Skocz do zawartości

Mazda 6 opinie?


delco

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega z pracy napalił sie na mazdę 6 (nową)

Jako ze miło cos powiedziec mądrego to pytam - Drogie HP co mozna powiedzieć o mazdzie 6 a manulaną skrzynia biegów i silnikiem benzynowym 165 KM ?

Interesuja mnie zarówno opinie o samym aucie jak i o silniku....

Bym zapomniał podstawowe mądrości z HP :

1. lepsza panda z LPG

2. Tylko e60...

3. VAG byle nie z tryskiem benzyny...

4. nie kupować auta na F..

To juz poszło...

Czekam na nowe...

edit UPS: jakis rozmarzony jestem dałbym głowę że wrzucam na HP stad nieco żartobliwy ton... ale pytanie o mazdę 6 jak najbardziej powazne....

No żeby stary USER mylił kaciki... panic.gif Ale może Liwek spi... zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawy jestem jaką ma mazda sprzedaż po wprowadzeniu nowej 6 i 3, bo wysypało się tego na ulice

> mnóstwo

Zwłaszcza 6, albo ja bardziej je zauważam zlosnik.gif. Gdybym potrzebował samochodu tej klasy, to z pewnością była by to właśnie Mazda 6! To jest dzisiaj chyba jedyny nowy samochód wyglądający jak nowy, bardzo ładny i z jeszcze "prawdziwym" silnikiem na benzynę biglaugh.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem taką kupić, pojeździłem taką i zrezygnowałem, bo:

- silnik to benzyna bez turbo i trzeba o tym pamiętać - nie ma momentu obrotowego, u mnie stanęło na 1.8tfsi z uwagi na dynamikę

- szukałem auta do 105tyś. zł i niestety nie zmieściłem się w tej cenie przy biednym wyposażeniu (skymotion), taniej dało się kupić A4avant, o superbie nie wspominając

- w środku mało miejsca (szczególnie z tyłu) w porównaniu do innych aut klasy D

- bagażnik za mały

- wnętrze dla mnie zbyt plastikowe + te świecidełka.

A teraz to co się podobało:

- zawieszenie przyjemnie sztywne

- fotele wygodne

- silnik stosunkowo mało pali

- auto "jakoś" wygląda

Wg mnie trzeba się przejechać i ocenić, bo jak każde auto jest to kompromis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód ma kilka wad ale który samochód dzisiaj ich nie ma zlosnik.gif

+ wygląd

+ świetne osiągi 2.5 Pb z automatem

+ spalanie 8,5 l/100 (u mnie z przebiegu 23000km)

+ dobre wykończenia wnętrza (materiały, spasowanie)

+ pełne wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa w wersji SkyPassion

- nawigacja (jej wygląd) bo TomTom działa b dobrze

- mogłoby być lepsze nagłośnienie BOSE

- słabe wygłuszenie przy wyższych prędkościach

- pojawiły się spore problemy z silnikami diesla 2.2 150KM i 175KM (wymieniane turbiny i głowice na gwarancji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobile werjsa 2,5 blisko 2000km i 2.0 150km

wiec pozwole sobie zajac glos

> Samochód ma kilka wad ale który samochód dzisiaj ich nie ma

> + wygląd

zgadza sie

> + świetne osiągi 2.5 Pb z automatem

2.5 akceptowalne

2.0 w 6 nie jedzie

> + spalanie 8,5 l/100 (u mnie z przebiegu 23000km)

przyzwoite

> + dobre wykończenia wnętrza (materiały, spasowanie)

sredni poziom

> + pełne wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa w wersji SkyPassion

OK

> - nawigacja (jej wygląd) bo TomTom działa b dobrze

OK

> - mogłoby być lepsze nagłośnienie BOSE

dla mnie OK

> - słabe wygłuszenie przy wyższych prędkościach

dla mnie OK

> - pojawiły się spore problemy z silnikami diesla 2.2 150KM i 175KM (wymieniane turbiny i głowice na

> gwarancji)

jak to zwykle w japoncach z nowoczesnymi dieslami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega z pracy napalił sie na mazdę 6 (nową)

> Jako ze miło cos powiedziec mądrego to pytam - Drogie HP co mozna powiedzieć o mazdzie 6 a

> manulaną skrzynia biegów i silnikiem benzynowym 165 KM ?

> Interesuja mnie zarówno opinie o samym aucie jak i o silniku....

Za chwile lift.

Szum wiatru przy predkosciach poza miastem.

Wygluszenie nadkoli slabe.

Brak kola zapasowego - bardzo droga opcja.

Ograniczone mozliwosci konfiguracji. Kilka gadzetow w ogole niedostepnych.

Slabe lakiery.

Na plus pozycja za kierownica i fajny design z zewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz skomentuję. zlosnik.gif

> Za chwile lift.

Zgadza się. Szykuje się ładniejsze (wg mnie) wnętrze.

> Szum wiatru przy predkosciach poza miastem.

Prawda tylko częściowo. Moje auto, wyprodukowane w 04-05.2014 już ma to wyeliminowane. Aktualnie Mazda finansuje naprawy tego. W końcu, po długich bojach posiadaczy.

> Wygluszenie nadkoli slabe.

Nie stwierdziłem. Ale i po szutrach nieczęsto jeżdżę.

> Brak kola zapasowego - bardzo droga opcja.

Kogoś mocno poniosło z cennikiem.

Ja dokupiłem dojazdówkę za 400 zł + podnośnik + klucz. W cenniku nie pamiętam dokładnie ale między 2 i 3 tys. pad.gif

> Ograniczone mozliwosci konfiguracji. Kilka gadzetow w ogole niedostepnych.

Fakt z konfiguracją. Ale to chyba cecha japońców w ogóle.

A jakich gadżetów brakuje? Mnie, po paru miesiącach użytkowania brak jedynie automatycznie obniżanego prawego lusterka na wstecznym.

> Slabe lakiery.

Jeszcze, na szczęście, nie stwierdziłem.

> Na plus pozycja za kierownica i fajny design z zewnatrz.

Ustawienia fotela można skonfigurować w 5 miejscach (przód-tył, odchylenie oparcia, wypychacz lędźwiowy, góra-dół, podparcie pod kolanami). Całkiem spoko, chociaż niektórzy wysocy kierowcy narzekają na zbyt krótkie siedzisko.

Design kopie tyłek. ok.gif

Na minus dodam jeszcze fabryczny system multimedialny. Sama nawigacja bardzo dobra. Jednak reszta (telefon, obsługa USB, jakość audio (a mam Bose), ergonomia obsługi radia) zupełnie leży. Wygląda to tak, jakby Japończycy kompletnie nie potrafili zrobić dobrej elektroniki użytkowej. Dramat! facepalm%5B1%5D.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (telefon, obsługa USB, jakość audio (a mam Bose), ergonomia obsługi radia) zupełnie leży.

Tzw Boże ... :

> Wygląda to tak, jakby Japończycy kompletnie nie potrafili zrobić dobrej elektroniki użytkowej.

> Dramat!

Podobnie jak w Subaru, navi na prawdę super ale reszta w tym audio ( Kenwood)to syf. Co dziwne firmy audio robiące elektronikę to głownie firmy z Jp: Denon, Onkyo, Yamaha, Sony, panasonic, Kenwood,itd .. I potrafią na prawdę zagrać. Imho to kwestia priorytetów przy budowie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda to tak, jakby Japończycy kompletnie nie potrafili zrobić dobrej elektroniki użytkowej.

> Dramat!

> mar00ha

a jak wygląda kwestia trakcji ? Kumpel zakupił auto i twierdzi, że jest bardzo rozczarowany prowadzeniem i trzymaniem się drogi, podobno przez to, że auto jest bardzo lekkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako posiadacz skomentuję.

> Zgadza się. Szykuje się ładniejsze (wg mnie) wnętrze.

Moim zdaniem rowniez, chociaz sterczace tablety to kaszana.

> Prawda tylko częściowo. Moje auto, wyprodukowane w 04-05.2014 już ma to wyeliminowane. Aktualnie

> Mazda finansuje naprawy tego. W końcu, po długich bojach posiadaczy.

> Nie stwierdziłem. Ale i po szutrach nieczęsto jeżdżę.

> Kogoś mocno poniosło z cennikiem.

> Ja dokupiłem dojazdówkę za 400 zł + podnośnik + klucz. W cenniku nie pamiętam dokładnie ale między

> 2 i 3 tys.

Kolo masz pod podloga?

> Fakt z konfiguracją. Ale to chyba cecha japońców w ogóle.

> A jakich gadżetów brakuje? Mnie, po paru miesiącach użytkowania brak jedynie automatycznie

> obniżanego prawego lusterka na wstecznym.

Elektrycznie zamykana klapa, pamiec lusterek (skoro jest pamiec fotela), podgrzewana kierownica, dach panoramiczny...

Nie sa to rzeczy niezbedne, ale dobrze byloby je widziec w opcji. Szczegolnie, za marka chce robic wrazenie premium.

Brakuje tez drobiazgow praktycznych - ladnych listew ochronnych lub nakladek na progi.

> Jeszcze, na szczęście, nie stwierdziłem.

Lepiej niezwlocznie zmywac ptasie guano.

> Ustawienia fotela można skonfigurować w 5 miejscach (przód-tył, odchylenie oparcia, wypychacz

> lędźwiowy, góra-dół, podparcie pod kolanami). Całkiem spoko, chociaż niektórzy wysocy kierowcy

> narzekają na zbyt krótkie siedzisko.

Jestem wzrostu 184 cm i rzadko gdzie moge ustawic sobie idealna pozycje. W M6 i M3 mozna.

> Design kopie tyłek.

> Na minus dodam jeszcze fabryczny system multimedialny. Sama nawigacja bardzo dobra. Jednak reszta

> (telefon, obsługa USB, jakość audio (a mam Bose), ergonomia obsługi radia) zupełnie leży.

> Wygląda to tak, jakby Japończycy kompletnie nie potrafili zrobić dobrej elektroniki użytkowej.

> Dramat!

> mar00ha

Nie korzystalem, ale duzo osob krytykuje. A Bose jest po prostu OK, nic wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak wygląda kwestia trakcji ? Kumpel zakupił auto i twierdzi, że jest bardzo rozczarowany

> prowadzeniem i trzymaniem się drogi, podobno przez to, że auto jest bardzo lekkie.

Niska masa to plus, nie odwrotnie. Negatywnie moze wplywac jej zly rozklad, ale raczej nie dotyczy M6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak wygląda kwestia trakcji ? Kumpel zakupił auto i twierdzi, że jest bardzo rozczarowany

> prowadzeniem i trzymaniem się drogi, podobno przez to, że auto jest bardzo lekkie.

Mam kombi, które na pewno prowadzi się inaczej niż sedan, bo ma inny rozstaw osi.

U siebie do trakcji i trzymania się drogi nie mam zastrzeżeń. Ani na 19-calowych letnich kołach, ani na 17 zimowych. Zakręty biorę tak samo szybko jak Golfem. Czasem trochę poniesie w bok jak przegnę, ale daje się to kontrolować.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolo masz pod podloga?

No tak, w bagażniku, w standardowym miejscu na koło zapasowe.

> Elektrycznie zamykana klapa, pamiec lusterek (skoro jest pamiec fotela), podgrzewana kierownica,

> dach panoramiczny...

> Nie sa to rzeczy niezbedne, ale dobrze byloby je widziec w opcji. Szczegolnie, za marka chce robic

> wrazenie premium.

> Brakuje tez drobiazgow praktycznych - ladnych listew ochronnych lub nakladek na progi.

Z wymienionych przez Ciebie rzeczywiście brakuje mi tylko pamięci lusterek.

Za to nie jestem fanem panoramicznych dachów i wolę klasyczne szyberdachy - i taki mam właśnie w Maździe. ok.gif

> Lepiej niezwlocznie zmywac ptasie guano.

A to u mnie standard. Zawsze, w każdym swoim aucie zmywam ptasiany.

> Jestem wzrostu 184 cm i rzadko gdzie moge ustawic sobie idealna pozycje. W M6 i M3 mozna.

Jak widać, kwestia mocno indywidualna.

> Nie korzystalem, ale duzo osob krytykuje. A Bose jest po prostu OK, nic wiecej.

Bose w M6 jest mega słabe. Serio. Seryjny Peugeot 308 wersja prawie-bida sprzed liftu gra ładniej. Już nie wspominam o swoim fabrycznym (choć kupionym jako dodatkowa opcja) audio w Golfie 6, Dynaudio Exite, czy jakoś tak.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak, w bagażniku, w standardowym miejscu na koło zapasowe.

No to dobra alternatywa dla opcji w salonie.

> Z wymienionych przez Ciebie rzeczywiście brakuje mi tylko pamięci lusterek.

> Za to nie jestem fanem panoramicznych dachów i wolę klasyczne szyberdachy - i taki mam właśnie w

> Maździe.

OK, ja rowniez. Ale zostaw wlasne preferencje i zobacz jaki jest wybor.

Jesli dodasz, ze szyber jest tylko w najbogatszej wersji i tylko ze skrzynia automatyczna (wtf), to nie ma rewelacji.

> A to u mnie standard. Zawsze, w każdym swoim aucie zmywam ptasiany.

Ale kto nie zmywa, ten powinien.

> Jak widać, kwestia mocno indywidualna.

> Bose w M6 jest mega słabe. Serio. Seryjny Peugeot 308 wersja prawie-bida sprzed liftu gra ładniej.

> Już nie wspominam o swoim fabrycznym (choć kupionym jako dodatkowa opcja) audio w Golfie 6,

> Dynaudio Exite, czy jakoś tak.

> mar00ha

Dla melomanow - minus zatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega z pracy napalił sie na mazdę 6 (nową)

> Jako ze miło cos powiedziec mądrego to pytam - Drogie HP co mozna powiedzieć o mazdzie 6 a

> manulaną skrzynia biegów i silnikiem benzynowym 165 KM ?

> Interesuja mnie zarówno opinie o samym aucie jak i o silniku....

Pali bardzo mało (kolega ma z 1300 km średnie 5.9) yikes.gif,

jeździ mułowato jak na N/A przystało,

w środku mało miejsca z tyłu,

bagażnik (sedan) bardzo mały i z utrudnionym dostępem.

Za to cena wysoka - nawet po rabatach.

Ma ciekawy start/stop - nie ciągnie z akumulatora, tylko z jakiegoś kondensatora, więc akumulatora nie obciąża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.