Skocz do zawartości

A może mocna Skoda?


polleck

Rekomendowane odpowiedzi

> Znajomy jeździ fajną Skodą. Sprzedaje. Zastanawiam się nad zakupem. Konkretnie to chodzi o Superb I

> z końca produkcji z silnikiem V6 2.8 benzyna 198KM. Podpowiedzcie czy warto?

Jak niebieska lub żółta to warto, jak inny kolor to nie.

A tak poważnie, to nie uważasz, że podałeś zbyt mało danych by można było cokolwiek powiedzieć, a na pewno nie to, czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak niebieska lub żółta to warto, jak inny kolor to nie.

> A tak poważnie, to nie uważasz, że podałeś zbyt mało danych by można było cokolwiek powiedzieć, a

> na pewno nie to, czy warto.

Carna metalik. Przebieg 220 tysięcy od nowości u kolego, kupiona w Pradze prywatnie w salonie Skody. Wyposażenie:

Skrzynia manualna

ABS + blokada EDS + ESP +MSR + ASR

Full poduszek + kurtyny

Czujniki parkowania przód i tył

Fotele podgrzewane z regulacją lędźwiową wink.gif , podłokietniki

Ksenony ze spryskiwaczami

Climatronic

Lusterka podgrzewany, elektryczne

Koła 16

Wycieraczki z czujnikiem

Wyświetlacz maxi-dot ?

Duży wyświetlacz na panelu środkowym

Więcej niepamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to jeszcze rok, stan, czy miała dzwona, czy serwisowana w aso, co działa a co nie i wtedy będzie

> można coś powiedzieć

2008, nie miała dzwona, lekkie obcierki parkingowe, bez rdzy, serwisowana w ASO, odłączone czujniki parkowania i oświetlenie lusterek (podobno coś z modułem komfortu - mam nadzieję przelutować kabelki żeby zadziałało wink.gif )

EDIT:

Kolega chce za nią 30 tysięcy, myślę że coś taniej się uda.

Najgorsze że to SuperB 1 - mimo, że z 2008 roku to wygląda jak staroć z 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2008, nie miała dzwona, lekkie obcierki parkingowe, bez rdzy, serwisowana w ASO, odłączone czujniki

> parkowania i oświetlenie lusterek (podobno coś z modułem komfortu - mam nadzieję przelutować

> kabelki żeby zadziałało )

czyli drut - naprawa modułu komfortu to nie wydatek tysięcy zł. IMO nic szczególnego ten superb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega chce za nią 30 tysięcy, myślę że coś taniej się uda.

> Najgorsze że to SuperB 1 - mimo, że z 2008 roku to wygląda jak staroć z 2002

Jak Ci sprzeda za jakieś 27 to bierz. Takie auto ma plusy i minusy, nie wiem ile zamierzasz nim jeździć. Plusem jest wyeliminowanie wad wieku dziecięcego, minusem, że trąci myszką, ale to kwestia gustu. Cena 30 tys jest hmm...Spora trochę jak na model. Może nie w sensie rynkowym, a mentalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak Ci sprzeda za jakieś 27 to bierz. Takie auto ma plusy i minusy, nie wiem ile zamierzasz nim

> jeździć. Plusem jest wyeliminowanie wad wieku dziecięcego, minusem, że trąci myszką, ale to

> kwestia gustu. Cena 30 tys jest hmm...Spora trochę jak na model. Może nie w sensie rynkowym, a

> mentalnym.

A coś więcej o samym silniku? Jednostka sprawdzona, w miarę bezawaryjna, czy potencjalna mina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A coś więcej o samym silniku? Jednostka sprawdzona, w miarę bezawaryjna, czy potencjalna mina?

toż to stara sprawdzona jednonostka z przed lat.

Kiedyś miałem okazję jechać, sympatyczny nieco większy silnik taki w sam raz do tego auta. Gazowalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak niebieska lub żółta to warto, jak inny kolor to nie.

> A tak poważnie, to nie uważasz, że podałeś zbyt mało danych by można było cokolwiek powiedzieć, a

> na pewno nie to, czy warto.

A po co więcej danych. Bardzo mocny silnik benzynowy to według mnie duża zaleta. Reszta jest mniej ważna.

Jak samochód nigdzie nie gnije i jest ogólnie zadbany to brać i jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy jeździ fajną Skodą. Sprzedaje. Zastanawiam się nad zakupem. Konkretnie to chodzi o Superb I

> z końca produkcji z silnikiem V6 2.8 benzyna 198KM. Podpowiedzcie czy warto?

najlepiej żeby się wypowiedział ktoś kto posiadał Superb`a. Myślę, że z tą mocną to trochę na wyrost zlosnik.gif aktualnie szukam czegoś mniejszego z 1.8t - osiągi zbliżone i do słowa mocny jeszcze brakuję zlosnik.gif ale powodzenia w ew. zakupie, mi się pierwsza generacja podobała ok.gif , na drugą jak patrzę to zamykam szybko oczy albo odwracam głowę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy jeździ fajną Skodą. Sprzedaje. Zastanawiam się nad zakupem. Konkretnie to chodzi o Superb I

> z końca produkcji z silnikiem V6 2.8 benzyna 198KM. Podpowiedzcie czy warto?

stare V6 swoje wypije, a jedyne co daje w zamian to gang... moc na poziomie 2.0T sprzed 10 lat, d.... nie urywa. takze jak nie docenisz "brzmienia" to nie warto. no chyba ze z automatem, to jeszcze bylby jeden argument smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli drut - naprawa modułu komfortu to nie wydatek tysięcy zł. IMO nic szczególnego ten superb.

czyli jak przelutowałem moduł komfortu w e34 co zajęło mi 25 minut i działa (sypał błędami żarówek) to zdrutowałem bo powinienem iśc do ASo i kupić za 2kzł? Super hehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stare V6 swoje wypije, a jedyne co daje w zamian to gang... moc na poziomie 2.0T sprzed 10 lat,

> d.... nie urywa. takze jak nie docenisz "brzmienia" to nie warto. no chyba ze z automatem, to

> jeszcze bylby jeden argument

Ciężka krowa z ciężkim przodem i miękkim zawieszeniem. Do dostojnego przemieszczania się. Jak ktoś oczekuje sportowych wrażeń to kiepski wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie w robocie swojego czasu kilka takich Skód było i powiem Ci szczerze, że spalanie poniżej 20

> litrów w mieście nie schodziło. Oczywiście delikatnie nie były traktowane.

Jak każdy V6 potrafi więcej spalić, co w tym dziwnego? zlosnik.gif

Fordowskie 3.0 V6 średni paliło mi 13-15/100 km, ciężko było zejść poniżej w mieście. Także jak i trochę podepczesz to zawsze zje więcej, dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciężka krowa z ciężkim przodem i miękkim zawieszeniem. Do dostojnego przemieszczania się. Jak ktoś

> oczekuje sportowych wrażeń to kiepski wybór.

dokladnie. a dostojności Passatowi (=Superbowi) też raczej brakuje, bo VAGi to skoczne są. czyli takie niewiadomo co ta wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie w robocie swojego czasu kilka takich Skód było i powiem Ci szczerze, że spalanie poniżej 20

> litrów w mieście nie schodziło. Oczywiście delikatnie nie były traktowane.

Z butem w podłodze pewnie tyle paliły, nie popadajmy w skrajności. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy jeździ fajną Skodą. Sprzedaje. Zastanawiam się nad zakupem. Konkretnie to chodzi o Superb I

> z końca produkcji z silnikiem V6 2.8 benzyna 198KM. Podpowiedzcie czy warto?

Kupuj 1.8T - jak Ci zbraknie mocy to łatwiej modzić większe T niż męczyć się wolnossakiem.

Miałem 1.8T z 2003 - fajne auto ok.gif

A jak przeszkadza Ci stary wygląd... no takie życie zlosnik.gif Sąsiad nie będzie zazdrościł wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.