Skocz do zawartości

Szpilki w kole


cypajak

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa następujaca

Instalacja alufelg do Fiat Panda

Alufelgi pasują tylko gdy na kole nie ma szpilek:

284540553-beben.jpg

Zaznaczone na czerwono

I teraz pytanie, co dają te szpilki??

Czy moge założyć alufelgi na koło bez założonych szpilek i jeździć bezpiecznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawa następujaca

> Instalacja alufelg do Fiat Panda

> Alufelgi pasują tylko gdy na kole nie ma szpilek:

> Zaznaczone na czerwono

> I teraz pytanie, co dają te szpilki??

> Czy moge założyć alufelgi na koło bez założonych szpilek i jeździć bezpiecznie ?

Możesz olać te szpilki one ułatwiaja tylko założenie koła. Nie wszystkie samochody to mają i jeżdżą. drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy moge założyć alufelgi na koło bez założonych szpilek i jeździć bezpiecznie ?

Możesz, ale jest to upierdliwe, bo bęben i tarcze kręcą się i trzeba celować śrubami w otwory w piastach angryfire.gif. Jak masz w felgach "dołki" w które zmieszczą się same widoczne nakrętki po obcięciu szpilek, to je zostaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawa następujaca

> Instalacja alufelg do Fiat Panda

> Alufelgi pasują tylko gdy na kole nie ma szpilek:

> Zaznaczone na czerwono

> I teraz pytanie, co dają te szpilki??

> Czy moge założyć alufelgi na koło bez założonych szpilek i jeździć bezpiecznie ?

Te szpileczki trzymają bęben gdy jest odkręcone koło (żeby na przykład sam się nie zsunął). Natomiast przy przykręconym kole znaczenie tychże szpileczek jest w zasadzie żadne (bęben do piasty dociskają wówczas śruby koła). W maluchach była w tym miejscu jedna szpilka i jedna śruba z płaskim, mało odstającym łebkiem- można by dać ewentualnie takie śruby (chyba zwykłe M8)- pod warunkiem, że nie będą przeszkadzały feldze przylegać do bębna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Alufelgi pasują tylko gdy na kole nie ma szpilek:

> Zaznaczone na czerwono

> I teraz pytanie, co dają te szpilki??

> Czy moge założyć alufelgi na koło bez założonych szpilek i jeździć bezpiecznie ?

W większości aut zamiast tych szpilek masz fazy w tych otworach i wkręty z łbem stożkowym który chowa się w pogłębieniu. Trzyma bęben i nie przeszkadza w montażu dowolnych felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz, ale jest to upierdliwe, bo bęben i tarcze kręcą się i trzeba celować śrubami w otwory w

> piastach . Jak masz w felgach "dołki" w które zmieszczą się same widoczne nakrętki po

> obcięciu szpilek, to je zostaw.

Zaciągnąć ręczny przed zdjęciem koła i nie ma problemu z celowaniem przy zakładaniu. Jeśli jest potrzeba ściągać bęben do wymiany szczęk po założeniu bebna nacelować otwory (będzie to łatwiejsze niż z całym kołem) i zaciągnąć ręczny, a następnie zakładać koło. Od filozofia nie przesadzajmy, że to takie upierdliwe. A może niepotrzebnie się męczyłeś przy takich pracach nie zaciągając ręcznego? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może niepotrzebnie się męczyłeś przy takich pracach

> nie zaciągając ręcznego?

Z przodu też są takie szpilki, tarcza się obraca a ręcznego nie ma icon_eek.gifhehe.gif. Było to upierdliwe, więc obciąłem te szpilki. Ale w felgach aluminiowych były wgłębienia i łby się w nich mieściły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z przodu też są takie szpilki, tarcza się obraca a ręcznego nie ma . Było to upierdliwe, więc

> obciąłem te szpilki. Ale w felgach aluminiowych były wgłębienia i łby się w nich mieściły.

Wiedziałem, że to napiszesz cool.gif Jest za to możliwość wbicia biegu w większości aut i tym samym zblokowania do naprowadzenia na otwory. A jeśli tarcza nie przyłapała korozją to można dać dwie krople kleju do gwintów powinno przytrzymać wystarczająco (dwie krople nie dwa litry!).

Ale to jednak wszystko półśrodki, tak jak piszesz jest najlepiej i najpewniej. Jak jest dość miejsca w feldze to obciąć szpilki lub wkręcić zwykłą śrubę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaciągnąć ręczny przed zdjęciem koła i nie ma problemu z celowaniem przy zakładaniu. Jeśli jest

> potrzeba ściągać bęben do wymiany szczęk po założeniu bebna nacelować otwory (będzie to

> łatwiejsze niż z całym kołem) i zaciągnąć ręczny, a następnie zakładać koło. Od filozofia nie

> przesadzajmy, że to takie upierdliwe. A może niepotrzebnie się męczyłeś przy takich pracach

> nie zaciągając ręcznego?

a zdradzisz tajemnicę jak to zapobiegnie obracaniu się piasty względem bębna hamulcowego?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Alufelgi pasują tylko gdy na kole nie ma szpilek:

> Czy moge założyć alufelgi na koło bez założonych szpilek i jeździć bezpiecznie ?

Zawsze możesz zdjąć bęben i dopasować otwory do śrub z łbami stożkowymi. Bęben będzie przytrzymywany, a nic nie będzie odstawać. Sam tak zrobiłem w swoim fiaciku, z tym, że w dystansach 20mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz, ale jest to upierdliwe, bo bęben i tarcze kręcą się i trzeba celować śrubami w otwory w

> piastach . Jak masz w felgach "dołki" w które zmieszczą się same widoczne nakrętki po

> obcięciu szpilek, to je zostaw.

Miałem tak w Puncie i szpilki zamieniłem na śruby z płaskim łbem, właśnie dlatego, że trafianie mnie trafiało zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a zdradzisz tajemnicę jak to zapobiegnie obracaniu się piasty względem bębna hamulcowego?

> pozdr

Jeżeli zaciągniesz przed zluzowaniem koła, to bęben nie powinien się na tyle odsunąć, że da swobodę ruchu piaście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli zaciągniesz przed zluzowaniem koła, to bęben nie powinien się na tyle odsunąć, że da swobodę

> ruchu piaście.

to tylko wtedy jak się na rdzy trzyma.

W każdym innym przypadku bęben sobie a piasta sobie.

Szczególnie jak oprzesz koło o piastę i chcesz je przekręcić by dopasować otwory - piasta kręci się z kołem.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.