietta jest minimalnie większa od Bravo (żeby nie było, bagażnik też ma mniejszy) hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślalem nad nią, ale to tak, jakbym drugi raz kupił to samo auto - poza tym mniej mi się podoba i

> zewnątrz, i wewnątrz w porównaniu do Bravo. No i "value for money" - dopłacić 15tyś tylko po

> to, żeby mieć prawie to samo auto, tak samo stare konstrukcyjnie, tylko 2 lata młodsze

> rocznikowo? Kiepski interes

nie rozumiem czemu stare konstrukcyjnie? Mondeo będzie jakiś lepszy konstrukcyjnie?

Poza tym takiego silnika w bravo nie było smile.gif

ale może w takim razie by Ci połączyła to wszystko alfa 159?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie rozumiem czemu stare konstrukcyjnie? Mondeo będzie jakiś lepszy konstrukcyjnie?

Będzie inne. Delta ma tą samą płytę podłogową, zawieszenie, układ kierowniczy, podobne wnętrze i zewnętrze. No i oba są konstrukcyjnie z tego samego roku - no i konstrukcyjnie bardzo podobne.

> Poza tym takiego silnika w bravo nie było

No nie było, zgadza się - będzie palił więcej niż moje obecne auto, ale będzie prawdopodobnie też zrywniejszy - czyli wychodzi na 0 270751858-jezyk.gif

> ale może w takim razie by Ci połączyła to wszystko alfa 159?

Nie - wnętrze mnie odpycha. No i tam nie ma odpowiedniego silnika - diesle nie robią szału a mocne benzyny będą paliwożerne, zwłaszcza w mieście. I "last but not least" - to już duże i ciężkie auto, typowo na trasy, nie do miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie - wnętrze mnie odpycha. No i tam nie ma odpowiedniego silnika - diesle nie robią szału a mocne

> benzyny będą paliwożerne, zwłaszcza w mieście. I "last but not least" - to już duże i ciężkie

> auto, typowo na trasy, nie do miasta.

ze 159 masz te sam 1.75 200KM

link1

diesla 2.0 170KM

link2

na pewno auto mniejsze niż mondeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ze 159 masz te sam 1.75 200KM

> link1

> diesla 2.0 170KM

> link2

> na pewno auto mniejsze niż mondeo

Wiem jakie sa tam silniki - 1.75 jest paliwożerne (i nie za wiele ich jest), a 2.0 diesel będzie jechało gorzej niż Bravo. Poza tym design konsoli - materiały są super, ale to nie wszystko no.gif Kumpel to ma - auto duże na zewnątrz, małe w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie rozważ Astrę ok.gif To bardzo fajny w prowadzeniu samochód, do tego wygląd ma również super. Guzikami na konsoli się nie przejmuj, szybko się przyzwyczaisz. Zastanawiam się nad Astrą dla żony, bo w przyszłym roku będę musiał zmienić, ale się kobieta uparła na Juke sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na Avensisa. Poczciwy wóz, aczkolwiek nie wiem czy Ci będzie odpowiadał. Jego albo się od razu polubi, albo nie spasuje. Jeśli jeździłeś Toyotą to możliwe, że będziesz wiedział o co mi chodzi.

Na T27 te 40 tysi będzie lekko mało, na T25 wystarczy na polifta. Jednak T25 nie spełni kryterium rocznik>2010 i będzie problem z mocą silnika, bo najrozsądniejszy to 1.8VVT-i (ma 129KM) lub 2.0D4D (126KM).

Honda - w tym budżecie nic ciekawego po 2010 nie znajdziesz...

Może jeszcze Volvo V50 lub S60...? :-)

Z tym, że V50 jest dość ciasne wewnątrz... coś chyba jak Twoje Bravo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zerknij na Avensisa. Poczciwy wóz, aczkolwiek nie wiem czy Ci będzie odpowiadał. Jego albo się od

> razu polubi, albo nie spasuje. Jeśli jeździłeś Toyotą to możliwe, że będziesz wiedział o co mi

> chodzi.

> Na T27 te 40 tysi będzie lekko mało, na T25 wystarczy na polifta. Jednak T25 nie spełni kryterium

> rocznik

No to odpada - nie chcę słabszego auta. Poza tym do Ave mam tą samą uwagę, co do Octy - smuuutno.

> Honda - w tym budżecie nic ciekawego po 2010 nie znajdziesz...

> Może jeszcze Volvo V50 lub S60...? :-)

nie chcę kombi ;p A S60 za duże...

> Z tym, że V50 jest dość ciasne wewnątrz... coś chyba jak Twoje Bravo.

Wielkość Bravo wewnątrz jest ok, ale niech to "nowe" auto nie będzie mniejsze w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko się zgadza, ale jeśli już zszedłbym do segmentu B to chciałbym coś, co będzie super

> wyposażone i z mocniejszym, a nie słabszym silnikiem niż moje obecne auto. Czyli jeśli już B

> to "z pazurem".

> A właśnie, racja, dziękuję za przypomnienie

Miałem, teraz ma mój szwagier, problemów nie zgłasza. ok.gif Przez moje 70kkm wzięła jakieś 250ml oleju, paliła do 12.5l w mieście (noPb 95, 98 Ultimate spaliła góra 11l w zimie), w trasie 7-7.5l. Pytaj a odpowiedź będzie Ci dana. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem, teraz ma mój szwagier, problemów nie zgłasza. Przez moje 70kkm wzięła jakieś 250ml oleju,

> paliła do 12.5l w mieście (noPb 95, 98 Ultimate spaliła góra 11l w zimie), w trasie 7-7.5l.

Czyli dużo... no ale z drugiej strony taki silnik musi wypić ok.gif

> Pytaj a odpowiedź będzie Ci dana.

Jak mi coś przyjdzie do głowy to będę pytał, dzięki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to odpada - nie chcę słabszego auta. Poza tym do Ave mam tą samą uwagę, co do Octy - smuuutno.

Nie porównuj Ave do Octy... hehe.gif Dwa różne światy, ale jak pisałem - Toyką trzeba pojeździć żeby mieć o niej zdanie, a Octę można po zdjęciach skreślić i uznać za dziadkowóz grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to odpada - nie chcę słabszego auta. Poza tym do Ave mam tą samą uwagę, co do Octy - smuuutno.

> nie chcę kombi ;p A S60 za duże...

> Wielkość Bravo wewnątrz jest ok, ale niech to "nowe" auto nie będzie mniejsze w środku.

poczekaj do przyszłego roku, dołóż parę groszy i kup A4 B8 1.8TFSI z 09/10 r. powinny już wtedy tylko nieznacznie przekraczać budżet..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, 2x szybszy. Oczywiście!~ Szczególnie 1.8VVT-i vs 1.6MPI...

Gdyby dodać sportowy wlew paliwa, to byłby pewnie 3x szybszy.

> PS. Czytać ze zrozumieniem to niewielu na AK potrafi, Ty się do nich nie zaliczasz :-)

Na szczęście wielu potrafi zrozumieć tak prostą ironię. Ty się do nich nie zaliczasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.